Keresés

Részletes keresés

Error Márkó Creative Commons License 2015.03.16 0 0 63

Ezt ki ismeri? ;)

Orsi Creative Commons License 2009.03.22 0 0 61
Nincs valakinek meg a Scrabble Kártyajáték játékszabálya. Auchanban vettük, és nem volt benne. :-(
köszi:
orsi
Viki_ire Creative Commons License 2006.12.26 0 0 60

Sziasztok!

 

Kaptam karácsonyra egy Cluedo és egy Riziko nevű tásrasjátékot. A baj, hogy angol nyelvű útmutatóval. Sajnos a Cluedo játékszabálya elég ostobán van megfogalmazva és elég sok kérdés merült fel bennünk. Valaki segítsen!

 

Köszönöm

Gróf Úr Creative Commons License 2006.03.08 0 0 59
Ott találtam, köszi :-)
Előzmény: h-alga (58)
h-alga Creative Commons License 2006.03.07 0 0 58
Eltelt egy hónap.
De emitt esetleg találsz játékosokat.
Előzmény: Gróf Úr (57)
Gróf Úr Creative Commons License 2006.02.04 0 0 57
2006. 02. 10 -én, pénteken szerveződő Twiligth Imperium 3rd Edition játékunkhoz keresünk még (lehetőleg gyakorlott) résztvevőket :-) Tapasztalatlan érdeklődőket is várunk, ha addig képesek megismerkedni a játékkal az alábbi linkeken:

Általában a játékról

Szabályok


A játék maximum hat fős, hárman már vagyunk.

Üdv: LC
bigabatka Creative Commons License 2006.01.07 0 0 56
Előzmény: Laslow (53)
h-alga Creative Commons License 2005.09.28 0 0 55
Hemü Creative Commons License 2004.08.07 0 0 54

Sziasztok!

Ismeri valaki az Oliver Games Tőzsdejátékát? Most kaptuk, és nincs a dobozban leírás.

Laslow Creative Commons License 2003.06.15 0 0 53
Egy olyan szg-es játékprogram nevét szeretném hallani, amellyel mindenféle táblás játékokat lehet játszani, akár gép ellen, akár másik ember ellen akár uarról a gépről, akár hálózaton át. De a lényeg, h gép ellen lehessen játszani, és igényesen nézzen ki, szépen. Esetleg legyen hozzá leírás is a játékszabályokról. Szóval ilyet szeretnék.
fefefe Creative Commons License 2000.01.20 0 0 52
a neve backgammon. (remelem jol irtam)
regebben sokat jatszottam, szerintem nagyon jo.
Előzmény: SZOLI (51)
SZOLI Creative Commons License 2000.01.20 0 0 51
Sziasztok!

Van egy játékom aminek sem a nevét sem a szabályait nem ismerem. Egy sakktábla belső felén van felfestve a tábla, kétszínü hegyes háromszögek a pálya két szélén egymással szemben. Van hozzá két dobókocka, meg két kupac külömböző színü korong.
Legalább a neve kellene.

Előre is köszönet-

SZOLI

fefefe Creative Commons License 2000.01.20 0 0 50
remelem igazad van, es nemsokara _mindenki_ beszamol az elmenyeirol. ;-)
Előzmény: nils (49)
nils Creative Commons License 2000.01.20 0 0 49
Arra nem is gondolsz, hogy esetleg _mindenki_ játszik? :-))))))))
Előzmény: fefefe (48)
fefefe Creative Commons License 2000.01.20 0 0 48
senki nem jatszik mostanaban?
fefefe Creative Commons License 1999.12.10 0 0 47
hat ez az - nekem nincs jatekom. illetve sajat keszitesurol en nem irtam. Az egyiknek csak a szabalyait forditottam le, a masikat meg nemreg vettem. ha felreertettelek, akkor bocs, de kicsit homalyos meg nekem... :-)
Előzmény: Slau (46)
Slau Creative Commons License 1999.12.09 0 0 46
Fefefe: a te játékodra gondoltam
El_mariachi: régen sokat nyomultunk vele, de elég sok szabálymódosítás kellett, sok aránytalan dolog volt benne. Valahol még megvan, elő kéne keresni, jó kis játék volt... :) Mi a kockák szerepét csökkentettük, anno.
fefefe Creative Commons License 1999.12.09 0 0 45
en regebben elegge vaskalaposan ragaszkodtam a jatekok irott szabalyaihoz, meg akkor is, ha az hulyeseg volt. az mondtam: ha valaki igy kitalalta, akkor igy KELL jatszani. azota mar valtozott a velemenyem, egy-egy uj szabaly kitalalasaval egy regi jatek uj fenyt kap, sot neha modositani kell egy tobb jatekosra tervezett szabalyt, hogy ketten is szorakozni tudjanak.

tobb netoldalon egyebkent van mindenfele szabalymodositas, meg olyanok is, amiket maguk a jatek-kitalalok modositottak, mert idokozben jottek ra hogy pl. az eredetivel kiegyensulyozatlan a jatek.

nils Creative Commons License 1999.12.09 0 0 44
el_mariachi!
Van! Játszom!
Az vele a probléma, hogy viszonylag összetett volta és kezdők számára talán bonyolult szabályai miatt partnert nem nagyon találok hozzá, valamint az eredeti szabályokban elég sok butaságot találtam, így kénytelen vagyok az eredeti táblán az eredeti egységekkel olyan szabályok szerint játszani, hogy ne én döntsek (estleg valamelyik fél javára), hanem a dobókocka. Így a játék már minden, csak nem társas.
Valóban az előző rendszer kiadása, ez abból látszik, hogy a '39-es kezdő fordulóban a balti államok default _pirosak_, a magyar határok pedig abszolút trianon szerint futnak, figyelembe nem véve Csehszlovákia feldarabolását, északi és északkeleti határunk módosulását. (Ja, Szlovákia echte barna német terület.) Hát igen...

Üdv:
nils

Előzmény: el_mariachi (40)
fefefe Creative Commons License 1999.12.09 0 0 43
de lehet hogy igyekeznek :)
Előzmény: fefefe (42)
fefefe Creative Commons License 1999.12.09 0 0 42
harc europaert - ez meg nem a mult rendszerben keszult? nekem abbol az idobol maradt meg a gazdalkodj okosan (zard el jol a csapot, hogy ne folyjon feleslegesen... :))) es a holiday-utazas europaban. Ez utobbi minosegeben meg ma is megallna helyet, csak a jatektablan kellene valtoztatni (ndk, nszk, csehszlovakia,...)

lattam mostanaban egy Magalon nevu jatekot, valami magusokkal kell 3 targyat osszeszedni es visszavinni egy helyre, kozben a tobbiek igyekszenek ezt megakadalyozni. megvan valakinek?

Előzmény: el_mariachi (40)
Vajk Creative Commons License 1999.12.08 0 0 41
Aza jatek nincs meg sajna, de biztos jo lehet...
Mi nem adtunk nevet ennek a jateknak.
Előzmény: el_mariachi (40)
el_mariachi Creative Commons License 1999.12.08 0 0 40
Erről jut eszembe: annak idején létezett egy "Harc Európáért" című játék, ez hasonló lehet az általad leírthoz. Nagyon sokat nyomtuk annak idején a barátokkal, hárman-négyen-öten, akár napokig is tarthatott egy parti. Nincs meg véletlenül valakinek?
Előzmény: Vajk (38)
csinnnKA Creative Commons License 1999.12.08 0 0 39
Fefefe!
Gratula a képbeszúráshoz! Hiába no, már nem éltem hiába! :-)))
A Cluedo után néztem, igazad van, bocsi. Így jár az, aki előző este végigolvassa a topicot, és csak másnap szól hozzá (vagyis időközben megelőzik, és még csak észre sem veszi).
Szóval dupla-bocs, az már majdnem egy medvebocs! :-)
Előzmény: fefefe (36)
Vajk Creative Commons License 1999.12.08 0 0 38
A jatek egy strategiai jatek, terkepen kell jatszani.A terkepnek mi eloszor Europa terkepet hasznaltuk, de azota csinaltam vagy ot felet. A lenyeg: a jatekosok(egy terkepen max.8jatekos) kapnak sorsolas utjan egyet a meglevo orszagokbol, es kulonbozo szabalyok szerint kell elfoglalniuk a masik teruleteit. Vannak szarazfoldi es vizi csapatok(a kesobbi verzioban vannak pancelosok, legiero stb), ezeknek a megfelelo szabalyok szerinti lepeseibol alakul ki a jatek menete, tehat a szerencsenek semmi szerepe nincsen , nem ugy, mint a Rizikoban, vagy a hasonlo jatekokban. Minden a variacios keszsegtol fugg, a kreativitastol es a strategiai erzektol.
Bovebben most nem irom le, mert elegge bonyolult szabalyai vannak elso hallasra, de jatek kozben megmutatva rem egyszeru.
Esetleg egy talalkozo eseten szivesen elmagyarazom az erdeklodoknekJ
En magam nagyon regen jatszottam ilyet, kb 3 eve, mert nem talalok jatekosokat. Minimum ketten lehet jatszani, de a negy az idealis.
Egy jatek hasonlo klepessegu ellenfelek eseten tobb napig is eltarthat, a lepesek kozott akar orak is eltelhetnek, annyira atfogo es (a jatek eloremenetelevel) bonyolult egy-egy lepesrendszer kiotlese.

Aki a risket szereti, az szeretni fogja ezt is, az tuttiJ))

Előzmény: egyUr (35)
fefefe Creative Commons License 1999.12.08 0 0 37
angol es nemet nyelvu jatek-adatbazis:
http://sunsite.informatik.rwth-aachen.de/luding/index.html

fefefe Creative Commons License 1999.12.08 0 0 36
ErikaSzB emlitette a Cluedo-t ;-)

na kovetkezore megprobalom a kepbeszurast, ha elszurom, bocs!

Előzmény: csinnnKA (33)
egyUr Creative Commons License 1999.12.08 0 0 35
Hi Vajk!

Engem érdekel a játék.Mesélhetnél róla.
Köszi

Előzmény: Vajk (6)
csinnnKA Creative Commons License 1999.12.08 0 0 34
Fefefe!
A képberakásnál véletlenül két idézőjelet tettem egymás mellé, természetesen csak egy kell! :-)
csinnnKA Creative Commons License 1999.12.08 0 0 33
Fefefe!

1. Először is grata a topichoz! Nagyon jó! Én a "karácsonyi ajándék"-os topicomban már többekkel kommunikáltam társasjáték-ügyben, mert hogy nagyon szeressssssem! :-)))
Kedvencem az Activity, ha még nem próbáltad, igyekezz minél előbb "elveszíteni a szüzességedet", mert nem véletlenül nyerte el az USÁ-ban a "világ legkedveltebb társasjátéka" címet. Egyszerűen fantasztikus. Én már közel 10 éve ismertem, és amint legelőször megláttam Magyarországon, azonnal megvettem a magyar változatát. (Ha van a családban, bizonyára ismered a lényegét: rengeteg kártya, mindegyiket 6 fogalom, amiről egyet kell kitaláltatnod, annak megfelelően, hogy hol állsz a táblán vagy lerajzolni, vagy körbemagyarázni vagy elmutogatni, s annyit léphetsz előre, ahány pontos volt a feladvány, mindezt egy perc alatt.)
Képzelheted, mekkora derültséget okoz mondjuk az "emésztőrendszer" vagy "bableves" elmutogatása (ja, utóbbi fogalomhoz hozzátenném, hogy hangot kiadni persze nem szabad... semelyik testrészeddel sem! ;-)
A másik nagy kedvenc, amit itt még senki nem említett, pedig nagyon-nagyon-nagyon jó társasjáték, az a CLUEDO. A helyszín egy kastély, ahol megölték Mr. Mittoménkit. Mindenki gyanús, nem tudni, ki volt a gyilkos. Van egy csomó helyszín: konyha, hall, ebédlő, dolgozószoba, télikert, biliárdszoba, könyvtár stb. Van egy csomó gyilkos fegyver: csavarkulcs, revolver, ólomcső, tőr, kötél, gyertyatartó. S vannak a gyilkosság idején házban tartózkodók: Mrs. Peacock, Mrs. White, Miss Scarlet, Plum professzor, Mustard ezredes, Green atya.
A feladvány az, hogy kitaláld: ki, mivel, hol ölte meg az áldozatot. A játék úgy történik, hogy kapsz egy papírt, amin fel vannak sorolva a helyszínek, eszközök, személyek, s ezen vezeted a kihallgatásaid eredményeit. Ugyanis kiválasztod magad, mint egyik játékos, elfoglalod a táblán a helyedet, s mindig annyit léphetsz, amennyit dobsz. Előbb-utóbb (van, aki elsőre) bejutsz valamelyik szobába, s akkor oda megidézhetsz egy másik személyt (vagy épp magadat), egy gyanúsított eszközzel. Közben minden forduló elején a 3 kupac kártyából (Helyszín-Eszköz-SZemély, most már csak rövidíteni fogom) látatlanban ki kell húzni egyet-egyet, azt egy kis tasakban elrejteni, az lesz a gyilkos H-E-SZ. A többi lapot totálra össze kell keverni és ki kell osztani a játékosok között. Így mindenki kezében lesz H-E-SZ, de lehet, hogy olyan arányban, hogy lesz 3-4 helyszíned de csak 1 személyed, vagy sehány eszközöd. A lényeg az, hogy amikor téged kérdezned (idéznek), és a kért kártyák_valamelyike(!) nálad van (H vagy E vagy SZ), akkor neked meg kell mutatnod azt a kártyát a kérdezőnek, a többiek pedig csak azt tudják, hogy a 3 kért kártya közül valamelyik nálad van (esetleg olyan is előfordulhat, hogy éppen mind a 3 nálad van, de neked persze csak egyet kell megmutatnod a kérdezőnek, s ezt te döntheted el, lehet taktikázni). A lényeg, hogy aki ügyesen ikszelgetett-pipálgatott, az szép lassan megtudja, hogy kinél melyik lap van, s az nyer, aki elsőként tippel helyesen a gyilkos H-E-SZre. Tök jó játék, kb. egy óra egy menet, nagyon kell figyelni, de ugyanakkor piszkosul szórakoztató is, nagy röhögések mennek közben, amikor ezredszer is megkapod valakitől ugyanazt a kártyát és ettől falramászol. Aztán van olyan is, hogy valaki véletlenül rátapint mindjárt az elején a gyilkos helyszínre mondjuk, s ettől az egész felgyorsul (mivel a helyszínből van a legtöbb, ezt a legnehezebb kitalálni, mindenki váldorol szobáról-szobára), és pikk-pakkra meglesz a megfejtés... emez rekordunk 7 perc volt! :-)
Alapvetően felnőtt társasjáték, de szerintem már 12 éves kortól is mehet. ;-)

KÉP BERAKÁS: < > kacsacsőr közé írd be, hogy img src=""http://www.idejönaképnetcíme.gif"

Előzmény: fefefe (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!