Keresés

Részletes keresés

nemkell Creative Commons License 2000.05.16 0 0 74
Hogy tetszett Pirx?
Pirx Creative Commons License 2000.05.11 0 0 73
Na jó, elvetettem a sulykot, nem verselek ide, de az ajánlott hejet megnézem.
nemkell Creative Commons License 2000.05.10 0 0 72
Ha már átmentünk verselésbe, akkor tekintsétek meg ezt a verslapot: www.extra.hu/verslap
Előzmény: Pirx (71)
Pirx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 71
Sziasztok!

Hogy milyen verseket küldözgetek? Mindenfélét. Talán inkább vidámabbakat, de néha szomorút is.
Példaképp küldök nektek is (ezt itt nálunk a legutóbbi dagesztáni harcok fellángolásakor mellékeltem):

Álom

A dagesztáni déli nap tüzében
Feküdtem némán, égetett a seb:
A mellemet golyó találta mélyen
És lassan folyt a vérem, cseppre-csepp.
Feküdtem árván, perzselô fövényen,
Vad katlanszirtek bámultak felém,
Csúcsok ragyogtak sárgán fenn a fényben
S halálos álomban feküdtem én.
S egy estélyt láttam, messze, fenn, hazámban:
Víg társaság, a fény kápráztató,
Virággal ékes ifjú nôk - s vidáman
Közöttük éppen rólam folyt a szó.
De a vidám beszédre nem figyelve,
Közülük egyik eltűnôdve ül,
S az Isten tudja hogy miért, a lelke
Baljós álomlátásban elmerül.
Dagesztánt látja - völgye mély ölében
Látása ismerôs halotthoz ér,
A mellén mély sebszáj tátong sötéten
S hűlô sugárral csordogál a vér.

Lermontov
1841

Egyébként a versrôl jut eszembe az a japánból származó újítás, hogy a számítógépes hibaüzeneteket rövid versecskékkel helyettesítik. Isteniek. Ha érdekel benneteket, ide is beírhatom az általam ismerteket, szépô példaként.

Másképp kellene alakítani a technikához való hozzáállásunkat is, a technikát használni kellene megtanulni, nem pedig valamiféle kiszolgáltatott lénnyé válni.

nemkell Creative Commons License 2000.04.20 0 0 70
Tisztelt Ábránd!

"És mit?"
Szerintem Te ezt pont olyan jól tudod mint én. (Egy kis önzetlenséget, vidámságot, és mindazt ami egy "picit" hiányzik sokunk mindennapjaiból.)

Előzmény: Abrand (69)
Abrand Creative Commons License 2000.04.20 0 0 69
Tisztelt Nemkell!

Más gondolatok is megfogalmazódnak a verselgetés-mondás-figyelemfelkeltés-fókuszálás négyszög kontra képzőművészet c. témakörben.
pl.
Minek akarunk tüzes egónkkal üzenni a többinek?
És mit?
Könnyebb a szobrász, festő, mindenféle vizualizátor dolga mert tömény, periférikusan is fogható infot nyom be interfészünkbe.
Ugyanakkor bizonyos direkt közlésekről le kell mondaniuk.
De mostanság(is) ez a sűrűbb forma érvényesül jobban.
Hogy ezt hogyan lehetne megmachinálni, ez lett volna a madridi esetek indító szerepe.
A hirdetés apró. Nincs igazi rovata, amely koncentrálná a figyelmét az olvasónak. Kvázi veszít vizualitásából, nem elég látványos.
Ha nem másztatod bele mindenki képébe a rímeidet rá se bagóznak, csak belterjes - én elolvaslak s te is engem - sárdagasztás alakul ki.
Lásd mai irodalmi élet.
És átveszik helyünk a kenfolettek, evelinmarsalok,harlekinek,szívhangok,etc.
Ez nagyon nem kóser.
Ábránd

Előzmény: nemkell (67)
Sama Creative Commons License 2000.04.20 0 0 68
Hell-o

Spanyolorszagrol es a madridi buszokon levo verselesrol jutott eszembe egy kis aprosag, amit Barcelonaban vettem eszre. A metron, a vonaton, az aluljarokban kellemes komolyzene szol, alig hallhatoan, de megis kellemesen. Az ember kicsit elgondolkodik, ellazul a zene hatasara es az egesz utazas mas hangulatu lesz ez altal. Nem tudom, ha ezt itthon is kiprobalnank, mi lenne az eredmeny, szerintem nem teljesen az mint kint... a spanyol emberek mentalitasa vhogy alapvetoen mas, mint a mienk....

Sama

nemkell Creative Commons License 2000.04.19 0 0 67
<Ábránd>
A fordulópont tényleg jó, de ezt a topicot sosem szántam buszosnak, csak a megszólalók fantáziája nem szárnyalt teljesen szabadon, mindenki lekorlátozta magát, a kicsit szerencsétlen "alap problémára"...

Jó ötletet adtál, feladok egy verset, hirdetés formájában az express-ben... :)

n e m k e l l

Előzmény: Abrand (66)
Abrand Creative Commons License 2000.04.19 0 0 66
Captain Pirx!
Ez egy jó fordulópontnak ígérkezik a "buszos" topikban.
Ugyan nem kapcsolódik csak szőr mentén az eredetekhez :O), de ezért jó!
A versek küldözgetése.
Ez amolyan DM. Kultúr DM.
És most összekapcsolnám a buszos témát a tiéddel, ha megengeded.
Spanyol kortárs költők azon törték a fejüket, hogyan lehetne már visszalopni az emberek fejébe a lírát?
És egyiküknek támadt az a nem teljesen elítélhetetlen ötlete, hogy a rendszeres menetrendű madridi buszokra felszállván két megálló között, megajándékozzák az utasokat a költészet aktuális gyöngyszemeivel.
Nem tehet mást a nyájas hallgatóság, csak hallgat.
És közben akarva-akaratlanul olyan gondolatok fészkelnek beléjük, amik már sokunkban leamortizálódott.
Persze csak "talán".
De akkor is, próbálkoznak.
Én nyilvános hirdetéssel, utcai táblákon próbálkoztam. Mindig letakarták mással. Reklámmal...

Üdv,
Ábránd

Előzmény: Pirx (63)
nemkell Creative Commons License 2000.04.19 0 0 65
Semmi gond Pirx, így kétszer olyan jó volt... :)
Az önzetlenség szerintem is fontos. Sok ilyen embert ismerek. (De sajnos mégtöbb "nem ilyet".)

Kijó érti a hazai helyzetet, csak éppen nem érzi jól magát, ha nem az övé az utolsó szó vagy valaki saját, az övétől eltérő véleménnyel bír... (és érveit meg is tudja védeni)

Én is szeretem a verseket. Kinek a verseit "népszerűsíted" leginkább?

n e m k e l l

ui.: nagyon unatkozhattál, hogy az elsűlyedt topicot előbányásztad... Már éppen virágot akartam hozni a sírjára.

Előzmény: Pirx (63)
Pirx Creative Commons License 2000.04.19 0 0 64
:-O
Bocs a duplázásért...
Pirx Creative Commons License 2000.04.19 0 0 63
A vállalati számítógépes hálózatunkon idônként verseket küldözgetek mindenkinek címezve (na nem a sajátjaimat :)) ). Többnyire sok köszönet érkezik. Érdekes, bár valóban mindenkinek szüksége van rá, hogy a napjait kedvesebbé tegye, mégis, olyan nehezen mozdul az ember ilyen irányban. Ezt is másképp kellene csinálni.

nemkell:
Szerintem Kijo egyszerűen nem érti a hazai helyzetet, vagy ha mégis, hát szívesen tesz úgy, mintha nem értené. Ne törôdj vele, mindig ezt csinálja.

Pirx Creative Commons License 2000.04.19 0 0 62
A vállalati számítógépes hálózatunkon idônként verseket küldözgetek mindenkinek címezve (na nem a sajátjaimat :)) ). Többnyire sok köszönet érkezik. Érdekes, bár valóban mindenkinek szüksége van rá, hogy a napjait kedvesebbé tegye, mégis, olyan nehezen mozdul az ember ilyen irányban. Ezt is másképp kellene csinálni.

nemkell:
Szerintem Kijo egyszerűen nem érti a hazai helyzetet, vagy ha mégis, hát szívesen tesz úgy, mintha nem értené. Ne törôdj vele, mindig ezt csinálja.

nemkell Creative Commons License 2000.04.07 0 0 61
Érdeklődés?
nemkell Creative Commons License 2000.02.16 0 0 60
Most jöttem rá, KiJo egy nő!
nemkell Creative Commons License 2000.02.07 0 0 59
Kijo,

Válaszod nem félreérthető, de nem is érthető... Amin kiakadtál, az némi félreértés, ami esetedben nem egyedülálló. (Néha olyan, mintha Kijo nem is egy ember lenne, olyan eltérő hangnemben tudsz megszólalni...)

Mellékesen a személyeskedő megnyilvánulásoktól tartózkodhatnál (legalább a topicon). Anyázz egy e-mailban, vagy hívj fel telefonon, de itt mindenki szeme láttára... Ezzel szerintem csak magad járatod le. (Ha mások előtt nem, előttem biztosan.)

A (De nem így van) nem az igazságodra, hanem a teljes igazságodra és az azzal való egyetértésemre vonatkozott, és csak azt akartam kifejezni vele, hogy nem teljesen értek veled egyet. Véleményem szerint a nem teljesen való egyetértés magában hordozza az egyetértést. Sajnálom, hogy belőled ez ilyen reakciót váltott ki...

Ezúton figyelmeztetlek arra is, hogy amennyiben ezt a sértő stílus fenntartod velem szemben, akkor válaszaidat és hozzászólásaidat egyszerűen figyelmen kívül fogom hagyni. Ezzel egyre többen vagyunk (és ha így folytatod, akkor egyre többen leszünk) így és a végén nyithatsz egy Kijo topicot, ahol saját magaddal mélységes egyetértésben levelezhetsz...

Nem akartam lezárni a BKV témát, egyszerűen csak nem erre szántam ezt a topicot, erre próbáltam célozni. (A topic címe nem az, hogy "oldjuk meg egymás közlekedési problémáit", hanem ennel sokkal tágabb.) A topic létrehozásakor arra gondoltam, hogy az embereknek vannak észrevételei a világ dolgairól és saját, vagy mások észrevételein elgondolkodva értelmes (elvi vagy gyakorlati) megoldásokkal is tudnak szolgálni. Tévedtem. Lehet, hogy ha topicforgalomra vágyom, akkor majd nyitok egy "Rosalinda" nevű topicot és akkor majd dőlnek a hozzászólások...

Mindenkitől elnézést a személyeskedésért!

n e m k e l l

Előzmény: Kijo (58)
Kijo Creative Commons License 2000.02.05 0 0 58
nem kell:

(De nem igy van)

-Toled nem is vartam mas valaszt. : )

Kivanok neked minden beszallasnal ellenort es,hogy minden sarkon igazoltassanak. Neked ez a termeszetes. (A KRESSZ pedig egy merhetetlenul nagy melleloves volt a reszedrol,mert ezzel nem csak osszekeverted,de a faszomhoz kototted a fazont,amit kovethetne az is,hogy az asztronautakat a Holdra szallas elott,is ellenorzik...,vagyis ellenorzes nelkul nem megy...,mert nalad az ellenorzes szon akadt meg a lemez.) sssslik,ssslik,ssslik,kacsun,ssslik,ssslik

Maskepp kell csinalni topic...,ezekszerint nalad megis csak nem a "maskepp",hanem a "csinalni" szon van a hangsuly? ...a "hogyan?" ..pedig valojaban ahogy eddig.
Hiszen te a topic vezetoje mutattad meg eppen,hogy ami megszokott es szerinted "nem ugy,hanem igy van" ...-az mindjart nem is ugy van,mert igy nem lehet,...kivancsi leszek,hogy akkor itt,ki irhat maskepp is lehet dolgokat,ha az nem kell...szerinted.
Ha ram hallgatsz,akkor jo lesz leirnod azt,hogy a maskepp kellene csinalni szo alatt,te mit gondoltal,a topic inditasa elott,melyben legalabb erezheto lenne,hogy a mennyire lehet az maskepp,mint ahogy nem kellnek is jo lehet.
-Mert latod en nem kicsit,kicsit maskepp gondolom,hanem meroben maskepp kepzelek el igen csak sok dolgot....

Neked mint lista vezetonk pedig MOST kellene jonod azzal,hogy na de "Hogyan?"

Ha te minden naggyon maskepp csinalnam ember maskepjet derekban vagod el,mert nem egyezik meg a te maskeppeddel,akkor ird le te,mit szeretnel maskepp es mi arrol irhatunk itt azutan mar csak,hogy azt hogyan... ,-majd kivalaszthatod abban a szerinted "ugy van"-t.

Igy te csak azt mutatod meg az olvasoknak,hogy te mar most is maskepp csinalod a napjaidat,mint azok akik dolgoznak es tanulnak,mert azok biz eltoltik az idejuket a munkaval es a tanulni valokkal,mig te halalra unod magad...es kinodban indotottal itt egy topicot,hogy elussed valahogy az idodet.
- Nem mintha ez valami rosszat jelentene,de akkor biz nagyon rosszul csinalod. *-
Neked csak az all jol,ha irsz valamirol,amit te maskepp csinalnal,es valaszolsz is ra mindjart magadnak....,igy bennunket is megkimelsz,mert nem kell gondolkodni senkinek es irni sem,csak olvasni teged,aki minden bizonnyal tokeletesen meglesz elegedve minden felvetett maskepp csinalnam es annak valaszaval.

- Sajnalom azt is,hogy nalad az arcra megy a topic es nem annak tartalmara. -

Ezzel a valaszoddal ugyanis egyszeruen kipenderitettel a topicodrol...,ami termeszetesen a tied,igy nem is kivanhatok mast,mint szorakozz tovabbra is jol....,anyukaddal.
------------------------------------

"Nagyon elmentunk BKV iranyba.Lehet,hogy massal nincs is baj?Semmit nem kell mashogy csinalni?"

- De hamar leirtad a BKV iranyt! Nehogy mostmar valaki is hozzaszoljon,hiszen magad tetted ra a pontot. Igaz?
-Bizony ezen a topicon semmit nem kell maskepp csinalni,mert te azert vagy itt,hogy azzal pusztan vitatkozz es belekoss,illetve megmutasd,hogy aki maskepp csanalna,az mindjart szelsoseges hulye is. -

- "A miert ne lenne beleszolasod?" - (ezt te irtad nekem,de nem gonoltad kristaly tisztan,mert tudta fene,hogy ez nalad azt jelenti,hogy -irjal csak, en meg megkeresem a szovegedben,ami alapjan lejaratlak es valamilyen modon hulyet csinalok majd beloled.-

Hat csinalj hulyet a jo k anyadbol,mert az meg megerthet teged...en nem.

Asztalaviszta bebi!

nemkell Creative Commons License 2000.02.02 0 0 57
Nagyon elmentünk BKV (közlekedés) irányba. Lehet, hogy mással nincs is baj? Semmit nem kell máshogy csinálni?
nemkell Creative Commons License 2000.02.02 0 0 56
Kijo,

Írásod nem mentes a szélsőségektől és a redundanciától, lényegi mondanivalójával egyetértek, bár a BKV szempontjáből nem tartom működőképesnek...
Ha az embereket gyerekkorukban otthon, de ha ott nem akkor az ISKOLÁBAN megtanítanák arra, hogy a jegyet nem azért kell megvenni, mert az ellenőr kérheti, és a KRESZ-t nem azért kell batartani, mert a rendőr lefényképez, megállít, megnézi, megbírságol stb... Szerintem akkor teljesen igazad lenne...

(De nem így van.)

n e m k e l l

Előzmény: Kijo (55)
Kijo Creative Commons License 2000.02.02 0 0 55
Nem kell ellenor!

- Ha az ellenorok munkanelkulekke valnak azutan,hogy a jegyvaltast es kezelest automatizaltak,szerintem senki sem banja.
Eloszor is mert egy illen ellenor megpillantasa a villamoson,metroban hevesebb szivverest tud okozni meg azokban is,akiknek rendesen van jegyuk es berletuk. Masodszor pedig mint utas megalazonak tartom,hogy engem csak ugy akarmikor ellenorizgethetnek! Harmadszor pedig: -felvagyok pakolva megszamolni sem tudnam mennyi szatyorral,zsak a hatamon,ot taska az olemben. Tegnap korhazba vittek az anyam,ma reggel a gyerek elcsatangolt es meg mindig nem tudok rola semmit sem,pedig mar a rendorseggel is kerestetem,delben elhagyott az asszony..es kulonben is tok reszeg vagyok... : ) ...-Jo napot kivak.Jegyeket,berleteket legyenszives! : (
-Nem a jegyemert,hanem a revorveremert nyulnak ebben a pillanatban!
--Egyszoval az ellenor az a szemely,akit mindenki inkabb agyon szeretne csapni,mert tuti a legrosszabb pillanatkor - Jo napot kivanok.Kerem a jegyeket. Igy ha az ellenorok novelik a munkanelkuliseget,akkor annak csak orulni lehet.
Egyszoval az ellenor szerepe nem elsosorban a jegyek ellenorzese,hanem az utazasi vallalatok az utazo polgarok meg nem becsulese,az utazokban valo ketelkedesenek jelekent leteznek,nem utolsosorban pedig,hogy az emberekbe ultetett felelemre epitsen,vagyis -a polgar azert vesz jegyet,mert fel az ellenortol-! -e felelem keltese az ellenor szerepe.
Mert felek...es azert valtok jegyet, vagy mert kulonben is mindig jegyet valtanak,ha villamosra szallok...,igy az ellenor az utazasi vallalatok utasokat terrorizalo eszkoze. Egyaltalan nem hasznos,sot karos! Arrol nem is beszelve,ha az ellenoroket elkuldenek kapalni,az utazasi vallalatoknak sokkal tobb penzuk maradna,hogy jobb vonatokat es tisztantartott kocsikat tartsanak.

- Egyszazszoval,en kifejezetten utalom,amikor ulok a metroban es valaki odajon hozzam,megszolit,hogy mutassam mar meg a jegyem! Eloszor arra gondolok ilyenkor,hogy de jo volna,ha ennek a faszinak,most itt rokton,eleredne az orra vere...,amihez onkent es dalolva vallalkoznak,hogy segitsem az elkepzelesem. Ellenorizzek a rabszolgakat es az inasaikat, - en polgar vagyok,aki ugy latja jonak,hogy most beszall a metroba. Az utazasi vallalat dolga nem a bennem valo ketelkedes es annak ellenorokkel valo kimutatasa,hanem az en kenyelmes utazasom kiszolgalasa! Ez annyit jelent baratom,hogy mint polgar azert fizetek a jegyert es berletert,hogy egy BKV akarmilyen dolgozo elottem kussoljon. A legrosszabb esetben pedig megkerdezheti tolem,hogy "Remelem jol utazott?!"
- Fizetek valamijen szolgaltatasert,majd aztan azon torik magukat e remek szolgaltatok,hogy utanajarjanak valoban fizettem e a szolgaltatesert...? Ahelyett,hogy a szolgaltatas lenne mindig jobb?! ...hiszen emelik annak arait vagy mi a fene. ... -na ezt egy szocban nott gyerekkel lehet megtenni,mert gyerekkoratol megszokott latvany,hogy amikor megall a bussz..,hoppa felszallt egy ellenor. Vagyis teljesen termeszetes az,hogy nem lehetsz ur,csak szolga,te rad vigyazni kell,teged ellenorizni kell,kulonben lopsz es logsz a villamoson.
-Igy tehat,amig ellenorre van szukseg,addig az nem jelent mast,mint az orszag mutatoja: -vagyis az ellenorok nelkul tuti,hogy a fel orszag logna!
Az ellenor ezzel egyben a polgarok becsuletessegenek is egy bizonyos mervadoja. Ugyanis!Becsuletes orszag,becsuletes polgaraihoz sohasem raknanak ellenoroket! Mivel van ellenor ez azt kell jelentse,hogy a becsuletes polgarokbol van a kevesebb. A becsuletes polgarokban nem hisz hat meg a BKV sem. Nem egy-egy logost akarnak ok megfoni,hanem mindenkit arra akarnak (felelemkeltessel) ravenni,hogy jobb lesz,ha jegyet valtanak...

Te pedig azon izgulsz,hogy mi lesz a munkanelkulive valt ellenorokkel? (Ha nem talalnak maguknak olyan munkat,ami nem a polgarok molesztalasabol all,akkor szerintem az se baj,ha a mosokonyhaban teknobe fojtjak magukat.)
Ennyire megtudtad szokni,hogy teged barmikor ellenorizhet ellenor es rendor? A szemelyigazolvanyod nelkul ma sem mersz kilepni otthonrol? Hatha megallit egy rendor es kerheti azt? ...Ha nincs nalad szemelyi,akkor megint csak felsz,mert azert is buntetest fizethetsz...igaz?
Tehat,ha te nem is latod be (mert miert is lathatnad azt,amit en igen),hogy ezek a dolgok az emberek,belertve minden becsuletes polgart,a felemben valo tartas es nem a logosok vagy bunozok elkapasanak eszkoze.
Amennyiben en egy polgar vagyok es annak tekintenek a nagyfejek is,akkor engem egy rendor nem allithat meg csak ugy az utcan,mitobb elottem legfeljebb jelenthet es tisztelegve kerhet engedelyt arra,hogy beletekinthet-e az igazolvanyomba. Ha pedig nincs hozza humorom,akkor elhuzhat a sunyiba,mert kulonben is nem latja,hogy sietek? Ez azt jelenti,hogy engem akkor igazoltasson rendor es ellenor,ha bennem felismert egy logost vagy bunozot. Normalis korulmenyek kozott pedig ha tehetik engem keruljenek el,mert esetleg rosszneven veszem,hogy engem,ki becsulettel dologozik,akarmikor ellenorizgethetik.
- Egyszoval,akinek van csaladja es gyereke...,ellenorizze azt! ...-ha annyira ugy erzi,hogy ellenoriznie kell valakit szuntelen.-
-Aki engem akar ellenorizni,annak pedig az orrverzest kivanhatom csak. -

- Tudod mit csinalnak a BKV egyik metrojaban? : -mikor megszolit egy ellenor,hogy keri a jegyet..,ra se neznek! Ott van ugyan a zsbemben a jegy,de valahogy nem ereznek kedvet arra,hogy annak a hulyenek meg is mutassam. Ha nem hiszi,hogy jeggyel utazom,forduljon fel. Nem es nem mutatnam meg neki,akarhogy rugkapal. Egy igazan remek napom lehet egy ilyen latvanytol. A rohogest is nehez volna visszatartanom,ahogy blamalna magat,mikor meg a rendort is kihivja.
Leszallitana a metrorol es vegig kiserne az emberek elott,oda ahol mar a rendor is var. En aki becsuletesen elek,biz isten vegig neznem micsoda eljarasokat inditananak ellenem...,mert nincs kedvem megmutatni a jegyem. A rendor pedig meg autoba is vagna es a rendororsre vinne...,engem aki kulonben sohasem lopott es mindig becsulettel dolgozott...,talan meg kapnak a hatamra egy ket hurkat is,mikor a rendorrel kettesben vagyok...,mert o szentul meglenne gyozodve abban,hogy egy logos bunozofelet fogott.
Mikor megmotoz vagy arra ad utasitast,hogy pakoljam ki a zsebem..,lam elokerulne az ervenyes rendesen megvaltott jegyem.. , de igy is kapnak egy jokora buntetest (amit 15 napon belul..kulonben!) ,hogy mit szorakozom! Kulonben becsuletes polgar vagyok...,csak nem volt kedvem megmutatni a jegyem.
(-Micsoda aprosag es becsuletes emberbol..,maris bunozo lett csinalva.) - A konyveim legjobb torteneteit tudnam kihozni belole...-mint ahogy mar jonehanyszor ki is hoztam,hasonlo szituk keltesevel..ugye?!

Ja ne!

kijo


bonsay Creative Commons License 2000.02.01 0 0 54
nemkell:

Tényleg, hogy erre miért nem gondoltam!!!
:-)))

bonsay

Előzmény: nemkell (53)
nemkell Creative Commons License 2000.02.01 0 0 53
bonsay

OFF
A két, általad nem túl bizalomgerjesztőnek mondott állampolgár bizonyára (titkos) ellenőr volt és akkor aktivizálódott volna, ha nincs jegyed...
ON

nemkell

Előzmény: bonsay (50)
nemkell Creative Commons License 2000.02.01 0 0 52
isobell

Szerintem nem értjük egymást kristály tisztán. Legalábbis én nem értem az utóbbi, nekem címzett hozzászólásod.

Az általad idézettekből semmi személyed ellen irányulót nem látok és nem is állt szándékomban topicra vetni.

ezt:

>Nem szabad bárkinek bármit szóvá tenni, csak akkor ha fölényben vagy. Ez egy alapelv.<

nem én írtam és nem is értek vele egyet, valahol ki is fejtettem ezzel kapcsolatos véleményem...

nemkell

Előzmény: sweet lips project (47)
nemkell Creative Commons License 2000.02.01 0 0 51
Kijo,

ellenkezNEM KELL veled. :)
Szerintem egész jól beindult ez a topic a kezdeti halódás óta...

"Mivel nekem itt nincs mibe beleszolnom...,nem erzem otthon magam ugye... , igy inkabb csak engedd meg,hogy racsodalkozzak nehany dologra...,de arra nagyon. "

Miért ne lenne beleszólásod? Szerintem a topic címe semmilyen nacionális részt nem tartalmaz es nem csak magyarországi problémákra vonatkozik...

Szerintem a vonaton nem sok ember lóg. Inkább a helyi közlekedési eszközökön menő a lógás, de tapasztalataim szerint az "utóbbi időben" egyre több ember "lyukaszt"... (A tendencia jó, de még messze vagyunk az ellenőrmentes, becsületes magyarországtól...)

OFF
Egyébiránt ha nem volna ellenőr, mert mindenkinek van jegye, akkor az ellenőrök munkanélküliek lennének, nem tudnák megvenni a jegyet a segélyükből, ezért lógnának, tehát megint kellene ellenőr...
ON

nemkell

Előzmény: Kijo (46)
bonsay Creative Commons License 2000.01.31 0 0 50
Sziasztok!

Egész érdekes ez a topic, és épp tegnap történt velem valami, ami ide kívánkozik:
Felszállok a 7-es buszra (a Blaha felé indulóra), a Keletinél, többek között 2 roma nemzetiségű embertársammal. A buszon ellenőrök dolgoztak, odajönnek hozzám, és kérik a jegyet/bérletet mindenkitől, kivéve eme 2 úriembertől. Hozzájuk oda se mentek. Mintha nem is lettek volna a buszon. Következtetésem:
1. Megértem őket, 100%-ig, én sem mentem volna oda hozzájuk (nem néztek ki túl bizalomgerjesztőnek).
2. Akkor meg MILYEN JOGON kérik el tőlem is a bérletemet???
3. Nem hiszem, hogy bárki is megoldást találna erre a dologra.
Ja, és ezt nem "a kisebbségi problémák" jegyében közöltem.

bonsay

maplesyrup Creative Commons License 2000.01.31 0 0 49
Gyere át a Ki mit gyűjt? topikba, ott nem néznek le senkit amiért mások számára értelmetlen dolgokat gyűjt. getom pedig - mint tudjuk - oszt, nem gyűjt.
nana, te is a szalvétákkal.
Fel is hozom a topikot, már süllyed.
Előzmény: cornelius (34)
sweet lips project Creative Commons License 2000.01.31 0 0 48
getomi!
Nézd meg az 'új' Schwimmer topicomat,
van neked egy üzenet ott,
Szervusztok,
"forevör"
isobel
sweet lips project Creative Commons License 2000.01.31 0 0 47
>isobel: "..., hirtelen jópár dolog eszembe jutott, csupán a topic kapcsán, amin (szerintem)
érdemes lenne változtatni, ..."

Ezeket írtad le, vagy ezeket nem osztod meg velünk?<

>Nem szabad bárkinek bármit szóvá tenni, csak akkor ha fölényben vagy. Ez egy alapelv.<

:))))
innentol kezdve,
mer' nem szeretem, ha hülyének néznek,
némasági fogadalom a topicodban, szívem:)

ostoba,
feleslegesen hülyeségeket beszélo,
viszont elég csinos
isobel

Kijo Creative Commons License 2000.01.29 0 0 46
Ugy latom nem sokan kovettek Nemkell!

De ne felj...en itt vagyok! : ) Melletted s veled. Erted es neked. A barat az huseges is,nem csak dumas. En meg orulok,ha olyan baratom van,aki nem kell. : )

Mivel nekem itt nincs mibe beleszolnom...,nem erzem otthon magam ugye... , igy inkabb csak engedd meg,hogy racsodalkozzak nehany dologra...,de arra nagyon.

Hoogy! A metron,buszon meg mindig vannak ellenorok? Ez hogy lehet? En azt hittem, (hiszen a harcmuveszet topicon azt mondtak),hogy mogyiban sok minden valtozott. De ugy tunik,hogy ez a valtozas a kungfu maniakus koklerek javara es nem a polgarokera. Egeszen elcsodalkoztam ahogy itt olvastam,hogy az ellenorok a metron mit s hogyan.... Hogy lehet az,hogy ma a 21-ik szazad elejen a 20-ik szazad elejenek technikajat,vagyis a jegyek kezelesehez ellenoroket kell hasznalni??(?)
Jaa , es igy logosok is utazni tudnak? Divatos a logas a vonatokon? Hogyan fordulhat meg egy ember fejeben,hogy nem valt jegyet...,inkabb kifigurazza a kalauzokat?!
A rendes es becsuletes elet...,ennyire fajo?

Idonkent csak beleolvasok nemkell topicjaba is,mert racsodalkozni dolgokra...had legyen szabad.

Jeee,hogy mik vannak!

KiJo

ghost Creative Commons License 2000.01.29 0 0 45
kezdtem azt hinni, hogy már meghaltunk, de még megvagytok. bár valaki, akár én is lehetnék, de most kicsit összement a tudatom feldobhatna valami más témát is, hogy ébren tartsa kollektív tudatot.
üdv néked S.Sally

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!