Keresés

Részletes keresés

egg Creative Commons License 2001.01.09 0 0 65
ne süjjeggyünk má L tejjesen, semmi nyelvi úlydonság?!
egg Creative Commons License 2000.09.05 0 0 64
ahha
Előzmény: phls (63)
phls Creative Commons License 2000.09.04 0 0 63
Irodalom: Fórum >> Törzsasztal >> ..................... , jól.
egg Creative Commons License 2000.09.04 0 0 62
mit tudtok a "jól" határozószóhoz kapcsolódó új netes szleng-őrületről?
Kis Ádám Creative Commons License 2000.06.27 0 0 61
Hadd tegyek ehhez kiegészítést. A magyar soportnyelvben az eredmény jelzésére hagyományosan a null szót használták. Ezt a televízióban anno Vitrai Tamás kezdeményezésére nullára növelték. A Magyar Helyesírási Szótár ebben a nyelvhelyességi kérdésben nem foglal állást, de felveszi aú

null; a csapat öt nullra v. 5:0-ra vezet,

illetve a

nullás; ... három nullás, v. 3:0-s győzelem.

Tehát a sporteredményben a 0 számjegy ejthető nullnak és nullának is, a toldalékolás azonos.
Kis Ádám

Előzmény: phls (60)
phls Creative Commons License 2000.06.26 0 0 60
Ha jól tudom, csak egy hecc: valaki ráront egy éppen most induló rovatra (ahol tehát még csak a rovatgazda indító szavai láthatók), s elsô "hozzászólásként" beírja: hopp, egy 0. Ennek értelmét tôlem ne kérdezd, fejletlen vagyok én ahhoz, hogy meglássam benne a magasröptű humort. (Meg aztán lehet, hogy tévedek...) Abban viszont biztos vagyok – elvégre ez a Magyarulez –, hogy nem 0-ázás, mert nem esik az esô a 0-ra, hanem csak 0-zás. Ugyanúgy, mint az M0-s körgyűrű. A nulla szó utolsó betűjét (mely bizonyos toldalékok elôtt á-ra módosul) nem kell még egyszer leírni.
gacka Creative Commons License 2000.06.26 0 0 59
Sziasztok! (ez ér?)

Nagyon jó ez a topik, én például hónapok óta próbálom megfejteni, hogy mi az az SZVSZ, és itt mindenre fény derül. Azt még mindig nem értem, hogy mi az a 0-ázás, és hogyan működik.

Gacka

misked Creative Commons License 2000.02.04 0 0 58
Szívesen. :-))
Előzmény: oddo (57)
oddo Creative Commons License 2000.02.04 0 0 57
Misked! Köszönet érte. Menet közben magam is kitotóztam, de nem mertem volna ilyen értelemben válaszolni. Még1* köszi!
Előzmény: misked (56)
misked Creative Commons License 2000.02.03 0 0 56
age/sex/location
korod/nemed/hol vagy...
Előzmény: oddo (55)
oddo Creative Commons License 2000.02.01 0 0 55
Hi, mindenkinek!

SOS kér(d)ésem lenne: usa chatre mentem, és minden arc azt írja a levele elején, hogy a/s/l. Ez mi a fenét jelent? Kínosan érzem ilyenkor magam... :-)

Sysygy Creative Commons License 1999.12.18 0 0 54
software->(soft)wares->wares->warez=cucc kb.
(Aki warezol, az mindenféle cuccal, pl. program, mp3, mpg "üzletel")

Sysygy

Előzmény: egg (47)
NevemTeve Creative Commons License 1999.11.29 0 0 53
Forditsd el a monitort 90 fokkal jobbra, es kapcsold be a fantaziadat :-) Ha keresel a Weben a smiley-ra vagy emoticon-ra biztos fogsz talalni parat.
Előzmény: tacika (52)
tacika Creative Commons License 1999.11.28 0 0 52
Kedves netesek Én tózse új vagyok a szeren és én se értem a béla 1 által kérezett jeleket. De én nem is találtam meg őket mint béla 1. Segíccsetek!
Előzmény: BÉLA1 (8)
rumci Creative Commons License 1999.11.27 0 0 51
Egy őrült szerencsére eladta nekem két éve 500 Ft-ért. Azért őrült, mert nem tudta, mit ad el. Különben tényleg alapmű, ma tényleg kiadhatatlan, mert nem lenne korszerű (ettől még ugyanolyan jónak tartom), és tényleg őrült meló lenne átdolgozni ~ maximálisan megértem az összes szempontot.
Előzmény: Kis Ádám (50)
Kis Ádám Creative Commons License 1999.11.27 0 0 50
Kedves rumci!
A Prószéky: Számítógépes nyelvészet sajnos nem kapható, újra kiadni meg nem érdemes. Prószéky az átdolgozását nem vállalaja. Én vadászok rá, az antikáváriumban ki van adva, ha beérkezi, tegyék félre nekem, de nem érkezik be.
Kis Ádám
Előzmény: rumci (49)
rumci Creative Commons License 1999.11.26 0 0 49
Ahhoz sajnos még csak a könyvesbolti nézegetés szintjén volt szerencsém, de közvetve igencsak a témába vág a Prószéky-féle Számítógépes nyelvészet c. könyv (egész véletlenül ott lapul az előszóban és az irodalomjegyzékben is :-)) ).
Előzmény: Kis Ádám (48)
Kis Ádám Creative Commons License 1999.11.26 0 0 48
Kredves Chaotic, rumci!
Persze, igazatok van. De nem annyira az excluzivitástól való tartózkodás az oka, hogy azok a részek nincsenek jobban kifejtve, hanem az, hogy nem sok értékelhető elmélet és eremény van. Mindenesetre megkérem a szerzőket, adjanak hivatkozásokat, ahol még utána lehet nézni a dolognak.
Annyit szeretnék jelezni, hogy a téma elméleti vonatkozásairól olvashattok a Mesterséges intelligencia c. gyűjteményben (szer. Futó Iván.
Kis Ádám
egg Creative Commons License 1999.11.26 0 0 47
a warez kif. jelentése még homályos nekem. kifejtenétek?
Chaotic System Creative Commons License 1999.11.22 0 0 46
Bocsánat, szóval:

Kedves Kis Ádám!
...

Előzmény: Chaotic System (43)
rumci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 45
Na, még egyszer:
Abszolút egyetértek Chotic Systemmel. Én is a Nyelvtechnlógiai alapművelet címkéjű részeket olvastam a legnagyobb élvezettel, és ezeknek a végén mindig hiányérzetem volt, hogy azért szívesebben mennék ebben mélyebbre. Engem legalábbis érdekel. (Persze, lehet, hogy egy olyan könyvvel tizedakkora példányszámot lehet elérni...) A többiből igazán sok újdonságot nem lehetett megtudni, ezek a kis részek viszont igazi szellemi kalandot jelentettek.
Előzmény: Chaotic System (43)
rumci Creative Commons License 1999.11.22 0 0 44
Abszolút egyetértek Chotic Systemmel. Én is a Nyelvtechnlógiai alapművelet címkéjű részeket olvastam a legnagyobb élvezettel, és ezeknek a végén mindig hiányérzetm volt, hogy azért szívesebben mennék ebben mélyebbre. Engem legalábbis érdekel. (Persze, lehet, hogy egy olyan könyvvel tizedakkora példányszámot lehet elérni...)
Előzmény: Chaotic System (43)
Chaotic System Creative Commons License 1999.11.21 0 0 43
Kedves Kiss Ádám!

Úgy tűnik, hogy a levelezőprogramod nem szabványos MIME-csatolást használ.

Egyébként igazad van, a könyv valóban hasznos, és nem vállalkozhatott többre (már a terjedelmi korlátok miatt sem). Engem részletesebben érdekelnének az ún. Nyelvtechnológiai alapműveletek. Úgy gondolod, hogy nem érdemes mélyebben belemerülni?

Előzmény: Kis Ádám (42)
Kis Ádám Creative Commons License 1999.11.20 0 0 42
Kedves Chaotic System!
Sajnos nem tudom, it kellene tennem, hogy megkapd a kér anyagot, talán megpróbálom nem csatolni, hanem eredetibe beletenni. Örülök, hogy a könyvet megrendelted, de nem egészíen értem, mit jelent ez: "de ez csak amolyan ismeretterjeszto kiadvány (gondolom én)". Nem világos, mit vársz? Kevéssé érthető, és könnyeb cáfolható elméletet? Ami abban a könyvben van, az többnyire gyakorlat. Tudom, az alaptudományok felől a pragmatika rangja alacsony, azonban - szemben a elmélettel (Hamis minden teória...) - érthető, és esetleg hasznos. Sajnos, a tematika is erről szól, úgyhogy abban sem lenne örömöd.
Az más kérdés, hogy a háttérben mennyi és milyen tudomány van.
Kis Ádám
Előzmény: Chaotic System (41)
Chaotic System Creative Commons License 1999.11.20 0 0 41
Kedves Ádám!

Megkaptam a levelet, de csak egy winmail.dat-ot tartalmazott (pine-t használok).

A Prószéky-könyvet már megrendeltem toletek, és el is küldtétek. :) Hasznosnak tartom, de ez csak amolyan ismeretterjeszto kiadvány (gondolom én).

Előzmény: Kis Ádám (40)
Kis Ádám Creative Commons License 1999.11.19 0 0 40
Kedves Chaotic!
Kicsit gondban vagyok, egyrészt azért, mert nem ismerem az általános nyelvészeti tanszék tárgyát, így még annyit sem mondhatok, hogy valószínűleg az eléggé elméleti. Ami a magam tárgyát illeti, a tematikáját elküldöm privát levélben. Emellett egy könyvet is ajnánlhatok, Prószéky-Kis Balázs: Számítógéppel - emberi nyelven. (Ezt az Isten bocsássa meg nekem).
Kis Ádám
Előzmény: Chaotic System (39)
Chaotic System Creative Commons License 1999.11.18 0 0 39
Kedves Ádám!

Engem érdekelne a kurzus, mert kielégítetlen az infóéhségem. Voltam a TTK-n Kiss Gábor-féle Számítógéppel segített szótárkészítés speckollon, az jó volt arra, hogy ismerkedjek a számítógépes nyelvészettel.

A BTK-n pedig az általános nyelvészet szakon van Bevezetés a számítógépes nyelvészetbe tanegység, ami a hírek szerint bevezeti a bölcsészeket a számítógépek világába :(

Szóval, mi a tematika?

Előzmény: Kis Ádám (37)
rumci Creative Commons License 1999.11.18 0 0 38
Majd meglátjuk...
Előzmény: Kis Ádám (37)
Kis Ádám Creative Commons License 1999.11.18 0 0 37
Kedves Rumci!
Mókés lenne, ha rábeszélnéd, jelentkezzen a természetes nyelvek és a számítógép kurzusra az informatikai osztályon.
Kis Ádám
Előzmény: rumci (34)
Kis Ádám Creative Commons License 1999.11.18 0 0 36
Biztos, hogy Szárszón?
Nem a Corvin-téren?
Kis Ádám
Előzmény: Tova Szilárd (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!