Keresés

Részletes keresés

titkom Creative Commons License 2009.01.06 0 0 963
Előzmény: titkom (960)
titkom Creative Commons License 2008.01.06 0 0 962
NAGYON MELLÉ...
Előzmény: Törölt nick (961)
titkom Creative Commons License 2008.01.06 0 0 960
30 éve adták vissza az USÁkok...

Ma azt mondták 8 év került a Parlamentbe, ahol "mindenki megtekintheti"...

...csak hát kinek van kedve(módja?) a Magyar Nemzeti Múzeum meghitt csendjéből - ahol többször is megnéztük -, a politika mocskába menni ahhoz, hogy ki-ki a maga nemzeti érzésével tiszteletét tegye történelmünk e szép emlékét? Megnéztem itt is egyszer, s én nem azt éreztem a Parlamentben, mint a (szerintem korábban HELYÉN tárolt) Múzeumban...
Előzmény: Hun (-)
titkom Creative Commons License 2004.02.09 0 0 959
Kinek mi a véleménye a korona másolatának tegnapi szerepléséről a Bazilikában? Vajon helyes-e egy demokratikus köztársaságban ilyen szertartást tartani?
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.11 0 0 957
csak fideszmagyarul

...no lya, nem írtam ;-) -ot :-)))

Előzmény: krezeda (951)
Bard Creative Commons License 2002.07.10 0 0 956
Pedig mennyit gondolkoztam rajta... :-)))
Előzmény: krezeda (955)
krezeda Creative Commons License 2002.07.10 0 0 955
>Abba még kevesen őrültek bele, hogy rossz műveket irtak... :-))))

Sőt! :-)))

Egyébként: kissé talán túlságosan is "tetszetős és kézenfekvő" gondolat.

Előzmény: Bard (954)
Bard Creative Commons License 2002.07.10 0 0 954
Abba még kevesen őrültek bele, hogy rossz műveket irtak... :-))))

Én inkább arra próbáltam utalni, hogy lehet, hogy Széchenyi eme "bűnös, istenkáromló" mondatai miatt bűnhődött őrületével... De ez csak egy elgondolkoztató feltételezés.

Előzmény: krezeda (953)
krezeda Creative Commons License 2002.07.10 0 0 953
Olvasd el. Semmivel se rosszabb, mint a többi műve, sőt.
Előzmény: Bard (952)
Bard Creative Commons License 2002.07.10 0 0 952
Azt ne feledjétek, hogy Széchenyi végülis megőrült. Lehet, hogy büntetlenül nem lehet ilyeneket mondani?
krezeda Creative Commons License 2002.07.10 0 0 951
off
csak fideszmagyarul "Széchenyi Terv", magyarmagyarul Széchenyi-terv
on

Szerintem Eperjes se olvasta. Pedig milyen jól vette volna ki magát (germanizmus) a Hídemberben ez a kis idézetecske :-)

Előzmény: Törölt nick (950)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.10 0 0 950
:-)))))

...ez gondolom a Széchenyi Terv alapeszméit tartalmazó iratokban nem szerepel :-)

...de hogy a PÖCS-é vált fidesz bagázs nem ismerte, az is valószínű...

Előzmény: krezeda (949)
krezeda Creative Commons License 2002.07.10 0 0 949
"A magyar korona feltaláltatása alkalmával eljátszott comödia is azon látványosságok közé tartozik, melyek nem kis mértékben alkalmasok ugyan arra. hogy az ostoba tömegnek szemébe port hintsenek, mely azonban a gondolkozókat, s még inkább a jól értesülteket -- és ez a fődolog -- komoly indignatióval töltötte el: mert azt hisszük, hogy ily ereklyével, melyet mi szentnek nem nevezünk, mert hideg ércz, ha arany is, és ha a legdrágább kövek ékesítik is, szent nem lehet, ehez [sic] szív, kedély és lélek kívántatik -- sem pedig valami diplomatiai jekentőséget nem tulajdonítunk egy koronának -- mégis azt hisszük, hogy egy ily tiszteletre méltó ereklyével bohózatot játszani méltatlanság."

Széchenyi István: Ein Blick auf den anonymen Rückblick, ford. Papp Miklós Kolozsvár, 1870. hasonmás kiadás Statisztikai Kiadó Válllat, é. n. h. n. 2. köt. 56 p.

Hogy ismétli önmagát a történelem :-(

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.08 0 0 948
Orbán megfenyegette a többséget... nem engedi a koronát a helyére...
warnerbro Creative Commons License 2002.05.03 0 0 947
>>lényeg hogy a Koronának a százévekkel ezel?tti szerepe ugyanúgy megváltozott

Pontosabban: a Koronának tulajdonított közjogi szerep a demokratikus Magyarország létrejötte óta megszűnt, ezért bizarr a Parlamentben elhelyezni...

Előzmény: Törölt nick (942)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 946
OFF lemaradt: nézz be ide: LÉGIFÉNYKÉP - 2002.04.13. ????????????
Előzmény: Törölt nick (945)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 945
:-(((

(forrás: origo)

Előzmény: xyz4567 (944)
xyz4567 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 944
Kedves elnyomott!
Nem tudom, honnan származik a hír, de szokás szerint tele van csúsztatásokkal.
Először is a helyszín nincsen pontosan meghatározva, pedig fontos, hogy a volt Sándor (Viktor) palota előtti téren lesz az esemény, valamint nagyon durva csúsztatás a résztvevők várható száma, az ugyanis 1,5-2 millió. Egy lélekkel sem kevesebb. A Mátyás templom tetejéről is fürtökben fognak lógni az emberek (bocs: a polgárok). Azt is előre megmondom, hogy a rendőrség - hosszas unszolásra - majd igazolni is fogja ezt az adatot, sőt a lelkes műsorközlő 2,5 milliónál több résztvevőt fog regisztrálni.
Előzmény: Törölt nick (943)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.03 0 0 943
...no íme az öncsinált vezérjelölt újabb húzása:

Orbán-nagygyűlés a Várban

2002. május 3., péntek, 7:21


Kedd este a budai Várban hirdeti meg Orbán Viktor a polgári Magyarország társadalmi programját - értesült a Világgazdaság. A politikus még hivatalban levő kormányfőként már a leköszönését követő időszakra készül beszédével, melyre a várakozások szerint százezres nagyságrendű hallgatóság előtt kerül sor.

Az esemény a Fidesz által létrehozni szándékozott mozgalom egyfajta zászlóbontásaként is értékelhető, ámbátor a párt politikusai hangsúlyozzák: alapvetően arról van szó, hogy a választásokon rendkívüli aktivitást mutató jobboldali szavazótábor számtalan saját kezdeményezéssel bír, ezeket kívánják ösztönözni.

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 942
Kedves

royalista társaság, de nem dzsentriszövetség

Nekem ugyan édesmindegy, milyen szövetség, a lényeg hogy a Koronának a százévekkel ezel?tti szerepe ugyanúgy megváltozott, mint pl. az egyházaké, s ezt mindenkinek tudomásul illik vennie...

Előzmény: warnerbro (940)
krezeda Creative Commons License 2002.04.23 0 0 941
Remelhetoleg visszakerul a NEMZETI Muzeumba, bar alig hiszem, hogy MP-nek ez lenne most a legnagyobb problemaja.
warnerbro Creative Commons License 2002.04.23 0 0 940
A Szent Korona Szövetség egy royalista társaság, de nem dzsentriszövetség.
Előzmény: Törölt nick (939)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 939
...hát én biztos nem, de te sem ;-)

Hogy marad-e, vagy sem, azt meg a valódi és nem az álmodott jöv? dönti el :-)))

Előzmény: fanyűvő (938)
fanyűvő Creative Commons License 2002.04.23 0 0 938
A korona a mostani helyén marad.
Nem fogtok hozzányúlni.
Nem is ajánlom!
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 937
...talán nem értettél meg: szerintem a múzeumban van a helye, ahol tisztelet övezi, s nem kirakati díszesség, mint most!!!
Előzmény: zsuzsa (936)
zsuzsa Creative Commons License 2002.04.23 0 0 936
Ugy tudom annakidejen azzal a feltétellel kapta vissza Mo a koronat, hogy muzeumban tartja. Muzeum alatt olyan nyilvanos helyet ertek, ahol _barki_ megtekintheti. A Nemzeti Muzeum ilyen hely. Miért lett volna fogság ? Amig ott volt kbévente, kétévente láttam hétfö kivételével 10-töl 6-ig a bejárattól balra.Altalaban ezert meg a többi kiállitásért mentem oda, nem pedig dolgozni mint a képviselök a Parlamentbe. Most miert jobb??
Előzmény: Törölt nick (931)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 935
Nos, a Korona két éve ott "hallgat" a parlament mocskos politikus közegében, sokszor épp simlis ügyeikröl beszélgetve mentek el mellett gaz politikurvák rá sem vetve szemüket a "méltó környezetbe" illesztett, ám a múló évek alatt már megszokott ereklyére, mint egy tárgyra... Erre ne rázza fejét senki, én magam is láttam rá sem tekint? politikust elmenni mellette egy látogatás alkalmával!!!

Vajon mi lesz a további sorsa e szép és nemes nemzeti ereklyénknek?

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 934
...bocs, nem ment ez mellé?

...tárgyilagos választ pedig jobbostól ritkán kapsz...

Előzmény: NOid (933)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 932
Kik ennek a tagjai vajon? Volt nagyurak?
Előzmény: Törölt nick (931)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.16 0 0 931
MTI

A Szent Korona Szövetség választási felhívása



Budapest, 2002. április 15. (MTI) - A polgári jelöltek támogatását kéri a választások második fordulójában a Szent Korona Szövetség elnöksége. Az MTI-hez hétfőn eljuttatott felhívásban a szervezet emlékeztet arra, hogy Orbán Viktor kormánya volt az, amelyik 2000. január 1-jén a magyar Szent Koronát a Szent Korona Szövetség törvényhozási kezdeményezésére "múzeumi fogságából kiemelte" és eszmeiségéhez méltó helyen, az Országházban helyezte el.

"Ezzel milliók számára tette láthatóvá és élő valósággá a jelenben is ható, a magyarságot oltalmazó csodálatos szent erőt" - olvasható a felhívásban.
A Szent Korona Szövetség szerint Magyarországon minden haladó kulturális, társadalmi és politikai tett az egy és oszthatatlan keresztény és magyar szellemiségben fogant és fogan ma is.A szervezet vezetősége úgy látja, hogy ezek az értékek nem választhatóak el egymástól, és csak ezekre szabad és lehet építeni a jövőt. +++



...elmennek a sunyiba...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!