Keresés

Részletes keresés

LizyX Creative Commons License 2004.05.18 0 0 1026
Sziasztok!
Nem jön el velem valaki erre a Macromedia-bemutatóra??
Ha igen, hívjon fel pls, egész délelőtt elérhető vagyok a 06-20/57-57-217-es telefonszámon.
Előzmény: Zambizi (1021)
LizyX Creative Commons License 2004.05.14 0 0 1025
...Amúgy hol lesz ez?

A fenébe, lehet, hogy nem tudok elmenni. Na majd meglátjuk.

Előzmény: Zambizi (1021)
rali Creative Commons License 2004.05.13 0 0 1024
Nyűgjeid lesznek ebből a spamból.
Előzmény: LizyX (1023)
LizyX Creative Commons License 2004.05.13 0 0 1023
Hellók!

Időközben új designt alkottam a GalériaÉpítés.hu oldal galériás részének. Akinek van egy kis ideje, sasizza meg, kíváncsian várom a véleményeket!

Köszi!

LizyX Creative Commons License 2004.05.13 0 0 1022
Köszi az infót!
Amúgy is mindenhez Macromedia termékeket használok.
Előzmény: Zambizi (1021)
Zambizi Creative Commons License 2004.05.13 0 0 1021
Sziasztok! Fel akarjátok turbózni az agyatokat? Május 18-án lesz egy bazijó Macromedia szakmai bemutató, ahol a legújabb Dreamweawer, Flash, Fireworks és FreeHand programok + a ColdFusion és valami Robo lesz.

A belépés tök ingyenes, csak regisztrálni kell, ja és persze lehet nyerni egy Studio MX 2004-est.

Bővebb infó + regisztráció: http://rendezveny.szoftver.hu

Format C Creative Commons License 2004.05.10 0 0 1020
Nem is jó webdesignernek lenni.
LizyX Creative Commons License 2004.05.10 0 0 1019
Szia!

Van! =>> http://galeriaepites.hu. De ha ez is ilyen popup-os toplista, akkor köszi, nem kell.

Amúgy üdv mindenki, ebbe a topicba még nem írtam. Egy kis segítségre lenne szükségem webdesign terén, ha aktív ez a fórum, le is írom, hogy miről lenne szó.
Köszi.

Üdv allez!

Előzmény: ka.zoltan (1018)
ka.zoltan Creative Commons License 2004.01.12 0 0 1018
Sziasztok Webmesterkek!

Ha van saját honlapotok, és nem elég népszerű, gyertek, csatlakozzatok hozzán: Magyarország legújabb, legszebb, leggyorsabb toplistája!

http://www.honlapszerviz.hu/nonstop/

Üdv

trollcsi Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1017
felhozom, hátha :)
angel_6 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 1016
Hali!

Tudom hogy láma vagyok az egészhez, de azért megkérdezem: ti milyen honlapo(ka)t ajánlotok kezdő flashben is dolgozó designernek? Elsősorban flashre gondolok.

gigantofallosz Creative Commons License 2003.04.09 0 0 1015
Üdv!

Zenekari honlapot kéne csinálni olcsón, aki tud valakit kérem jelezze : balazs.m@mailcity.com

SindbaD Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1014
Kiindulásnak talán ez megteszi.
De nem biztos, hogy a jó weboldal készítők egyben nyomdai munkákban is jók. Ez saját tapsztalat.
Előzmény: bd (1013)
bd Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1013
Bocs, hogy nem nézem át az 1010 hozzászólást.
Egy intézmény kiadványainak (könyv, plakát, névjegy stb) egységes megtervezéséhez keresek szakcéget. A honlaptervezők legjobbjainak referenciáit, vagy kritikai fórumukat hol találom?
bd
benkhardd@budapest.hu
kabala Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1012
Viszont találtam egy full verziót, amihez viszont (működő) szériaszámot nem találok.=;-)

De most a KaZaa-án próbálkozom a v2.0-val az a 36MB-val talán tartalmazza majd a template-ket.
Csak amire a modemmel és a Voda GPRS-el lejön!?

Előzmény: MacFly (1011)
MacFly Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1011
a progi site-ján nincsenek kiegészitok? ugy remlik hogy ebben a termekben is az volt a poen, hogy nem a kod az ertek, hanem a design library, igy hiaba szedted le hozza a cracket...
Előzmény: kabala (1010)
kabala Creative Commons License 2002.08.02 0 0 1010
Sziasztok!

Kicsit visszaolvasba a fórumban, látom, hogy a design tekintetében az egyedi, nem gépies, sablonos megoldásopkat kedvelitek.

Ennek ellenére én a gombokat, feliratokat stb néha a Xara WebStyle programjával készítem el. Gondolom ismeritek a programot, aminek a legnagyobb hibája, hogy csak néhány mintát tartalmaz az eredeti program.

Nagyon megköszönném, ha valaki segítene a patternek lelőhelyét illetően, illetve ha valakinek megvan akár pénzért vagy bármiért elküldené nekem.

Elnézést, ha off voltam!

üdv

MacFly Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1009
szerintem van abban racio, hogy ha informacios site-ok szerkezetben valami "standard"-dá szelidul, s nem kell mindegyiket kulon megtanulni kezelni, ezen belul lehet jatszani.
de teny hogy ilyen helyeken nem a kulcsin hanem a tartalom az ur, tapasztalatom szerint igenyesebb helyeken meg a tartalom szervezese (kategorizalas, navigacios rendszer stb.) is nagyobb hangsulyt kap, mint a forma. szvsz jogosan.
a brand site-oknal persze el lehet engedni a fantaziat, ott az elmenyen alapszik a latogatok visszateresre valo csabitasa.
kreativkodni tovabbra sem art, ma is tudnak jo otleteket bevinni meg a windows GUI x eves csiszolgatasa utan is.

a valasz masik reszet kozben mar te is felvetetted, inkabb a site mogott allo uzleti logika bovitesen, a szolgaltatasok osszetettsegen van a hangsuly manapsag

Iranon Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1008

:))

Porter Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1007
Lehet, hogy egy kicsit félreérthető voltam, a screendesign-ról (grafika, kreativ vonal, HTML, flash) irtam le a gondolataimat és kevésbé a webdesign programozói oldaláról (programozás, rendszerintegráció).

A web minden dot.com krizis ellenére sokat fog fejlődni, csak eltolódnak a fejlődés arányai - amig a grafika és grafikus felület mögötti programozás súlya lecsökken, addig az üzleti logika szerepe egyre nő majd, ez az egyértelmű trend hosszú távon. A csilli-villi kinézet egyre kevesebbet fog számitani a site-ok 80%-ánál, mig a háttérfunkciók, mint pl. eBusiness integráció, tartalom (workflow) management lesz a döntő.

Iranon Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1006
Üdv Porter!

Hol is kezdjem. Jómagam nem vagok olyan régi motoros, mint te, pusztán 2-3 éve nyomom ezt az ipart. Ez idő alatt én is csináltam számos oldalt, de legtöbbjük csak haveroknak, és magamnak - ugyanis hivatalos webdesigner sosem voltam, pusztán hobbiból csináltam. Pld. itthon minden adatbázisom, listám, feljegyzéseim HTML-ben íródnak.:)

Az előrejelzéseknek ahogy mondtad nem igazán örülök, remélhetőleg ez nem fog nagyon elterjedni. Persze sajnos én is találkoztam vele, az átlagossággal, azzal hogy minden második oldalról virít, hogy összedobták az egészet egy MDW-rel. Persze nincsen bajom a programmal, csak én anno egy egyszerű Notepaddal álltam neki a tanulásnak (még ma is ezt használom). Szóval ez az automatizálás, ami azt eredményezi, hogy néhány kattintásal weboldalakat gyárthatunk, szvsz ez (is) az ami megindíthatta a dolgokat lefele. De ez talán részletkérdés.

Az oldalak átlagosságát az is okozhatta, hogy ezen a piacon túlkínálat alakult ki, mivel ma már minden másokdik oldalon "Webkészítést vállalok" hirdetésel találkozunk. Az érdeklődők meg csak kapkodják a fejüket hogy "hova-melyiket-mikor?"

Üzleti viszonylatban sajnos nem tudok nyilatkozni, mivel egy ilyen munkám volt. Talán az egy jó dolog, hogy azért a nagyobb cégek már komolyan foglalkoznak ezzel a hírvivő közeggel.

Előzmény: Porter (1005)
Porter Creative Commons License 2002.07.07 0 0 1005
Na, semmi reakcio?
Porter Creative Commons License 2002.07.06 0 0 1004
Először is üdv mindenkinek,

igaz hogy én vagyok a topicgazda, de már nagyon rég nem szóltam hozzá ehhez a témához, sőt nem is követtem egyáltalán figyelemmel. Azonban amikor megláttam a topic-ot a Top100-ban, úgy éreztem, hogy hozzá kell szólnom.

A helyzet az, hogy közel 4 év webdesign és kb. 60 website/CD után 2 éve végképp kiszáltam a "szakmából". Azóta projektmanager/tanácsadóként dolgozom külföldön, grafikázni már csak akkor grafikázom, ha egy Powerpoint prezentációmat kell kicsit megturbózni, esetleg a kollégák/haverok kérnek meg, hogy játsszak el egy kicsit a digitális fényképeikkel.

Hogy miért szálltam ki? Először is, úgy éreztem, hogy kiégtem - túl sok mindent csináltam rövid határidővel, korlátokkal és túl keveset élhettem ki a saját elképzeléseim. Másodszor, felismertem, hogy a webdesigner, mint szakma erősen hanyatlani fog: sajnos a web-re szépen lassan begyűrűzik az átlagosság - egyre több cégnek/alkalmazásnak lesz website-ja, majd a közel optimális design megalkotásával nem érdeke a cégnek új design-t késziteni - minek eldobni azt, ami működik, amihez már hozzászoktak az emberek? Az átlagember a mindig új helyett a megszokottat, ismertet részesiti előnyben.
A webdesign ráadásul egy helyben topog, más területeken hatalmas fejlődés történt, ezért inkább oda összpontositják az erőforrásokat a site-ok üzemeltetői. A webdesigner-ek feladata idővel leszűkül a "young generation" számára készitett weboldalak elkészitésében - egyedül ez a korosztály igényli igazán a kreativ rendhagyó dolgokat, illetve az állandó változást.

Sajnos a dot.com válság csak felerősitette ezeket a tendenciákat. Éppen a múlt héten néztem át egy céges kimutatásunkat - a design, mint hozzáadott érték szerepe a projektjeinkben 20-25 százalékról 12 százalékra esett vissza. Hacsak nem jön valami design-igényes technológiai újitás - pl. grafikus felületű mobil internet - akkor ez az arány tovább romlik és webdesign-ból egyre nehezebb lesz megélni.

Ezek az érveim amellett, hogy ne menj el webdesigner-nek. De vannak azért érveim mellette is: olyan szakmába szállsz be, ami borzasztó szórakoztató és ahol igazán kiélheted az ambicióidat. És ha egyszer megtanultál grafikus fejjel gondolkodni, soha nem fogod elfelejteni - 2 év alatt egyetlen website-ot csináltam csak, de ha kedvet éreznék hozzá, akkor néhány hét tanulás után ott folytathatnám, ahol abbahagytam 2 éve. Ezt remélem egy minőségi site-al fogom bebizonyitani a nyár végére - hála istennek most nyáron lesz egy kis időm ilyen "haszontalan" dolgokra...

Előzmény: tenfold (977)
Iranon Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1003
NA!

1.000

Iranon Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1002
1k!

hú de aljas húzás volt az ezerér' :))

Iranon Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1001
Sziasztok!
eike Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1000
Tudsz esetleg egy konkret helyet, ahonnan le lehetne lopni? :)
Előzmény: Blackacidevil (994)
MacFly Creative Commons License 2002.03.13 0 0 999
legtobb esetben CGI-vel csinaljak meg, ha pl. a szamlalo erteke 137 akkor ha egyesevel lekered a szamjegyeket az xxx userid-hez akkor kapsz hozzajuk egy 1-est egy 3-ast es 7-est abrazolo kepet
Előzmény: mizandria (995)
Porter Creative Commons License 2002.03.13 0 0 998
Bocs, csak a Proxyt tesztelem, mert eddig nem tudtam az Index-hez hozzaszolni!
Porter Creative Commons License 2002.03.13 0 0 997
Teszt3

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!