Keresés

Részletes keresés

DrDexter Creative Commons License 2001.03.30 0 0 22
Felhozom!

Ma egy másik szolgáltatónál van társvonalam, arról internetezek és bevált.

(Persze nem egy ISDN)

Előzmény: DrDexter (21)
DrDexter Creative Commons License 2000.02.15 0 0 21
Isten nevében ezt a topicot érdeklődés híján

elsüllyedtnek

nyilvánítom.

Béke poraira.

corinfar Creative Commons License 1999.11.12 0 0 20
Hello ErikaSzb!
"A MATÁV már most is mindtkét WESTEL-nek tulajdonosa, azzal az amerika céggel együtt amely egyébként a MATÁV tulajdonosa. A menedzsmenteknek viszonylagosan szabad kezük van, de pénz végül egy kasszába folyik.
Erika"
FYI: Nagy tévedésben élsz. A W900 és W450 amerikai tulajdonosa NEM tulajdonosa a MATÁV-nak.

A jelenlegi tulajdonosi struktúra:

- Magyar Távközlési Rt:
- MagyarCom Kft: 59.53%
- Tőzsdén forog: 40.47%
- ÁPV Rt.: 1 db aranyrészvény

- MagyarCom Kft:
- Deutsche Telekom AG: 50.00%
- Ameritech International Inc: 50.00%

- Westel 900 Mobil Távközlési Rt:
- MATÁV Rt: 51.00%
- MediaOne Inc: 49.00%

- Westel Rádiótelefon Kft:
- MATÁV Rt: 51.00%
- MediaOne Inc: 49.00%

Előzmény: ErikaSzB (19)
ErikaSzB Creative Commons License 1999.11.11 0 0 19
Hello Rastaman
FYI, válasz erre:Remelem hoygha a Matav megveszi a ket Westelt, akkor nem ronja le ezeket a szolgaltatasokat a sajat szinvonalara!

A MATÁV már most is mindtkét WESTEL-nek tulajdonosa, azzal az amerika céggel együtt amely egyébként a MATÁV tulajdonosa. A menedzsmenteknek viszonylagosan szabad kezük van, de pénz végül egy kasszába folyik.
Erika

Előzmény: Rastaman (17)
division by zero Creative Commons License 1999.11.11 0 0 18
" En mindketton tudok internetezni minimum 48000-es connecttel, "

hogy te milyen mázlista vagy!!!!
egyik ismerősöm direkt kért egy társvonalat netezéshez (a család nyomására...), és egyáltalán nem ment rajta a net! kb 3 hétig hivogatta az 1212-t, állandóan igérgették, hogy utánanéznek, persze semmi...
végül begurult, és minősithetetlen hangnemben elküldte őket a jó büdös k...a anyjukba, láss csodát másnap reggel 8-ra ott voltak a szerelők...
valamit bütyköltek a Matáv dobozban, ezután már megy a net...
...14400-el max, azt mondták a szerelők, hogy nem is fog többel, ez a digitális kavarás miatt van...
a másik dróton megy a net rendesen, de ahhoz ragaszkodik a család a szám miatt, meg kéne cserélni a két drót számát, akkor jó lenne a dolog...
most megint 1212 napjában 12-szer...

Előzmény: Socrates (16)
Rastaman Creative Commons License 1999.11.11 0 0 17
Hat szoval a reklam nagyon talalo.

Szamomra egyertelmu, hogy a netes tarsadalom a celkozonseg.

1212: tenyleg szar... a Pannont nem ismerem, de a Westelt tekintve az alapnak, az 1212 nulla, szar, bena...
1szeruen beraknak oda embereket, akik nem kepesek elolvasni azt a napi 2 hirlevelet, amit a Matav kiad...eskuszom en jobb diszpecser lennek, mint barmelyikuk....

Jé, most mar mondja, h mennyit kell varni? Eddig ilyen nem volt...Sot, nem kene mondania...
Speciel a Westel 900-nal azert nem mondja, mert hajnali kettokor ( Volt, h akkor kellett hivnom oket) is folveszik rogton (10 mp-es kesessel)

Remelem hoygha a Matav megveszi a ket Westelt, akkor nem ronja le ezeket a szolgaltatasokat a sajat szinvonalara!
:)))

Szoval 50%-kal novekszik jovore az alapdij...
:))))
de atlagban CSAK 4%-kal emeli a Matav az arait, ugye ezt tudtatok? csakhogy a lakossag szivja meg a legjobban
Ez az osszes uj vonal akcio arra megy ki, hogy a leheto legtobb elofizetot gyujtse maga kore a Matav mire vege lesz a monopoliumanak...

ja, haosnlo 1212-es sztorim nekem is van:
Szerettem volna elofizetni a Kedvenc Szamokra
- Kié a vonal? (igy, semmi udvariassag, stb)
Mondom az anyamé
- Jo, csak o rendelheti meg...
na most itt van az, h akarki, aki az anyamnak adja ki magat megrendelhet akarmit...
:))))
Anyam megbeszelte a palival, hogy majd en mondom a harom tel. szamot....
- Az elso: 06 -51
- Pill. 51-es korzet szamot mondott?
- igen
- pill.
(2 perc szunet)
-Halló, szoval mi is volt az elso szam?
- 06-51
- Pillanat, 51?
- IGEN
(ujabb 2 perc)
kozben tobbszor is probaltam neki elmagyarazni, h ez a Matavnet hivoszama, illetve, h en olyan szamot kerhetek, amilyet akarok (na jo, csak Matav korzet, es semmi mobil)

Azutan a 201-201-en akadt fonn
:))))

Szvoal ennyit az 1212-rol

ESC: te hol elsz?
AZ ITT MAGYARORSZAG!!!!!!!!!!!!

En is tudom, hogy Ausztriaban, meg Nemetorszagban mar 30 akarhany tavkozlesi szolgaltato van, meg hogy az USA-ban, vagy Franciaorszagban tok ingyen lehet netezni, es meg gepet is adnak.. dehat EZ Magyarorszag!!!!!!!!!!!

ITT a Matavnak monopoliuma van 2001 dec. 31-ig...
:((((((((((((((((

Socrates Creative Commons License 1999.11.11 0 0 16
DrDexter,

Amennyire meg tudom itelni, nem igaz. En mindketton tudok internetezni minimum 48000-es connecttel, megy kozben a fax hibatlanul, jo a vonal audiometrias minosege es az uj vonal fizikailag is elkulonulo kabelben olt testet. Ettol meg persze lehetnek benne furfangok, de ez mas kerdes. Nem tapasztaltam problemakat.

A hangpostaladam viszont meg nem mukodik, pedig mar eltelt ket het... :-) Kiszamlazni viszont mar kiszamlaztak. Jo fejek, mi?

Előzmény: DrDexter (15)
DrDexter Creative Commons License 1999.11.10 0 0 15
Igaz-e, hogy a társvonal NEM egy új fizikai vonal, hanem a digitálisan megsoxorozott (duplázott) eredeti?

Ha így van; hogy áll a vonal (eredeti és az új) minősége? Használható-e mindkettő adatátvitelre?

ESC Creative Commons License 1999.10.29 0 0 14
Hello!

Ahol en elek ott van a helyi TELEKOM es tobb mint 40 alternativ telefon szolgaltato.
Ezek kozul a szolgaltatok kozul a mindegyik csak gerinchalozattal rendelkezik, az elofizetokhoz nem huznak ki vegpontot. Nagyon draga, idoigenyes dolog.
Ezeknel a tarsasagoknal nincs elofizetesi dij, es telefonalasi koltsegek sokkal olcsobbak. Egy a bibi, hogy a kapcsolat felepiteset a helyi TELEKOMos keszuleken keresztul kezdemenyezi az ember egy elohivo szammal.
Tehat hiaba van akarmenyi alternativ szolgaltato, mindenki a meglevo vegpontjat hasznalja a telefonalasra. Ezert az elofizetesi dijak magasak, mert a TELEKOMnak masbol ugyse fog bejonni semmi penz.
Persze a 40-bol van egy kivetel is, az a meglevo kabel TV halozaton nyujt tavkozlesi szolgaltatasokat. Akinek ilyen van, az teljesen felmondhatja a TELEKOMjat.
Es az arak szinte nevetsegesen olcsok.
A TELEKOM a fovarosban, havonta tobb mint 5000 elofizetot veszit. (akik teljesen vissza adjak)

udv.

originalqszi Creative Commons License 1999.10.29 0 0 13
Tehát igaz???? nem akartam hinni a szememnek a mai Matáv levelet olvasván!!! Ez disznóság!!!!:(((PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
kinos Creative Commons License 1999.10.29 0 0 12
Azért az 50%-os előfizetésidíj-emelés tervezése nem semmi!
Innen nézve eléggé érthető miért ez a nagy buzgalom az újabb és újabb fővonalak "tukmálása" terén!
Világos: a kivédhetetlen költség emelése a legjobb buli. Nehogy már X néni azzal spóroljon, hogy nem hív fel senkit a készülékén, hanem mindenkit megkér (persze élőszóban), hogy őt hívja :-) !
Socrates Creative Commons License 1999.10.28 0 0 11
Sziasztok!

Én rendeltem társvonalat. Be is szerelték, nem is fizettem érte egy fillért sem. A havi 1500 pénz előfizetés + havi 400 pénz hangposta igaz, a havi 600 pénz letelefonálható részlet is. Igazából nem pontosan látom mi a baj ezzel. Én örülök, hogy nem csak internetezni lehet rajta - bár azt is fogok. A 600 pénz kötelező telefonálás nem zavar, mert annál úgyis többet fogok rajta beszélni és internetezni. Marad az éves 22800 pénz előfizetés amiben benne van a hangposta, amit én nem fogok használni de nem érdekel túlzottan. Ennél olcsóbban nemigen tudnék otthonra olcsó üzemeltetésű vonalat venni. Azt nem mondom, hogy a vonal üzembehelyezése flottul ment, azt sem, hogy örülök ennek a vaddisznó taktikájú hangposta szolgáltatásnak (van nekem otthon hardware üzirögzim), de még így sem sok.

Szerintem ennél durvább az a sztori, hogy a MATÁV helyenként - ha akartad, ha nem - bekapcsolta a hívásvárakoztatást. Ha pedig neked nem kell, hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérd meg őket, hogy kapcsolják ki. Milyen ajándék az, amiért fárdnom kell, hogy lemondjam? Arról nem is beszélve, hogy deaktiválni ugyan tudod #43# kóddal, de attól még a szolgáltatás be van kapcsolva és az akció lejártával kiszámlázzák - állítólag. És akkor nem szóltam az öreg nénikéről, akinek el sem tudod magyarázni, hogy miért cseng ki a telefonja az őt hívónak, ha ő beszél és hol van a flash gomb a tárcsás telefonkészülékén...

Dobcsi Creative Commons License 1999.10.26 0 0 10
Stanlex Villám Géza Rulz!
Egyébként az eset jellemző az egész Matávra.....Nagy nulla, és irreállisan drága.
Az 1212 pedig kalapszar (Aki ismerei a pannon 143-at, az össze tudja hasonlítani a segítőkészséget!). Jön a UPC és megallázza. Én csak azt várom... :)))
Dobcsi.
Stanlex Creative Commons License 1999.10.26 0 0 9
Dobcsi!
Megmondtad a kezelőnek a végén, hogy te vagy a Villám Géza és ez volt a Nap Telefonja?

A sztoridat kétszer is elolvastam, annyira jó volt.

Előzmény: Dobcsi (8)
Dobcsi Creative Commons License 1999.10.24 0 0 8
A társvonal kamu! Felhívtam az 1212-t hogy rendelek egyet. Össze vissza nyomnkodom a gombokat csak végre kapcsoljanak már egy kezelőt....Na végre..."Kapcsoljuk kezőnket"...."önnek előreláthatólag 15 percet kell várakozni" Na nembaj kivárom...5 perc múlva "önnek előreláthatólag 20 percet kell várakoznia".
Na nembaj. 1 óra múlva kezelő, felveszi..:
-mondom neki hogy egy társvonalat szeretnék rendelni. Erre ő, "a 12500Ft-os akcióban vettem a vonalat?" Mondom neki, NEEEM 20 éve van telefonunk, csak egy társvonalat szeretnék rendelni. Erre, "akkor nem ingyenes hanem tizenXezer forint".
Erre letettem a telcsit.
kinos Creative Commons License 1999.10.24 0 0 7
Elég gyenge dolog ez a társvonal!
Lényegében második fövonalat vehetsz egy éves részletfizetésre.
Mi ebben a buli a hasonló akciókhoz képest? Nekünk semmi.
A MATÁV-nak annál inkább, hiszen tervei szerint az előfizetési díjakat fogja alaposan felsrófolni jövőre.
Az lenne a kedvező, ha valóban társvonal lenne a létező fővonal mellett, amely csak internetezéshez lenne használható (nem tudom, megoldható-e technikailag). Természetesen nem kellene újabb havi előfizetési díjat fizetni, csak a szokásos (vagy alacsonyabb) tarifát. Ez lenne az igazi 0-s megoldás!
Ati-pati Creative Commons License 1999.10.23 0 0 6
Amikor elöször hallottam róla, lelkesen felhívtam a 1212-t egy társvonal ügyében (este 9 után a családot nem lehet elérni egy bizonyos családtag internet mániája miatt), de az évi 30.000 Ft-os kiadás visszariasztott.
CaveMaN Creative Commons License 1999.10.22 0 0 5
Társvonal... brrrrrrrrrrr......

400Ft hangposta + 600Ft kötelező befizetendő telefonálás + 1500Ft havi előfizetési díj....
SZVSZ sok...

Előzmény: DrDexter (4)
DrDexter Creative Commons License 1999.10.22 0 0 4
|-)

Igen, fejlődőképessssssssssssssssssssssssssss...

Előzmény: cinquecento (3)
cinquecento Creative Commons License 1999.10.22 0 0 3
Topikgazdit leelőzni... Hm! Fejlődőképes vagyok? :)))
DrDexter Creative Commons License 1999.10.22 0 0 2
|-(
Előzmény: cinquecento (0)
DrDexter Creative Commons License 1999.10.22 0 0 1
Ne feledjétek: a belépési díj állítólag 0
Előzmény: DrDexter (-)
cinquecento Creative Commons License 1999.10.22 0 0 0
Én 0 társvonalat használok.
DrDexter Creative Commons License 1999.10.22 0 0 topiknyitó
Mostan olvastam egy hirdetést; arról szól, hogy aki a vonala mellé társvonalat rendel, annak nem kell belépési díjat fizetnie. Le kell ugyan telefonálnia havi 600 v. 1000 Ft-ot egy évig, de aztán...

Mi lesz aztán?

Kinek van ilyen tapasztalata?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!