Keresés

Részletes keresés

Kusy Ferko Creative Commons License 2015.01.10 0 0 119

Sziasztok.

 

Egy szürreális mesefilmen dolgozunk, aminek az alapját egy képregény - mesekönyv alkotja, ez lenne a storyboard, valamint a vizuális világ kidolgozására is ez szolgál. Itt megtekinthetitek:

 

http://www.webtoons.com/challenge/episodeList?titleNo=1656

 

Minden véleményért,szavazatért hálásak leszünk.

 

Köszönjük

vlacko Creative Commons License 2013.10.07 0 0 118

saját gyártmány:

FxDox Creative Commons License 2012.11.30 0 0 117

Rajz- és animációs filmek  http://mesekukac.hu/rajzfilmek

wawabagus Creative Commons License 2007.11.13 0 0 116

Hello-hello!

Jár erre valaki?

Nem tudjátok hol tudom beszerezni a Paprika cimű japán animációs filmet?

A netpiac.hu-n és az xpress.hu-n, továbbá a divido.hu-on mind nagyon bizonytalan a beszerzés. Nekem meg nagyon nagyon kéne, mert ajándéknak szántam és közeledik a dátum...

Felhívtam a kiadót (FORUMHOME) és elvileg megjelent, de akkor hol van????????

Megrendeltem két hete a dividio-on majd felívtam őket, szerintünk még nem jelent meg :-(.

Megőrülök.

Nme tudtok valami tuti tippet, hol keressem?

Ezer köszönet!

Y

WomenOfEarth Creative Commons License 2007.01.10 0 0 115
Romhányi József /akinek a rímei napjainkban is hallhatók pl. a Frédi és Béniben/ egyik mókás verse a Verspatikában:

http://verspatika.freeblog.hu

Kletta Creative Commons License 2006.12.08 0 0 114
A Minimax most adja utoljára Az elsüllyedt világokat, vagyis az első évadját. A második évadot eddig még nem szinkronizálták le, ezért szeretnénk a leadása érdekében aláírásokat gyűjteni. Davlev a következőt írta a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9073537 címen levő topikba:

"Hello mindenki!

Örömmel jelentem, hogy van lehetőség az aláírásgyűjtésre!!

Helyszín és idő: December 27, Fővárosi Művelődési Ház ( Budapest, Fehérvári út 47 ) körterme, az Illés cluBOSCHok Baráti Köre rendezvényén, de attól függetlenül 15-23 óráig.

Aki részt kíván venni rajta, az lehetőleg legkésöbb egy héttel a rendezvény elött (tehát december 20-ig) jelezze a részvételi szándékát itt, vagy az iwiwen a fanclubnak privát üzenetben."
Előzmény: Angi (112)
Gambrinus Creative Commons License 2005.03.22 0 0 113
Nincs meg valakinek az Idő urai Dvd vagy divix formátumban? Amúgy nemigen pörög ez a topic.
Angi Creative Commons License 2005.03.12 0 0 112
Anno sokan kerestétek az Elsüllyedt világok-at. Jó hír, hogy március 14-től a Minimax leadja a sorozatot.

Angi
Gambrinus Creative Commons License 2005.02.28 0 0 111
Látom, ez a Topic alszik egy kicsit. még sajna nem volt időm mélyebben belenézni, de annyit mondhatok, hogy kicsit , az utóbbi időben rákattantam az animációs rövidfilmekre, van is pár otthon kb 2 dvd-nyi divixes kisfilm, animációs fesztivál, stb. Most néztem meg egy Sylvain Chomet rövidfilmet, (Az öreg hölgy és a Galambok), elég jó az is, ezt asszem még a Belleville randezvous előtt csinálta. Látta valaki?
lmariann Creative Commons License 2004.11.01 0 0 110

sziasztok keresem az ICO című mesét. ez egy kis lovacskáról szóló történet, kb. a 90-es években volt menő. tesóm kedvenc meséje, viszont a saját példányomat kölcsön adtam ami azóta sem került elő, gondolom már nem is fog.....:( ha valaki tud segíteni, dobjon már egy e-mailt: Lmariann2002@yahoo.co.uk előre is köszi!!!!

 

 

onagyz Creative Commons License 2004.04.16 0 0 109
zsunya Creative Commons License 2002.12.04 0 0 108
földob
zsunya Creative Commons License 2002.12.04 0 0 107
Sziasztok!
Van valami ötletetek honnan lehetne letölteni az Utolsó Csepp fesztiválon bemutatott animációs rövidfilmeket? Úúúúúgy szeretném. Különösen a Yilla ciműt. Sajnos a fesztiválhoz tartozó pestiestemet a gyerek széttépte, igy a készitők neveit és a művek cimeit sem tudom... Igy meg már igen nehéz. Segitsetek pliz!

zsuny

Macs Creative Commons License 2002.11.02 0 0 106
Bár a Fantastic Planet-t csak angolul láttam, s nyelvi tudásom rohamos visszafejlődésben van, teljesen más, mint az Idő urai. Viszont vitathatatlanul nagyon érdekes. A rajztechnika teljesen más, az Idő urai ebben a szempontból közelebb áll hozzám, tartalmilag viszont mindkettő elgondolkodtató és nagyon emberi.

Üdv,

Angi

Előzmény: Youwine (104)
hoka8 Creative Commons License 2002.09.09 0 0 105
Sziasztok, égre-földre keresem Norsteinnek a Mesék meséjét, ha tudna valaki segíteni, hálám nem maradna el... Köszi!
Youwine Creative Commons License 2002.08.28 0 0 104
Felráznám tetszhalott allapotából a topikot:

Többen említettétek itt az Idő urai c. filmet, amit én (még) nem láttam. Én viszont kerestem a Vad bolygó c. filmet, amire mondtátok, hogy az talán az Idő urai lehet.

Nos, az imdb-n kinyomoztam, kiderült, hogy mindkét filmet René Laloux rendezte. A www.throttlebox.com címről pedig angol nyelven letölthető a teljes Vad bolygó (Fantastic planet az angol címe). Aki szereti az Idő urait, annak szerintem érdemes megnéznie.

shuriken Creative Commons License 2001.12.11 0 0 103
Tisztelt topiclátogatók!

Mekk Elek figurára lenne nagyon szükségem, neten sajnos semmit sem leltem, ismerettségi körömben tárgyi formában (fotó, könyv, diafilm) nincs senkinek. Amennyiben vki. tudna segíteni, nagyon örülnék neki, hogy lemásolhassam/megvásároljam.

Köszönettel : shuriken

KÉM42 Creative Commons License 2001.05.27 0 0 102
Tarkus: a Szél Harcosai a Nausicaa volt rendes amerikaiasan átszabdalva meg magyarra fordítva - ha valakinek megvan, nagyon érdekelne
KÉM42 Creative Commons License 2001.05.27 0 0 101
Segítsen valaki!
Gyermekkorom egyik kedvence volt a Kyssifur (nem ibztos hogy így írják, a nevet is két hétbe telt előhalászni a memóriámból) nevű rajzfilm. Valami kínai cucc lehetett, egy mackóról meg az apukájáról szólt, akik valami vándorcirkuszban voltak nagyon rosszul tartva, de aztán egy vonatszerncsétlenségben megszöktek és az egész valami nagyonnagyon aranyos volt. Tud róla valaki valamit?
LaLinea Creative Commons License 2001.01.17 0 0 100
Sziasztok!

Nos, tehát a Menő Manó sorozat eredeti, olasz címe: "La Linea".
A rajzoló-animátor: Osvaldo "CAVA" Cavandoli, neves olasz grafikus,
aki 1920-ban született.

Az első "La Linea"-epizód 1969-ben született meg.
Számos epizódból álló sorozatra nőtt napjainkra -
Mostanában a 116.-nál tartanak a sugárzásával az MTV1-en.

Cavandoli készített még Menő Manókat olyan cím alatt is, mint
ErosLinea, SexLinea és Olympic Games.

Linkek a www.egroups.com/LaLinea/ alatt találhatók.

Sziomió:
LaLinea

PS:
Nincs valakinek köztetek MTV1-es ismerőse?...
Lenne számára egy üzleti ajánlatom... jól járna.

Előzmény: MacPet (61)
Filburt Creative Commons License 2000.06.01 0 0 99
Nagy szükség lenne a Macskafogó szövegkönyvére. Megvan valakinek?

Filburt

vidmar Creative Commons License 2000.03.22 0 0 98
Hát, például azt, hogy most vettem észre, hogy a törzsasztalon már inditott valaki egy miniMax-TV topikot. Ott írták, hogy jelenleg AM-Mikro rendszeren fogható, de ez biztosan bővül a későbbiek során.
A műsora már igen színvonalas – elsősorban magyar vonatkozású és európai rajzfilmek mennek, ez az erőteljes célkitűzés remélem nem szenved csorbát az idők során.
Előzmény: Macs (97)
Macs Creative Commons License 2000.03.21 0 0 97
Mi ez a MiniMax? Tudsz róla valami bővebbet?

angi_érdeklődő

Előzmény: vidmar (96)
vidmar Creative Commons License 2000.03.21 0 0 96
Az Egérút nagyon jó. Garantált, hamisítatlan magyar íz, nagy kár, hogy mostanság nem ontják az effélét. Amúgy mit szóltok a magyar rajzfilmcsatornához, a MiniMax-hoz? Egy nap lemegy vagy tíz Magyar Népmesék meg Kukori és Kotkoda. Talán ez valamennyire feldobja majd a piacot, mint potenciális megrendelő.
Előzmény: Youwine (89)
sniff Creative Commons License 2000.03.21 0 0 95
Ha valakit érdekel egy jó cikk a magyar animáció helyzetéről akkor ajánlom a Magyar Hírlap archívumában az Illetlen sikertörténet című cikket.

http://www.magyarhirlap.hu/Archivumindex.php3?cikk=100000003431&next=0&archiv=1

sniff Creative Commons License 2000.03.21 0 0 94
Kedves Cirbissa!

A My Baby Left Me soha nem nyert animációs oscart! Nem adják azt olyan könnyen. De azért ne szomorkodj mert az alábbi díjakat tényleg megnyerte:
- 1995 Berlin, Ezüst medve díj
- 1995 Annecy, Legjobb első film
- 1995 Kecskemét, Kritikusok díja

A film egyébként a Varga Stúdióban készült Budapesten és Milorad Krstic rendezte. Mellesleg ez bizonyítja azt is, hogy Magyarországon nem csak bérmunkák készülnek hanem saját fejlesztésű egyedi művek is. Az már nem a művészek és a gyártó cégek hibája, hogy a TV csatornák inkább az olcsó távolkeleti szart veszik meg.

Előzmény: Cirbissa (92)
Faxni Creative Commons License 2000.03.21 0 0 93
Udv mindenkinek,
Off: ez az elso hozzaszolasom, ugyhogy izgulok rendesen, bocs.
On: a magyar rajzfilm verhetetlen, ez teny. En viszont emlexem meg olyanra
is, hogy nomegalljcsak (Tom&Jerry utan szabadon, de en imadtam) meg olyanra,
hogy Flugos Futam, a Mezgaekkal ment egy idoben. A Vakond az ot eves lanyom
kedvence, regebben ment vasarnap du-kent a Tabanban, most videon nezegeti.
A rajzfilm klub nagy otlet.
Faxni
Cirbissa Creative Commons License 2000.03.01 0 0 92
Can anybody HELP?
Par eve animacios oscar-t nyert:
My baby left me.
Orjongok erte imadom. Ismeri vki ?
Egy fazonrol soul akit elhagyott a noje, es aki annyira szomoruan mondja a teflonba azt, hogy : hallo.....

Donna Cirbissima Mia

Youwine Creative Commons License 2000.02.28 0 0 91
Kedves -tarkus, köszönöm az infót, megpróbálom így keresni.
Előzmény: -tarkus (90)
-tarkus Creative Commons License 2000.02.28 0 0 90
Youwine!

"Tud valaki segíteni ? Gyerekkoromban, kb. 20-25 éve láttam egy francia (?) sci-fi rajzfilmet a moziban, amiben óriási kék szörny-emberek náluknál sokkal picibb igazi embereket bántottak, akik végül valami buborékban egy másik bolygóra szálltak át."

A Vad bolygó című tényleg francia film volt az, a rajzokat egy nagyon híres, de most nem ugrik be, francia grafikus készítette. Hát nem tegnap volt...

Apropó, emlékszik valaki még a Szél harcosai című japán rajzfilmre? Azt is úgy tíz éve nyomták moziban, de csak azért, mert díjat nyert, egyébként az "anime" nálunk feketelistán van, mert valami fejes látott egy szar jelenetet, meg emlékezett, hogy volt valami psziho-izé gubanc a frkevenciától és epilepsziás lett az összes japán kölök. Bocs, ha offtopic voltam - bőbeszédűségben szenved(t)ek.

Előzmény: Youwine (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!