Keresés

Részletes keresés

vitaminek Creative Commons License 2007.02.06 -1 0 58
Erről nem sokat tudok. De van a Hubble törvény. Azzal ezek a távolodási sebességek értékelhetők.
De még a legtávolabbi csillagok (vöröseltolódás,) se távolodnak fénysebességgel.
Előzmény: qqqqqqqq (57)
qqqqqqqq Creative Commons License 2007.02.04 0 0 57
nem a forgási sebességre gondoltam hanem a haladási sebességre ,szóval ahogy dzsanázik kifele a kiindulástól.há?
Előzmény: vitaminek (56)
vitaminek Creative Commons License 2007.02.04 0 0 56
Kezdetben persze- sokkal gyorsabban pörgött.... de ahogy kinyiltak spirálkarjai. lelassult.
Ahogy a baletáncosnő, ha a jégen elcsúszik.
Izé, piruettet csinál...
Előzmény: vitaminek (55)
vitaminek Creative Commons License 2007.02.04 0 0 55
q..q
válasz.
A Tejút részei különböző, de mesze nem a fénysebességgel forognak. A naprendszer, úgy a galaxiskar középtáján, mindössze 100 km/s sebességű, és 200 M évenként kerüli meg a középpontot.
Ez messze nem a fénysebesség. Néha gyorsítanám, talán sikerülhetne is- de minek?
Előzmény: qqqqqqqq (54)
qqqqqqqq Creative Commons License 2007.02.03 0 0 54

kérdés:

ha a galaxisunk közel fénysebességgel halad akkor mennyivel megy a fény?

mer állitólag akörül megy.há?

vitaminek Creative Commons License 2007.01.29 0 0 53
sziasztok
Több újat is látok, sőt kettőt is, például, hogy imbolygok.

Amúgy a Naprendszer bolygói nem csomósodás, vagy befogás utján keletkeztek, hanem több gázbolygó kiszakadásából, mikor a Nap még instabil volt.
A belső, szilárd bolygók ezek lekondenzálódott maradványai, amelyek energiát veszítve a száguldó gázmag csóvájából még az elején lemaradtak.

A legelső, kiszakadó bolygó sebessége 1500-2000 km/s is lehetett- ki is lökte a Napot a tejútkarból.

Ennek a lekondenzálódott perifériája alkothatta a Plutót, és a 10. bolygót, az üstökösöket stb.

Mi a Jupi Teri gyerekei lehetnénk, bár az Uránus is szóba jöhet, különösen mert az a szülési fájdalomtól gyötörve még mindig hason fekszik.

Ez mind igaz- hiszen magam találtam és tálaltam ki!

qqqqqqqq Creative Commons License 2007.01.28 0 0 52
ja
Muster Mark Creative Commons License 2002.12.08 0 0 51
Méghogy kuss volt? :)))
Kb félévente "felfedezik"... :)
Mammuth Creative Commons License 2002.12.08 0 0 50
jha
Előzmény: Sricsi (49)
Sricsi Creative Commons License 2002.12.07 0 0 49
Valóban
Előzmény: Mammuth (48)
Mammuth Creative Commons License 2002.12.06 0 0 48
akarom mondani 3 evben
Előzmény: Mammuth (47)
Mammuth Creative Commons License 2002.12.06 0 0 47
eleg nagy kuss volt az utobbi 2 evben a 10dik bojgorol...
rolling Creative Commons License 2000.04.04 0 0 46
Az egész elolvasható Tombaugnak "A sötétség bolygója" című könyvében, ami magyarul is megjelent.
Előzmény: Dr. Lecter (45)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.04.02 0 0 45
Nanana! Clyde W. Tombaugh amatôrcsillagászt 1929-ben szerzôdtette E. C. Slipher a falstaffi obszervatóriumba, hogy az új, 13 hüvelykes távcsôvel felvételeket készítsen. A kitűzött cél a kilencedik bolygó megtalálása volt.
Az tehát csak urban legend, hogy segédmunkás, akinek fogalma se volt, hogy mit csinál...

Hannibal

Előzmény: http (44)
http Creative Commons License 2000.04.02 0 0 44
A Plútó megtalálása véletlen. Én is így olvastam. Egy fanatikus segédmunkás találta meg, akinek megengedték, hogy takarítás és más rendtartás mellett vizsgálgasson is. Véletlenül vette észre, nem ismerte a fő kutatási irányt.

Másik: Petrarca azt írta, hogy a csillagokat nem kutatni kell, hanem gyönyörködni bennük. Nem akarom minősíteni Petrarcát, csak illőnek tartottam idézni.

Harmadik: Az ember egész egyszerűen szeret kukucskálni. Ez a skála a női napozóktól a monstre csillagvizsgálókig terjed.

Negyedik: A csillagvizsgálót a nyelvújítás előtt csillagles-nek hívták. Ez Harmadikat erősítő bizonyíték. Követelem a csillagles szó jogaiba való azonnali visszaállítását. Avante!

Előzmény: MaCS (32)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 43
Meg van má'?
rahell Creative Commons License 1999.11.03 0 0 42
Igeen! És közben egy csilláron lóbálozik, ha jól rémlik...:oD
Előzmény: Kham (2)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.27 0 0 41
Mar nharagudjatok, de en ezt nemertem. mert mitol is halad a tudomany? attol hogy felfedezunk. es azokat be szok jelenteni. ha jo nobel dij, ha nem akkor rohogunk. de nem fikazzuk le oket, mert ha igy lenne, nem lenne hol (min, mivel etc)internetezni. vagy?

szidjuk az erteelt + a tv n-t. annak van ertelme.

karlsruhe

Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.11 0 0 40
Cactus!
Félreértessz! Én nagyon tisztelem az IGAZI tudósokat, csak ezeket a megtalálós fajtákat nem. A hírnévre és a pénzre fáj a foguk állandóan.
Előzmény: Cactus (39)
Cactus Creative Commons License 1999.10.11 0 0 39
Mielőtt elküldöd őket az anyjukba javaslom, próbálj azokra a holdakra odamenni és ott körülnézni te. Ha már jobban tudod...
Előzmény: Törőlt_nick (16)
magdika Creative Commons License 1999.10.11 0 0 38
Kedves JT!
Magdika van Lovecraft-fan! Mi ez a dolog a tizedik bolygoval? Nem ertem!! Segits!!!
Elore is koszi, udv, mag.
Előzmény: magdika (30)
stewep Creative Commons License 1999.10.11 0 0 37
az a gond , hogy minden két-három évben bejelentik a X. bolygót...
én például '92-ben kaptam a föci tanáromtól
először egy újságcikket /nemtom milyen hírlap../

Állítólag orosz műholdak felfedezték a Földet!

TREX Creative Commons License 1999.10.11 0 0 36
Aha, szópval mékis hüjék a csillogészek, és csak ety hüje entitásról vanik szaft, amelyik mászik mifelénk? Nó problémó, majt méjjfúrásokat vékzünk rajtya, az mintig sekít. ;oDDD
Előzmény: TREX (35)
TREX Creative Commons License 1999.10.11 0 0 35
Nem ér nattyopp pojkót találni, mint a Jupiter, hé! :o)
Szóval má' ráfokták a tácsővezetékeket azon ety nevezetes X-bojkóra is? Merhoty a Plútotót is azér' találták, merhoty az X-et keresték, aszitték, hogy a plútó az, csak osztán gyüttek rá, hoty az nem elék nehíz, mek naty, útyhoty kerestek továpp, egy pazinaty-pazimesszi pojkóra volt szüksék, hogy a csillogészek szerint műköttyék a naprencer, amúty ahoty műxiken. Ezek szerint méksem hüjék a csillogészek. ;o)
MaCS Creative Commons License 1999.10.11 0 0 34
Halihó!

A Mars és a Jupiter közt is van egy aszteroidaöv, és a Plútó pályáján kívül is akad egy. Ha jól tudom, ez utóbbi az Oort mező. A másiknak is van neve, de az túl bonyolult... :)

Üdv: MaCS

Előzmény: pancho (33)
pancho Creative Commons License 1999.10.11 0 0 33
Apró probléma, hogy a Plútó kinn van a picsában, jóval messzebb a Földtől, mint a Nap, az aszteroida-öv meg (talán) a Mars után, ami a szomszédunk.
Előzmény: MaCS (32)
MaCS Creative Commons License 1999.10.10 0 0 32
Halihó!

A Plútó felfedezésének az a pikantériája, hogy a teljes véletlen műve. Az előzetes számítások ugyanis tévesek voltak, és valami baromi nagy véletlen folytán találtak az előre megjósolt helyen ténylegesen egy bolygót.
Sok csillagász amúgy nem tartja a Naprendszer teljes jogú tagjának a Plútót, hanem az Aszeroida-övezet egyik nagyobbacska tagját látják benne.

Forrás: Spektrum TV.

Üdv: MaCS

Előzmény: ttime (12)
magdika Creative Commons License 1999.10.09 0 0 30
Szerbusztok kedveskeim...
En mar a Plutonak is annyira, de annyira orultem:) Most megyek es rittyentek egy kis unnepi vacsit az uj csaladtag tiszteletere. Meg benezek, ha lesz valami hir a kis jovevenyrol.
Puszi, mag.
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.10.08 0 0 29
Ááá, dehogy, csak komolytalan a hír. Fogadjunk, hogy egy jódarabig megint semmit nem hallasz majd az "új bolygóról". Most megkapják az ürgék az áhított lóvét, azon ellesznek egy darabig. Így megy ez!
-ant-
Előzmény: DomiG (28)
DomiG Creative Commons License 1999.10.08 0 0 28
Egyre gyengül a Fórum!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!