Keresés

Részletes keresés

Kaszás88 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 208

Üdv mindenkinek.

Spyder victoromhoz keresek markolatot! Ehhez a típushoz kompatibilis a sonix pro és az mr. Szóval kellene egy markolat érdeklődni, árajánlatot és képet a : t_dam@freemail.hu email címre várok

Üdv

RagadoZoo Creative Commons License 2010.03.05 0 0 207
Hello! Itt a RATATA PAINTBALL ÉS AIRSOFT Tatabányáról!

Hamarosan indul a 2010-es paintball szezon, már fogadjuk a foglalásokat a +36 70 34 31 344-es telszámon.

A honlap is alakul, sok új tartalmat kap.
Többek között aktualizálva lesz és látni lehet majd egy rakás új meccset.

2010-ben is várunk mindenkit szeretettel!

www.ratata.uw.hu
akos kpb Creative Commons License 2009.10.07 0 0 206
wp!

Október 7.-e van, most már biztos nem tiltják be sehol, sőt megalakult a Magyar Paintball Szövetség. Itt a cikk: MPBSZ
westpoint Creative Commons License 2009.05.08 0 0 205

bréking nyúz: be akarják tiltani a "paintball"-t németországban...
...és Magyarországon is?

Aki nem látta volna 23:00 percnél a Tények-ben is említést tettek róla.

http://webcast.tv2.hu/dynamic/index.php?m=video&video_id=395277

És egy kis további adalék egy másik fórumból:

"Magyarországon is betiltják a paintballt

Németország és a benelux államok után a magyar országgyűlés is elfogadta a harcászati szimulációs játékokat (paintball, airsoft) érintő törvénymódosítást, amelynek értelmében 2009 Szeptember elsejétől betiltja ezen játékok közterületeken (nyilvános pályák) való gyakorlását. Ezen kívül a kis energiájú légfegyverek használatáról szóló 2005. évi XC. törvény 12. §-a szerint ugyanettől az időponttól kezdve a 0.8 joule-nál nagyobb energiájú fegyverek vásárlását és használatát fegyvertartási engedélyhez köti."

forrás innen:
http://hellsoft.extra.hu/forum/viewthread.php?forum_id=11&thread_id=7&rowstart=20

Megint újra kezdődik a hercehurca mint 1999-ben, amikor be kellett
vizsgáltatni a markereket?
Ez most megint egy újabb különadó, hogy fegyvertartási engedélyt váltsak ki
(ha kapok egyáltalán) és fizessek szépen?

Aztán ezek után majd a lézertagosokat veszik elő?
A következők pedig a szerepjátékosok lesznek...?

Van valakinek konkrét információja a fentiekről?

wp
adimania Creative Commons License 2008.07.17 0 0 204
Hello All!


Mág laikus vagyok a témában, de már régóta foglalkoztat a paintball tárak működése.

Az ugye teljesen világos, hogy maga a tár egy tartály tele golyóvól, az alján pedig egy megközelítőleg olyan belső átmérőjű cső, mint maga a lövedék. Arra lennék kíváncsi hogy hogyan oldották meg a gyártók, hogy a golyók egyesével soroljanak be a csőbe megakadás nélkül (értem ezalatt azt, hogy két három golyó képes lehet olyan formációt felvenni a tár kivezető csövének belső nyílásánál, hogy egyikük sem jut a csőbe, viszont nem is engednek más golyót sem a csőbe jutni, ezzel elzárva a nyílást), vagyis hogy folyamatos legyen a lőszerellátás.

Sajnos még szétszedve egyet sem láttam, illetve nem találta rajzot sem a működést illetőleg, ezért fordulok most hozzátok segítségért.

Hogyha nagyvonalakban elmegyaráznátok a dolgot. esetleg ha valaki tudna nekem küldeni egy képet vagy csak egy egyszerű rajzot a dologról, azért nagyon hálás lennék!
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel,
Ádám
tamas1000 Creative Commons License 2005.11.01 0 0 203
dehogy vannak.
fighter23 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 202

Ahogy olvasom ezt a topicot az utóbbi időben nem látok olyan hozzászólást, ami a cím. Amúgy szerintem nincsenek a paintball markerek betiltva.

Miért lennének?

Vajk Creative Commons License 2000.06.09 0 0 201
Hat aki igy tudja, az eleg rosszul tudja. Mivel eri75 nev alatt egy fiu irogat ide, Erbert a neve. legalabbis egyszer igy irt ala, talan ket-harom napja valamelyik penbollos topicban.

Prg,

felreertettel, en STE-nek irtam, hogy szerintem a tokoli paly a tietek, mivel o kiemelve irta, hogy nem a tietek.

Előzmény: WPC (199)
STE Creative Commons License 2000.06.09 0 0 200
Kedves Vajk!

Úgy látom, hogy félreértettük egymást.
Egen a tököli pálya MPE-s abból a szempontból, hogy Vitéz Háry János Sportegyesület paintball szakosztálya az MPE-hez tartozik.
Én a pálya tulajdonjogára gondoltam.

Kedves prgprg!

Elolvastam az általad megjelölt :) topicot az elejétől a végéig. Úgy látom elég jó kis markered van, biztosan rengetegszer játszottál már.
Egyet értek Major Malfunction /1998.12.09. (6.) / hozzászólásával, de faithfullnak is igaza van /1998.12.09. (21.) /. Ezek után egy Szerkesztőség - Tasztaltársak buli gondolata szökött szárba, de elsorvadt.
"úgy középtájt" is erről van szó.

Úgy látom, hogy zombori már mindent a helyére rakott.

Megígérem legközelebb körültekintőbben írok.

Ste

Előzmény: prgprg (198)
WPC Creative Commons License 2000.06.08 0 0 199
Vajk szerinted van valaki aki nem tudja a pénbolos topicokat olvasók közt hogy az eri75 nick a feleségedé
prgprg Creative Commons License 2000.06.08 0 0 198
Kedves eri75Vajk és STE

Gondolom azért hallottál ilyesmit például tőlem, mert legalább annyira a miénk ez a pálya, mint amennyire a Tiétek a WPC. Merthogy ezt mi béreljük a HM-től, azt meg Ti bérlitek ... stb. stb. stb.

Szükség van most erre?

Üdv prgprg

PS: Kedves STE, ha tényleg annyi kapcsolatod van a paintballal, hogy már 2x játszottál, akkor fusd át a Paintball életre-halálra topicot úgy középtájt és inkább háritsd el az ilyen "megkért az ismerősöm" tipusú hozzászólásokat.

Előzmény: Vajk (196)
zombori Creative Commons License 2000.06.08 0 0 197
Üdv Mindenkinek!

Oszlassuk el a félreértéseket.!
Tökölt valóban Farkas Zsoltiék alakították ki és hozták létre. Nagyon sokat köszönhetnek azonban az MPE-nek. Hogy miket és miért, az nem teljesen publikus. Tény az, hogy együttműködési szerződésük van az MPE-vel és ezáltal a pálya jogosan mondható a Honvéd Egyesület és az MPE pályájának egyaránt. Szerény személyem is egy megtűrt játékszervező erre a pályára. Mellesleg a kialakult helyzet teljesen korrektnek mondható.
Ami a pálya jellegét illeti: amennyiben csak az épület földszintjét játszák, nyugodtan nevezhető speed-nek, vagy speed jellegű pályának. Kiváló adottságú terület.
Ha mindkét szintet és az épület környékét is játszatják, akkor egy igazán kemény épületcsata alakul ki. Határozottan izgalmas.

Sziasztok,
Géza

Vajk Creative Commons License 2000.06.07 0 0 196

Ilyen egy speed palya!

Hogy akkor miert mondta nehany MPE-s, hogy az egy MPE palya, azt nem tudom, biztos tevedtek.

Előzmény: STE (195)
STE Creative Commons License 2000.06.07 0 0 195
Kedves eri75 és Vajk!

Egy ismerősöm kért meg rá, hogy dobjam fel ezt a felhívást. Nagyon lamer vagyok ezen a téren /paintball/ és maccsom sincs, hogy mitől speed egy pálya :)

A pálya NEM az MPE-é, ugyanis honvédségi területen található. A helyi sportegyesület paintball szakosztálya használja. Én még csak 1x voltam egy ilyen lövöldözésen, de nagyon tetszett.

Ste :)

eri75 Creative Commons License 2000.06.06 0 0 194
Én osztom az előttem szóló véleményét: erre a pályára az MPE szervezi a játékokat és ráadásul nem speed.

Ste,

Te Géza csapatában játszol?

Vajk Creative Commons License 2000.06.06 0 0 193
Most biztos szemetladanak tunok, de ez mitol speed palya?
Meg aztan ezt a palyat az MPE magaenak tudja.....
Előzmény: STE (192)
STE Creative Commons License 2000.06.05 0 0 192
Üdv a Nagyérdeműnek! Egy kis felhívás :)

2. Amatőr Paintball Kupa - Fegyveres Testületek részére Tökölön.

Időpont: 2000 június 24.
Jelentkezési határidő: 2000 június 16.
A Kupán 5-fős csapatok vehetnek rész. Nevezési díj: 5000 HUF/csapat; lőszer a helyszínen 11 HUF/db.
A verseny típusa: zászlószerzés speed pályán. Egy pár kép a pályáról 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
NEM MPE pálya!

Nevezés a következő faxszámokon: HM - 02/12/68-42 ; v 06/24/488-680
További információ: Farkas Zsolt 06/30/900-50-64

Vajk Creative Commons License 2000.04.11 0 0 191
Az a fajo, hogy nem tudok veled vitatkozni,mert igazad van.
Mentegetni sem erdemes magamat, mert en is ratettem erre a hangulatra egy lapattal.
hathat Creative Commons License 2000.04.11 0 0 190
Üdv néktek!

Úgylátom sajnos titeket is elért a "magyar virtus". Egy-két forintért, egy-két rossz szóért megölitek az általatok állítólag kedvelt sportot!

Inkább érte használnátok fel eme nagy buzgalmatokat, semmint egymással való harcotokra. Tán jobban állna ez a sport is hazánkban!
Nézzétek okulásul némely tengődő szövetséget (pl: íjász), ott is csak az egymás elleni harc foglalkoztatja a "tisztelt" hőzöngőket.
Megbecsülést, tisztességet a "csendes őrültek" kapnak általában, akik nem szavakkal, hanem tettekkel mutatják az elhivatottságukat. A "szájhősök" hamar kibuknak mindenhonnan.

Ha nem festékgolyóval akartok egymásnak esni, akkor menjetek el kettesben egy kihalt helyre és ott menjetek ökölre!

A szövetséget, illetve annak irányítását, vezetését hagyjátok a nyugodtabb, tisztán a sportért élők számára.

Eme kis hozzászólásomat első haragomban írtam, remélem nem volt sértő senki számára sem. Az internet közelébe kerülvén, végre felfedezek egy-két helyet ahol a paintball-al foglalkoznak, errefel ütik-verik egymást. Én a sportág iránti érdeklődésem miatt látogattam el ide is, de ilyen adok-kapokat erre felém csak a piacon látni a szomszédos kofák között.
Ha elcsitulnak harcaitok, akkor talán még jövök, ha nem akkor sosem leszek az paintball szövetség tagja, megmaradok magányos farkasnak.

Üdvözöllek benneteket!

eri75 Creative Commons License 2000.02.28 0 0 189
Régen voltam errefelé, látom semmi nem változott: stone ellenreklám-kampányt folytat saját maguk ellen. Gondolom azért is akarta kitöröltetni a topicot, mert ráébredt erre:)
Végül is jobb később, mint soha:))
Stone Creative Commons License 2000.02.21 0 0 188
A www.paintball.hu alatt a mai naptól működik a paintball fórum. Szeretettel várok minden paintball után érdeklődőt a felmerülő ötletek és problémák konstruktív megbeszélére, a versenyszezon lassan indul.
Vajk Creative Commons License 2000.02.17 0 0 187
A dolognak nem ez a menete, hanem ha meguntad, nem kell bele irnod es feledesbe merul.
En az Index helyeben nem torolnem, mert ez is resze az Indexnek, es hulye lennek magambol kivagni egy darabot. Ha szegyellni valo van benne(mint ahogy volt es ki is toroltek a hozzaszolasainkat a keresetekre), az meg nem eleg indok a torlesre.

Előzmény: Stone (184)
Vajk Creative Commons License 2000.02.17 0 0 186
Stone,
ha az allitasod cafolata miatt vagyok fasz, akkor ez megint csak teged minosit.

Nem tudtam nem eszrevenni a szovetseges tortenetbe bujtatott rosszallasodat azirant, hogy letrejott egy ilyen a paintballban is. De miert baj ez? Mert nem ti csinaltatok? Hat lepjetek be, en(bar nem vagyok sem elnok sem ilyesmi) lobbizni fogok, hogy olyan tisztseget kapjatok, amilyet szeretnetek. Ezt megigerem, csakhogy lasd, nem ellenetek jott letre a szovetseg(bejegyzes alatt van) Egyaltalan nem ertem, miert gondolod ezt ! Komolyan.
Semmilyen korlatozas nincs, teljesen mindegy, hogy ki melyik egyesuletben tag.Nem is arra ment ki, hogy kiralykodjunk(ugy emlekszem eppen feloletek jott egy ilyen magas lorol leszolas, hogy hogyan engedjuk meg magunknak, hogy a tudtotok nelkul hirdessunk. Midnez minosithetetlen, ordibalos hangon es ejjel fel tizenegykor) Azt hiszem ez a beszolas vitte felre az egesz kapcsolatot veletek. Erdekes modon, mi elmentunk mindenkihez, meghivtunk mindenkit(Pesten, es nagyreszt videken is), amikor indultunk._ Csak ti_ nem jottetek el. Egy ilyen kezdes utan en nem tudok senkihez pozitivan viszonyulni.
Ti hamarabb kezdtetek, de ez nem erdem.Ez egy allapot, ami sem nem pozitiv sem nem negativ.Ezt ki kellett volna tudnotok hasznalni, mert amikor elindultunk, egyaltalan nem gondoltuk, hogy a nyomotokba erhetunk, nem is ez volta cel. Aztan elkezdett futni a szeker, es egyre inkabb beertunk benneteket. Nem mi voltunk ilyen szuperek, hanem ti lustultatok el, buszken nezegettetek magatokat, mint a _paintball kiralyai_(ugye tudod, kitol ideztem) es tul keson kaptatok eszbe.Mi a magunk erejebol nem nohettunk volna ilyenne, ezt reszben nektek is koszonhetjuk. Nekunk baromi nagy szerencsenk van, mert remekjo palyaink vannak(bar ezt te nem tudhatod) A hozzaallasunk a dolgokhoz is mas: nem alszentkedunk, hogy igy a paintball elet,meg ugy, meghogy nem profitorientalt (15Ft/golyo, amikor ezt irtak az MPErol az ujsagban)._ En bevallom_, uzletbol is csinalom. Nem ebbol elek, korantsem. Szeretek jatszani es az egeszet azert csinaltuk magunknak meg, mert rengeteget koltottunk a jatekra(Szentendren).Most legalabb "ingyen" jatszhatunk.
De igenis, ha mar csinalom, a haszonert _is_ teszem. Toletek jon az alszent szovegeles(amit senki nem hisz el) mi oszintebbek vagyunk.Es talan ezert hitelesebbek is.

Hogy most "veletlenul" megcafoltalak, az nem erdekes, nem fogom ugralva lobogtatni a kinyomtatott topicot. Mert nem erdekel.

Aki mindenaron donteni akar az egyesuletek kozott, az tegye. En senkit nem kesztetek erre,mi csupan egy forumot igyekszunk csinalni a paintballnak, ami szerintem nektek a korai kezdes ellenere nem sikerult olyan jol. Ezen ne akadj ki, ne kezdjel el zsidozni, nezz magadba csupan.Lehet, nekunk sem fog sikerulni. De legalabb nem igyekszunk ragaszkodni az egyre kopottasabban fenylo gloriankba, hanem probalkozunk. Ha rosszul hat rosszul. Legalabb lehet majd rohognod es piszakolodnod:))
En ahol eddig megfordultam, igyekeztem civilizalt lenni a konkurrenciaval, errol Gabor is meselhet neked.(bar lehet, hogy csamcsogok es turom az orrom eves kozben) Nem pocskondiaztam, hanem leultunk tobbszor is egy vacsora melle es megbeszeltuk a dolgokat.
Ott tobbek kozott azt is megbeszeltuk, hogy a golyok arat megtartjuk, es hogy nem esunk egymasnak, csak ha mar a kozos ellent magunk mogott tudhatjuk.Mi pl beadtunk egy torvenytervezet modositasi javaslatot, (kerelmet)amire a napokban jott egy jonak is minositheto valasz.(ez arrol szol, hogy az uj fegyvertorveny lofegyer kategoriajaba vegyek bele: kiveve a paintball eszkozok) Ti szereztetek orvosi szakvelemenyt. Ossze fog jonni. Nem en erem el, nem te ered el, hanem mi erjuk el. Talan szovetsegnek is nevezhetjuk.

Előzmény: Stone (185)
Stone Creative Commons License 2000.02.17 0 0 185
Vajk ez utolso hozzaszolasa sikerekent a topicot a magam részéről feledésre ítélem, ezzel a f@sszal tényleg nem lehet semmilyen konstruktív beszélgetésbe bonyolódni, szemelyeskedesre pedig kevesebb eszkozom van, leven az MPE tevekenysege lathato, nehezen tudnam hazugsagokkal bizonyitani az igazamat. Ha lesz idom, szemelvenyezem egy HP-n az ok-okozat, meg a tojas-tyuk reszeit a konfliktusnak, csak okulasul mindenkinek, aki ugy dont, hobbibol erdemes tenni valamit egy jatekert, amit kedvel.

Ha valakit erdekelnek a tovabbi fejlemenyek a paintball eletben, inkabb a www.paintball.hu-n keresse.

off
Az az erdekes a magyar viszonyokban, hogy ezt tapasztalom mashol is, egy extrem sport szovetsegben, ahol harmadik honapja figyelem a tagok es a vezetoseg marakodasat, egyenlore kivulrol, mert ez ido alatt nem sikerult belepnem miattuk, nem volt egy hatarozatkepes gyulesuk. Megalapitotta egy ember, eleg nagy sportmulttal, mukodott az egyesulet, tenyleg osszefogta a hasonlo erdelodesu embereket, nyugodt klubelet folyt. Egy ido utan aztan megindult a belharc a jovevenyek kozott, akik mar nem voltak annyira elhivatottak a sport irant, s vegul o talalta kivul magat, s maradtak a kesobb jott percemberek, akik azota is teljes erovel harcolnak egymas ellen. Erthetetlen szamomra, hogy olyan sportokra, ahol alig van par szaz resztvevo, ilyen energiaval kell minden embernek sajat egyesuletet es szovetseget letrehozni, mert bizonyitani kell az egojanak valamit. Hogy mit, nem tudom, amikor 96ban az MPE megalakult, egyetlen kezdemenyezes volt, s eleg szep remenyekkel indult a magyar jatekosok osszekovacsolasanak. Egyre inkabb ugy tunik, utopista latomas volt, furcsa orszag ez...
on

Stone Creative Commons License 2000.02.17 0 0 184
alfa33,
Ez a közhangulat errefelé. Már kértem a topic törlését, mert rég nem szolgálja, amiért létrehoztam, sajnos nem törlik, így a flood folytatódik. Ha fel tudjátok dobni a témát, tegyétek, vszeg akad partner a normális kommunikációra is, ami tényleg a játékkal függ össze, az öreg TA tagoknak az anyagiakon kívül nem sok értelmes hozzáfűznivalója akadt eddig. Azt hiszem nyitnom kellene egy külön fórumot a paintball.hu-n, ahol az igazi játékosok beszélgethetnének...Szükség lenne rá?

Ha Zegen játszatok, játszottatok a környékről már valakivel, vagy egyedül vagytok? Hátha ismerek egy csapatot arrafelé.

Előzmény: alfa33 (183)
alfa33 Creative Commons License 2000.02.17 0 0 183
Sziasztok!
Mi Zalaegerszegen játszunk már 1 ideje, és most csöppentünk ebbe a fórumba. De az elejétől eltekintve nagyot kellett csalódnunk. Szerintem ennek nem arról kéne szólni, hogy ki, hol, kivel, mennyiért. Alig vagyunk egy páran az országban (tudomásom szerint) és mégis egymást b@tatjuk. Ez siralmas. Nem elég, ha mindenki más b@sztat?!

Más. Sajnos nálunk Zeg.-en elég gyenge jelen pillanatban a felhozatal a játékosok mennyiségét illetően. Remélem ez változni fog, bár a "kormány" ebben nem igazán segít (finoman szólva).

Előzmény: Vajk (182)
Vajk Creative Commons License 2000.02.17 0 0 182
Utolagos magyarazkodas....

Ugyanis nincs a kuponon rajta, hogy kiknek szol es szorolapkent volt kiteve(egy koteggel) egy helyre, onnan hoztam el. Ez a torzsvasarloi kupon nagyon hulye duma volt:)))
De legalabb tisztul a kep masban is:)
Kar, hogy ra van irva, kp-re nem valthato, mert gazdag lennek, ha bevaltanatok azokat a kuponokat, amikhez hozzaferek....:))

Hogy mi lenne szemelyes talalkozaskor? Bennem fel sem merult, hogy osszefuthatunk, hiszen nem jarunk egy helyre ( kiveve a Torszasztalt.)
Mindenestre ma jo napot foghattal ki, mert semmi utalkozas, semmi artani vagyas nem volt a leveleidben. Front lenne?
:))

Előzmény: Stone (181)
Stone Creative Commons License 2000.02.17 0 0 181
Szórólapot küldeni nem kell, mert rájöttünk a félreértésedre. Egy törzsvásárló kupont tartottál a kezedben, amit visszajáró játékosok kapnak ajándékba, ha már többször játszottak. Azért ez attól tartok nem egy s ugyanaz.....s ezt igencsak ki kell érdemelni, nem az utcán terem...Csak azt tudnám, te mikor voltál törzsjátékos az MPEnél?:-)))) Vagy megint lemaradtam valamiről?

A perekről. Ausztráliában viszont az ellenpélda, az aussik nem játszhatnak nyugodtan, annak ellenére, hogy náluk hely is volna rá elég, s a fegyvertörvényük is laza. Parlamenti szinten buzerálják őket, a neten is van róla elég anyag. A problémát nálunk abban érzem per során, hogy nincs precedensjog (ha jól emlékszem a kifejezésre, nem vagyok ügyvéd), hiába pozitív egy bíróság előtt az ügy, ugyanazért homlokegyenest mást is ítélhetnek. Ettől a ponttól zaccos.
A németekkel fogalmam sincs mit lehetne tenni, sz@r érzés. Anno tavaly tavasszal, mikor felröppentettem a hírt a betiltásról, megkerestem az EU országok szövetségeit, s támogatást kértem az esetleges elfogadtatás folyamatához, eredményeiket felhasználva. Akkor derült ki, hogy a legtöbb helyen az elfogadott státusz ellenére is megvannak a törekvések a játék katonai szervezkedésnek való feltüntetésére, ezért inog a talaj. Az osztrák helyzetből kreált hisztéria pedig a legkevésbé sem támogatja a szilárdulást EUban. Szal a mérleg nem jó irányba húz...

Előzmény: Vajk (180)
Vajk Creative Commons License 2000.02.17 0 0 180
Most nincsen sok idom valaszolnio, este majd megteszem, de vannak US beli perek, amelyek a paintball ellen szoltak es a z iteletek kedvezoek szamunkra.
A szorolapot pedig elkuldom faxon valahova, ha adsz egy szamot.
Előzmény: Stone (178)
Stone Creative Commons License 2000.02.17 0 0 179
Vajk, most olvastam a levelet. Ez az amiről beszéltem, s ez már rég nem a paintballról szól. Mindenről, amit nem lehet behelyezni egy 2 mx1m dobozba. Vazeg ez a globalizacionak nevezett vadhajtas félelmetes jövőt hoz, 1984 kutyaf@@@ ehhez kepest.....
S probalj most egy kicsit elvonatkoztatni zsigeri utalatodtol...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!