Keresés

Részletes keresés

MrJones512 Creative Commons License 2023.12.06 0 1 8443

A fontos rajzoknak, vagy feliratoknak antigravitációs hatásuk van.

 

Bármilyen tárgy, bármilyen röppályát követve a földre esve mindig a fontos felirattal fölfelé áll meg. Mindig.

tavili Creative Commons License 2023.04.21 0 0 8442
pobeda Creative Commons License 2023.04.06 0 0 8441

Pedig igaz, Gombos Edináék videójában is volt szó róla.

Előzmény: F1 Hierro (8438)
frtjjhd Creative Commons License 2023.04.03 -1 0 8440

Nézzetek filmeket:

https://voe.sx/folder/aizt8vy1jx

...,.,.

pozsoka Creative Commons License 2021.09.07 0 0 8439

Amennyiben Irakban szolgáltál katonaként, csak hős lehetsz.

F1 Hierro Creative Commons License 2021.05.04 0 0 8438

Mondjuk kórházban nem túl higiénikus, ha az utcán viselt munkaruhában megy be.

Előzmény: Quantumleap (8430)
la mancha Creative Commons License 2021.01.22 0 0 8437

Köszönöm szépen!
Megtaláltam a Facebook csoportot.

 

Előzmény: Quantumleap (8436)
Quantumleap Creative Commons License 2021.01.16 0 0 8436

Szívesen! De a Facebookon is van "Keresek egy filmet!"-csoport, általában elég gyorsan válaszolnak.

Előzmény: la mancha (8435)
la mancha Creative Commons License 2021.01.16 0 0 8435

De kösz a tippet!
Pontosan ezt beírva találtam itt az indexen is.

 

Előzmény: Quantumleap (8433)
la mancha Creative Commons License 2021.01.16 0 0 8434

Teljesen igazad van Quantumleap!
Csak a címek alapján nem tudom eldönteni, hogy a sok száz közül melyik az.

Előzmény: Quantumleap (8433)
Quantumleap Creative Commons License 2021.01.16 0 0 8433

Ezt egy filmkereső topikban kellene megkérdezni.

Előzmény: la mancha (8432)
la mancha Creative Commons License 2021.01.16 0 0 8432

Sziasztok, szép napot mindenkinek!
A segítségeteket kérem!
Láttam valamikor egy filmet, ahol egy doki - akit épp műteni készülnek - annyira toppon van szakmailag is meg a pillanatnyi elmeállapota is, hogy nem engedi magát elaltatni.
Kiválasztja az orvost aki műteni fogja, kér egy tükröt a műtőasztal fölé, és helyi érzéstelenítés mellett maga vezényli le a saját műtétjét.
Köszönettel venném, ha valamelyikőtök megmondaná a címét, mert sajnos elfelejtettem.

wizardry8 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 8431

Az enyém is, pedig direkt varta márkást vettem.

Előzmény: random seed (8424)
Quantumleap Creative Commons License 2021.01.05 0 0 8430

Ilyet még nem, de olyat már többször láttam, hogy a stewardessek beöltözve mennek a reptérre a buszon vagy a metrón.

Előzmény: pobeda (8429)
pobeda Creative Commons License 2021.01.04 0 0 8429

Az USA kórházaiba az ápolónők otthonról már eleve nővér ruhába mennek be, úgy utaznak a metrón vagy a buszon.

Hivadar Creative Commons License 2019.12.30 0 1 8427

Régi filmekből meg tudom, hogy  milyen élet volt akkoriban.

0101011 Creative Commons License 2019.12.23 0 0 8426

Transformers, 2. évad: Make Tracks

 

Megtudjuk, hogy New Yorkban MINDENKI kocsilopásból él.

Dizzying Feeling Creative Commons License 2019.12.16 0 0 8425

A főleg karácsonykor, de általában esténként pazar fényárban úszó családi házak pincéit elég egy 40-es, csupasz vezetéken lógó körtével ellátni.Az elég mind a 200 nm-re

random seed Creative Commons License 2019.12.12 0 4 8424

a filmekben a zseblámpák mindig kontakt hibásak.

mióta házban lakok és gyakrabban használok zseblámpát, tanusíthatom, hogy ez a valóságban is így van.

valószínűleg fizikai okai lehetnek, hogy nem lehetséges kontakthiba-mentes zseblámpát csinálni :)

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.15 0 0 8423

Ezt talán még a regényekből vették át a filmek. Antekirtt doktort és Lord Wilmore-t sem ismerte fel senki, pedig ők még nem is plasztikáztatták magukat. Michael Knight-ot pedig többen is felismerték, pedig őt plasztikázták.

 

Dr. Antekirtt = Sándor Mátyás

Lord Wilmore = Edmond Dantés

Michael Knight = Michael Long

Előzmény: Kalóz.Pepi (6915)
cyber.greg Creative Commons License 2019.10.17 0 0 8421

Munkahelyi prezentációhoz ne készíts PowerPointot! Nyomtass ki minden slide-ot bazi nagy kartonlapokra és egyenként lapozgasd a nézők előtt.

-kozi- Creative Commons License 2019.10.14 0 0 8420

Börtön kivonuláskor az évek óta porosodó kedvenc órádat és fontos fényképedet markolod fel!

Előzmény: Quantumleap (8419)
Quantumleap Creative Commons License 2019.09.19 0 0 8419
Meg aki börtönbe ittasan vagy másnaposan vonul be, annál nyilván előveszik a vízágyút. Meg tudtommal az ilyen állapotban bevonuló sorkatonákat is büntették valamiképp.
Előzmény: Prof.William (8418)
Prof.William Creative Commons License 2019.09.19 0 0 8418

Ez nekem is eszembe jutott. Elég szar lehet egy átbulizott/ivott éjszaka után fáradtan/másnaposan botorkálni a végső mindent eldöntő csatába. :)

 

Azt hiszem pár éve volt is ebből egy balhé, hogy valami kosárlabda vagy vízilabdacsapat az előző nap késő éjszakáig  buliztak és másnap persze lazán elvesztették a mérkőzést. 

Előzmény: Quantumleap (8417)
Quantumleap Creative Commons License 2019.09.19 0 1 8417

Sorsfordító negatív események (seregbe vonulás, háborús ütközet, börtönbüntetés stb.) előtt az iszogatást, bulizást mindig közvetlen a megelőző napra teszik, jóllehet egyenest a buliból mennek majd oda. Csak én találom ezt logikátlannak? Gondolok itt például Az utolsó éjjel című filmre Edward Nortonnal a főszerepben, aki a 8 éves börtönbüntetése megkezdése előtti nap ment el a két haverjával berúgni és bulizni egy utolsót. A Trónok harca utolsó évadában pedig a Másokkal való csata előtti éjszaka iszogattak és dajdajoztak. Én minimum 2 nappal elé tenném az efféle dolgokat. Mint ahogy ismerőseim, akik voltak még sorkatonák, sem a bevonulás előtti napon rúgtak be, hanem 3-4 nappal előtte. A franc akarna másnaposan börtönbe menni, seregbe vonulni vagy csatába menni. Persze lehet, hogy amerikai és fantasy berkekben ez másképp működik. :)

Quantumleap Creative Commons License 2019.09.04 0 1 8416

Most eszembe jutott a Ford Fairlane kalandjai főgenyája, ahogy nyomja ezt a vakert Fordnak, közben a diló szőke csaj meg tartja mögötte a mikrofont, és így a partin mindenki hallja, amit mond, többek között ezt is: "Most is belepisáltam a puncsos tálba!" :)

 

De azért a fordítottja is megeshet, hogy a genya valóban fölényben van, főleg, ha még csak a film elejefele vagyunk, és akivel beszél, az csak mellékszereplő:

 

-De igen, van bizonyíték! A társaim rögzítették a maga titkos találkáját, és a felvételt ált fogják adni a rendőrségnek!

-Ó, a társai! Őrájuk gondol? (mobilon mutatja a fotókat a hullájukról) Ez nem jött össze. Fiúk, intézzétek el!

Előzmény: Törölt nick (8415)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.04 0 0 8415

Főgenya: Igen, én voltam! Én csináltam! De úgysem tudják soha a büdös életben bizonyítani!

1., 

- Nem is kell. Nézzen oda!

Odanéz, meglátja a kamerát, elsápad. Ha van a közelben tévé, akkor pont láthatjuk, hogy ahogy világgá kürtöli, hogy "igen, én voltam" Esetleg mutathatják még a kirakatok/áruházak tévéit is, ahol a vallomást közvetítik.

2.,

- De igen, van bizonyíték! Tom, mindent hallottál?

- Igen, főnök.

- Felvetted? 

- Persze. 

Tom bejön, látványosan mutatva a diktafont. De maga a főhős nyomozó/újságíró is felmutathatja.

3.,

- De igen, van bizonyíték! Van egy tanúnk!

- Ugyan kicsoda? Csak nem Sam, az a hülye részeg csavargó? 

- Nem. Nézze, ott van!

 És ekkor Főgenya elsápad, és látványosan bevonul felesége. Akit terrorizál pár évtizede, de azért minden törvénysértő tevékenységéről is beszámolt neki.

Főgenya ilyenkor polgármester vagy szenátor, esetleg valami nagyvállalkozó aki indul a választáson.

Prof.William Creative Commons License 2019.08.30 0 1 8413

Krimiben/horrorban/katasztrófafilmben ha felhívunk valakit, akkor általában úgy 2-3 kicsöngés után lecsapjuk/kinyomjuk a telefont és ilyenkor már TUDJUK hogy valami baj van.

 

Ilyenkor meg is jegyezzük hogy:

- A francba nem veszi fel! Valami baj van.. - vagy esetleg ami még vészjóslóbb- MÁR OTT VANNAK! -esetleg- ELKEZDŐDÖTT!

 

Nos én nem tartom kizártnak, hogy létezhetnek olyan emberek, akik ilyen-olyan okból kifolyólag nem veszik fel két csengésen belül a telefont, de a főhősnek ennyi is elég hogy máris rohanjon megmenteni a sikertelenül hívott személyt.

Vajk Creative Commons License 2019.08.25 0 0 8412

Az ilyen kütyük leginkább a 80as évek végéig játszódó flmekben találhatóak meg.
A digitális átálással egyre gyorsabb lett a traceroute a telefonoknál is.

Előzmény: Törölt nick (8409)
F.E.K. Creative Commons License 2019.08.25 0 0 8411

Feltámadás? Végre! :D

Előzmény: Prof.William (8410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!