Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 7166

Túlbeszélem , ma már egy pendrájvval vagy külső USB  meghejtóval se tud együttműködni helyesen.

Tragédia

Törölt nick Creative Commons License 2024.02.18 -1 0 7165

A windowst még DVD-n kaptam, szerintem ez független attól.

kisbetu Creative Commons License 2024.02.18 0 1 7164

"elekronikai veszélyes hulladék"

 

Milyen adathordozón kaptad?

Előzmény: Törölt nick (7163)
Törölt nick Creative Commons License 2024.02.18 0 0 7163

ISO 9000 ismeretlen a számukra

Hulladékok

Lecseréltem Ubuntura.

Visszafizetik-e az elekronikai veszélyes hulladék szoftvereik árát?

(Egy éve megvettem 2 terméküket, bárcsak ne tettem volna!)

Cohn Jonnor Creative Commons License 2024.02.01 0 0 7162
Ferrobondos Csiga Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7161

Az egyetlen gépemen már Zorin (Linux) van. Azzal nincs gond.

Mikroszoft vindóz ment a szekrénybe.

Előzmény: XNC (7156)
szuri kata Creative Commons License 2023.11.17 0 0 7160

csessze meg, nem lehet itt már számítógép nélkül , zinternet nélkül meglenni.

szinte ,ugyanolyan fontos mint az evés-ivás, jó ,kaja nélkül nincs élet, de pécével sokkal-sokkal több időt töltök

mint kajálással. nálam egyszerre több pécé is megy egy időben, összesen 13 kisebb-nagyobb kijelzőn-monitoron.

emléxem , régebben amikor csak egy asztalim volt és beszart, ugyanilyen fos, esős idő volt , és vihettem

a szerelőhöz és várni kellett jó pár napot, hogy elkészüljön , reménytelen szitu volt.

azt még egyszer nem akarom átélni.

pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.11.09 0 0 7159

Nem az alaplap gyártójának az oldalán kell keresni. Az USB vezérlőket általában harmadik fél szállítja, az ő oldalukon pedig ott vannak a legújabb, megfelelő driverek.

Előzmény: XNC (7158)
XNC Creative Commons License 2023.11.09 0 0 7158

Nem rossz ötlet.

De ha az alaplap megjelenésekor még csak W7 volt;

akkor nagy eséllyel nem lesz hozzá W10/11 driver se.

Előzmény: pittti (Bitvadász) (7157)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2023.11.08 0 0 7157

„...Windowsom 10/11 nem képes elérni az USB pendrájvokat se a külső winchestereket

 

Mi lenne, ha a megfelelő (gyári) USB drivereket feltelepítenéd?

Előzmény: Ferrobondos Csiga (7153)
XNC Creative Commons License 2023.11.07 0 0 7156

És mindezeket a rendszereket Te 1 gépen akartad futtatni?

Csak mert az úgy nem is fog menni.

Előzmény: Ferrobondos Csiga (7155)
Ferrobondos Csiga Creative Commons License 2023.11.07 0 0 7155

Igen tiszta lappal jobban megy. BIOS frissítés előtt gyári telepítéssel

működésképtelen az egész konfiguráció

BIOS frissítés után a külső eszközök süketnémák. Linuxszal minden rendben megy sajnos van olyan program a munkámban, ami nem megy Linuxon.

Macot nem ismerem. 

Köszönöm a válaszokat. 

Minősíthetetlenek a Microsoft eredményei.

XNC Creative Commons License 2023.11.06 0 1 7154

Általában jogosultság-gondok szoktak lenni, de ez most valami más.

Nekem is romlott már el a Windows, pedig nem is szoktam frissíteni.

1 újratelepítést nem árt megpróbálni, hátha "tiszta lappal" megy.

Előzmény: Ferrobondos Csiga (7153)
Ferrobondos Csiga Creative Commons License 2023.11.06 0 0 7153

Szuper ISO 9000-es Windowsom 10/11 nem képes elérni az USB pendrájvokat se a külső winchestereket (Win7-en írtam őket). Van erre jó topic? Keresem és ez nekem túl magas vagy mély.

Win7 ma is helyesen kezeli őket és a Linux is.

 

északMACedón Creative Commons License 2022.05.17 -3 1 7152

használjatok inkább MAC-et!

lapar Creative Commons License 2022.02.22 0 0 7151

Igen, természtesen 8 GB a RAM.

Itt, gondolom a korszerűbb a lényeg. Nekem az 500 GB sem kell, de amikor vettem, már nem lehetett kapni új 250-est.

A töredezettségmentesítést próbáltam, talán valamit javult, de érdemben nem.

Együtt lehet vele élni, de bosszantó, hogy itt a melőhelyemen egy ócska XP-s gép van, és gyorsabban tölti be a programokat. Min. 10 éves, de lehet, hogy 20, a ram-ja bővitve lett 2 GB-ra (512-ről).

Előzmény: XNC (7150)
XNC Creative Commons License 2022.02.22 0 0 7150

Meg kéne próbálni az újratelepítést. Ha a registry tele van szeméttel, nem csoda, ha lassú.

 

Hardver szinten:

1; gondolom 8GB ram akar lenni. 8 mega ram körül valamikor a '90-es évekbe gyártottak PC-ket.

2; a HDD cserélhető 1 korszerúbb 1 terás tipusra, az is lehet gyorsabb.

3; talán 1 próbát megérhet a töredezettségmentesítés.

4; esetleg a HDD cserélhető SSD-re, de nekem is HDD van, és elég gyors.

Előzmény: lapar (7149)
lapar Creative Commons License 2022.02.21 0 0 7149

Akkor azt normálisnak kell tekintenem, hogy a '15-ben vett gépemen a Chrome 20-30 mp alatt töltődik be? Meg a pdf, sőt a Word megnyitás is lassú.

A gép AMD A6-5400K processzor, 3,6 GHz, 8 MB RAM. 500 GB winchester.

Mit lehetne/kellene ezzel csinálni, hogy gyorsuljon. Amikor már betöltötte megy elviselhetően.

Hétköznapi választ kénék, a nagyonhülye kategóriába tartozom.

Előzmény: Picard777 (7139)
XNC Creative Commons License 2022.01.29 0 0 7148

Szerintem király volt a DOS. Az adatállományokat, amire épül a számítógép szoftver-rendszere, sokkal közvetlenebbül kezelte.

 

A W95 még tetszett, de az már nem fut akármilyen gépen, míg a DOS igen.

Csak benne vannak még a szoftver korlátai....

 

Gondoltam, elmozdulok a FREEDOS irányába, de nem igazán merültem bele.....

Előzmény: lxt (7147)
lxt Creative Commons License 2022.01.28 0 1 7147

Volt idő – ha hiszitek, ha nem –, amikor a PC csak kevesek játékszere lehetett. Volt DrDOS, MsDOS, majd a Windows.

Akkoriban még semmit, de most komolyan!, tényleg semmit nem akartak a gyártók, főként nem vártak el cserébe további ellenszolgáltatásokat a vásárlótól/felhasználótól azért, mert volt szíves megvásárolni és használni a terméküket – mondjuk a Windowst.

Nem, nem tartoztunk a vételár kifizetését követően a személyes adatainkkal, ezek megadása nélkül is települtek a szoftverek; nem igényeltek, ezért nem kértek, de nem is eszközöltek betekintést a privát adatainkba; hanem örültek, mint majom a banánnak - az egyre szaporodó felhasználók érdeklődésének. Odavoltak a gyönyörűségtől, és még egy ideig a menetirány szerint ültek fel a lóra.

 

Ma(napság), a következő a helyzet:

- Internetes kapcsolat nélkül, egy akármilyen adathordozóról… és használja, amíg világ a világ? Maga hol él?

- Igen, ha nem is az ujjlenyomatára és a lakáskulcsa másolatára, de minimum egy email címre (fiókra) azért szükség(ünk) van. Ezek hiánya nélkül: miként értesítsük önt arról, amit tennie kell annak érdekében, hogy mi jól érezzük magunkat? Hol él maga? Csak megvásárolja majd telepíti a szoftvert… és mi? Velünk mi lesz?!

- Nem, ön csak bérleti díjat fizet. Különben is, akkor módosítom és (ha akarom) akkor tiltom le az ön által megvásárolt termék használatát, amikor és amilyen ürüggyel azt csak jónak látom. Még mindig nem érti? Mi teszünk önnek szívességet!

- Felhőbe! Amit csak lehet! Mindenki akkor jár a legjobban, ha minden, de legalábbis a legszemélyesebb, így az ön számára legfontosabb adatokat a mi (beszélek hülyeségeket: az Ön!) felhőjébe tárol(unk). Nincs hely e világon, ahol nagyobb biztonságban volna a privát szférája; az üzleti titkai! Pénze a bankban, az adatai nálunk, az asszony meg valahol. Kérdések?

- Az már rég nem az ön személyes kompetenciája, hogy akarja-e titkosítani a számítógépe és az arra csatlakoztatott összes periféria adatforgalmát. (A Google is hogy odahatott: https kapcsolat nélkül, lassan már egy statikus html oldal se biztonságos. Na ugye!) Tehát: a titkosítatlan tartalom és adatforgalom lehetősége immár nem opcionális – majd mi tudjuk, hogy mi és hogyan legyen! Nem érti és nem is érdekli? Kérje szakember segítségét.

- A kor halad, amit persze mi rendszerint megelőzünk/meghaladunk. Ön se maradjon le, tartson velünk! Legyen naprakész, maradjon versenyképes! Innovatív megoldásaink az Ön kényelme és biztonsága érdekében születnek.

- Tehát akkor, a vásárlást követően: email cím, ujjlenyomat, bankkártyaszám, telefonszám, kamera és mikrofon bekapcsolva, teljes hozzáférés a számítógépén tárolt összes adathoz, mobiltelefon szinkronizálása a számítógéppel, számítógép szinkronizálása a szervereinkkel; a hardverelemkhez történő alacsony szintű hozzáférés lehetőségének tiltása – még az általunk el nem fogadott/alá nem írt gyártói szoftverek esetében is… mindezekre, természetesen az önök biztonsága érdekében van szükség… de, ha még mindig nem esett volna le: lassan mindenki tőlünk kér, nekünk jelent. Ön is!:-)

Anonym00 Creative Commons License 2022.01.18 0 0 7146

A Pokol is jobb mint a Windows Bitlockere

 

Anonym00 Creative Commons License 2022.01.18 0 0 7145

Bitlockert ne, a Windows frissítés a pokolban égjen 

Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 7144

Üdv!

Vano Windows 8 telepitő pcre ami a legelső Windows 8 at  tartalmazza amibe nincs se start menü se asztal csak a csempék?

hgabi84 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7143

+1

 

A másik topikban pedig kíváncsian várom Picard777 válaszát. :)

Előzmény: Jahno (7140)
Jahno Creative Commons License 2017.05.10 0 0 7142

" Mi lenne ha eppen prezentalna valaki egy fontos konferencian? BESZOPJA."

 

Fontos konferenciáknál legyen gazdája a gépnek. Vagy nem is tudom. Mondjuk 10 éve nyomják ezt a jaaaaaaj beszopom az updatét, lehet fel kellene tenni és kész is.

Előzmény: Chip-TFF (7141)
Chip-TFF Creative Commons License 2017.05.10 0 0 7141

Azt meg vedd hozza, hogy minden egyes kibaszott update (SP)-nel fontos beallitasokat egyszeruen ontorvenyesen visszaallit. Tortenetesen a fastboot opciot, es nem kicsit basz fel. Nem veletlenul kapcsolom ki. SSD-vel ellatott gepemen minden masodik bekapcsolasra indul csak el ha ez az opcio be van kapcsolva. Kikapcsolom, megy faszan. Aztan jott az anniversary meg ez a creators updates mindket alkalommal ujra kezdte a gep mire leeset, hogy ez a geci automatan visszakapcsolta. Az elso update-nel raadasul volt olyan aljas szarhazi, hogy a telepiteskor SZANDEKOSAN letiltott biztonsagi beallitasokat suttyomban engedelyezte. Gondolom paran pampogtak miatta mert a Creators update-ben mar rakerdez telepiteskor, de akkor is menjenek a picsaba!

 

A kedvencem mikor kijelenti a gep: 10 perced van es ujraindulok. Postpone opcio? AZ NINCS! Mi lenne ha eppen prezentalna valaki egy fontos konferencian? BESZOPJA. Registry-t kellett hekkelnem hogy ezt kikapcsoljam.

 

Cortana: nem kell, megis ott van. Eloszor kikapcsolhattad. SP1 - eltunt a kikapcsolo opcio. Jo, jojjon a registry hack. SP2 - mar azzal sem kapcsolodik ki.

 

Nomeg csak ugy dolnek befele a reklamok a start menube. Wow! Fizettem az oprendszerert es fizessek tovabb reklamokkal? Menjenek a picsaba! Durvan tenyerbemaszo amit a win 10-zel a M$ muvel. Nem veletlenul toltak bele mindenkinek az arcaba ingyen update-kent a win8-hoz.

 

Előzmény: Picard777 (7139)
Jahno Creative Commons License 2017.05.10 0 0 7140

Nekem meg nem ennyire. Melyik Dell volt? A többi gondolom valami dzsunka, de szó nélkül megy egy csomó cuccon.

Előzmény: Picard777 (7139)
Picard777 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 7139

Eszetekbe ne jusson win10-re upgradelni.

 

A jelek szerint teljesen új hardveren egész jól megy, de ha már 2 éves elmúlt a géped, akkor sanszos, hogy belefutsz valami gebaszba.

 

Nálunk a cégnél a következő a tapasztalat: 5-6 éves alaplapokon függetlenül attól, hogy Intel vagy AMD már tömény szopás.

WIN 7-hez képest lassú, több memóriát eszik, több procit eszik.

Borzalmas alkalmazás hibák szinte minden gépen:

- Skype 8 hónapig !! random fagyott, most már nagyjából stabil

- Office 2010 alatt sok jóra ne számíts, a legváratlanabb pillanatokban dob fel erőforrás hiányra hibaüzeneteket.

- Mozilla Thunderbird a mai napig nem működik jól, időnként kifagy 20-30 másodpercre

- 8GB memória NEM ELÉG neki, állandóan reklamál

 

Olyan dolgok amik teljesen hétköznapiak egy Win7 és 8 esetén itt Mission Impossible.

 

Példa:

- 2 éves Dell noti: Lecsukod és nem kapcsol le, ugyanúgy megy tovább. Ha menüből lekapcsolod, akkor oké.

- Gigabyte A1 sniper alaplap AMD APU-val:  Ez speciel otthon mocorog és ez ma reggel verti a biztosítékot nálam. Például Num lock bekapcsolás manuálisan történik a mai napig. MS Office és Outlook kompatibilitási problémák.  Kék halál driver hiba miatt 2 naponta.
Ezen felül frissítések után rendszeresen random hibák jönnek elő: Múltkor a párom felhasználói fiókja volt zárolva 2 hétig, aztán alvó állapotba nem lehetett berakni, mert mindig újra indult, tegnap meg lejött egy frissítés, ami után az alvó állapotba lekapcsolt gép mellett (!!!) hajnal 4-kor BIOS risztásra ébredtünk mert a proci 80 FOKOS volt! SOHA nem láttam még ilyet pedig Win3.1 óta szokom a Microsoft környezetet. Bekapcsoltam a gépet, hogy hűljön vissza, majd 40 foknál hagytam bebootolni, rögtön frissített még egyet és azóta kék halállal kifagy. Sakk-Matt. :)))

- ASUS A88XM-Plus (AMD APU) és Sabertooth alaplap (i5): Más ugye az alap AMD vs Intel, de a problémák kisértetiesen hasonlóak.  Bebootolás az az AMD-s gépen  10-15 perc, a sabertooth lapon 3-4 perc amióta kb egy hónapja jött egy új frissítés. Skype, Office,Thunderbird problémák ahogy fentebb. Az AMD-s  gép A4-5800K mellett olyan lassú volt, BIOS frissítés után bekerült egy vadiúj kompatibilis A10-7850-es proci. Gyorsabb lett, DE a jelek szerint a Win10 nem kompatibilis az új procival, mert azóta ha feltelepül 2 évre visszamenőleg BÁRMELYIK AMD-s videodriver, akkor a gép induláskor fekete képernyővel kifagy. Egyetlen megoldás van: basic intel driver 2006-os verzió. Full HD felbontás van, sima 2D programoknál oké, de mindenfajta játékprogramot felejts el, több monitoros üzemmódot felejtsd el.  Az Inteles Sabertooth alaplap alapvetően megy, DE csak akkor fagy Mozilla Thunderbird-el ha megnyitsz egy levelet vagy olvasni szeretnéd vagy áthelyezni / törölni. :))

Még 5 másik gépen szívunk hasonlóan kisebb nagyobb problémákkal, (azt már le sem írom) kettőnél most állunk vissza Win7-re.

 

Akartuk felrakni a Creators-t, de azt mondják olyan rossz, hogy egyelőre nem merjük, mert csak rontanánk a helyzeten.

 

Szóval a MICROSOFT bekaphatja.

 

Ennyire rossz a Win95 nem volt. Az legalább száguldott és ment probléma nélkül, amikor ment. Igaz szó nélkül elszállt kékhalállal rendszeresen és 6 havonta újra kellett rakni, de az megvolt egy félóra alatt.

 

De most, hogy visszagondolok, pont ez a dühítő most a win 10-el:  Apró ALAP biszbasz dolgok nem mennek, amikkel ezer éve nem volt gondunk.

 

Mindenhol azt olvasom, hogy hekkeld a registryt így meg úgy..... Már elnézést, de XP alatt "hekkeltem" utoljára registryt, de ott sem azért mert vacak volt, hanem mert én akartam valamit megtrükközni.

 

Nagy szarkupac ez az egész így.

lakol3 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 7138

Lassú a ticked... :DDDD Én meg már kikoptam annyira, hogy nem is utálom a windózt - egyszerűen nem tudok semmit róla... 

A rendszer egy bug miatt vsz. valami loop-ban volt, aminek a timeoutja nem volt helyesen kezelve.

Osz fagyi. Ez ismert probléma volt, várhattál volna a windóz 30-ig.

De ez már a múlté, azóta gondosan nem frissítem. Végülis csak játékra van...

Előzmény: Jahno (7137)
Jahno Creative Commons License 2016.01.07 0 0 7137

De minek akartad addig használni, míg túl van terhelve? Várd meg, míg befejezi, lehet egyszerűbb lett volna.

Előzmény: lakol3 (7136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!