Keresés

Részletes keresés

Új Testaccio Creative Commons License 2 napja 0 0 21647

Idén 1o. (tizedik!), új, bővített kiadásban jelent meg Kondor Vilmos "Budapest noir" c. regénye. Tucatnyi nyelvre lefordították. EGy gyenge magyar film már készült belőle. - Néhányan tudni véli, ki az álnév mögé bújt szerző. Mások csak tippelgetnek. 

Törölt nick Creative Commons License 2024.02.01 0 0 21646

Ma olvastam, hogy decemberben meghalt Onagy Zoltán (https://hu.wikipedia.org/wiki/Onagy_Zolt%C3%A1n).

Előzmény: Törölt nick (21645)
Törölt nick Creative Commons License 2024.01.24 0 0 21645

Hogy elmúlt ez is, nem igaz? Tíz év kifér egy oldalra. Már belépni sem tudok a régi neveimmel, pedig volt egy-kettő. : -) A Facebook gyakorlatilag alkalmatlan a beszélgetésre, mégis áttelepült szinte mindenki, így aztán nem tudom, hogy az alkalmas emberanyag kopott-e ki, vagy csak túl sok mással lehet időt tölteni...

BéDéKá Creative Commons License 2021.06.13 0 0 21644

Száztíz éve született Rodolfo

Nagy múlt áll előttem… Ahogy az ember öregszik, egyre indokoltabb, hogy hátranézzen. Ott egy gazdag múlt, előtte meg egyre kevesebb terv, kisebb távlatok, több legyintő lemondás… Egy évforduló jó ürügy a nosztalgiázásra.

Emlékeim szerint azzal kezdődött, hogy Grätzer József Sicc című rejtvénykönyvből megtanultam pár kártya- és gyufatrükköt, és ezzel nagy sikert arattam társaságomban.

Aztán valahogy megkaptam ajándékba Rodolfo első Bűvészkönyvét

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.06.04 0 0 21643

Térey János. Gyász.

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.03.11 0 0 21642

Ezen a héten jelenik meg Bikácsy G. új regénye: fekete humor. (Eichmann-csokoládé - Múlt és Jövő Kiadó.)

BéDéKá Creative Commons License 2017.02.10 0 0 21641

Hogy mennyire másként volt ez az Élted volt regénye esetében, talán az is mutatja, hogy míg másik két regényemen hosszú éveken keresztül dolgoztam, addig ezt cirka 4 hónap alatt odatettem - ez éppen 20 évvel ezelőtt történt, 1996 végén kezdtem és 1997 tavaszára készen is lettem vele. Örömszöveget írtam, tobzódtak bennem az ötletek, fordulatok, ömlöttek a mondatok. Az építkezés nagyrészt teljesen spontán módon történt: egyik ötlet hozta a másikat, egyik megoldás vetette fel a következő megoldatlanságot. Egy nagy szövegrejtvénybe ágyazódik a voltaképpeni fő cselekmény, amelynek legfőbb funkciója, hogy kitöltse a keresztrejtvény üresen maradt kockáit. "Posztmodern trükkregény". Elfogadtam ezt a kritikusi minősítést, de eközben azt gondoltam, hogy egy jó bűvésztrükk igen aprólékos és pontos és hosszú előkészületeket kíván, a mutatvány tökéletesre csiszolása a Szembesülés esetén évekig tartott (nagyon sok fel nem használt szöveget is írtam közben, vázlatokat, táblázatokat, ábrákat készítettem...), ehhez képest az Élted volt regénye egyetlen csettintésre előállt. Ez a regény háromhavi önfeledt improvizálásom és túlpörgő kreativitásom jól sikerült  eredménye, ha van benne trükk, akkor az éppen az, hogy http://bdk.blog.hu/2017/02/07/iroi_elmeny_elted_volt_regenye

rajas Creative Commons License 2016.08.09 0 0 21640

Kevin Lyon író könyveit várom még nagyon. Pl. a Sorozatgyilkos, a címe ellenére nem valami unalmas darabolós, össze-vissza gyilkolós ponyva, amiről az ember a 80-as évek rámondásos primitív videófilmjeire asszociál, hanem az ígéretek szerint jóval magasabb szintet képvisel. Főhőse egy valós személy, Andy Tot, aki sorozatgyilkos és idős korában emlékirataiban rögzítette az összes gyilkosságait, amiket a világháború óta a nyolcvanas évekig elkövetett. Sokan el sem hitték róla, hisz egy udvarias, jómodorú, tisztességes ember hírében járt, aki ráadásul évtizedekig elismert bűvészként járta a világot. (Állítólag emiatt nem tudták hozzá kötni, az itt-ott felbukkant holttesteket, akiket maga  után hagyott... ) 

 A könyv állítólag annyira beteg, hogy sokan tiltakozni is fognak ellene, mivel egy-egy áldozat kivégzését, haláltusáját, "az elhomályosuló tekintetek látványát" olyan részletesen meséli el, ahogy az eddig nem volt  megszokott irodalmi alkotásokban, még a legdurvább ponyva irodalomban sem. A brutális dolgai ellenére Andy Tot személye ráadásul megosztja az embereket, hisz szeretjük a jó humorú, okos, művelt negatív hősöket... főleg, ha bennünket jó messzire elkerülnek... 

rajas Creative Commons License 2016.08.09 0 0 21639

Nagyon ötletes! Gratulálok!

Előzmény: Mysteories (21637)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.22 0 1 21638

Üdvözlöm!

 

Elgondolkodtató. Sokadjára is.

Előzmény: BéDéKá (21634)
Mysteories Creative Commons License 2016.06.21 0 0 21637

Sziasztok! Tegnap indult el az online interaktív fantasy könyvem (fantasy környezetben játszódik és bele lehet szólni az események alakulásába). Talán lesz valaki, akit érdekel innen, úgyhogy berakom ide a linket: https://mysteories.com/index2.php

Bízom benne, hogy minél több embernek fog tetszeni! :)

Nagyon köszönöm!

Szép napot nektek!

pukoon Creative Commons License 2016.06.20 0 0 21636

ám

Előzmény: pukoon (21635)
pukoon Creative Commons License 2016.06.18 0 0 21635

nincs más!!!

Előzmény: pukoon (21632)
BéDéKá Creative Commons License 2016.06.05 0 0 21634

A hasztalan keresett bizonyosság

Balla D. Károly A hasztalan keresett bizonyosság   Részlet a Tejmozi című regény munkaszövegéből. Megjelent: Csillagszálló folyóirat, 2015/4. december Anyám halála után nem találtam a helyem. Állandó kényszerképzetemmé vált, hogy elmulasztottam valamilyen[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2016.05.28 0 0 21633

Mélyen elmerülve

Balla D. Károly Mélyen elmerülve        Akkor lettem alkoholista, amikor Elvira a méhrákról ideiglenesen áttért a nyombélfekélyre. Éppen feljöttem a kertből, kiléptem az ajtó előtt a csizmámból és lehajítottam a koszos dzsekimet, siettem a fürdőszobába, hogy a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

pukoon Creative Commons License 2016.05.16 0 0 21632

K.D.Hüméér forever!!!!!!!!!

memoir Creative Commons License 2016.03.25 0 0 21631

Sziasztok!

Ismeri valaki Tóth Krisztina Játszódjatok! című novelláját? Fellelhető a Pillanatragasztó című kötetében is, de amúgy itt is olvasható: http://www.holmi.org/2009/04/toth-krisztina-jatszodjatok

 

A novella alapján készítünk csapatommal egy operatőri diplomafilmet most, és ehhez kérném a segítségeteket, ugyanis közösségi finanszírozásba kezdtünk. Projektünket itt találjátok: https://igg.me/at/szurkulet-nightfall/x/5664869

 

Kérlek titeket, támogassatok minket, vagy osszátok meg mindenfelé! Köszönjük!

3franky Creative Commons License 2016.03.17 0 0 21630

Szépet gondolt

 

Szépet gondolt
bennem a lélek,
s vetítette
kockáról kockára
a képet...

http://muv.hu/rovatok/irott-muvek/lirai-muvek/szepet-gondolt/

BéDéKá Creative Commons License 2016.03.05 0 0 21629

Emberkert

Berniczky Éva Emberkert Palikáról, a falkavezérről túl későn derült ki, hogy valójában szuka. Akkor, amikor már senki nem vette volna a szívére az átkeresztelést. A kölykei is azután keveredtek elő, amikor teljesen kinyílott a szemük, s az intézet szigorú kertésze[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2016.01.25 0 0 21628

Egy 2006-os bejegyzésem (blogrendezgetés közben akadtam rá). Nem sokat változott az ízlésem 10 év alatt:

Új Lator-kötet

Lator László új verseskötete. Könyv - irodalom - költészet. Abból már kinőttem, hogy szülőhelyük alapján értékeljem az írókat, de azért őrá gondolva jóleső tudattal tölt el, hogy földinkről van szó. Fontos azért is, mert ha József Attila poézise után létezhet[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Koppany82TonsOfMetal Creative Commons License 2016.01.19 0 0 21627

Sziasztok!

 

Az égetők kifejezés hogyan kötődik a könyvekhez?
...és melyik írónk / költőnk művéből származik?

 

Köszi!

pukoon Creative Commons License 2016.01.05 0 0 21626
Előzmény: pukoon (21623)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 21625
BéDéKá Creative Commons License 2015.11.11 0 0 21624

Két évszázad magyar-zsidó költészete

A Múlt és Jelen Alapítvány hírlevele: Két évszázad magyar-zsidó költészete. Könyv, vers, irodalom, költészet, antológia, kötet, üzenet, hír, gyűjtemény Két évszázad magyar-zsidó költészete I. Szerkesztette: Kőbányai János A magyar-zsidó irodalom fogalma:[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

pukoon Creative Commons License 2015.07.11 -1 0 21623

Válogass K.D.Hüméér műveiből!

 

Íme egy szösszenet tőle:

 

"mára már lassan
istenmentes
a világ
az új úr az
Üzlet
s ha ellene mész
elűznek
elűznek házadból hontalan bérencek holnap
és hited bástyái mind elomolnak
szobáidban majd
éhes romák
lomolnak"

Előzmény: memoir (21612)
BéDéKá Creative Commons License 2015.05.27 0 0 21616

Magvető, Corvina, Athenaeum

Könyv, könyvek - Ünnepi Könyvhét Budapesten - könyvújdonságok - ajánló Napéjegyenlőség – a Magvető Kiadó Ünnepi Könyvhétre megjelenő köteteinek premierje Időpont: 2015. június 5. péntek 19 óra Helyszín: Radnóti Színház (1065 Budapest, Nagymező u.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Toncsi90 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 21615

Tagfelvételt hirdet a DrámaTéka Drámaműhely!

 

A drámaműhely csapata felvételt hirdet alkotói műhelyébe, korhatár nélkül! A drámaműhely-tagság mindenki számára ingyenes!

Ha szívesen tartoznál egy lendületes, fiatalos csapatba, köztünk a helyed! Előzetes szakmai tapasztalat nem szükséges, annyit kérünk csupán, hogy légy aktív tag, és szánj havi pár percet csapatmunkára!

 

Mit kínálunk a műhelyen belül? 
- Fejlődési lehetőséget: a csoporton belül rengeteg olyan dokumentumot találsz, amelyből elsajátíthatod az alapokat, de ezek a dokumentumok úgy vannak összeállítva, így ha már gyakorlott író vagy, akkor is találsz benne érdekességet.
- Folyamatos tematikus gyakorlófeladatokat (legyen szó akár kisebb jelenetről vagy teljes darabról), melyek segítségével különböző stílusokat, karakterábrázolásokat, helyzeteket próbálhatsz ki.
- Online publikálást a weboldalunkon. Mert nem vagyunk hívei annak, hogy a fióknak írjunk.
- Valódi, színpadi megjelenési lehetőségeket. Csapatunk több társulattal ápol szoros kapcsolatot, melynek nyomán lehetőséget adunk szerzőinknek arra, hogy a darabjaikat színpadi előadás formájában is megmutathassák.

 

Mire lesz szükséged ahhoz, hogy csatlakozhass?
- Bár van lehetőségünk személyes konzultációra, a csoport tagjai alapvetően egy online zárt csoportban "találkoznak" egymással, és ezen a felületen kapják meg a leggyorsabban az aktuális pályázati lehetőségeket, így mindenképpen szükséged lesz egy Facebook-elérhetőségre.
- Szeretnénk kérni tőled egy rövid fényképes bemutatkozást, amit később az oldalunkon, a személyes adatlapodon megjeleníthetünk.
- Szeretnénk kérni egy "próbajelenetet", hogy beleláthassunk az írói munkádba. Ha még nincs, mert még soha nem írtál drámát, nem baj, ez esetben írd meg nekünk, miért szeretnél hozzánk csatlakozni. :)
- Egy kis szabadidőre (kb. havi 1-1,5 órára), hiszen az ötletek tára kimeríthetetlen, és mindig van mit írni.

 

Ha még nem riadtál vissza e sok információtól, várjuk jelentkezésedet a dramateka [kukacs] gmail [pont] com e-mail címen, vagy a http://dramatekadramamuhely.blogspot.hu/ oldalon keresztül.

 

https://www.facebook.com/dramatekadramamuhely?fref=ts

Beaune Creative Commons License 2014.06.30 0 0 21614

Tisztelt Fórum!

 

Szeretném megtudni, hogy hol lehetne elolvasni Páskándi Géza a Vigéc

című drámáját. Sehol nem találom az interneten. Páskándi Géza könyveiben sem találtam.

 

Segítségüket előre köszönöm!

 

Üdvözlettel:

A.E.

BéDéKá Creative Commons License 2014.06.12 0 0 21613

 

Ladányi Mihály: Kitépett tollú szél

 

E könyv olvastán értettem meg, hogy az irodalom, a költészet nem valami felfoghatatlan szent dolog, nem révület, nem a beavatottak féltve őrzött titka, és nem is iskolai kötelező olvasmány, hanem – kirándulóeszköz, be lehet tenni az elemózsia és a váltás száraz gatya mellé a hátizsákba. Frissen érettségiztünk, és ahelyett, hogy az egyetemi felvételire készültünk volna, Ladányit olvastunk egy nyáron át: napozás közben, két úszás között elnyúlva a rét füvében, a nevickei Nagyréten.

 

memoir Creative Commons License 2014.02.03 0 0 21612

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni. A diplomafilmemhez keresnék olyan novellát, amiben van aktuálpolitizálás, gúny, cinizmus, humor. És természetesen kortárs magyarban gondolkodom. :)

Még egy feltétel: ne legyen sok szereplős.

 

Köszönöm! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!