Keresés

Részletes keresés

Unkasz Creative Commons License 1999.09.28 0 0 10
Én meg ehhez csatlakozom.
Nem figyeltétek még, hogy minden választás relatív? Ki ismeri a szabályokat? Vannak?
Előzmény: SmartAss (7)
disp_ Creative Commons License 1999.09.28 0 0 9
Ezaz! Kb ezt gondolom én is ...kösz hogy megfogalmaztad...
Előzmény: runaway (8)
runaway Creative Commons License 1999.09.23 0 0 8
off
KedveSmartAss,
több hónapos ittlétem óta végre ma megtaláltam azt a "vissza"gombot, ami kézenfog és elvezet az egyszer már beírt h.szóláshoz. nagy öröm ez nekem.
on
A Médiahajó lehetne akár szimbólum is, ha valóságos, és nem álságos kommunikáció lenne a médiumok és a kormány között. De nincs. Igy az egész csak egy kesernyés mosoly, amiről eszünkbe jut a szólás: egy hajóban evezünk. Ők. Mi meg /nem/ nézzük az Árpád hídról. Jelkép értékű. Alant hajózik a politikai- meg a médiaelit, fent meg rendőrökök vigyázzák a népet. Pedig a víz az úr.Lent seggrepacsi, lepényevvés, zsákbafutás. X előreengedi a klotyóajtóban Y-t. Z magában szidja az egészet, de menetközben nincs kiszállás. Bulihiénák, törleszkedők, látszatfüggetlenek.Ahogy ez fent is van, csak ott nem árulnak ezrekért belépőt egy HB-ra.Mire jó ez? Egymás vállát veregetik, a mozdulat végén odaragad egy plecsni, s a hajtókájára csúszik a majonézes gomba maradékán a tisztítóból előző nap sietve elhozott zakónak.Nem kérdőjelezem meg a kitüntetettek jogosultságát. Illetve nem én ?-ezem meg, hanem a ceremónia körülményei.Elég lenne eccer egy évben, a szabad sajtó napján. Lökjenek ki akkor egy Szundit a Dunára, s két talpra magyar között elfér a hurrázás. SzVSZ akkor a kutyának nem jutna eszébe JAkupcsek G.Pont.
SmartAss Creative Commons License 1999.09.23 0 0 7
Győrffy, Vitray, Uj, Emőd valóban szinvonalat képviselnek, szvsz megérdemlik az elismerést. A többieket nem ismerem.
Hogy Bochkor és Jakupcsek hogy kerülhetnek egy elismerésnek akár a közelébe is, hát az valóban rejtély, hacsak nem a negatív oldalon. Ott ellenben valóban arathatnak, főleg a Bochkor.
A Stahl és a Pálfy??? Hááááááááát, nem igazán értem. Főleg, hogy Pálfy nemrég a Friderikusz interjúval bizonyította, hogy integritás nála nulla :(((
Persze a népszerűség igencsak relatív és egyáltalán nem teljesítményközpontú kategória. De nincs itt megjelölve, hogy az újságírók mi alapján és mit kaptak .... Ki és miért kente fel őket?
runaway Creative Commons License 1999.09.23 0 0 5
Egy újságíró javarészt azért közkedvelt, mert kimondja az olvasó hevenyészetten megfogalmazott gondolatait.
A sztárrádiósok hogy kerülnek ebbe a páholyba? Gyakorlatilag a saját blődségüket öntik a mikrofonba, ez a fajta munka különösebb utánjárást, stílust, ráfordítást nem igényel. Gyakorlatilag az ő személyük a díjazott, míg az újságíróknál a személyiségük.
Két külön kategória, de biztos elücsörögnek egymás mellett...
quartya Creative Commons License 1999.09.23 0 0 4
Nemtom, lehet, hogy mégiscsak a közönség értékelhet, mert különben hol vannak a konzervatív ojságírók? Vagy még a szakma körében sem történt meg az OV által igért liberális túlsúly kompenzálása?? Talán ha UP hozzászólna, hogy kitől is kapta a díjat és mifrancot fog vele kezdeni... (Persze a BocskorJakupcsekStáhl részleget is meghallgatnám erről szivesen, de spec. ővelük még nem találkoztam az indexen)
Előzmény: runaway (2)
nori Creative Commons License 1999.09.23 0 0 3
Ez azért jó kérdés, mert a médiahajó hirdetésén láttam a helyezetteket, de közönségszavazat címszó alatt.
nori
Előzmény: runaway (2)
runaway Creative Commons License 1999.09.23 0 0 2
Előttem az nem világos, hogy mennyire a szakma, s mennyire a közönség értékítéletét tükrözi a névsor. Ha az újságírókat nézem, az előbbi, ha a Tv-rádió képviselőit, az utóbbiról lehet szó, mert épeszű szakmabeli J.G. ostoba visítozását nem értékelné ilyen nagyra. Nagyra értékelés ez egyáltalán?
/Updike: Bech bolyong c. könyvében van egy rész, ahol a szakma nagy öregjei kitüntetik magukat./
quartya Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1
Gratulálok nekik. Meg azoknak is, akik szerint pl. Stáhl Judy ér valamennyit is.
Előzmény: runaway (-)
nori Creative Commons License 1999.09.23 0 0 0
Szerbhorvát György írásait igencsak kedvelem, a többi díjazotthoz nem tudok hozzáfűzni semmit.
nori
Előzmény: runaway (-)
runaway Creative Commons License 1999.09.23 0 0 topiknyitó
A magyar média idén felkent sztárjai alant olvashatók. Mit szóltok hozzá?
Gál Zoltán bűnügyi tudósító Kertész Gábor fotóriporter
Emőd Pál gazdasági újságíró
Uj Péter a Népszabadság újságírója, lapunk főmunkatársa
Dallos Jenő karikaturista
Almási Miklós kritikus
Sára Balázs tévé-operatőr
Szerbhorvát György határon túli magyar újságíró
Kéri J. Tibor parlamenti tudósító
Györffy Miklós rádióriporter
Malonyai Péter sportújságíró
Vitray Tamás televíziós riporter

Legkedveltebb rádióadó: Danubius Rádió
Legelismertebb televíziós csatorna: tv2
Legnépszerűbb rádiós személyiség: Jakupcsek Gabriella és Bochkor Gábor
Legnépszerűbb televíziós szereplő: Stahl Judit és Pálfy István

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!