Keresés

Részletes keresés

kapufa00 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 887
Én 3 hete nem szívtam egy szálat sem. Azt megelőzően napi 30-40 szálat is elpöfékeltem. Mondhatom, hogy a leszokás a világ legegyszerübb dolga, ahhoz csak akaraterő kell. Na !!! itt viszont nem kicsi a baj !! Az akaraterő az viszont egyre fogy és fogy. már már betegnek érzem magam egy kávé, vagy kaja elfogysztása után. Az orvosi segítség, legyen az tapasz rágó, vagy gyógyszer, csupán a gyógyszer maffia zsebét alkalmas tovább tömni. !! Ha tud valaki olcso és hatásos tanácsot adni, ÍRJA SOS !! azt hiszem sokan megköszönnénk.
mulatos Creative Commons License 2008.03.04 0 0 886

74 napja nem szivom a rohadt dögöt jobb a közérzetem jobb minden téren.

Nem mondom csurog a nyálam most is ha mellettem szivja valaki gusztusosan

és az orromba csap a cigifüst.

Pedig csak ünneplő dohányos voltam,akkor szivtam mikor összejöttünk a haverokkal hétvégén sörözni.

Utána eszembe se jutott a melóban egész héten.Az volt a baj,hogy először csak megkinált egyik másik én meg nem utasitottam vissza,mignem azon vettem észre

magam,hogy rendszeresen veszem a doboz cigit minden nap.

Nem használok se tapaszt se rágót pedig nagyon kivánom.

Szerintem erős akarat kell semmi más.

Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nonicotin Creative Commons License 2008.03.04 0 0 885

Tisztelt leszokni vágyók !
A nevem Miklós Zsolt.Hosszú évekig voltam erős dohányos.Amikor abbahagytam,minden praktikát,tapasztalatot és hiteles naplómat papíra vetettem.Így született meg : Győzelem a dohányzás felett-egy ember története című könyvem ,mely ebben a hónapban jelenik meg.Hiteles történetemet ajánlom mindenkinek.
Blog : http://nonicotin.blog.hazipatika.com
lhakhang Creative Commons License 2008.01.02 0 0 884
Üdv mindenkinek!

5 éve cigizem, 17 éves korom óta és -teszem hozzá- nem társaságban szoktam rá. Sőt, úgy jártam jó ideig szórakozni, bandázni, h. szinte az összes emberke cigizett a baráti körömből, és én még csak egy slukkot sem szívtam soha; nem is érdekelt egy cseppet sem a kipróbálás gondolata. Nem zavart a füst, de nem is foglalkoztatott a kérdés. Otthon próbáltam ki először, kezdetben egy-egy szálat naponta sunyi módon ( a szűk családomból senki nem cigizett már akkor), majd szép fokozatosan sikerült rászoknom... Középsuliban kölyökfejjel élveztem a nagy szüneti bujdosást a tanárok elől, de ma már nagyon nem így vok vele. És elhatároztam: leszokom! Ez a NAGY ÚJÉVI FOGADALMAM, az öcsémmel közösen döntöttünk úgy, h. megszabadulunk a bűzrúdtól.

A szilveszteri buliban-szokásomhoz híven- "szétcigiztem az agyam", de hajnal 3 óta nem gyújtottam rá. Ez nem is meglepő esetemben, általában egy-egy buli után az cigi több mint 24 óra elteltével kezd el hiányozni. Tehát nemsoká...De én simán kibírok cirka 2 napot cigi nélkül, ha megerőltetem magam, viszont utána képes vok akár éjszaka közepén is elmenni egy dobozért botba, benzinkútra, akárhová, annyira rossz nélküle...

Ha nem mozdulok ki itthonról, elpepecselek egész nap vmivel, általában csak este érzem, h. rá kell gyújtanom. Viszont, ha baráti társasággal elmegyek vhová meginni vmit vagy partyzni, rengeteget elszívok...


Pataj Creative Commons License 2006.07.12 0 0 883
A tesóm a kineziológiával szokott le - hogy ez mit jelent, nem tudom.
Előzmény: businesstripper (882)
businesstripper Creative Commons License 2006.03.26 0 0 882
sziasztok

Apukámnak (53 éves, 36 éve dohányzik) a héten 2 szívgörcse volt. Most kórházban van kivizsgáláson. Nem hisz semmilyen "valyákos módszerben".

Tudtok javasolni valami hatásos módszert a leszokásra.
Olvastam erről az elektromeridián-kobra módszerről. Ezt ismeritek?
Mennyire hatásos?
Egyéb módszerek?

Köszia a segítséget!
bosorka Creative Commons License 2006.02.13 0 0 881

Sziasztok!

 

Dohányzásmentes idő: 0 év, 0 hónap, 14 nap, 20 óra, 49 perc, 41 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 297 db.
Az így megspórolt költség: 7128 Ft
 
Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 0.3 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 2 gramm kátránnyal és 1 gramm szénmonoxiddal

 

Hát egyelőre így állok és bízom benne, hogy most már végleg sikerülni fog.

11 éve dohányoztam, napi minimum 1 dobozzal szívtam.

Az első 9 nap nagyon könnyű volt, mostanában érzem, hogy kezdek idegbajos lenni, de szerencsére mindenki mellettem áll és drukkolnak nekem. Főleg azért vagyok kitartó, mert most kezdődött el egy kapcsolatom és a partnerem nem dohányzik, utálja a cigifüstöt.

Egyébként Nicotinellt rágok és napi kb 1 csomag sima rágót, ezek segítenek.

 

Kitartás minden sorstársamnak és magamnak is! :)

áve Creative Commons License 2005.10.03 0 0 880
Első nap szédültem. Most már tök jól vagyok. Néha eszembe jut nem dohányzom. Na ilyenkor van ingerem.
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.27 0 0 879
www.joegeszseg.hu nézz be ide
mAlter Creative Commons License 2005.04.24 0 0 878

A nikotinéhség folyamatosan csökken, ha nem szívsz el egy szállal sem. Mondjuk fel lehet úgy osztani, hogy első három nap: rettenetes - utána az első három hét: folyton eszedbe jut, de meg bírod állni - az első három hónap: még időnként rágyújtanál, de akár napok is eltelhetnek, hogy eszedbe sem jut. Kb. fél év míg teljesen kiürül a szervezetből.

 

Érdemes a szokást (ceremóniát) helyettesíteni valami mással (pl. teaivás) és a stresszoldásra is kitalálni valamit (jóga, rágó, ...), hiszen a ciginek ez is volt a feladata. Aki leszokik, az eleinte aluszékonysággal és néhány kiló plusszal is számolhat, de néhány hónap után helyreáll minden. Megéri leszokni. Én már többször is megtettem. :))

Előzmény: kicsihuszar (874)
kicsihuszar Creative Commons License 2005.04.22 0 0 877
tök jó, vas.nap lesz 2. hete, h nem cigizek, és már megszűnőben van a hiányérzet is, most már csak ritkán jön rám egy olyan gondolat, h de jó lenne rágyújtani, de ez igy tök jó.

kicsihuszar
Eper. Creative Commons License 2005.04.13 0 0 876
én 4-dik hete nem dohányzok,az első hét kínkeserves volt,de cmontdam magamban csakazértis, az utána levő heteken már könnyebb volt, de azért kerülöm a cigiseket,mert az illata még most is lázba hoz.
Előzmény: kicsihuszar (874)
Caipi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 875

Na de Nikotinka, királyka!:-)

Ki bántott? Mondd meg, és leverem!:-)

Előzmény: Nikotinka (872)
kicsihuszar Creative Commons License 2005.04.13 0 0 874
sziasztok,

3. napja nem gyújtottam rá, tapasztalataitok szerint mennyi idő még, amíg elmúlik ez a "huhh, most de rágyújtanék" érzés, gyomorgörcs, ilyesmi?

kicsihuszar
tomajer Creative Commons License 2004.04.06 0 0 873
azéé csendben hallgatózhatok? :-)
Előzmény: Nikotinka (872)
Nikotinka Creative Commons License 2004.04.06 0 0 872
Na itten se volt látogató jó régóta! Én is most vagyok itt először. Persze nem baj az. Igaz, én már majdnem négy hónapja nem cigizek, de azért jó helyen vagyok én itt is! Úgyse nem utál ki engem innen senki se, merhogy itt még úgyse nincs senki se mint a másikon. Nem baj az, a zeném meg én így együtt elférünk itt kettecskén.
Itt legalább én vagyok a király! Azt csinálok amit akarok, itt nem ugat le senkise, nem sértődik meg senkise, merthogy úgyse nincs ittse senkise!
tomajer Creative Commons License 2004.01.19 0 0 871
JHja!

Én pl. leszoktam, a csogu, meg már évek óta folyamatosan szokik!!! Le ? :-)

Előzmény: csogu (870)
csogu Creative Commons License 2004.01.19 0 0 870
Ott vannak azok, akik ebben profik.
Mint pl.: mi tomajerrel:o)
Előzmény: tomajer (869)
tomajer Creative Commons License 2004.01.18 0 0 869
Gyere át, az alőző hozzászólásban ajánlgatott topicba!
Ott mindig van valaik aki segít!
Előzmény: phd (868)
phd Creative Commons License 2004.01.18 0 0 868
KEDVES FÓRUMOSOK! Kérlek, segítsetek. Írjatok vmit, nem tudok leszokni. Én új vagyok itt. Írjatok nekem tippeket! Köszi
tomajer Creative Commons License 2003.11.05 0 0 867
Nna én fél éve szoktam le, kb de napnta többször eszembejut, hogy rá kéne gyujtani:-(((
Viszont.
Van nekünk, már két leszokós, bagós topicunk! Mi lenne, ha odajönnétek??? az egyiket Hogyan szoktál le a dohányzásról?
nak híjják!
Ez a főtopik! :-)))
Előzmény: ZedIzDead (866)
ZedIzDead Creative Commons License 2003.11.05 0 0 866
Nálam nagyjából 3 hét volt, te erősebb dohányos voltál és hosszabb ideig dohányoztál, tehát nálad valószínűleg kicsivel tovább fog tartani...később is lesznek pillanatok, amikor kívánni fogod, de akkor már sokkal könnyebb lesz megállni. Aszondom, ha még 2 hétig kitartasz, utána gyerekjáték.
Én 7 hónapja vagyok füstmentes, és ma "elszívtam" egy szál cigit úgy, hogy csak a számba vettem a füstöt. És nem jött meg a kedvem a letüdőzéshez és az újabb szálakhoz sem, viszont a dohány íze egészen élvezetes volt annyi idő után.

[ZedIzDead]

Előzmény: ufonauta2 (865)
ufonauta2 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 865
Hali

Ma három hete nem szívom. Napi két doboz Symphoniát fogyasztottam több, mint 20 éven át.
Most piszokul büszke vagyok magamra, de mintha egyre nehezebb lenne megállnom, hogy ne gyújtsak rá. Pedig tudom, hogyha csak egy fél szálat is elszívok, akkor annyi.Újból visszaszokom.
Többen mondták, hogy idővel enyhülnek a tünetek, de könyörgöm mennyi ez az idő?

nagyonredhair Creative Commons License 2003.08.30 0 0 864
Újra dohányzom. Több, mint fél év után. Hát, nem egy öröm, de majd megpróbálom abbahagyni. Ismét. Ki tudja hányadszor. Depis vagyok, hogy ez sem ment.
Inverno Creative Commons License 2003.07.22 0 0 863
Sziasztok!
Életemben egyetlen szál cigarettába szívtam bele egyszer. Általános iskolás 8.-os koromban, sok nyaggatás után (most már nem tenném, de akkor, csak hogy békén hagyjanak megtettem).
Undorító volt:(
Azóta írtózom a cigarettától, pedig a baráti társaságomban csak én nem dohányzok. Gimiben is cigisekkel lógtam. A legjobb barátnőm is dohányzik:(
Nekem szerencsém van (valahol), ugyanis nem bírja a szemem, kiszárad és ég tőle:(((
A 841-es hozzászóló leszokásának a bátyám és én vagyunk az okai (most derült ki miután elolvastam és rákérdeztem, hogy Ő írta-e?).
Ugyanis Ő az én Édesapám.
Elég kenyetlen dolog lehett, amikor 1984-ben, egy 7 és egy 3 éves gyermek apjaként nekiszegezték a kérdést: "Fel akarja nevelni a gyerekeit? Mert ha így folytatja nincs sok hátra!"
Azt hiszem sosem tudtam volna megbocsátani, ha egy ilyen hülye és káros szokás miatt ne lenne most Édesapám!:((((
Ezen szerintem el lehet gondolkodni, hogy aki majd gyermeket szeretne (legyen nő vagy férfi) azzal is megeshet ugyanez és a cigaretta igenis megfoszthatja valamelyik szűlőtől az gyermeket:(
(Én speciel azt is utálom, hogy miután vége 1-1 baráti összejövetelnek szinte én vagyok a legbüdösebb a bagótól!:( ) Még jó, hogy tudják itthon, hogy nem bírom a füstöt.
Hozzáteszem sosem tiltották, bevallottam, hogy kipróbáltam és nem nyakaztak le érte.
Higher Creative Commons License 2003.06.01 0 0 862
meg kell utálni a cigarettát, másképp nem megy. és legfőképpen önmagadat, h mennyire szánalmas vagy, h nem bírod ki. asszem ez sokat segít( legalábbis nekem).
sallustius Creative Commons License 2003.06.01 0 0 861
Sziasztok!

Ébn már többször, többféleképpen próbáltam abbahagyni a tetves cigarettát, mindannyiszor sikertelenül. Eddigi rekordom 6 hét volt cigaretta nélkül (13 éve nyomom az "ipart"), akkor egy erdélyi buszos út alkalmával a második defektnél éjjel 2 órakor éreztem olthatalan vágyat arra, hogy rágyújtsak. Ez hiba volt így utólag.

Legutóbbi kísérletem 3 hete volt, akkor 2 napot bírtam ki. Azóta is utálom magam, hogy rágyújtotam megint, és most már legalább oda eljutottam, hogy nem esik jól a cigaretta és bűntudatom van minden egyes szál után. Tudom, hogy nem azért gyújtok rá, mert jól esik, hanem azért, mert "rá kell gyújtanom". Bárki, aki azt mondja, hogy önszántából, jólesően tud dohányozni - tudatosan végiggondolva, hogy mit csinál - szvsz hazudik. Az a baj, hogy úgy gondoljuk legtöbben, hogy jól esik a cigaretta. Pedig ha jobban belegondolok, nem esik jól. Tudom, hogy káros. Tudom, hogy büdös. Drága is. Mégis kell.

A miértre pedig az a válasz, hogy azért, mert az van belenyomatva az agyunkba, hogy a cigaretta mindennek ellenére nem rossz dolog. Meg egyébként is, "bármikor abba tudjuk hagyni". Ha ezt a "pszichológiai" felét sikerül kiirtani a dolognak, akkor a függőség megszűnik. Éppen emiatt esik kútba az összes próbálkozás, ami az akaraterőre épül és nem az "agymosás" kikatására. Mert így úgy gondoljuk, hogy egy jó dologról mondunk le. És ameddig ezt így gondoljuk, addig hiányozni fog a cigi, Akár 15-20 év után is. Ha sikerül tudatosítani, hogy nem vesztünk semmit a leszokással, hanem csak nyerhetünk, akkor le lehet szokni. De ez nem könnyű. Nekem eddig nem sikerült. Most azt tűztem ki, hogy a születésnapomon (június 22.) abbahagyom. Nem az akaraterős módszerrel, hanem az "agymosás" kiiktatásával. Nem tudom, hogy sikerülni fog-e, de abban reménykedem, hogy igen. Az első lépés megvan - nem élvezem a cigarettát. A legfontosabb faktort azt hiszem, kiiktattam.

Drukkolok mindenkinek, aki le akar szokni. Megéri, qrva nehéz, és ha ez megnyugtató, sokkal többen szenvednek vele, mint ahányan bevallják. Ha a mostani eszemmel azt kérdezné tőlem valaki, hogy rá akarnék-e gyújtani egy cigarettára, habozás nélkül nemet mondanék. De tizenéves fejjel nem így gondoltam. Akkor "menő" volt dohányozni. Most már tudom, hogy minden volt, csak "menő" nem.

Úgyhogy hajrá mindenki! Előbb-utóbb csak sikerülni fog...

Higher Creative Commons License 2003.05.31 0 0 860
persze most nagy a pofám az 5 hetemmel, olvasom itt h évek után is egykettőre vissza lehet szokni...:((
Higher Creative Commons License 2003.05.31 0 0 859
Hi mindenki!

nekem holnap lesz 5 hete h nem gyújtottam rá. igazából nem is volt elhatározásom, egy bizonyos időponthoz kötöttem, hogy majd akkortól nem fogok cigizni, persze mindenki kiröhögött, lévén, h én voltam a legnagyobb bagós a társaságban. Aztán úgy gondoltam, h csakazértis megmutatom mindenkinek h nekem mekkora akaraterőm van. Háát, el sem tudom mondani mekkorát nőtt azóta az önbizalmam, ha ezt megtudom tenni akkor bármit!!!
Egy napot bírjatok ki, és akkor tudni fogjátok h lehetséges. csak ezt kell elhinni, és onnantól indulhat a kemény munka.

geeez Creative Commons License 2003.05.16 0 0 858
Fejbe kellett volna b@szni az oreg drogost... Bocccssi :-)
Előzmény: Deacalm (827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!