Keresés

Részletes keresés

Ijász Creative Commons License 2004.10.01 0 0 81

Nem tudom, mihez kezdjek, hát ide panaszkodok.

 

Rászántam magam, hogy lecseréljem a reg fajta személyimet kártyásra, mintegy preventatív jelleggel, leendő európai utjaim alatt ne legyenek gondok miatta.

Az okmányirodában kevesen voltak, hamar sorra keröltem, az ügyintéző kisasszony gyorsan és magabiztosan dolgozott, olyannyira, hogy mire feleszméltem, a régi személyimben ott volt a bélyegző, miszerint "érvénytelen".

Erről sehol nem írtak, senki nem szólt, hogy én mintegy két hétig személyi nélkül leszek, és ez különösen azért gond, mert jövő héten külföldre kell mennem.

(csináltathatok frankón útlevelet, sürgősségi díjjal, 8ezer Ft-ért, miközben nincs is rá szükségem).

Vajon van-e az okmányirodának (államnak) joga arra, hogy megakadályozza a külföldre utazásomat, és ezért perelhető-e?

 

Fogyatkozó tisztelettel:

Íjász

 

 

Solt Creative Commons License 2003.08.04 0 0 80
Igazad van:
"Útlevél

Új, uniós útleveleket 2007-től állítanak majd ki, de aki most hosszabbítja meg teljesen EU-konform okmányát tíz évre, az ráér 2013-ban gondolkodni a cserén. Arra azonban figyeljünk, hogy a lejárat előtt hat hónappal több EU-államban sem látnak szívesen minket. Szemben más igazolványokkal, az útlevél füzet formájú lesz, hiszen az Unió külső határain továbbra is belepecsételnek majd. Csatlakozásunk után szomszédainknak lesz nehéz dolguk, mivel az EU által fenntartott vízumkötelezettség Magyarországra is vonatkozni fog Ukrajnával és Jugoszláviával szemben, hacsak kétoldalú szerződés nem rendelkezik másképp. A schengeni egyezmény a gyakorlatban 2006-tól lesz érvényben, addig tehát az EU-ba utazva is kell az útlevél."
Magyarország.hu - Állampolgár - Okmányok

Előzmény: John Zero (79)
John Zero Creative Commons License 2003.08.04 0 0 79
Én nem emlékszem plasztik útlevélre, de nem tűnik túl hihetőnek.

Hiszen:
- hova kerülne be a vízum? (Az USA-vízum egy teljes oldalt elfoglal az útlevélben)
- hova kerülnének a pecsétek? (Bár mostanában ritkábban pecsételgetnek, de azért még szoktak. Ráadásul azt hiszem, van, ahol a pecséten lévő dátum alapján számítják az ottartózkodást.)

Tehát szerintem a jövőben se várható "plasztik" útlevél. Legalábbis 10-20 évig biztosan nem.

Előzmény: www.arvai.hu (78)
www.arvai.hu Creative Commons License 2003.08.04 0 0 78
Kétezerben még plasztik útlevélrôl is volt szó. Nekem most cserélték, de a régi kék könyvet kaptam. Azt mondták az okmányirodában, hogy a személyimet is nyomtatottra cserélnék (most éppen nem aktuális)
Előzmény: John Zero (76)
John Zero Creative Commons License 2003.08.04 0 0 77
(érintettek -> érintett)

Nem megy ma ez nekem :-)

John Zero Creative Commons License 2003.08.04 0 0 76
Senki nincs a 200 ezer érintettek közül? :-)
John Zero Creative Commons License 2003.08.04 0 0 75
Senki nincs itt
John Zero Creative Commons License 2003.08.01 0 0 74
Kicsit felhozom a topicot, mert aktuális lett:

A hírek szerint 200 ezer darab személyi igazolványt cserélnek le 2003 második felében (azaz most), mert eleinte rossz (nem elég biztonságos?) anyagra készültek az igazolványok. Az érintettek köre az első 200 ezer ember, aki 2000 január 1 óta megkapta a személyijét, ha jól értem. A személyi ig. számok is változnak. Szívás.

A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Szakértői Intézetének 133/A-2/26/99. számú határozata szerint (és a 168/1999. (XI.24) Korm rendelet 29.para-ában foglaltak szerint) történik mindez, ha esetleg valaki tudja, hogy mi ez a határozat, ossza meg légyszíves!

vomit Creative Commons License 2001.11.13 0 0 73
esetleg olvass itt utana
http://index.hu/politika/bulvar/szemszam

A személyi azonosító képzésének szabályait az 1996. évi XX. törvény rendezi. Az 1900-as években született magyar állampolgárok 1 és 2-vel kezdődő személyi számot kaptak. Az eredeti számkiosztás szerint a 3-mal és 4-gyel kezdődő számok az 1800-as években született magyaroknak jutottak, és idén januártól ismét aktuálisak. Attól azonban nem kell tartani, hogy január elseje után a néhány 100 éves magyar azonosító jele összeakadna a 2000 utáni újszülöttekével. Az 1800-as évek elejéről ugyanis már senki nem él közöttünk.

Előzmény: simisumi (70)
Solt Creative Commons License 2000.05.26 0 0 72
Én úgy tudtam, hogy a 3 ill. 4 eddig az 1900-előtt születetteket jelezte.
Az 5 ill. 6 pedig az állampolgárságot kérelmezők első számjegye.
Előzmény: simisumi (70)
John Zero Creative Commons License 2000.05.26 0 0 71
simusi:
Én azt hittem, hogy a 2-es a delfinek, a 3-as a nők száma..

;-)

Előzmény: simisumi (70)
simisumi Creative Commons License 2000.05.26 0 0 70
Nem tudom megállni, el kell újságolnom:
A fiam személyi száma (ami a lakcimigazolványon van rajta, de a személyiben nincs. ami régen a sz.sz. volt)
3-assal kezdődik, mert 2000-ben született!
Lányok meg mostantól 4-es. Nehogy összetévesszék a 100 évvel idősebbekkel
John Zero Creative Commons License 2000.05.26 0 0 69
Szerintem jó. Még tetszik is, főleg az, hogy sokkal kisebb helyen elfér.
Nemsokára a jogosítvány is ilyen kártya lesz amúgy.
Előzmény: sas1 (68)
sas1 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 68
Utolsó próbálkozás:
Mindenki elégedett?
sas1 Creative Commons License 2000.05.25 0 0 67
Nektek tetszik?
sas1 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 66
Ha már van, akkor szerintem nem mindegy, hogy milyen, bosszant, hogy ilyenre költik a pénzt, pedig rendesen is meg lehetett volna csinálni. Pl. nem mutathatom meg büszkén külföldi ismerőseimnek, és kénytelen leszek egy tokba rejteni, és felb@szom az agyam, ahányszor ránézek… De végül is, ez legyen a legnagyobb bajom. : )
Előzmény: BLo0m (65)
BLo0m Creative Commons License 2000.05.24 0 0 65
Sas1: Nem mind1, hogy nez ki? Elsullyesztettem a kedvenc tatyom szelso rekeszebe, es minden bizonnyal akkor latom legkozelebb, amikor egy kocsmai balhe utan igazoltatnak. Az nem ma lesz, egyelore eleg gyorsan tudok funtni :))
sas1 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 64
Ne aggódj a rendszer akkor is le fog fagyni, a fájlokat elkeverik meg ilyenek...
Előzmény: káoszkutató (63)
káoszkutató Creative Commons License 2000.05.24 0 0 63
Praktikus, praktikus. És az én megélhetésemmel akkor mi lesz? :-))
Előzmény: sas1 (62)
sas1 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 62
Lehet, de praktikus csak le kell fejelni a szkennert. : )
Előzmény: káoszkutató (61)
káoszkutató Creative Commons License 2000.05.24 0 0 61
Annak nem lenne valami hindu felhangja?
Előzmény: sas1 (60)
sas1 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 60
"hát miért van ebből ennyi?"
Szerintem is sok, elég lenne egy mikrocsip mindenkinek a homloka közepére. : )
Előzmény: káoszkutató (59)
káoszkutató Creative Commons License 2000.05.24 0 0 59
El tudod képzelni, hogy az utóbbi időkben mennyi embernek és mennyi területen van rám szüksége? :)
Közben pedig én is csak egy ember vagyok, ráadásul egy szétszórt kutató.
Nem is tudom, hogy bírom.
Egyébként nekem sem tetszik, de az a legkevesebb, hogy hogyan néz ki, mert még akkor sem látom, amikor nadrágot cserélek, mert bele van téve a jogsiba, csak hát miért van ebből ennyi? Személyi, jogosítvány, útlevél, lakcím, TB, Apeh...
Na, megyek vissza kutatni.
Előzmény: sas1 (58)
sas1 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 58
Hello! Pont Rád van szükségem, neked tetszik? Vagy ennyi elég.
Előzmény: káoszkutató (57)
káoszkutató Creative Commons License 2000.05.24 0 0 57
És nincs rajta Himnusz kottája sem.
Amúgy az első pontod korrekt.
Előzmény: sas1 (56)
sas1 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 56
Tetszik valakinek?
Nekem nem, de valószínűleg bennem van a hiba, miért vagyok ilyen nacionalista állat... : )
Kifogások:
- színe: kék, sárga - Romániára asszociálok,
- kistérkép: nem szívesen nézegetem csonka hazám térképét (nem illik akasztott ember házában kötelet emlegetni) igazán kihagyhatták volna...
- címer méret: aprócska szegény!

Nektek mi a véleményetek?

Előzmény: cinquecento (54)
John Zero Creative Commons License 2000.02.22 0 0 55
A hiradoban meg nyafognak a hivatalos emberek, miniszterium, hogy "feltehetoen" egy csomoan direkt rongaltak meg a regi szemelyiuket, hogy ujat kapjanak, es ok erre nem szamitottak...

Erre csak azt tudom mondani: szivas ;)

Amugy meg inkabb pozitivan kellene ertekelni ezt, azt jelenti, hogy az uj szemelyit sokan jobbnak tartjak a reginel.

cinquecento Creative Commons License 2000.02.03 0 0 54
Csak hogy lássuk, miről beszélünk, íme az új személyi eleje:

No meg a hátulja:

andromeda Creative Commons License 2000.02.03 0 0 53
Jó, ebben igazad van, mert valóban jobban néz ki, és praktikusabb, de tényleg nem kéne hozzá ez a tortúra...Azt hiszem ebben azért egy páran egyetértenek velem.
(Bár én is hibás voltam, mert előző év decemberében hagytam el a személyimet, ami még érvényes lett volna 2011-ig. Ezt hívják úgy,hogy pech:-)))) )
Előzmény: John Zero (51)
Horusz Creative Commons License 2000.02.03 0 0 52
Aki a kettős elektronikus aláírással ellátott rendszerből képes kilopni valami infot, az meg is érdemli. :-)
Előzmény: NevemTeve (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!