Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 0 0 5874

Tiszteletem !

 

-Szeretnék kérdezni .-Hogyan lehet  képet feltölteni ?

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 0 0 5873

Tiszteletem !

 

Mi katonák voltunk. Vajon  mi  van  a katonatársaimmal, Cseh Sanyi Tördemici, Czvik Jani Siófoki,

Bucséter Józsi Zalaegerszegi, Dormán Egervári, Bencze István Bonyhádi, Kispál  Benő  századparancsnok Tapolcai, Juhász honvéd , ő átkerült   a FUG-osokhoz, a  másik  Juhász honvéd  futkosón is volt,-Rákospalotán,Révész ő főiskolás volt,végzett, Kecskés futkosón is volt,

" Pina " együtt került  futkosóra a  Kecskéssel, Bartyik  törzsőrmester  üzemanyag szolg .vez.,

Orsós  Bandi él.szolg. vez,  Kirizs törzsőrmester fegyver szolg. vez., -Halápi  pincéknél  ittunk azért ,- a bormérő néni  mondta hogy volt néki egy nagyon jó karórája amerikai ,a márkája pobv-jeda volt.Egyed  Józsi Sáskai, Nagy  Gyula  Talán  Diszeli -őt athelyezték  Lentibe,  Találkoztam vele ott egy  futárszolgálatom  alatt /M-62  Ural oldalkocsist vezettem /,nagyon  meg volt  zuhanva,- mondta ne tudd meg  milyen szar itt nekem.

  

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 -1 0 5872

Tiszteletem !

 

Igen valamikor  úgy volt hogy  ha  valaki nem volt katona ,  azt gondolták   gondoltuk  hogy ott valami baj van a  faszikámmal.  Legtöbb esetben ez így is  volt  , vagy  csókos volt.

Valamire való  férfi ember volt  katona.

A maiak   a fiatalságunk  legtöbbje  táposok.

Mi nem  voltunk  kényeztetve. -Hazaírtak  az anyukának  hogy   nincs  melegvíz   stb./8 hónapos  katonák /-a maiak

1972-74 voltam  katona  Újdörögdön. Azért  az  katonaság volt ám. Cseket hegy, Az Isten háta mögött, rossz közlekedés stb.

---- Pol.h edédlőben  tart  foglalkozást  lelki ,-kiképzést,-

-Mondja  többek közt,- otthon vannak szeretteitek nektek kell megvédeni őket   ha  jönnek   belépnek  a  határainkon   az idegenek  meg kell védened   szüleidet  hozzátartozóidat menyasz-

szonyodat  barátodat  -  az is mondta  hogy miket csinálna   az ellenség ha jönne,- felcukkolt  bennünket- vettük   a lapot,  Mi nem támadunk, de ha jönnek  és  pusztítani mernek  meggyalázzák honfitársainkat  barátunkat szüleinket  mennyasszonyunkat   ha bántanák őket

 mit csinálnánk.-Lelőnénk.  nem

                        -Leszúrnánk- hol

                        -Ahol érnénk-nem

                        -A HASÁBA ODA ODASZÚRJUNK OTT A  LEGPUHÁBB OTT A LEGÉRZÉKENYEBB

     Úgy   tartotta  a foglalkozást   hogy már ordítottuk   ,hogy   a hasába ,kifordítjuk a beleit összeaprítjuk.stb  Hát szóval  mi  még katonák voltunk. Felderítők ,kiálltunk egymásért. Kemények  voltunk.       

Előzmény: ..azraael.. (5852)
defender of the clown Creative Commons License 2013.01.20 0 0 5871

Marad a sorkatonaság Ausztriában

A vasárnapi népszavazáson a többség elutasította a kötelező sorozás eltörlését. Tovább »

forrás: Index.hu

 

 

ha nők is szavazhattak, akkor lol

szijozsi Creative Commons License 2012.01.18 0 0 5870

Autentikus választ a honvédség hadkiegészítő parancsnoksága tud adni.

http://www.c3.hu/~farkashe/hel/Megyeihivatalok.html

Előzmény: szpsz911 (5869)
szpsz911 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 5869

Üdv a topicolóknak. Remélem, hogy nem írok rossz helyre és azt is, hogy tán más is olvassa.

 

Többféle módon is az az infó jutott el hozzám, hogy nyilvántartásba veszik a hadrafogható férfiakat, ugyanakkor a felső korhatár max 40 és az is úgy, hogy maximum annak az évnek a dec 30-éig, amely évben betölti a 40-et.

 

Az lenne a kérdésem, hogy azok, akik 1972-ben születtek, tehát idén lesznek 40, azokr mi vár?

Sokak szerint lesz sorozás(szerű nyájösszevezetéses orvosi vizsgálat, sokak szerint nem, csak statisztikai jellegű adatgyűjtés), szóval mire számítson a '72-es. Kell mennie, vagy békén hagyják, hiszen a behívhatóság is pusztán hónapokban mérhető.

 

(ha korábban volt ilyen kérdés és kapott is választ, akkor elnézést)

N.G.J. Creative Commons License 2011.12.07 0 0 5868

Én önköntes tartalékos alatt nem azt értettem, amit mostanában csinálnak ezen a címen, hanem azt, ami korábban az eredeti elképzelés volt.

Valami olyansmi lenne jó leginkább, mint az USA-ban a Nemzeti Gárda.

Előzmény: a karaván halad... (5867)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.07 0 0 5867

,,Az önköntés tartalékosnak való jelentkezést kellene inkább ösztönözni és támogatni"

 

Hülye vagy?! Biztonsági őröket toborozni magáncégeknek?!

Előzmény: N.G.J. (5866)
N.G.J. Creative Commons License 2011.12.07 0 0 5866

Ennek az egésznek nem sok értelme van.

Attól, hogy valakit összeírnak a sorozáson, még nem lesz kiképzett katona.

A sorozásokra viszont elmegy egy csomó pénz (apparátus fenntartása, egyéb költségek), és a sorozottaknak is elmegy vele legalább egy napja. Tudom, az egykori sok hónaphoz vagy egy-két évhez képest ez semmiség, de akkor is egy felesleges dolog.

Az önköntés tartalékosnak való jelentkezést kellene inkább ösztönözni és támogatni (pl. plusz pont az egyetemi felvételinél), hogy kellő számú kiképzett katona legyen kéznél, ha szükség lenne rá.

FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2011.12.07 0 0 5865

Az a baj vele, hogy egy semmire sem jo f*sag miatt kilatasba van helyezve a rendori elovezetes es a tobbi.

Ha eppen kulfoldon vagyok huzamosabb ideig (nem, nem jelentem be senkinek),

a tavolletemben valaki kitalalja, hogy el kene menni sorozodni,

es mikor hazajovok, koroznek.

Remek perspektiva.

Előzmény: a karaván halad... (5855)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5863

Akkor jó látom: ez csak nevében ,,új szerv", a gyakorlatban viszont a régi hadkiegeket vonják össze, illetve helyezik felügyelet alá.

Semmi extra.

Előzmény: Törölt nick (5862)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5861

Nem tudom, hogy miért gondolod, hogy új szerv fog ezzel foglalkozni, amikor elméletilegaz ilyen nyilvántartás vezetése a hadkieg dolga.

Előzmény: Törölt nick (5860)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5859

Nem veszel figyelembe egy apróságot. A hadkötelezettségi (pontosabban szolgálati és adminisztrációs) törvényre nem csak sorkatonasághoz van szükség, hanem p.l. mozgósításhoz (és az nem feltétlenül háborús állapotoknál jöhet elő). Szükség lehet rá p.l. katasztrófaelhárításnál, rendkívüli helyzet vagy rendkívüli állapot meghírdetésénél. És még bőven adódhatnak példák.

Előzmény: Törölt nick (5858)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5857

Igen, abszolute normális adminisztrációs feladat (amit egyébként folyamatosan kellett volna vezetni a sorkötelesség eltörlését követően, és nem pedig egy 6 éves szünettel). Illetve a sorozás és mozgósítás jogalapját kellett megteremteni (ami szintén normális dolog, és nem feltétlenül kell egyből háborút vizionálni).

Én az adott rendelkezésben nem látok semmi különöset vagy figyelemreméltót.

Előzmény: Törölt nick (5856)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5855

És mi ebben az extra? Ugyan ezek a jogi rendelkezések voltak érvényben, míg létezett a sorkatonaság.

Nem látok ebben semmi extrémet, rendhagyót vagy kriminálisat.

Előzmény: FelkupicaFeherFonok (5853)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5854

Én kijöttem. Az első dolog az volt mikor leszálltam a repülőről, hogy kipostáztak egy katonai prospektust, hogy lépjek be a seregbe. Nem léptem.

FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2011.12.06 0 0 5853

Kezdődik:

http://www.parlament.hu/irom39/04991/04991.pdf

 

Csak egy szemelvény:

12. Megjelenési kötelezettség
19. § (1) A hadkötelesnek a sorozó központ felhívására a megjelölt helyen és időben meg kell jelennie adatainak ellenőrzése és egyeztetése, katonai alkalmasságának megállapítása, orvosi vizsgálat, valamint gyógykezelés céljából.
(2) A rá vonatkozó behívhatósági korhatárt be nem töltött hadköteles a katonai szolgálatra való egészségi alkalmasság elbírálásával összefüggő orvosi, szakorvosi vizsgálatnak köteles magát alávetni, és e célból a sorozó központ, a sorozóbizottság, vagy a jegyző által meghatározott gyógyintézetben és időpontban megjelenni.
(3) A hadköteles a sorozó központ felhívására köteles megjelenni a katonai okiratok átvétele, illetve visszaadása céljából. A hadköteles az okiratok átvételét, megőrzését, és visszaadását nem tagadhatja meg.
(4) Aki megjelenési kötelezettségének önhibájából nem tesz eleget, azt a sorozó központ vezetőjének határozata szerint a rendőrség elővezeti.

 

...egyel több ok, hogy aki "kiment", az ne jöjjön vissza. És igaza is van.

(Megtanultam, tudom a választ: kicsi az ország, nagy a bánat...)

..azraael.. Creative Commons License 2010.07.23 0 0 5852
Hali!

Ha a jogi feltételek meg is vannak a sorkatonaság visszaállításához, akkor sem akarnák. A sorkatonaság több okból is elavult, nem véletlenül áll át egyre több ország a hivatásos haderőre. Ami a honvédség utánpótlását igyekszik megoldani, az a tartalékos rendszer lesz, ez viszont még nincs igazán kidolgozva.

Azt azért megemlíteném, hogy aki férfi az nem mond olyat, hogy nem akar katona lenni.. csak a mai kifordult fiatalok a rózsaszínű ingekben.
Volt idő, mikor még az volt szégyenben akit nem vittek el katonának. Szégyen hova jutottunk...
jebel1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 5851
Esélyük sincs rá! Törvényt kéne módosítaniuk és ahhoz nem lesz elég támogatásuk.
Előzmény: Törölt nick (5846)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5850
Fidesz+Jobbik erre már képes lehet, meg lesz hozzá a kétharmaduk. De lehet hogy már a Fidesznek is.
Előzmény: MN5818 (5849)
MN5818 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5849

Magyarországon a 2004-es alkotmánymódosítás óta békeidőben nincs sorkötelezettség. ( A sorozást rendkívüli állapot esetén az Országgyűlés újra elrendelheti.) 

Tehát békeidőben a sorkatonai szolgálat visszaállításához alkotmánymódosítás kell. Ezt pedig a Jobbik nem tudja kivitelezni.

 

Előzmény: Törölt nick (5846)
Kavics78 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 5848
Zero az esely!
Előzmény: Törölt nick (5846)
degenerator Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5847
nulla az esélye.
Előzmény: Törölt nick (5846)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 5846
Szerintetek mennyi az esélye, hogy újból soroznak?
A sorkatonai szolgálatot a Jobbik programja egyértelműen támogatja. Jó hogy egy rendszert nem lehet egyik napról a másikra átállítani, na meg nem utolsó sorban ehhez is pénz kell. Nektek mi a véleményetek?
Gaboraztmondja Creative Commons License 2010.03.17 0 0 5845
Kedves Fórumozók,
figyelmetekbe ajánljuk az alábbi érdekes kutatást, az ELTE pszichológia szakénak szervezésében. Egy kellemes, kávé mellett eltöltött, kötetlen mélyinterjús beszélgetésre szeretnénk invitálni mindazokat, akik szívesen részt vennének egy olyan kutatásban, mely Magyarországon az életmódbeli különbségeket vizsgálja. Ehhez egy szűrőkérdőívet kell kitölteni, mely alapján kiderül, hogy az általunk keresett csoportba tartozol-e. A kérdőívet ezen a linken érheted el:

itt


ui.: Ha van kedvetek, nyugodtan ajánljátok ismerőseiteknek is ezt a kutatást, ezzel is segítve munkánkat!

Előre is köszönjük segítségeteket:
Horváth Dorothee és Kovács Gábor
Plieur Creative Commons License 2008.03.05 0 0 5844

Szia Amerigo!

Csak kicsit felkaptam a vizet, úgy látszik öregszem...

A közel-keletiek külön eset, azok aztán mindenre vevők.

Előzmény: Amerigo Gal (5843)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.02.29 0 0 5843
Tisztelet Plieur
Nem is néztem hogy él a topic......Végül is okafogyott mára.
Istvánnak igaza van,mármint abban hogy a nyugat több fegyvert tol be a közel keletre,lásd Szaudi Arábiát.
Neked meg abban,valamiféle territoriális mintát azért követni kéne,de mi mindet szétrugumk.
Antal József,néhai miniszterelnökünk szovjetellenességének köszönhetően felrugtuk az orosz piacot.Az amik bezzeg nem ilyen finnyásak.
Előzmény: Plieur (5842)
Plieur Creative Commons License 2008.01.08 0 0 5842

Szia!

 

na jól van na, békejobb..,ok?

 

Előzmény: Pisti4 (5841)
Pisti4 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 5841
Volt benne némi vicc, mert azért annyira nem...
Előzmény: Plieur (5840)
Plieur Creative Commons License 2008.01.07 0 0 5840

Szia !

 

Isten ments hogy fel akartam volna vágni vagy katonameséket kitalálni! Amennyiben kételkedsz, ellenörzésképp leírom az akkori pk-ok nevét, egységszám, stb. Megértem a kételkedést. De nem is akartam én rontani az Armata Romana hírét és megitélését, hála istennek minden évben lőtte agyon magát pár örszem. Csak rávilágítani egy dologra: ha valaki annyira megutálja, annak meg is van az oka. A sorállományt is etetni és ruházni kellene, tehát: ha meghagyom a sorállományt, nem a román minta hanem a svájci vagy német. Ennyi. És nem duzzasztom fel az állományt mert pld. hiányzik a munkaerő a bányavidéken vagy épp ellenkezőleg, munkanélküliség. Elnézést kérek, én senkinek a házasságára nem akartam utalni, csak annyit jegyeznék meg szerényen nálam nem függ össze a kettő. És mivel 1998 óta nem léptem át román kaszárnya kapuját, természetesen elismerem hogy ma már biztos ott is egészen más.

Tehát Önnek teljesen igaza van Uram, alávetem magam véleményének, ebben a témában többet véleményt nem fejtek ki.

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!