Keresés

Részletes keresés

zsociman Creative Commons License 2012.11.06 0 0 110

Kedves Felhasználók!

 

Nagyjából másfél éve építettünk csapatommal egy olyan weboldalt,amin össze tudja mindenki hasonlítani címén elérhető internetes, telefonos, tv csomagokat. www.nettarifa.hu 

Ezzel foglalkozom már jóideje, és a célom az volt, hogy ne kelljen egyszerre több szolgáltatót felkeresni ahhoz, hogy megtudjuk, ki is szolgáltat otthonomban.

Nem célom a reklámozás, ezt megoldom máshol. Csupán a szolgáltató választóknak szeretnénk segíteni, hogy egyszerűen össze tudják hasonlítani az elérhető csomagokat.

Üdvözlettel:

 

 www.nettarifa.hu

T_Martin Creative Commons License 2003.01.28 0 0 109
Hello !

Egy tipp !
Enternet.

Nekem tökéletesen működik, több féle csomagjk is van, pl Netelek, amely úgy működik mint egy mobil feltöltő kártya, így nincs havi előfizetési díj.

Üdv.: Marci

UI.: csak halkan mondom: az swi honlapján előfizetés nélküli korlátlan hozzáférésre lehet regisztrálni, országos lefedettséggel, legalábbis nekem még a 24-es körzetben is működik.

Schaf Creative Commons License 2002.11.06 0 0 108
Megjelent az Online Cost Meter 2.0-ás verziója!

http://www.agressive.inf.hu

Érdemes átolvasni.. A progi segítségével azonnal láthatjuk mibe is kerül az "ingyenes" Internet illetve, hogy kedves kormányunk mekkora pofont adott annak a bizonyosnak, a 15 és 40 órás "kedvezménnyel".
A szoftver az Origó honlapról is letölthető, dec. 15.-ig ingyenesen használható.

Encőke Creative Commons License 2001.01.17 0 0 107
Koszi a tippet Andreas. Ha minden igaz egyebkent, akkor problema megoldodott egy NT cserevel....
Előzmény: Andreas (106)
Andreas Creative Commons License 2001.01.13 0 0 106
Esetleg az lehet a gond, hogy egy ideig nincs adatforgalom és emiatt lebont a ISDN adapter.
Start/Programok/Kommunikáció/Telefonos hálózat, majd itt a szolgáltató ikonján jobb click, Tulajdonságok. Valamelyik fülön lesz egy 'Vonal bontása...' kezdetü sor, onnan szedd ki a pipát. Ha nem volt bejelölve, akkor nem tudom mi lehet.

Ha a kedvezményes időszakban használod a netet, akkor érdemes megrendelni a 'Mindenkinek' átalánydíjas csomagot 4000 Ft-ért és ezután minden helyi, kék és internetes szám (51) hívása ingyenes lesz a kedvezményes időszakban.

Előzmény: Encőke (105)
Encőke Creative Commons License 2001.01.11 0 0 105
Segiiiitseg!!!! Voltam olyan marha, hogy isdn-t kertem matavnetes hozzaferessel. (Termeszetesen dupla sz...s, hogy mindezt 2 evig nem tudom lemondani.)
A problemam a kovi: egy este kb. 10-15 alkalommal szetkapcsol a net, es visszacsatlakozik anelkul, hogy eszrevennem. Mindennek eredmenyekent a regebbi (analogos) 8-10 ezres szamla duplajara (!!!) ugrott fel. Persze kertem mindenfele segitseget, de ahogy vki regebben irta a matav es a matavnet csak egymasra mutogat, no meg persze a hiba az en gepemben van....
Szerintetek mi a fenet csinaljak, hogy a fizumat ne telcsiszamlara kelljen koltenem???
Előzmény: rayn (104)
rayn Creative Commons License 2000.12.23 0 0 104
Majdnem lehagytam valamit! Ez volt a csúcs!
ping -el és traceroute -val megpróbáltam kideríteni, hogy egyáltalán van -e adatforgalom, mert olyan lassú volt az Externet. Hát szétkapcsolt. Jó, felcsatlakoztam mégegyszer, de amikor ismét ping -eltem, megszakadt. Egyértelművé vált, hogy ez valami szándékos dolog. Megkérdeztem őket és valóban, ők szakították meg a kapcsolatot, mert félnek a betörésektől.
A szakértelmükről inkább nem mondok semmit, mert valahogy az ilyesmi nekem nem megy. De egyébbként sok más elképesztő dolgot tudnék róluk írni, de inkább nem teszem, mert azért biztos jófejek ők is.

Nekem eddig a Matávnet a legszimpatikusabb.

rayn Creative Commons License 2000.12.23 0 0 103
A sebességet (vagy sávszélességet) illetően nem igazán értem, miért nem tesznek fel a tetőre egy parabolaantennát és végtelen sávszélességet kapnának az ISP -k?
rayn Creative Commons License 2000.12.23 0 0 102
Nekem előszőr Externet-es előfizetésem volt. Azért nem semmi pofátlanság volt tőlök, hogy gyűjtötték az előfizetőket, és vidékre csak 128kbps vonaluk volt vagy még annyi sem. Mondanom sem kell ugye, hogy öröm volt, ha 2K-val jött az adat.
Egyszer 20 óra körül bedöglött náluk valami és csak az externet oldalak voltak elérhetőek. Gondoltam kivárom, hátha sok felhasználó majd abbahagyja a netezést és 300byte/sec kelyett tudok majd vagy 2k-val netezni.
Kb. 22 órakkor ismét helyreállt minden. Gyanúm beigazolódott és ment vagy 2k-val a net.
Externetes előfizetésem nem tartott sokáig. Utólag hallottam olyat is, hogy vidéken valami miatt sok felhasználó nem tud csatlakozni és egyszerűen nem voltak a hibát kijavítani.
Persze azóta eltelt már pár hónap, úgyhogy nem tudom mi most a helyzet, de nem is igazán érdekel.
Andreas Creative Commons License 2000.12.21 0 0 101
Még valami ami a nagyobb internetszolgáltatók ellen szól: a mail szerverük általában annyira leterhelt, hogy néha a snail mail-hez hasonló sebességgel müködik. Konkrétan pl. egy programozótól vártunk tegnap egy sürgős program frissítést, amit csak ma kaptunk meg (500 kbyte fájlmelléklettel). Az email fejlécébe belenézve látszik, hogy tegnap délelőtt 11:40 -kor adták fel és a mi mail szerverünk 23:26 -kor kapta meg a twister.datanet.hu szervertől.
Advantech Creative Commons License 2000.12.16 0 0 100
Eleg "regi" a legutobbi hozzaszolas, de azert megprobalom.
Az enternetrol mit tudtok? Van valakinek tapasztalata?

A.

terranova Creative Commons License 2000.11.29 0 0 99
Nem akarom elkiabálni, de már 3 és fél órája vagyok fenn megszakadás nélkül.
A sebesség most 3,2K!!!!!
:-)))))
Drukkoljatok!!
Előzmény: Dark Future (98)
Dark Future Creative Commons License 2000.11.29 0 0 98
NEXTRA

extra negatívum: este (18h után) egy kalap szar (ez nem túlzás, gyakorlatilag e-mail nézésen kívül másra nem használható, 0..0.5 kbps), ha éjszaka nem alszol, hanem netezel, akkor 2 körül már elfogadható (nem jó, csak elfogadható)

pozitívum: legalább olcsón adják a szart :-), állítólag már dolgoznak rajta (bár mondta már ezt más is... nem lehetne egyszer az igények elébe menni sávszélességileg és behívókapacitásilag?).

extra pozitívum: kultúrált ügyfélszolgálat, értelmes emberek, azonnal felveszik a telefont és ELISMERIK, hogy kalap szar, de megnyugtatnak, hogy folyamatban a bővítés (határidő megjelölésével). Ez a DataNYET után kimondott pozitívum, mert ott ritka tapló válogatott szolgál, ha egyáltalán méltóztatnak felvenni a telefont. (Levelezésben meg az Elender volt a csúcs: a 4. mail-emre válaszoltak kb. 2 hónap után, és még ők voltak felháborodva a hangnem miatt (a panasz mellett kértem egyidejűleg az accountom megszüntetését beígérve, hogy -- mivel szerződést szegtek -- én sem fogom magamra nézve kötelezőnek tekinteni a felmondási határidőt)).

Előzmény: terranova (96)
Andreas Creative Commons License 2000.11.28 0 0 97
Mikor történt ez és hol? Csak azért kérdezem mert SZVSZ most Budapesten az Interware szolgáltatása a legjobb és a Nextra után ők a legolcsóbbak.
Előzmény: tojásrántotta (95)
terranova Creative Commons License 2000.11.28 0 0 96
Na a nextra egyre jobban fejlődik. Tegnap 3szor szakadt meg, 3adszor 47(!) próbálkozásból sikerült fellépnem, negyedszer már foglaltra se futotta, valami matávos szuka mondogatta, hogy átmenetileg nem kapcsolható. Várom a mai produkciójukat.
Előzmény: terranova (92)
tojásrántotta Creative Commons License 2000.11.28 0 0 95
Hali!

Nekem az Interware-nél volt (elméletileg) korlátlan hozzáférésem egy ideig.
Volt, hogy három egymásutáni nap próbálkoztam este 10 körül belépni,
de foglalt volt a node. Én viszont nem azért vettem korlátlan előfizetést,
hogy ne akkor netezzek, amikor amikor csak szeretnék. Ez persze igaz
azokra is, akik ilyen meg olyan csomagokra fizetnek elő, mert gondolom
ők sem tudtak belépni....
Ha nincs infrastruktúra, akkor miért nem fejlesztenek?

A másik röhejes dolog az, hogy vagy 3 napot szórakoznak az aktiválással.
Pár hete egy hétvégén eszembe jutott (szombat délelőtt), hogy jó lenne
mától megint netezni. Én nem vagyok az a típus, aki úgy agyon-tervezi
a dolgait, úgyhogy számomra teljesen egyértelmű volt, hogy ha a rohadt
drága előfizetői díjat kitejelem, akkor max. 2 órán belül már lesz is netem.
Igazán nem nagy megterhelés nekem az a havi 7-8 rongy bruttó, de azért
a szolgáltatásért amilyet nyújtanak ez nevetségesen sok.

Europarkban voltam a Matáv-nál. Unottképű ügyfélszolgálatos gagyizik a
workstation-ján (netzik, vagy hasonló). Odaálltam a pulthoz, udvariasan
hallgattam, hátha észrevesz, vagy valami. Kb. 2 perc múlva, unottan
odafordult hozzám ("tessék"). Mondom, szeretnék érdeklődni az előfizetői
csomagok felől. Odanyomott a kezembe egy A4-es fekete-fehér fénymásolatot,
"itt vannak rajta". Nézem, korlátlan kb. 6000 + Áfa, nem emléxem.
Visszafordul gagyizni a gépéhez. Kérdem, mennyi idő alatt aktiválnák,
ha most előfizetnék. Azt mondja, 2-3 nap. Én 100-as szemekkel : az hogy
lehet, mi tart ilyen sokáig? Válasz : a többi szolgáltatónál is így van.
Otthagytam.

És a röhej az, hogy igaza van. Ahol érdeklődtem, mindenhol legalább
2 nap. Én nem értem, hogy miért. Egy node-ot kell aktiválni, annyi, nem?
Egy mobil készüléket + előfizetőt felvenni a GSM hálózatba az is max. 10
perc. Akkor egy kis pár ezer előfizetőt bíró cégnél, miért 2-3 nap?
Ha 7000 ft az előfizetés, akkor 7000/30*3=700, azaz hétszáz ft,
az hová tűnik? Mert 3 nap az ennyibe kerül...

Na mindegy, csak ennyi. De szerintem a netezés itt Magyarországon
rohadt drága és lassú. Még lehet, hogy a TVnet lenne a legjobb,
de most a lakótelepünkön vmi optikai csodanet hozzáférést hírdetnek
havi 5 rongyért. Azt még megnézem milyen.

Csak ennyit akartam közzétenni :)
-Rántotta

mzperx00 Creative Commons License 2000.11.27 0 0 94
A Matávnak 5 hónap alatt sikerült bekötni az ISDN-emet. Elender előfizetésem nem működött, az ügyfélszolgálatot szombaton hívom, közlik, hogy át kell billenteni valamit a központban, de ezt csak hétközben tudják megtenni. Hétfőn új telefon. Hosszas várakozás a telefonban, majd egy hölgy közli, hogy küldjem el a login nevemet, jelszavamat és mobilszámomat (ahol napközben elérnek) céges papíron bélyegzővel és cégvezetői aláírással (mivel a cég kötötte a szerződést anno). Mikor kissé humorosan (na jó esetleg cinikusan) megjegyeztem, hogy biztos egy internet szolgáltató ügyfélszolgálatával beszélek-e a hölgy felháborodott, hogy mindez a sok szemét csaló ügyfél miatt van az én érdekemben. Szerintetek normális ez?
Thira Creative Commons License 2000.11.24 0 0 93
DataNetes vagyok. Ez néha nagyon jó tud lenni, néha viszont katasztrófa. Nekem 100-ból 99x sikerül feljelentkeznem, alapvetően gyors,ezidáig nem sűrűn szakadt meg, csak mostanában, viszont hogy ezen a héten minden nap 3x-4x kelljen elkezdenem leveleket töltögetni, egy kicsit kiborit. Nem beszélve arról, hogy az ügyfelekhez való hozzáállásuk enyhén szólva kritikus.

Szeptember elején észrevettem, hogy saját loginommal nem tudok feljelentkezni, igyhát üfszolg-ot felhivom. Felhivnám, de a folyamatos foglaltjelzés és kicsöngés között maximum válogathatok, emberi hang, aki válaszolni tudna, nem elérhető. Nagy nehezen, kb fél óra múlva sikerül valakivel beszélnem, aki utánanéz, tényleg használják. Javasolja a jelszóváltoztatást. Ez megtörténik.

Elutazom nyaralni, mire visszajövök, az új jelszó nem működik, csak a régi. Annyi baj legyen, gondoltam, igyhát használtam a működőt. November eleji számlán feltűnően több az összeg, mint amire számitottam. Üfszolg felhivtam, és mesélem eme érdekes jelszóproblémát, és a soknak itélt számlát. Hatalmas elnézések közepette kijavitott számlát igér, és javasolja, hogy felhaszn. név cserét is kérjek. Erre való egy bizonyos email cim. Nosza, irok is nekik, láss csodát, köv. nap telefonom csörög, adjak fax-számot, amit csak én láthatok, senki más. Meg is érkezik az új username, meg pass. Én ennek örülök, mint majom a ... Dehát csodák ugyebár nincsenek. Ennek vagy két hete, az új mégsem működik. Viszont a régi remekül szuperál.

terranova Creative Commons License 2000.11.19 0 0 92
Nextra 1hete:
6kor fellépek(hétvégén3kor) , 7ig működik, 7-8ig sulinetet idéző sebesség, csak visszafogott Irc-re jó, 8-11ig nulla(!) bps, kb 5percenként egy kis adatmozgás, ha nem szakad meg a vonal(eddig 5ből 4szer megszakadt!!), akkor 11-től 1-ig gyorsulgat, éjjel megyeget. Ez mind 0651-es behívószámon szombathelyről.
Ha van itt valaki aki Nextra dolgozó, akkor mondja meg, hogy miért vállalnak ilyen akciót, ha nem tudják technikailag végigvinni???!!?
Andreas Creative Commons License 2000.11.02 0 0 91
Én az Interware-nél vagyok másfél éve. Belföldre 1 Gbit/s (BIX), külföldre (PanTel, KPN Qwest) 8 Mbit/s, október 30-tól a körlevél szerint 18 Mbit/s.

Egyszóval a sebességük nagyon jó. Foglalt jelzés nálam elég ritka, de ha foglalt is másodszorra be szokott engedni. Gondolom nappal soha nem lesz foglalt, ezt a Matáv telefondíjak garantálják :(

Jó ha tudod hogy ha nincs adatforgalmad, nagyjából 10-15 perc múlva bont a szerver, ezért kell egy automatikus email check, ICQ vagy bármi ami forgalmat generál.
Ettől eltekintve nagyjából kéthavonta szakad meg egyszer a vonal.

Előfizetés előtt van egy hét próbaidő, vagyis ha nem fizeted be a csekket egy hétig akkor automatikusan törlik az acc-odat.

Előzmény: Toobiaas (90)
Toobiaas Creative Commons License 2000.11.01 0 0 90
Sziasztok,

Szeretnek egy napkozbeni internet hozzaferest szerezni. Delutantol reggelig, illetve hetvegi hozzaferesem van, de az technikai okokbol nem valtoztathato meg!

Internetezni itthon napkozben erek ra, akkor tobb szabad idom van.

Szeretnem megkerdezni, milyen konstrukcio lenne a legalkalmasabb?
Kettot mar talaltam, egyik a nextra2ooo aki 2ooo ft-ert biztosit korlatlan hozzaferest, illetve az interware aki 1990 ft-ert biztositja a napkozbeni hozzaferest.

Elvileg vannak 20 oras hozzaferesek is,(napi egy oranal tobbet ugy sem hasznalnam) de ugy vettem eszre, hogy azok bizony eleg dragak!

Az ar tehat adott, kerdes az, hogy melyik hozzaferese a biztosabb, gyorsabb stb, mert napkozben a telefondijak nem elhanyagolhatoak!

Ha tudtok kerlek segitsetek, akar e-mailen is!
Koszi szepen
Tobi

IkiTomi Creative Commons License 2000.11.01 0 0 89
Bocs, hogy nem tudok normálisan írni.
IkiTomi Creative Commons License 2000.11.01 0 0 88
Én kb 4 éve Datanetet használok. Meg vagyok velük elégedve még akkor is, ha néh volt vele egy-két akadozás. Volt olyan, hogy szarvert cseréltek és egy este nem lehetett kapcsolódni, de másnap tényleg megint jó ment. Lehet, hogy áraik szerint nem a legjobbak, de mindenképp a legmegbízhatóbbak. Nem szokott ledobni, inkább csak néha lecsökken a sávszélesség, de hamar visszajön. Ügyfélszolgálat OK.
blr Creative Commons License 2000.10.29 0 0 87
Bár már másfél éve az InterWare-nél vagyok, és nem igazán szeretem váltogatni a szolgáltatókat, megnéztem a Nextra ajánlatait, nem is olyan rossz.
A 2MB-os E-mail tényleg elég kevés, de érdemes összevetni azzal, ennyi pénzért mit kapsz máshol!
4000+ÁFÁ-ért már igen jó az ajánlat (3x20MB mail!), de a legdurvább mégis csak a 64 ill. 128Ks bérelt vonal, a 139e+ÁFÁ-s árban 64K garantált nemzetközi sávszélesség korlátlan forgalommal, és telekomminukációs díj (asszem 40e+ÁFÁ-t kér érte a Matáv). Ilyet jelenleg senki sem ajánl (128K: 212e).
Andreas Creative Commons License 2000.10.24 0 0 86
http://www.nextra2000.hu :)
Most nézem a honlapjukat, ez a 2MB email tárhely komoly?
Előzmény: benjamin_00 (85)
benjamin_00 Creative Commons License 2000.10.24 0 0 85
Nextra 2000 hol merre ?? mi az ? melyik korzetben ? bar kicsit gyanus :)) matav suxxx
Előzmény: vlad (84)
vlad Creative Commons License 2000.10.23 0 0 84
Csak egyet mondok Nextra 2000 mindossze 2000 Ft + Sarc. Nemzetkozi kapcsolat 34 Mbit, kvazi korlatlan port kapacitas 20 korzetben. Szoval gyere es probald ki.
icecube Creative Commons License 2000.05.27 0 0 83
Boldi tök jó volt a leveled :)
De ilyen mailekkel 1 hatást érsz el: halálra röhögik magukat a helpdeskesek.

ice

Előzmény: boldi (81)
blue-collar Creative Commons License 2000.05.27 0 0 82
Érdekes, hogy míg az elendernek ugyan nem telik arra, hogy a megfelelő adatvédelmet biztosítsa előfizetőinek (lásd a rettenetes tizenéves hackereket), arra telik, hogy vélt vagy valós követeléseiket egy kasolvenzia kft. nevű pénzbehajtó cégen keresztül beszedje. Persze arra sem tellett nekik, hogy a számlakifogásokra egyáltalán válaszoljon az ügyfélszolgálat. Hiába, az extraprofit mindenek előtt, hajrá csak így tovább elender.
boldi Creative Commons License 2000.05.16 0 0 81
El nem hiszitek mi tortent!
Hetfon este 5kor csorgott a mobilom es felhivtak az elendertol.... hogy megoldodott-e a problemam?

Hat nem jopofa? Mar kezdtem azt hivni hogy esetleg bocsanatot kernek vagy barmi, de nem. Vegulis legalabb az lelkiismeretes volt aki vegul felhivott..
Igaz, panaszomat pentek HAJNALBAN tehat kvazi csutortok ejjel illett volna orvosolni es utana ott volt meg pentek, szombat, vasarnap........

Na de hat nem mehet minden olyan gyorsan...

Tudom hogy az en hibam, hogy ha a szervert amit bent tarolunk ujra kell inditani, meg akkor is ha tortenetesen ismeretlen okbol szallt el, es meg
ismeretlenebb okbol indult ujra. Tippeljek? veletlen kirantottak a konnektorbol? na jo, ha nem vagyok szemet, akkor elismerem, hogy ki is akadhatott,
meg azt is hogy lehet hogy maguktol eszrevettek es ujrainditottak..persze beleegyezesunk nelkul....

ismerek olyan internetszolgaltatot, ahol monitorozzak a szervereket es ha valamelyik bedoglik, ertesitik a megfelelo szemelyt. Igen, vannak ilyen cegek
is!

Aztan azt is erdemes megfigyelni, hogy ha spec igazan bennfentes lennek, biztos nem az ugyfelszolgalatot hivnam, akkor tudnam kit kell felhivni es az
szemelyesen segitene nekem. Ha az emailem tetejen is odairnam hogy 'nagy' ugyfel vagyok, nem csak amolyan normal por koznep, akkor lehet hogy
meg aznap valaszolnak...

Komolyan, az Elender a szocializmusban el. Tisztara ok tesznek nekem szivesseget barmi tortenik, legalabbis en igy erzem. Az, hogy felesleges
barkinek panaszkodnom, szinte evidens naluk, mert barki akinek panaszkodtam ket valaszt adott:

1. tudom, szarul mennek itt a dolgok
2. ne nekem panaszkodj

hat akkor kinek? Vessuk fel a vallalatok eletciklusanak kerdeset. Nagyon ugy nez ki, hogy az elenderben a szervezettseg meg egy kb 4 fos, 5 millio/ev
bevetelu ceg nagysagahoz van kialakitva, senki senkinek nem parancsolhat max kerhet, senkitol semmi nem elvarhato, maximum nehanyaktol, senki
semmiert nem felel. LEgalabbis, ha nem igy lenne, akkor nem tudom az ilyesmi hogy fordulhatna elo.

Aki nem erti meg mindig mirol beszelek, annak meg par szo: Az elender feltorese nem azert kovetkezett be mert a rendszergazdak lassabbak voltak a
hackereknel. Azert kovetkezett be mert az elender nem veszi komolyan munkajat, erre ujabb bizonyitek az, ami a minap tortent, es az , amely szinte
barmelyik nap, ha valaki be akar telefonalni a ceghez....

boldizsar

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!