Keresés

Részletes keresés

rrroka Creative Commons License 2 órája 0 0 229805

ha gondolod a hosszútáv blogra is szívesen kirakjuk fotókkal (ha van) meg minden!

Előzmény: O/O (229804)
O/O Creative Commons License 12 órája 0 0 229804

9 óráson engem is a hideg nullás sör vitt végig, de erről majd írok pár sort! ;)

Előzmény: rrroka (229803)
rrroka Creative Commons License 14 órája 0 0 229803

annál jobb nincs is!!!  tán csak egy jéghideg, bubis mangós nullás sör a célban... :D

Előzmény: Pinyo (229801)
Pinyo Creative Commons License 18 órája 0 0 229802

Vivicitta nekem is lesz! Csak a térdem és az Achillesek tiltakoznak, ja meg a derekam sugároz le néha. Éjszaka az egyik Achillest kétszer is nyomás terápiáztam (nyomd erősen a legrosszabb ponton, amíg megszűnik a fájdalom), mert besajgott.

Aztán lehet, hogy csak a természetes fáradtság. Ma nem futok, az edzésterv sem írja. Viszont MTB-vel megyek haza az itteni kis hegyeimen át. ez sem szokott jót tenni :)

Előzmény: amatőr (229798)
Pinyo Creative Commons License 21 órája 0 0 229801

Szó volt róla, hogy ki visz inni az edzésre, ki nem. Általában én sem viszek egy órára semmit, kiváltképp nem húsz fok alatt. De tegnap meleg volt, 27 fokban indultam. Mivel relatíve intenzívet futottam, hát bizony jól esett a fél liter meleg, szénsavmentes kóla.

Előzmény: rrroka (229799)
hallotessek Creative Commons License 23 órája 0 0 229800

Kezd rutinná válni, hogy ha hétfö reggel, akkor lehet írni a gratulációt neked, kudos ismét :)

Előzmény: O/O (229797)
rrroka Creative Commons License 26 órája 0 0 229799

úgy tettünk! :) elég meleg volt, de én perzselő napos brutál 32 fokos hőségre készültem, így a fátyolfelhős, erdőárnyékos 28 fok teljesen elviselhető volt nekem.

 

O/O jót mentél! 

Előzmény: Pinyo (229794)
amatőr Creative Commons License 27 órája 0 0 229798

Uhh, O/O UFO futásai egyre csak impresszívebbek, de hát így van ez rendjén! :)

Én össze-vissza vagyok a munka, utazás, megfázás kombókban, mikor mi adódik, tegnap meg 7 órán keresztül lomtalanítottunk, ürítettük ki szegény anyósom lakását. Na, ez igazi edzés volt, elsőről le és fel X ezerszer bútorokkal, vödrökkel.

Közben lement a tavasz szokásos első versenye, 2 óra futás, úgy nettó 6:25-ben, de volt az bruttó 6:33, a kötelező ivás, banánszeletek, no és az Óhegy parki emelkedő miatt. :)

Most vasárnap jön a Vivicitta félmaraton, végül is itt az ideje! :)

 

O/O Creative Commons License 28 órája 0 0 229797

Nekem szerencsém van ezzel, a mi környékünkön lassabbak a falusiak :) 

Előzmény: hallotessek (229796)
hallotessek Creative Commons License 1 napja 0 0 229796

Ma volt a "falusi" verseny. Nem indultam, mert 1. feleségem futott 5K-t, így én vigyáztam a gyerekekre, emiatt eleve így is terveztük ezt a hétvégét és 2. sikerült ismét lesérülni is.

 

És hát úgy lett, ahogy mondtam, a gyöztes idö 32:49, és még a 8. is 37:19 -t futott. Mivel ennyit lehet, hogy tudok (soha nem fogjuk megtudni), de ha igen akkor ideális körülmények között és síkon, ezért max a 9. helyezett 38:29 idejénél mernék biztosan jobbat ígérni, szóval jah, a reális cél a top 10-be beférés lett volna.

 

Az 5K-t 16:52-vel nyerte egy 20 éves gyerek, ott a 2. helyezett 18:08 idejét szerintem tudtam volna stabilan überelni, szóval itt ez a piaci rés, erre kéne rámenni a dobogóért, ha futnék itt jövöre (nem fogok).

Pinyo Creative Commons License 2 napja 0 0 229795

Gratula!

Előzmény: O/O (229789)
Pinyo Creative Commons License 2 napja 0 0 229794

Hajrá rrroka! Igyatok sokat.

Előzmény: rrroka (229791)
Asztrofizikus Creative Commons License 2 napja 0 0 229793

92.3 km, vége, első hely, gratulálok!

A második 86.3-at futott. Simán elég lett volna a 87.3.

Most mondjam azt, hogy jobban ismerem O/O-t, mint O/O? 🤣

Előzmény: Ati_66 (229792)
Ati_66 Creative Commons License 2 napja 0 0 229792

Hajrá O/O!

Már csak 45 perc .

 

Terv szerint alakul a verseny.

Előzmény: O/O (229789)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 229791

holnap VTM? mi megyünk a 40 km-re

Pinyo Creative Commons License 3 napja 0 0 229790

Egyetértek a nem széthajtással. Nem időfutam ez, vagy csúcskísérlet.

Előzmény: O/O (229789)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 229789

87,3 km

komolyan gondoltam, ha nem lesz szoros, akkor a 90 km-ért nem hajtom magamat. ;) Dobogóra mindenképp fel szeretnék érni, egyébként 1.-2. helyezés esélyes, az alapján, amilyen eredményeket találtam  az ellenfeleimtől.

Előzmény: Asztrofizikus (229788)
Asztrofizikus Creative Commons License 3 napja 0 0 229788

Hajrá!

 

Várom a tippeket, szerintetek ezúttal mennyivel becsüli alá magát O/O? Én 93.5 km-re tippelek :)

Előzmény: O/O (229787)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 229787

Kösz Pinyó! Vasárnap akkor leszedhetted volna a szalagokat :)

Nyirmogni se volt időm a héten, sok a meló, meg otthon is beindult a kertezés. Bordám teljesen meggyógyult, viszont az izmaimat tegnap még fáradtnak éreztem. Várom a versenyt, elszánt vagyok! 90 km a terv, de nem mindenáron. Ha szoros lenne a vége, küzdeni fogok az utolsó pillanatig.

https://live.darktiming.hu/

Holnap reggeltől, itt lesz majd az aktuális állás, akinek van kedve nézzen ránk ;)

5-5:20-ban kezdek, majd lassulok 3 órákra osztva kb. 32-30-28 km lehet reális. Ha izmaim gyengélkednek, akkor csak helyezésre megyek majd.

Előzmény: Pinyo (229786)
Pinyo Creative Commons License 3 napja 0 0 229786

Meg sem gratuláltam a beszámolót (gratula :) ), egyébként nem jött meg a kedvem a hosszú futásokhoz.

De ez szombaton még nem így volt, aznap még azon gondolkoztam, hogy vasárnap csak ki kellene menni lefutni, ha már rááldoztam az életemből két hónap gondos felkészülést.

 

Csak a rend kedvéért: O/O itt fogja a köröket róni szombaton 10 órától. Nagy-nagy hajrá neki!

 

https://www.havasigyopar.com/iv-feher-eniko-es-voros-balazs-emlekverseny-2022/

Előzmény: O/O (229780)
O/O Creative Commons License 6 napja 0 0 229785

Egyre! :)

Előzmény: rrroka (229784)
rrroka Creative Commons License 6 napja 0 0 229784

"Egyre keményebb vagy, Frisco!" :)

Előzmény: O/O (229780)
O/O Creative Commons License 2024.04.09 0 0 229783

Köszi! 

Ati_66 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 229782

Gratulálok! Nagyszerü formában vagy.

 

Előzmény: O/O (229780)
hallotessek Creative Commons License 2024.04.08 0 0 229781

Vadember vagy. Gratula :-D

Előzmény: O/O (229780)
O/O Creative Commons License 2024.04.08 0 0 229780

Köszi Pinyó! Te azért  komolyabban készültél :) Bár nekem, ahogy írtam sokszor, ez hazai pálya. Annyiszor voltam már, hogy nem készülök, nem tervezgetek. Fogom a szokott cuccokat, kiteszem Kozmára, meg Kőhányásra és elindulok. Gánton, Csákváron, Somlón van kék kút, nekem teljesen elég így. Igen, ezt edzésnek futottam, jövő szombaton Martonvásár 9 órás futás lesz, ahol szeretnék 9x km-t futni. Ezért is csak Csákvárig tartottam a 6 percen belüli átlagot. A második felén a domborzat nekem nehezebb, meg innen mindig vannak kidőlt fák, fakitermelés stb. Most is így volt. a nedves földúton olyan mély gumibordázat lenyomat volt, hogy minden lépés bokatörés gyanús volt. Szóval innen tényleg sok futhatós részen is gyalogoltam, sok kidőlt fán is át kellett mászni, sok alatt meg átbújni. Mondjuk azt se állítom, hogy több volt mint szokott lenni, de ez már csak ilyen. Érdekes Csákvárig tiszta mindig. Nem éreztem magam túl jó erőben, viszont az előtte futott 3 db terep maraton magabiztossá tett. (bár mindig rohadt magabiztos vagyok) Bordám még fájt és a szombati verseny miatt se szerettem volna durvát futni, lesérülni, vagy megerőltetni magam. Mint mindig reggel 6-kor indultam és jól is haladtam, Oroszlányon még kerülgettem a túrázókat, Majktól tiszta volt már az út, Gesztes előtt beértem az élbojt, 3 futót. Az első pont után az egyik visszaelőzött és az én tempómban ment elől. csodálkoztam is, hogy eddig miért tökölt, vagy most miért gyorsított, korai még ezt bevállalnia. Kőhányásnál le is maradtam kicsit, mert ott depóztam, majd felértem rá, megelőztem és nyomtam egy  4:45-ös kilit a Csáki rostélyoson lefelé, még jött egy darabig, de aztán eltűnt. nem tudom besokallt, vagy csak technikai szünetet tartott, mindenesetre Gántra 12 perc lemaradással ért be mögöttem. A három terep maratonomat ezen a szakaszon futottam így simán könnyedén vittek a lábaim, minden kavics ismerős volt.

Csákváron a törzshelyemen ittam egy kávét, oda kijött a feleségem is egy kis frissítésre. majd a kápolnánál sör, virsli és irány Kozma. Innen, ahogy írtam kényelmesebben és óvatosabb léptekkel haladtam. Csákányosi pontról előző évekhez képest is lassabban értem be. nem hajtott semmi időterv. Azt láttam, hogy 8:30-on belül leszek, ez bőven elég volt , így is PB lett. Utolsó kilométereken is tudtam 6 perc körülieket futni, ami bőven elég lesz a 9 órás utolsó 2-3 órájában, mert az elejét terv szerint elfutom majd  ;)

Eredmények: https://verkor.hu/tt/index.php?old=eredmenyek

Előzmény: Pinyo (229779)
Pinyo Creative Commons License 2024.04.08 0 0 229779

Szóval gratulálok az első helyhez! Kivételes teherbírásod van.

 

Ez volt az én tervem, szépen ki is nyomtattam, hogy el ne feledjem.

 

 

A gánti időd (3:00!) alapján láttam, hogy az mindössze hat perccel volt kívül az én tervemen, és időarányosan ebből számoltam ki, hogy a végén 16 perc difi, azaz 7:50 lehet reális.

De ezek szerint tényleg az elejét futottad meg, de azt viszont nagyon derekas módon.

 

Írtad, hogy locsoltad magadat sokat. Volt víz? Engem igazából az riasztott meg, hogy a frissítőpontokon 0,5 liter víz/pont max. mennyiséget írtak (amit én nem is értek, ez elég nagy korlátozás, és a ne-már kategória még futva is órás távolságban vannak a pontok, ez ráadásul TT).

 

Ezért készítettem otthon eldugni ezeket: 3x0,5 kóla, 1 liter víz, 2x 1 liter izotóniás. Látszik is, hogy a pontokról csak kiegészítést terveztem.

 

Még egyszer, szép volt! Tényleg edzésnek és jövő héten megint mész, vagy az másik trail lesz?

 

Pinyo Creative Commons License 2024.04.08 0 0 229778

77

Előzmény: hallotessek (229777)
hallotessek Creative Commons License 2024.04.08 0 0 229777

Ha mentem volna erre a versenyre, hülyét kaptam volna a verseny elött az idöjárás-elörejelzést figyelve. Fél évig hidegben futok, majd a 87 km-es verseny napjára 25+ fok lesz... ismerös helyzet :)

O/O Creative Commons License 2024.04.06 0 0 229776

Köszi, srácok! Jó volt, jólesett, jól éreztem magam. Nagy volt a pára az erdőben, nem párolgott az izzadság. Folyamatosan locsoltam magam vízzel a második felében.

Pinyó, köszi hogy nem jöttél 😉

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!