Keresés

Részletes keresés

Hijlee Creative Commons License 2005.03.10 0 0 5

Igen, van már asszem 1 mobil vírus a Cabir ami CSAK az

(Symbian alapú) "okos mobiltelefonokat" támadja!

 

Som-Som Creative Commons License 1999.12.06 0 0 4
Nos, előszöris semmiféle felelősséget nem vállalok az alább leírtakért. Most pedig következzenek az alább leírtak:

Ez a levél úgy tűnik, hogy egy újabb hoax, azaz e-mail vírus. A lényege az, hogy olyasmit tartalmaz, amit úgy érzed, hogy másokkal is meg kell osztanod. Általában eléggé nagy sületlenség szokott lenni, akárcsak ez itt.

A DTMF küldés úgy működik (mint azt az L3 színen a 04.08-nak nevezett GSM szabvány leírja), hogy azt mondja a mobile station (a te telefonocskád) a hálózatnak, hogy küldd már át a beszélgetőpartneremnek ezt a szép kis IA5 karaktert. Szóval elmegy egy utasítás, meg egy karakter. Erre vagy az jön vissza, hogy sikerált, vagy egy üzenet egy hibakóddal, hogy miért nem sikeres. Amikor a gomot elengeded, akkor teljesen hasonló az eset az előzőhöz, csak az megy el, hogy állítsd le a DTMF hangot, és erre jön a visszaigazolás vagy a hibakód. Tehát semmi olyan nem történik, ami a telefonod vagy a SIM-kártyád állapotát bármiben befolyásolhatná.

A 09#-nek ha éppen nem hívsz, van értelme, a telefonkönyved 9. elemét írja ki a képernyőre. Ez mára egy idejét múltnak tűnő GSM előírás, de ez a történelmi időkből származó lelet nem befolyásol semmit.

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.06 0 0 3
Mindenesetre arra jó, hogy lássuk, milyen gyorsan terjed egy információ a neten.

Megdöbbentő.

Előzmény: Laci (-)
amadeus Creative Commons License 1999.12.06 0 0 2
Én is kaptam ilyet. Hülyeség.
Előzmény: Laci (-)
Laci Creative Commons License 1999.12.06 0 0 1
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.06 0 0 0
ps: kiváncsi vagyok, hogy az első beszóló kibírja-e nullázás nélkül...
NEM!!!
Laci Creative Commons License 1999.12.06 0 0 topiknyitó
Ezt a levelet kaptam ma:

"Hello All,

Here's some thing I thought you should be aware of :-
Mobile Phone users please take note!
We received this message. Please be aware of the
following:
If you get a phone call on your mobile from a cellnet,
one 2 one or vodafone engineer, telling you that they
are doing a check on your phone and that you have to:
press #90 or 09#. * END THE CALL IMMEDIATELY.*
There is a fraud company on the go who have devised a
device that once you have pressed #90/09#, they can
access your SIM CARD and make calls from it at your
expense. Tell as many people as you know that have
mobile phones to put this to an end.
Thanks"

Szerintem hülyeség ez is, mint a Join the crew, meg Penpal greeting, sé hasonló spam-ek, de azért megkérdeznélek titeket is, hogy mi a vélemény.

Laci

ps: kiváncsi vagyok, hogy az első beszóló kibírja-e nullázás nélkül...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!