Keresés

Részletes keresés

LBP525d Creative Commons License 2008.09.13 0 0 310
Sziasztok,

Pár napja a Bkv ügyvédje küldött nekem egy levelet amiben az állt h jogi eljárás előtti utolsó befizetési felszólitás.( eddig semmilyen felszolitást nem kaptam se elsőt se másodikat:) )
13.160ft-ot szeretnének velem befizettetni:)
A vicc az hogy Én évek óta autoval közlekedek:)És amikor még anno Bkv-val közlekedtem sem büntettek meg soha.

Azt szeretném kérdezni ilyenkor mi a teendő?mert hogy én ezt nem fizetem be az biztos:)

Üdv
norris57 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 305

Sziasztok! Szerintetek mi történik akkor, ha elkapott az ellenőr és - mivel lejárt a bérletem és a személyim nem mutattam be - egy másik, fényképes igazolványról írta le az adataimat, így a nevem, anyukám neve és a születési évem stimmel, viszont a többi adathoz (cím, születési hónap, nap) hamisat diktáltam be? Pár hónapja már elkaptak egyszer lejárt bérlettel, de akkor befizettem a pótdíjat és felvették a helyes adataimat a rendszerbe. Viszont úgy tudom, ezeket a pótdíj rendezésével kötelesek törölni. Szerintetek a most megadott adatok alapján megtalálnak?

Egykismalacröffröffröff Creative Commons License 2005.08.10 0 0 304

Tehát aki az utazási feltételeknek nem felel meg, a jegyvásárlási és érvényesítési kötelességét nem teljesíti, annak nincs joga utazni, a metró területére belépni. A közlekedési társaságnak viszont van joga ennek fizikai kényszer nélkül érvényt szerezni.

 

Utolsó mondatodra már adódik is a faramuci és egyben vicces kérdés: HOGYAN?

Szerintem az ellenőrök funkciója csak és kizárólag a fizikai lelkiismeretmegvalósítás lehet. Engem most fogtak le az ellenőrök, ha nem siettem volna, sima, gond nélküli, hibátlan feljelentés lett volna a dologból. Mármint részemről. De legközelebb nem fogom sajnálni az időt.  

Előzmény: Peto (277)
Egykismalacröffröffröff Creative Commons License 2005.08.10 0 0 303
Jézusom ezt olvasni is rossz, szerintem az illetékes ügyészségen örömtől repesve várják az ilyen panaszokat!!! Szegény rendőr...
Előzmény: dorel007 (281)
ArsenalForever Creative Commons License 2004.06.11 0 0 302
De nagyon ritka nevem van!
Tóthmárton Ákos
FotexZoli Creative Commons License 2004.06.11 0 0 301
csak egy név alapján elég nehéz megtaláni valakit
Előzmény: FotexZoli (300)
FotexZoli Creative Commons License 2004.06.11 0 0 300
csak egy név alapján elég megtaláni valakit

ha mondjuk Nagy Péter vagy, akkor szerinted kikéri a belügyminisztériumból a 10ezer N P címét???

szerintem, ha a megadott címről visszamegy a levél "címzett ismeretlen", akkor feladják.....

ne aggódj

mondok egy mégjobb technikát, mert ugye hirtelen nehéz dolgokat kitalálni

családi névnek mond édesanyád nevét, utána a saját keresztnevedet, meg egy egyszerűen megjegyezhető címet, de olyat, ami létező, irányítószámot is, légy készséges ha már.....

Előzmény: ArsenalForever (298)
ArsenalForever Creative Commons License 2004.06.11 0 0 299
Senki nem olvassa ezt a topikot????
ArsenalForever Creative Commons License 2004.06.10 0 0 298
Helósztok!
Tudnátok segíteni?
Mi van akkor ha megvág az ellenőr de te más címet mondasz be mint ahol lax. A nevedet helyesen mondod meg! Ha ne fizetem be a csekket akkor megtalál a bkv?

(sürgős lenne)

VDaNi Creative Commons License 2004.03.07 0 0 297
olvasgattam a topicot...
nekem van éves bérletem, tehát nem annyira érdekes a téma, de mindig eljátszogatok avval, hogy ne mutassam be és eddig mindig bejött...
A lényeg az, hogy nem hallasz...
Szól az ellenőr, merev tekintet előre, nem figyelsz rá, ha szólongat, akkor se... mit csinálhatna? azt hiszi, süket vagy... :)
A metrón is. Kisétálsz a csíkon, akkor már nem pattoghat, bizonyítsa be, hogy nem egy ismerősöd várod és azért áll ott.....
Hozzád meg nem érhet, tehát lazán elmehetsz...
na mindegy... :)

Dani

Péter az állat Creative Commons License 2004.01.11 0 0 296
Bocsi, csak dühít a "hivatal" begyöpösödött merev felfogása. Ha valaki fizetni akar, akkor lehetövé kell tenni neki, nem pedig azt taglalni, hogy miért is nem lehet.
A diákigazolvány körüli mizéria tényleg nem a BKV hibája, hanem a politikusoké, és való igaz, hogy ezt az ideiglenes diákot nem ismertem, de akkor is azt mondom, hogy a BKV magatartása is hozzájárul ahoz, hogy sokan potyáznak.
Gondolom sokat jelentene a szemlélet változásának ezügyben, ha a vezetöség jövedelme függene az eladott jegyek számától, de így nem lehet csodát várni. még a jó kezdeményezések is, mint amilyen pl a plakátos kampány volt, elhamvadnak.
Előzmény: dr. Agy (295)
dr. Agy Creative Commons License 2004.01.11 0 0 295
Az empátiával egyetértek, tehát hogy az ellenőr lehetne emberséges is.
De ha valaki leírja, hogy az adott esetben mi jogkövető magatartás, azaz ideiglenes igazolvány beszerzése, erre te azt írod, hogy nem, hanem inkább bliccljen, ez nem szép dolog, akárhogy vesszük.
A mert megérdemli, meg ugye nem tartozik ide. Az hogy most más miattt szeretjük vagy nem szeretjük a BKV-t, az nem a diakigazolvány miatt van.
Előzmény: Péter az állat (294)
Péter az állat Creative Commons License 2004.01.11 0 0 294
Ez esetben véleményed szerint mi lett volna a követendö helyes eljárás?
Mert ugye suliba jár az ember, tehát jogosult (lenne ) a kedvezményre, de az ezt igazoló igazolványt rajta kívülálló okból nem kapja meg. Kap viszont egy másikat, ami bár nem a szabályos igazolvány, és bár bizonyíja hogy suliba jár(így kedvezményezett) mégsem kapa meg a bérletet, amit jogkövetö polgárként meg szeretne venni. Csak némi empátiára, és méltányosságra lenne szükség, és a cég is rendesen a pénzénél lenne. De nem. Könnyebb elzárkózni, és büntetni. Az utólagos bemutatás pótdíját, ill a büntetést viszont gondolom fölszámítják. Végülis egyszerü, és korrekt megoldás. Csak úgy békávésan. Tudom az én javaslatom sem helyes, ezért kérdem töled, hogy szerinted a topictárs által említett esetben mégis mit kellett volna tenni?
Előzmény: dr. Agy (292)
istike81 Creative Commons License 2004.01.10 0 0 293
Nekem van bérletem de ezt azóta nem mutatom meg mikor egyszer otthon felejtettem a bérletem és nem tudtam igazolni magam. Mivel nincs jóga fenntartani, amennyiben már nem vagyok a metró területén, illetve ha már leszálltam a járműről, nem mondhat olyanokat mikor ezt közlöm vele, hogy ha akarja betöri az orromat is. Másik eset: miután közlöm, hogy nem tudom igazoltatni magam jelzi, hogy rendőrt hív, ami nem is zavar engem, hisz tudjuk az eljárást. Rendőr feljegyzi az adataidat, utána a BKV írásos megkeresés után megszerzi az adataimat.
Nos én ebben benne voltam, ellenőr erőszakoskodik, hogy adjak valami, akár horgászengedélyt is megteszi, de mivel nincs, hát nincs, no meg nem is vagyok köteles adni semmit. Ekkor jelzi, hogy szeretni elkerülni a huzakodást, mire én mondom, hogy :Elnézést, de én Önt nem fogom húzgálni, és gondolom Ön se engem. Mire a válasz, dehogynem, ha akarom majd feljelenthetem.
Egyszerű lenne, ha mindenki betartaná a szabályt, vegyetek bérletet, ha viszont meg nincs az ellenőrök is csak hatáskörük szerint cselekedjetek.

Pl a MÁV-on korrekt helyzet volt.
140 km diákjegy 350, diákot otthon felejtetem, barátnőmnek volt.Ellenör jelzi, hogy mivel nincs nálam, így a 100% menetjegyet illetve további 6000FT bírságot fizetek a helyszínen.
Második lehetőség a helyszínen veszem meg a jegyet ára 2500 körül volt. Mivel nem volt annyi pénzem közölték, hogy akkor a következő megállóban le kell szállnom. Ezt meg is tettem.
Nem volt veszekedés. Itt megvettem a 26 éven aluliaknak járó jegyet mivel péntek volt(és 2004-től péntek reggel 10-től vasárnap éjfélig lehet ilyet venni) valamint a barátnőm vett még egy diákot, hisz nem akart egyedül hazamenni.
Összesen valami 1200 Ft-ba került igaz vártunk egy órát, de akkor is jobb mint a 6000 Ft-os bírság.

U.I.: Miután egyes vezetők A MÁV-nál 1 milliárd forintot síkaszatnak, ne próbáljanak jogról, szabályokról beszélni

dr. Agy Creative Commons License 2004.01.08 0 0 292
Természetesen, ha veled kibasztak, basszál ki másokkal, így kompenzálva a téged ért sérelmet. Ez a kultúrtársadalom alapszabálya.
Előzmény: Péter az állat (291)
Péter az állat Creative Commons License 2004.01.04 0 0 291
Nem. A legegyszerübb megoldás, kipotyázni a szemüket is.
A reklám után szabadon. Lógás. Mert megérdemlik!
Előzmény: NemethA (290)
NemethA Creative Commons License 2004.01.04 0 0 290
így már tényleg gáz.

egyébként meg a legegyszerűbb megoldás: ideiglenes diákigazolvány. ilyet köteles az intézmény adni okt.31 után vagy szept. 1-től ha nem volt előző diákod.

Előzmény: Péter az állat (289)
Péter az állat Creative Commons License 2004.01.03 0 0 289
"akácfában bemutatni a kész diákot és töröltetni a büntetést."

És befizetni az öt kiló kezelési költséget.

Előzmény: NemethA (288)
NemethA Creative Commons License 2004.01.03 0 0 288
nem, nem fogadja el, ugyanis valahol le van írva, hogy csak diágigazolvánnyal igazolhatod... ilyen esetet láttam már élőben vonaton november környékén. megoldás: pótdíj csekken történő fizetésének kérése, akácfában bemutatni a kész diákot és töröltetni a büntetést.
Előzmény: dorel007 (287)
dorel007 Creative Commons License 2004.01.03 0 0 287
ja bocs, tényleg nem írtam le mindent. szóval diák az ember, de nincsen diákigazolványa, mert a tetu cég nem készítette el időre. Van viszont egy hallgatói jogviszonyról szoló igazolása, olyan amit a katonaságnál is el szoktak fogadni. +4 csoporttárs is ott van és igazolja a jogosultságot. Ilyenkor mi van? az ellenőrnek el kell ezt fogadnia?
Előzmény: Herold (285)
llamada Creative Commons License 2004.01.03 0 0 286
A 30 napos bérletet nem csak másnaptól állítják ki?
Előzmény: v86 (273)
Herold Creative Commons License 2004.01.03 0 0 285
Te most milyen kedvezményről beszélsz?
Előzmény: dorel007 (284)
dorel007 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 284
már miért fizetném ki, mikor jogosan vettem igénybe a kedvezményt????
Előzmény: Herold (283)
Herold Creative Commons License 2003.12.30 0 0 283
Ha kifizeted a helyszíni bírságot, nem kell leszállni.
Előzmény: dorel007 (281)
Péter az állat Creative Commons License 2003.12.28 0 0 282
Kérdéseidre itt alant kaphatsz választ, valahol a százas környékén, 101, 102, 111, 113 stb, stb, stb...
Előzmény: dorel007 (281)
dorel007 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 281

Nekem is lenne egy kérdésem, talán kicsit off, de hátha vannak itt szakik.

Szóval a helyzet: buszon, vonaton, elkap az ellenőr, és pótdíjat kéne fizetned. Nem fizetsz, mert nem jogos vagy tökmindegy miért, és ő rendőrt hív. Kérdés: a rendőr átadhatja-e az adataidat az ellenőrnek, annak ellenére, hogy te nem járulsz hozzá.

Illetve (ebben szinte biztos vagyok hogy nem) előállíttathat-e értsd: leszállít a járműről azért mert nem fizetsz? Ilyen esteben előállítási jegyzőkönyv készül, amelyben benne, van, az ok: pótdíjat nem fizet.

Ez utobbi szerintem nonszensz, mert ez nenm bűncselekmény, nem is szabálysértés, és akkor pedig nem korlátozhatja a személyes szabadságot.

De lehet hogy nincs igazam. Szóval?

Péter az állat Creative Commons License 2003.12.28 0 0 280
Rám eddig max csúnyán néztek, de jobb is ez így, mert hát mitagadás idönként nagyon csúnya szám tud lenni, és minden bizonnyal egy ilyen helyzetben szemelvényeket adnék elö a magyar nyelv eröteljesebb népi kiszólásaiból, annak szemléltetése gyanánt, hogy hová fáradjon, és ott mit tegyen. Ugyanis akinél ilyen jegy van, az mindent megtett az utazása érdekében. Megkereste a rávalót, elment, megvette, érvényesítette. Arrol meg nem tehet, hogy közben meglökték, és a gép nem tartotta a jegyet megfelelöen, a pecsételés idötartama alatt.
Előzmény: FOCUS (279)
FOCUS Creative Commons License 2003.10.20 0 0 279
Nektek is van "végtelenített" vonaljegyetek?
Ismeritek? A jegyet az automata kezelőből gyorsan ki kell húzni, így elmosódnak a rányomtatott számok :) Nem mindig sikerül, de az első ellenörzésig (eltépésig) elvileg jó. Bár még sosem volt vele tapasztalatom, nem tudom mennyit szőröznek az ellenőrök ha ilyen a jegyed.
moldvang Creative Commons License 2003.10.20 0 0 278
Akkor miért jegyzeteltek az "ellenőrök"????
Előzmény: Peto (277)
Peto Creative Commons License 2003.10.17 0 0 277
"Tegnap bemutatták valamelyik műsorba, hogy mint régen a munkásőrök felsorakoztak az ellenőrök, mögöttük a biztonságiak. Viszont a BKV ellenőr, biztonságis nem hatóság nem kérheti az igazolványt. Az ombusman erről már nyilatkozot egyszer, úgyhogy törvénysértést követnek el az ellenőrök."

Szóval, ha a biztonsági őr érvényes jegy nélkül nem enged be a Fradi pályára, akkor törvényt sért. Melyiket?
Az ombudsman (ds-sel) arról nyilatkozott (két t-vel, mert múlt idő), hogy az utas nem köteles az ellenőrnek igazolni magát, illetve a rendőr az utas adatait nem adhatja át a helyszínen a jegyellenőrnek.
Itt senki nem igazoltat, csupán azt, akinek nincs érvényes jegye vagy bérlete, nem engedik be a metró területére. Utazni, illetve a metró teljes területén tartózkodni csak érvényes jeggyel, bérlettel lehet, ez benne van az utazási feltételekben. Sőt az is, hogy a jegy, bérlet nélkül utazókat az utazásból ki kell zárni.
Volt és vidéken van is ilyenre példa (elsőajtózás), de megpróbálhatsz egy Volán járatra jegy nélkül, illetve fizetési szándék nélkül felszállni.
Tehát aki az utazási feltételeknek nem felel meg, a jegyvásárlási és érvényesítési kötelességét nem teljesíti, annak nincs joga utazni, a metró területére belépni. A közlekedési társaságnak viszont van joga ennek fizikai kényszer nélkül érvényt szerezni.

Előzmény: moldvang (276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!