Keresés

Részletes keresés

karalAB Creative Commons License 2003.11.08 0 0 186
Sziasztok!
Lenne egy problémám:Egy ősrégi SBlive value hangkártyám van,amit főleg zenélgetésre/hangrögzítésre használok.Az a gáz hogy a kártya LINE-IN bemenete kurvára sistereg.Az alapzaja is szokatlanul nagy(-40dB körül),de véletlenszerűen impulzusjellegű "pattanások" is jelentkeznek,ami lehetetlenné teszi a normális felvételt.A kártya volt már jó is,és a driver is friss.Sakkmatt.
Ha vkinek van ötlete,légyszi írjon!Köszi
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.10.05 0 0 185
ezt hogy érted???
trazz Creative Commons License 2003.10.03 0 0 184
Nem ott van a probléma, hogy nem úgy van a hang leszedve a filmben?
Előzmény: kalvin_imarow (183)
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.10.02 0 0 183
na udv ma vettem egy 5.1 live hangkártyát de nem szól a center a divx-es meg az xvid-es filmek alatt mondjuk még dvd-alatt nem próbáltam

szóval ez így helyes??

kalvin_imarow Creative Commons License 2003.06.03 0 0 182
megoldódott
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.06.03 0 0 181
üdv megint lenne egy húzós problemám:
felraktam a windowsme-t és a pci128-as kártya nem akar működni 4 hangfalas módban. már egy jó pár drivert megpróbáltam szóval full tanácstalan vagyok egyébként az első két hangszóró működik
gstyle Creative Commons License 2003.05.30 0 0 180
Na akkor faja, ha jó bolt volt:))

Akkor megpróbálom újból a driver telepítést.
Én valami unipack-ot töltöttem le, ami nem tetszett neki, de az is előfordulhat, hogy hibásra sikeredett a letöltés.

Előzmény: GombocArtur (179)
GombocArtur Creative Commons License 2003.05.29 0 0 179
Nekem semmi bajom sem volt a LiveDrvPack telepítése közben. Szerintem jó vásárt csináltál, egy live kártya kb 7-8ezerbe kerül, s szerintem 3,2G vinyó még annyit sem ér.
Előzmény: gstyle (178)
gstyle Creative Commons License 2003.05.29 0 0 178
Sziasztok!

Először is kérdezném, hogy a lentebb belinkelt driverpack jó-e??

Én letöltöttem az sblive.com-ról egyet, de az, az insall 95%-nál kék halált idézett elő az XP-nél. Pedig ahhoz való driver volt!

Nekem egy Creative Soundblaster Live Value kártyám van. Azt is szeretném megkérdezni, hogy ennek mennyi a jelenlegi értéke??

Igazából nem vettem, hanem egy 5 éves 3,2gigás vinyót adtam érte. Ezért kíváncsi vagyok, jó cserét csináltam-e.

kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.27 0 0 177
köszönöm én egy másik ac3-at használtam úgy néz ki működik a dolog köszi
GombocArtur Creative Commons License 2003.05.27 0 0 176
AC3 Filter ver0.68b

Nekem pakolt a start-menübe is, így nem muszáj elindítani egy lejátszót, ha configolni akarom.

Előzmény: kalvin_imarow (175)
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.27 0 0 175
az ac3 codeknek mi a neve mert ami nállam fenn van az full nem enged semmi beállítást csak system cuccokat pakol
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.27 0 0 174
fenn van a progi de nem találom a hang opciókat de mindjárt megnézem jobban
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.27 0 0 173
oksa próbálkozom:

egyébként fenn van az ac3 codec de ez a ffdshow akármi még nincs

GombocArtur Creative Commons License 2003.05.26 0 0 172
1.: Próbálkozz meg a balance/fade beállításával. Nálam nem csak bal/jobb van, hanem egy elöl/hátul/bal/jobb négyzeten belül bárhova helyezhetem a 'pöcköt'.

2.: Ha nincs ilyen, vagy nem segít, akkor pedig codec probléma van a lejátszónál. Ha codecpackot használsz, szabadulj meg mindentől, majd rakd fel az ffdshow, az ac3 és az mp3 codecet. Az első kell a divx és xvid videohoz, az utóbbi kettő pedig a videot kísérő hanghoz. Számodra az ac3 a fontos, mivel ilyen hangja van a legtöbb filmnek. A ac3 tulajdonságaiban be lehet állítani mindent. Hány hangszóród van, melyik hangot hogy keverje, milyen hangosan hagyja, stb... Ha minden jól megy, megjavul.

Előzmény: kalvin_imarow (171)
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.26 0 0 171
köszi a tanácsot szerintem 128-as a kártya és a driver ok sőt kezeli a surroundot de a hátsó két hangfal halkabb (de csak film alatt) így az elsőt le kell halkítanom de így csökken nagyon a hangerö
GombocArtur Creative Commons License 2003.05.26 0 0 170
Próbálj ki akkor egy másik, nem live drivert. Mintha a 128 PCI lenne az, ami készült négyhangszórós változatban is, de már rég volt, nem emléxem rá. Egy próbát azért megér :)
Előzmény: kalvin_imarow (169)
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.26 0 0 169
na letöltöttem a packot sajna nem mükködik a dolog :-(
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.26 0 0 168
köszi megnézem, egyébként voltam már az oldalon de semmit nem találtam
ja, tényleg így vettem a kártyát ezen a néven de a kép az megfelelő amit belinkeltem.

a kártya nem live

GombocArtur Creative Commons License 2003.05.26 0 0 167
Sound Blaster 4.1 digital? Szerintem ilyen nem nagyon létezik, legalábbis a creative oldala szerint. Van egy olyan, hogy LiveDrvPack, de lehet, ez is csak live kártyával működik. A creative oldalát nézd meg, de az american régiót válaszd, ott bővebben van minden.
Előzmény: kalvin_imarow (165)
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.05.26 0 0 166
hhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhooooooooo
kalvin_imarow Creative Commons License 2003.04.21 0 0 165
Üdv segítségeteket szeretném kérni mivel nagyon idegesít hogy nem tudom normálisan kalibrálni a hangkártyámat (4 hangfalam van). jól szól de amit alapban adnak hozzá (creative configurator) elég gáz. próbálkoztam a livewire-al de az csak a live-al működik :-( .
tudnátok ajánlani valami progit amivel belőhetem a hangot???

előre is kössssz

u.i a hangkártya nem live hanem sound blaster 4.1 digital


no ő lenne az!!

UNQL.Charlie. Creative Commons License 2003.03.13 0 0 164
Hi all.
Kernek egy kis segitseget.
Van egy sb live 5.1 es creativ hangkartya, hozza jaz 5.1 hangfal.
Mivel tok lama vagyok hozza, jo ideig elbibelodtem vele mire mukodesbe hoztam.
De ezen hala istennek mar tulvagyok.
Naszal a lenyeg.
Van hozza szep kis programcsomag.Allithatod az EAX-ot hangfalelosztast, stb.
Az EAX on bellul, van olyan, hogy efektek.
Minden fele hulyeseg van benne, de van hangszinallito resze is.Sajna csak megadott ertekeket lehet valasztani, de a lenyeg, hogy van.
Talaltam is nekem valot, amivel jobban szol az egesz, jobban nyomja a melynyomo es a kishangfalak is szebben zsolnak.
Minden klaffol, gondoltam en.
De sajna a jatekoknal, ha be van love a hangszinallito, akkor az eax vagy reszben, vagy egyaltalan nem mukodik.Sot tobbsegeben semmi hangot nem ad ki.
Egy napomba es ket marek hajamba kerult, mire rajottem, hogy az altala felajanlott hangszinalito lovi ki az eax ot es azert nem szol grrrr!!
De viszont teny, hogy azzal a bealitassal, sokkal jobban szolt, szebb es tisztabb volt.
Segitsegre ott lenne szuksegem, hogy van e hasonlo progi, amit az EAX is eltur, el lehet erni hasonlo bealitasokat.
Es meg egy kerdes.A melynyomo erzesem szerint, nagyon halkan alig duruzsol valamit.
Tudja valaki, hogy lehet azon meg allitani, a altala hasznalt progin kivul.
Udv
Charlie
dArtois Creative Commons License 2003.02.17 0 0 163
Köszi! megpróbálom:), max leég a ház
Előzmény: Mayan (157)
dArtois Creative Commons License 2003.02.17 0 0 162
Ilyen problemám is volt:))), Heh kell nekem annyi gép ennyi szarral:))
Reinstall win és driver - ettol jó lett, de lehet van kevésbé drasztikus is.
Üdv,
M
Előzmény: DerHunter (159)
dArtois Creative Commons License 2003.02.17 0 0 161
Hat jo kerdes... Képzeld nekem megszólalt! DE nem tom mitol! Szoval osszevissza rakosgattam fel-le a drivereket, allitgattam ezt-azt, s most _SZOL_ minden esetben a center is...de hogy csináltam ne kérdezd.
A winampnál talán lehet azzal játszani, hogy más outputot választasz, tán segit...

Üdv,
dArtois

Előzmény: TyphoonX (158)
DerHunter Creative Commons License 2003.02.17 0 0 160
Senkinek nem volt ilyen gondja ???
DerHunter Creative Commons License 2003.02.16 0 0 159
Van egy komolyabb probléma is.
A prg.-k egy részével fagy a kártya.
Az érdekesség, hogy akár percekig minden simán megy,
és utána fagy le a rendszer visszavonhatatlanul.
TyphoonX Creative Commons License 2003.02.14 0 0 158
Nálam egy az egyben ugyanez van. A Fortemedia kártyám jól működik, de a Jazz rendszer középső hagszórója csak akkor szól ha a teszt progit nyomatom. Régebben szólt, emlékszem... Mit lehetne csinálni?
Előzmény: dArtois (148)
Mayan Creative Commons License 2003.02.14 0 0 157
Sajna tok hulye vagyok hozza. :) Egy ismeros muszeresz csinalta meg nekem. Az alap ez az eloerosito volt, erre rakott ket jack csatlakozot a ki- es bemenethez, illetve egy tapcsatlakozot. Tapnak kivezettem egy Y tapeloszto egyik veget a gepbol, 12V pont jo neki.

2-3e Ft-bol kijon az egesz.

Előzmény: dArtois (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!