Keresés

Részletes keresés

borsalino Creative Commons License 2002.10.31 0 0 237
Semmit sem veszek és BÁLINT!!!!! Egyébként nagy a csend a topic körül.Elfogytak a gagyik?:)
Előzmény: Archi (236)
Archi Creative Commons License 2002.02.15 0 0 236
VALENTIN NAP avagy ki milyen giccset vásárol kedvesének?

vagy legyen inkább BÁLINT NAP?

Besenyő Pista bácsi Creative Commons License 2001.10.19 0 0 235
Üdv Mindenkinek!

A kérdés jó. Azt kell mondanom, hogy tényleg hiányozna valami... + gondoljatok bele, mi lenne azzal a névtelen tömeggel, akiknek ez az igénye?
Biztosan kitalálnák újra azokat a dolgokat, amiket mi mellőznénk. Gagyi és giccs mindíg is lesz, mert mindíg lesznek olyan emberek, akiknek erre van igénye.

borsalino Creative Commons License 2001.10.19 0 0 234
Hogy milyen lenne?Unalmas, mert ha minden tökéletes az nem jó.Az baromira egyhangú.
Előzmény: Archi (233)
Archi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 233
Az "Azok az átkozott külföldiek" tényleg nem rossz, jó kis görbe tükör a különböző népek felé. Kíváncsi vagyok, hogy a műsor szerkesztői (akik tán angolok) vajon csinálnak-e olyasmit is, hogy azok az átkozott hazaiak, mert úgy lenne igazán poén.

Egyre inkább úgy tűnik számomra, hogy a giccstől vagy a gagyitól képtelenség megszabadulni. Vajh mit is tennénk nélkülük? Meg igazából így legalább van mihez viszonyítani. Vagy jobb lenne, ha nem?

MILYEN LENNE A VILÁG GICCS ÉS GAGYI NÉLKÜL?

Na, csak úgy hipotetikusan.

Előzmény: borsalino (232)
borsalino Creative Commons License 2001.10.03 0 0 232
Nos ami a németeket illeti valóban ők is szeretik az ilyen giccst.A Spektrumon szokott lenni egy filmsorozat az a cime,hogy"Azok az átkozott külföldiek" A németekről is volt egy film és abban mutattak ilyen Lajcsihoz hasonló zenekart.Szupersztárokként imádják őket.Alpesi környezetben játszák a heimatmelodiet.Viszont az endékás Kulturpalastot még a nyugati részen is elismerték.Én régen sokat jártam az NDK-ba és a haver akihez kijárkáltam szerzett jegyet a Friedrichstadt Palaceba.Pórnép oda nehezen jutott be.Esetleg a párttól kapott zsugát.Jó pénzért,jó ny.német márkáéet persze volt.Na,tehát annak a műsora egy nagyon jól megcsinált,jó szinvonalú .profi műsor volt.Már aki szereti a revűműsort.Én speciel utálom de hát nem akartam a havert megsérteni meg hát ajándék ló stb.Viszont ott összejöttem egy elvált nővel aki már régóta nélkülözött,úgyhogy jó buli volt.Na!!!
Előzmény: dr_strange (231)
dr_strange Creative Commons License 2001.10.02 0 0 231
az más. a Dáridó egy profi módon megdizájnolt gagyi, ami ezért sokkal arcpirítóbb, mint a rettenetesen dilettáns, ezért olyan-rossz-hogy-az-már-jó Fásy-mulató, mely utóbbi ezáltal már Uhrin Benedekhez lesz hasonló (bocs az UB-fanoktól)
a Dáridó szerkesztői összeházasították a Lajcsi-féle vásári lakodalmas rockot (ami a maga helyén, a lagziban szódával még el is megy) a hetvenes évek-beli Aus Der Berliner Kulturpalast NDK esztrádműsorokkal és a német adókon látható dirndlis-gajdolós-bőrnadrágos sírvavigadásokkal és ezt tálalják a nagyérdemű elé. ez megint a giccs alapesete: valamit kiragadnak az eredeti közegéből és kertitörpébe álmodják.
Előzmény: Archi (230)
Archi Creative Commons License 2001.10.02 0 0 230
Ezek után már nem bírom ki, hogy ne láthassak legalább egyet az ATV zenei szuperprodukciójának gyöngyszeméből. Esetleg át kellene rakni a műsort főidőbe.

Natalia Origano pedig biztos jó, csak valszeg én nem látom benne a zsenit. Eddig azt hittem, a tinilányok holmi téktet meg hasonló kappanzenekarok kétes nemű tagjai után sóvárognak, de úgy látszik a bálványimádat a nemtől független.

És mi a helyzet a Dáridóval?

Canis Creative Commons License 2001.10.02 0 0 229
Már maga a Fásy Ádámnak nevezett jelenség is megérne egy komolyabb elemzést. A fickó egyszerüen egy mai Midas király, ahova nyúl, minden gagyivá változik. A Miss Universe (még dalt is írt hozzá - a szövege hihetetlen) is magán viseli a személyiségjegyeit. Az ATV-s müsorai a magyar televíziózás történetében új hullámvölgy-dimenziókat nyitogatnak.
Előzmény: dr_strange (223)
borsalino Creative Commons License 2001.10.02 0 0 228
Én is megérinteném he-he-he:)) Sőt!!!
Előzmény: dr_strange (227)
dr_strange Creative Commons License 2001.10.02 0 0 227
és a szappanopera-megasztár Natalia Oreiro, akinek egy érintéséért sikoltozó-könnyező tinilányok(!) remegnek a biztonsági korlát mögött, mint azt a minapi Fókuszban láthattam? aki úgy vonul be, mint a legnagyobb hollywoodi gigasztárok, holott huszadrangú tévésorozatokban játszik hamvas naivaszerepeket? az ő jelensége nem giccs?
Előzmény: borsalino (226)
borsalino Creative Commons License 2001.10.02 0 0 226
Igy van, az valóban rettenetes.AZt hiszem,hogy a Zeniten is van egy "zenekar" ami szintén hasonló .Van benne egy basszgitáros csaj meg három krapek.Idétlenkednek a Váci utcában meg hasonlók.Az a Fásy-mulató meg kimeriti az emberiség elleni büntett fogalmát.Na meg a Balázs Pali féle szörnyűségek.És még lehetne hosszan sorolni.
Előzmény: dr_strange (225)
dr_strange Creative Commons License 2001.10.01 0 0 225
a Magyar ATV nevű tv-csatornán heti rendszerességgel jelentkező könnyűzenei műsor, melyben felvonul a magyar gagyigárda színe-java, a Törszasztalon külön "kult-topikja" is van...
Előzmény: Archi (224)
Archi Creative Commons License 2001.10.01 0 0 224
Mi az a Fásy mulató?
Előzmény: dr_strange (223)
dr_strange Creative Commons License 2001.10.01 0 0 223
nézd meg a Fásy mulató egy adását, és kézzelfogható élményed lesz a gagyiról
Előzmény: Archi (222)
Archi Creative Commons License 2001.10.01 0 0 222
OK!

Bár már volt szó róla, de a paletta mindig bővül:
Milyen mai zenekarokat lehetne a gagyi vagy a giccses kategóriába sorolni?

Előzmény: borsalino (221)
borsalino Creative Commons License 2001.07.26 0 0 221
Szerintem gagyi és baromi DRÁGA.
Előzmény: Archi (220)
Archi Creative Commons License 2001.07.25 0 0 220
Idén is gagyi lesz a tűzijáték vagy inkább giccses?
Előzmény: borsalino (219)
borsalino Creative Commons License 2001.07.17 0 0 219
Szerintem az,hogy könnyen elérhető helyre kell tenni a madarat vagy akármit és ha jön az az áldott nagyi akkor elő kell kapni és a helyére tenni.Ennyit megér a nagyi.Habár én szivesen egésznap kint hagynám ha ezzel a nagymamámat visszahozhatnám. Sajnos Ő már harminchárom éve halott.De édesanyám szokott ilyeneket csinálni néha.Nekik még egészen más az izlésük.
Előzmény: Archi (218)
Archi Creative Commons License 2001.07.11 0 0 218
Na igen!
S mi a helyzet a nagymamákkal? Vesznek Neked valamit, ami fogalmazzunk úgy: enyhén giccsgyanús - hiszen a nagyiknak sajátságos érzékük van kiválasztani a leggiccsesebbet. Tipikusan a GICCSUSZ MAGNETIKUSZ esete, szóval csak úgy tapadnak hozzájuk (OK, tudom, ez általánosítás és nem feltétlenül igaz). Aztán minden egyes látogatásuk alkalmával azt nézik, hogy Te, kedves borsalino, hova a csudába tetted ki a legutóbb kapott rózsaszínű porcelánpapagájt a lila masnival. Szal ilyenkor mi a taktika?
Előzmény: borsalino (217)
borsalino Creative Commons License 2001.06.26 0 0 217
Is-is.Én például magamnak nem vennék de olyan ismerősnek akiről tudom,hogy szereti az ilyet annak adnék.Örüljön neki ha ez a kedvence.Ezzel is szereznék nála egy jó pontot. Ha én kapnék látszólag örülnék neki de később eltenném nemlátható helyre. Szerintem azok vesznek giccset akik Dáridót néznek meg brazil sorozatokat.Persze lehet,hogy kivételek azért vannak.Ami nekem giccs vagy gagyi az lehet,hogy nekik nem az.
Előzmény: Archi (215)
adi22 Creative Commons License 2001.06.26 0 0 216
Beee
Archi Creative Commons License 2001.06.26 0 0 215
Mindig tudtam, hogy felfutóban van a virágcserép-iparág. Ez azonban újabb kérdéseket vet fel:
1. Az emberek maguknak vesznek giccseset vagy inkább ajándékba adják?
2. Lehet-e a személyiségtípusról valamire következteti? Milye típusú emberek veszwek giccseset?
3. Uezeket fel lehete tei gagyira is?
Ajándék lónak ne nézd a fogát? Hogy is van ez?
Előzmény: borsalino (214)
borsalino Creative Commons License 2001.06.12 0 0 214
Arra lennék kiváncsi aki vagy akik ezeket kitalálják meg,hogy mivel indokolják ezeknek a dolgoknak a létjogosultságát. Az utóbbi fej most éppen passzol a Hannibal cimü filmhez.
Előzmény: bogyó (213)
bogyó Creative Commons License 2001.06.12 0 0 213
Hú bazz, tegnap gyűjtöttem egy nagyon és egy közepesen brutál tárgyat.

Mind a kettő funkcióját tekintve virágcserép. A kevésbé durva az úgy nézett ki (alulról felfele), hogy volt két tömzsi lábfeje, rövid lába, utánna rögtön egy torz, manót vagy mit mintázó fej (törzse nemvolt), amelyik _mögött_ egy puttony volt található, abban pedig virág. Ebből volt kettő, egy metálpiros és egy metál-halványkék. Persze műanyag.

A durvábbik egy szép, finom vonású női fej, fehér porcelánból formázva, szomorú pillantással, szerintem valami igazi (nemgiccs :-) szobor vagy annak egy részéről lett másolva. Mint mondtam, szomorkás pillantása volt, valószínüleg azért, mert a koponyateteje egy elegáns és egyenes mozdulattal le volt szelve, és a likból nőtt ki egy citromfa. Olyan volt, mint valami szürrealista közhely. Nem bírtam levenni a szemem róla...

borsalino Creative Commons License 2001.06.12 0 0 212
Ez pontosan igy van.Főleg a jóléti társadalmakra jellemző.Sokszor irigylem az ún.természeti népeket mert ilyen gondjaik nincsenek.Habár azokból is egyre kevesebb van.Vannak pillanatok amikor szivesen elvonulnék a világtol egy szegetre,hogy egy darabig egyedül legyek de sajnos ehhez is pénz kell.nem is kevés.Ezt pótolja nálam a horgászat.Legalábbis megpróbálom vele pótolni.
Előzmény: Archi (211)
Archi Creative Commons License 2001.06.11 0 0 211
Egen, a pénz kétségtelen, hogy sok ember taccsra vág (vagy azért mert túl kevés van, vagy azért, mert túl sok). Lassan kezdek hinni abban a mondásban, hogy "Amit birtokolsz az birtokba vesz". Vagy nem?
Előzmény: borsalino (210)
borsalino Creative Commons License 2001.06.08 0 0 210
Egyéntöl függ.Akit könnyű befolyásolni annak sajnos ilyen lesz az igényszintje.Ebben nem csak a média a hibás mert ha körülnézel ezt látod a valós életben is.gusztustalan villák ezrei,pénzéhes kurvák,luxuskocsik stb.Már az iskolában is az a menő a gyerekek között akinek a szülei tehetősek.Rengeteg múlik a szülőkön meg a pedagógusokon de szerintem ez olyan mint széllel szemben pisálni.Sajnos.Ebben a mai kegyetlen világban ezek a nyerők.Idönként visszasirom a múlt rendszert mert szerintem akkor még az ember számitott valamit.Legalábbis úgy tünt.
Előzmény: Archi (209)
Archi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 209
A múltkor direkt átkapcsoltunk az Első generációra, mindenki rendkívül veszélyes. A szomorú az, hogy ezek a sorozatok magatartásmintákat mutogatnak és megváltoztatják nézőik értékrendjét (öreg, ha menő akarsz lenni, akkor ilyen meg ilyen verdádnak, nődnek, mobilodnak kell lennie, ilyen pofát kell vágnod, így kell nézned, és így szarjál le mindenkit, aki nem Te vagy).

Csak azt nem tudom, hogy az emberek igényszintje eleve ilyen vagy csak a média tette azzá?

Előzmény: borsalino (208)
borsalino Creative Commons License 2001.06.06 0 0 208
Az első generációnak 30%-ot irtak de szerintem ennél sokkal kevesebb.Nem véletlenül tették este tiz utánra.A kalap szart arra értettem,hogy mivek nem tudom semmivel sem minősiteni a sorozatot mert annyira nézhetetlen valamit mondani kellett rá.Egyébként egyetértek veled. A népnek meg cirkusz kell ha már egyeseknek kenyér nem jut.
Előzmény: Archi (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!