Keresés

Részletes keresés

djuice.henci Creative Commons License 2003.12.11 0 0 70
Psx ftp-t keresek ,aki tud segitsen.
Game letoltesehez!
Elore is sok tippet koszonok!
CaSToR Creative Commons License 2000.06.19 0 0 69
Szerintem itt az ideje, hogy Tóth Gábor cikkével bezárjam ezt a topicot...

A játékgépek és számítógépek csatája

"Halál a pécésekre!", "Dögöljön meg az összes konzolos!", "A Saturn sokkal jobb, mint a Nintendo 64", "A PSX még annál is jobb"... Ismerős, ugye? Akinek van valamilyen játékplatformja, és valamennyire megszállott játékos, az minden bizonnyal találkozott már a fenti megjegyzésekkel, sőt, valószínűleg ő is mondott már hasonlót. Ebben a cikkben azt boncolgatom, hogy vajon mi az oka és értelme ennek a mérhetetlen utálatnak, illetve, hogy van-e egyáltalán benne ráció.

Jómagam egy számítástechnikai szakközépiskolába járok, amely tele van PC-s játékosokkal. Na el lehet képzelni, hogy mennyire közutálatnak örvendek én, mint holmi konzolos. De vajon miért? Azt már most le kell szögeznem, hogy én sem vagyok sokkal különb, és bár nem utálom a PC-seket, csak nem tudom megérteni, hogy miért azt választják, miért nem a játékgépeket. És azt is hozzá kell tennem, hogy elfogadom az állapotot. Ha valaki ezzel vagy azzal akar játszani, ám tegye, soha senkit nem az alapján ítélek meg, hogy mi iránt rajong.

Csakhogy rajtam kívül nem sok ilyen "szent ember" akad. Ha a suliban valahogyan szóbakerül ez a téma, akkor bármilyen érvet próbálok felhozni, a többiek azonnal nekem ugranak, és visszavágnak valami sokkal hihetetlenebbel. Most nem az érveket fogom sorolgatni, mert akkor soha nem lenne vége a cikknek, hanem arra keresem a választ, hogy a PC-sek miért nem tudják csendben elfogadni, hogy van egy Dreamcast nevű gép, amely gyakran szebb vagy jobb dolgokat tud produkálni, mint a személyi számítógép. Mert nem tudják elfogadni, az biztos. Amikor megjött a Dreamcast, és mondtam valami technikai dolgot, akkor a következő dolog, amit hallottam, az egy "Na igen, de a PC-n" kezdetű mondat volt. Dehát érdekel ez engem? Én mindössze közöltem egy tényt nem pedig azt mondtam, hogy a számítógép nem jó. Ez a vita egyébként évek óta műsoron van, és szerintem mindig is ott lesz. Ami tény, az az, hogy konzolokon több az akciódús játék (autóverseny, mászkálós, lövöldözős), míg PC-ken a stratégiai illetve a szimulátor programok dominálnak. Ezen kívül van egy csomó Quake-klón is. Higgyétek el, én is játszottam számítógéppel, de a tapasztalatom az, hogy egy konzolon, a játékélmény jobb. Ezért döntöttem a videojátékok mellett. Lehet, hogy egy félmilliós PC-n szebb grafikák vannak, mint Dreamcast-en, de ha én tojok a TFX 8-ra, akkor tojok. A PC-sek meg a Sonicot utálják, én meg azt szeretem. Ennyi. Hogy mégis miért kell ezért embereket utálni, azt igazán nem értem. Elvégre a játék a magánélet része, elvileg tehát még közük sincs hozzá, de én mégsem vetem meg őket. Mondjuk, sokan ezt csinálják, de engem nem érdekel. Szerintem mindenki szíve szerint válasszon, szeresse a gépét és a játékait, de az ésszerűség határain belül. (Persze csak zárójelben jegyzem meg, hogy amikor az Interneten Dreamcast játékok képeit nézem, a mellettem ülők mindig nyálcsorgatva kérdezik, hogy "Anyácski, ez milyen gépre van?...)

Még érdekesebb és komplexebb probléma a konzolok közötti párharc. Na ez aztán az igazi csemege! Ha egy Sega-rajongó találkozik egy Sony-rajongóval, abból semmi jó nem sül ki. Persze nem a magyarországi viszonyról beszélek, hanem a nemzetköziről. Bevallom, én teljesen a Sega elkötelezettje vagyok. Imádtam a Saturnomat, imádom a Dreamcast-emet. Volt más márkájú gépem is, de a tapasztalat miatt választottam ezt. Egyszerűen nem tetszett a Playstation, na! De a kérdés megint adott: miért utálja a Segás a Nintendóst, a Nintendós a Sonyst, a Sonys a Segást? Többféle magyarázat lehetséges, illetve egyéntől függően más az ok. Lehet a verseny által kiváltott izgalom levezetése (a Forma-1-ben is azért utálja sok ember XY-t, mert az veszélyt jelent saját kedvencére). Biztosan sokan félnek a másiktól, nehogy legyőzze a nagy kedvencet. A másik lehet a féltékenység. Ha kijön egy gépre egy brutálisan jó játék, akkor az ellenzékben felmegy a pumpa, hogy ugyan miért nem az ő gépükre jött ki (lásd Sega játéktermi játékok). Persze az is lehet, hogy valaki "csak úgy" utálja a többit, mert egy tahó. Most - nagy kockázatot vállalva - én elmondom a saját álláspontomat. Sokat játszottam mindenféle géppel, és a Sega gépei nyerték meg a tetszésemet. A játéktermekben is az volt a tapasztalatom, hogy a Sega gépei a legjobbak. Ezért tehát Sega-rajongó vagyok. A másik két tábort viszont általánosan utálom, mert nem tudják elfogadni a konkurrenciát, és ahelyett, hogy csöndben játszanának, inkább állandóan pocskondiázzák a többieket. Szerintem ez igazságtalanság. Azért mondtam, hogy általánosan utálom őket, mert ha találkozok mondjuk egy Nintendóssal, akkor nem utálom azonnal, mert mindenhol vannak normálisak. De a sajtóban látott/hallott dolgok alapján elítélem őket. Úgy gondolom, hogy egy ilyen meg egy olyan ember is lehet jó viszonyban (nekem is van egy Playstation-ös barátom, meg sok PC-s is). De ha elbeszélgetek vele, és azt látom, hogy egy elvakult, szűklátókörű elme, akkor inkább hagyom a fenébe. Az a baj ugyanis, hogy sokan nagyon fiatalon kapnak egy gépet, és az annyira befolyásolja őket, hogy az életben másra sem tudnak nézni. Gyakran hallok az utcán beszélgetni 10-12 éves kisfiúkat, hogy "fú, de kafa ez meg az a játék, látnád, hogy milyen durva, ahogy kiveszi az agyát a gyomrával együtt...". Az ilyennel próbálkozni sem érdemes. Én nem azt mondom, hogy szent vagyok. Bizony iszonyatosan elfogult vagyok. Minden, nem Sega gépen lévő játékkal szemben előítéleteim vannak, és a lelkem mélyén drukkolok, hogy minél gyengébb játékok legyenek a többi gépre. Ez természetes. A fradi-drukkerek is tudat alatt azt kívánják, hogy a többi csapat ne legyen olyan jó. Csakhogy van egy óriási különbség, mégpedig az, hogy én hajlok más gépek és játékok felé. Bizony tetszett a Tomb Raider 2 (PSX), és jó volt játszani a PC-s Duke Nukem 3D-vel. Nem véletlen volt nekem is PSX-em. De általánosságban a Sega Dreamcast-je tetszik a legjobban, és az elfogultsággal együtt jár, hogy akármilyen jó lesz a jövőbeni konkurrencia, Dreamcast-em mindig lesz.

Persze nem kell ezért utálni engem. És ez a fő téma. Miért kell egymást ilyen apróságokért nem szeretni? Hiszen úgyis van elég gond ezen a világon. Minden napra jut valami idegesítő, senkinek nincs szüksége arra, hogy még ezért is felhúzza magát. Mindenkinek a saját joga eldönteni, hogy mivel játszik (arról nem is beszélve, hogy az elektronikus játékokon kívül van egy olyan "játék" is, amivel mindenki szívesebben "játszik", mint ezekkel). És senkinek nincs joga mást azért bírálni, mert mást szeret. Szerintem inkább érdeklődni kéne. Megnézni, hátha még jobb a másik gépe, mint az enyém, talán jobb játékai vannak. Emlékszem, még régen, nekem Mega Drive-om volt, egyik haveromnak meg Super Nintendója (na, és mégis haverok voltunk). Egyszer átmentem hozzá, megláttam, hogy mennyivel jobb ott a Mortal Kombat 2 mint nálam, és egy hét múlva már én is azt nyomattam (persze a Mega Drive maradt). Tudom, ez jórészt pénzkérdés is, de mint mondtam, nemzetközi viszonylatban beszélek. Ja, és lehet hogy úgy tűnik, de ezzel a cikkel nem magamat akarom megvédeni, hanem valamiféle békét szeretnék kovácsolni. Mindenki egyenlő, és mindenkinek kötelessége volna elfogadni a másságot. Gyerekek, hagyjuk már békén egymást!
Tóth Gábor
Forrás: http://w3.swi.hu/dreampage

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!

Salamon7 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 68
Hát ez az! Egy konzol az célgép. Semmi másra nem jó az ég világon. Ezért cserébe alacsonybb árat és 'tűrhető' játékélményt kapsz. (már aki kap) Én nem védeni akarom, itt a konzolokat, szerintem (bizonyos fajta) játékra jobbak, amúgy meg nincs értelme összehasonlítani a pc-vel. Sajnos (???) most már elmennek az 'egyéb' dolgok felé is (böngésző, meg ilyen hülyeségek), aminek majd az lesz az eredménye, hogy mehet az ember patch-ért (remélem nem így lesz, mert ez is negy előny volt a pc-vel szemben), fizetheti az online játékok havidíjait (lásd FF10-11).
Előzmény: Catman (67)
Catman Creative Commons License 2000.06.09 0 0 67
Abszolut igazad van, Kosh, de... Na igen. De mi van akkor, ha valaki nem csak jatekra akarja hasznalni a gepet? Mondjuk programozgatna is egy kicsit... Arra mar nemigen jo a PSX. De abban tenyleg igazad van, hogy a tobb 100 megas telepites egy kicsit tulzas... Ott van pl. a Tomb Raider 4, ami kb. 1MB-t rak fel.
Kosh_nagykövet Creative Commons License 2000.06.09 0 0 66
A másik, ha én játszani akarok miért kell szenvednem telepítésekkel, amik ugyebár mostanában min. 500 megát jelentenek a vinyón minuszba egy játéknál + jaj ezzel a driverrel
nem megy a játék szedd le az www.franctudjahol.com-ról az újabbat. Hú most elindult, hopp
128 mega ram ott figyel de azért bőszen swappel a kicsi amíg tölt.... :( Na ehhez képest az,
hogy "beteszem a CD-t, oszt lövök" kicsit egyszerűbb nem? Ha már csak játszani akarok.
Ahelyett, hogy 50-ezreket ráköltenék a pc-re egyszerűbb egy psx megvétele. (vagy psx2, hiszen már ahhoz is van chip)
Előzmény: Kosh_nagykövet (65)
Kosh_nagykövet Creative Commons License 2000.06.09 0 0 65
Nekem a kedvencem a témában (pc-psx) az EA F12000-e. Érdemes megnézni mindenkinek
psx-en is és pc-n is. Ez egy olyan játék ami psx perfect (ok ha 15 auotó van a képen egy kicsit
lasabb lesz (20 ps) de pc-n 500Mhz-en is játszhatatlan, és még ocsmányul is néz ki!
Előzmény: Catman (64)
Catman Creative Commons License 2000.06.08 0 0 64
Ebben a "szovetkezes" dologban lehet valami... Es nem arra akartam kilyukadni, hogy a programozok szentek, mert tenyleg lehet most is szuper programot irni, csak ido kellene hozza, ami manapsag nem igazan van...
Salamon7 Creative Commons License 2000.06.07 0 0 63
Az, szerintem, hogy gyorsan vátozik a hardver nem mentség mindenre, hiszen az alap már 8x óta változatlan, ami pont gátat szab a pc normális fejlődésének. Ami ugye értelmesnek látszott 15 éve (640k memória mindennek elég lesz stb.), az ma már enyhén szólva röhejes, de meg kell tartani a visszafele kompatibilitás miatt. Szóval az alap (nagyjáól) ugyanaz, és láttam már olyat, hogy jól írtak meg egy játékot. Még a Freespace idején egy P120+Voodoo1-gyel felnyomtam maxra, és meg se hatotta, pedig a minimum is e fölött volt hirdetve. MEg ez az egész kicsit olyan, mintha "szövetkeztek" volna a sofr- és hardver gyártók, az előbbiek lustulhatnak, az utóbbiak kaszálhatnak.
Na mindegy, remélem nem írtam nagy hülyeségeket. (Ja, és nem tartom magam se 'konzolosnak' se 'pécésnek)
PMiS Creative Commons License 2000.06.07 0 0 62
Üdv.

Most csak annyit, hogy a GT2-t nemrég teszteltem odahaza, és elég szépen muzsikált, persze csak ha nem maximalista az ember (sok pc-s szerint VGS-sel még az amúgy se túl pixelmentes PSX grafika még elviselhetetlenebb lesz, de ez engem qrvára nem zavar, mert nem a kvék3-1600x1200-en nőttem fel, hanem a jó öreg 160x200-as c64-en...)

A memória - kártya dolog meg így tényleg jobban hangzik, bár a "kintről rendeltem" kitétel már kevésbé. Nem szeretek megválni a save-eimtől, mert ki tudja, mikor szeretném elkezdeni/megmutatni valakinek/stb újra a játékot... Persze nem mintha ANNYIRA fontos lenne, de azért mégiscsak kényelmesebb... (most szörnyedtem el: a vagrant story egy mentése 3 blokkot foglal a kártyán! azért ez durva....)

Előzmény: Jon (58)
Catman Creative Commons License 2000.06.07 0 0 61
Hat, nem allhatom meg, hogy ne szoljak egy par szot a "kollegak" vedelmeben... :) Az a baj a PC-s programozassal, hogy a hardver tul gyorsan valtozik, a programozok pedig nem tudjak ilyen gyorsan kiismerni a lehetosegeket. Ellenben egy konzol akar 5-6 evig is a piacon van, annyi ido alatt pedig mar eleg alaposan ki lehet ismerni...
Jon Creative Commons License 2000.05.29 0 0 60
Hat szerintem is sok igenyes PC-s orulne egy Metal Gear Solid, vagy Syphon Filter 1-2 nek. Esetleg Ridge Racer 4, vagy Gran Turismo 2...

J.

Előzmény: Salamon7 (59)
Salamon7 Creative Commons License 2000.05.26 0 0 59
Azon gondolkoztam, hogy már az is sokat elmond, hogy arról tudunk beszélni, hogy egy '95-ös hardver vagy egy 2000-es a jobb. Meg azért még most is jönnek ki a PSX-re olyan dolgok, amit még nem láttam pc-n. (lehet, hogy keveset játszok vele?) Na szóval a lényeg, amit mondani akarok, hogy ha legalább annyira megtanulnák programozni a pc-t mint a PSX-et, akkor aztán szép dolgokat láthatnánk. (most nem megyek bele, hogy jobban megéri kiadni ugyanannyi idő alatt 2-3 'rossz' játékot, mint egy jót, mert megint rám jön a halálhangulat.)
Jon Creative Commons License 2000.05.26 0 0 58
hi

:) Jo az az emulator, de pld eddig a Gran Turismo 2 senkinek sem ment rajta korrektul.

Memoria kartya dologhoz: nekem egy 8x-os kartyam van, alig volt draggabb mint egy hagyomanyos. A select gombot lenyomva tudok lapozni a 8 page kozott. De van ennel durvabb is (15x-os ha jol emlexem)... Kis hazankban nem tudom lehet-e kapni, en kintrol rendeltem.

J.

Előzmény: PMiS (57)
PMiS Creative Commons License 2000.05.24 0 0 57
:))))) ühhh, ez durva poén volt! :)))) Még jó, hogy nem mindenki fogta....

Amúgy (mint emulátor fan) egyetértek Dironnal... Nekem 6db (virtuális) memory cardom gyűlt össze a FFTactics végén, ami azért nem kis összeg lenne, ha tényleg meg kellett volna venni ezeket...

Ja, vissza a metal-gearhoz: Devon: iszonyú jól lehet MGS-t játszani PC-n!! Sőt! még a kontrollerről se kell lemondani, van egy okos kis driver (DirectPAD), ami, hogyha az LPT-porthoz forrasztgatunk egy elmés csatlakozót, BÁRMELY (snes, n64, PSX(!), sega stb) kontrollert ráköthetjük! És még Rumble Pak/Dual Shock (uhhh, Rinoa, ez tényleg durva poén volt... hozzátéve, hogy mégcsak 16 vagy... ehh.....) támogatás is van... Meg Force Feedback persze :)))

Összegezve: én (mint hc pc-s) felnézek ezerrel a konzolokra (a snestől kezdve, a PS2-ig), és a használóikra is (értelmesebbek tudnak lenni sok pc-s-nél, akik azt hiszik, hogyha már tudnak windózt telepíteni, akkor értenek a számítástechnikához)... Ha nem lennének ilyen profi emulátorok, istenbizony vennék egy snest, meg egy PSX-et... ...Csakhát emu-val még profibb a dolog (bele lehet piszkálni dolgokba, olyan fordításokkal lehet játszani, amik sose jelentek meg az igazi gépre (pl: FF V)), és persze mellette lehet netezni is...:)))

Szerintem nem a grafika a lényeg, nem is a zene, nem is a kontroller, hanem a fíling... (Rinoa már csak tudja..:P )

hmmm, ennek a beszólásnak lehet, hogy az Emulator topicban lenne a helye, de nem bírtam ki reagálás nélkül Rinoa beszólását... rendesen belepirultam...:))))

Előzmény: Rinoa (54)
Diron Creative Commons License 2000.05.24 0 0 56
Egy nagy gond(om) van csak a psx-szel:A memóriakártya.Olcsóbb esetben is háromezer egy,azt meg nem tart sokáig megtölteni...Most meg itt filózhatok,hogy vajon melyik játék nem volt olyan jó,hogy megtartsam a save-ét:(((
Előzmény: Rinoa (54)
Pivi Creative Commons License 2000.05.24 0 0 55
Hehe, én maradok a PC + VGS kombinációnál... :)
Rinoa Creative Commons License 2000.05.24 0 0 54
Szerintem a PSX jobb, mert olcsóbb, és nem kell a videókártyával, meg mindennel szarakodni. A PC meg az internet miatt jobb. De játszani mindenképpen élvezetesebb PSX-en, különösen, ha van egy jó házimozi rendszere az embernek(csak kár, hogy nekünk nincs). No meg a Dual Shock! Elismerésem a Konami-nak, ami az MGS-es helikopteres jelenetnél volt.:-))))
Kúper Creative Commons License 2000.05.23 0 0 53
PC

:))

Ulrika Creative Commons License 2000.05.23 0 0 52
Na hali.

En ugy gondolom hogy a grafika nem minden,de tobben irtak hogy a konzolon rosszabb agrafika mint a PC-n.
Hat enszerintem a konzolon egyaltalan nem olyan roszz a grafika mint azt egyesek hiszik.Az az igazsag

hogy a legigenyesebb grafikaju jatekokat a japanok csinaljak.A gyors hardver onmagaban semmit sem er,ha

nincs aki megfelelo grafikat gyartson.A PC-s jatekok grafikaja igenis elmarad a konzolok mogott.A

szamitogepre keszult jatekok kb ilyenek: Jon feherlovon a Blur arcu kiralyfi es megmenti a kocka feju

kiralylanyt.Ha jobban belegondolunk a Q3 is csak egy otlet amivel mar evek ota kabitjak a nepet.Az egesz

csak egy gyors engin-bol all ami nem csoda hiszen nincs is benne semmi eget rengeto.A palya grafikalya

eleg kubista ahhoz kepest hogy nurbs-os iveket igertek a megjelenes elott.Persze egy palya editortol nem

is varhat mast az ember.Ha a figurakat vagy amonstereket nezzuk ott sincs bolnyolult fizika es kb 10 db

10-60 fremes animaciokat vetit a program bizonyos sorrendben.Ha pl a Square-nel egy inyen engint nem

rittyentenek a fiuk 3-4 honap alatt akkor a programozoknak felisut-leisut.Es a szep grafikahoz nem kell

sok poligon csak okosan kell hasznalni azt ami van.Woodoo n+1... ide vagy oda ,a DC csak 3 millio

poligont tud vetiteni,ez persze toredeke a mostani 3D-s kartyaknak megis olyan szintu 3D-s grafikaval

meg nem talalkoztam PC-n mint amilyen a SHENMUE vagy pl. a CODE VERONICA.De ha mar a poloigonszamnal

tartunk akkor meg a PS2-rol meg nem is beszeltunk.Egy PC-s jateknal 1 frem alatt csak kb 10 000 poligont
latunk ezt beszorozzuk mondjuk 60 fps-sel az meg mindig csak 600 000 poligon!

Csak tajekoztatasul:PSX kb 2 000 poli/frem 30 fps-sel
DC kb 15-20 000 poli/frem 30 fps-sel
PS2 a hivatalos bemutaton 100 000 poli/frem 60 fps-sel
woodoo 3 kb 20-25 000 30 fp-ssel
persze ezek messze elmaradnak a hivatalos adatoktol ezek texturazva+fenyekkel ertendok.A

teljesitmenyi adatok altalaban a legbutabb poligonokra vonatkoznak textura es vertex szinezes nelkul.

Hat egyenlore csak ennyit.

Előzmény: accord (29)
devon Creative Commons License 2000.05.23 0 0 51
Szerintem meg kell fontolni, hogy mire akarod hasznalni azt a bizonyos hardware-t.
A jatek tipusa is eldonti, hogy melyik platform a jobb, a Quake, strategia, repszimulator tipusu jatekokra jobb a PC, es evvel kifujt. Ha esetleg valaki KOMOLY munkara akarja hasznalni a PC-t, akkor annak nagyon kemenyen a zsebebe kell nyulnia, hogy megfelelo teljesitmenyu gephez jusson, mert ugy az ido penz.
A PSX-es kontrollerol annyit, hogy magasan a legjobban eltalat pad ami letezik. egyepkent a PSX-hez is lehet kapni mindent ami PC-hez van. Es nagyon kivancsi lennek ra hogy lehet majd Metal Gear-t jatszani PC-n.
Nem tom miert baj ha TV-n kell nezni a gamet-t, egyresz sokkal szebb szinei vannak mint egy monitornak, masresz nem tom kinek van anyagi kerete egy 85-cm-es monitoron jatszani.
Előzmény: greg5 (0)
Jon Creative Commons License 2000.05.22 0 0 50
PSX1-hez is van eger, a "kurzoros" jatekok ki is hasznaljak.

J.

Előzmény: bundee (46)
basys Creative Commons License 2000.05.20 0 0 49
Mind nagyon ügyesek vagytok pc-sek köztük én is!!
De jo lenne ha azon is elgondolkodnátok hogy egy 9 éves kissrác meg egy két müszaki talántum hogy igazodik ki ezen a nekünk"logikusan adja magát pc-n"!Mert azthiszem ezt a psx et azoknak találták ki akik nem 34 gomb lenyomása után szeretnének zenéthalgatni,játszani és nemsokára dvd nézni(ha minden igaz karácsonyra)hanem 1 2 gombnyomásra!!
NEM MINDEGY:)
másrészt egyik nem szoritja ki a másikat!
NEM AZ A JÖVÖ HOGY EGY GÉP ELÖTT ÉLJÜK LE AZ ÉLETÜNKET hanem hogy a mindennapos ezközeinknek egy csöpnyi agyat agyunk amivel mindennapjainkat megkönyitik(persze ebbe egy kiss piac politikát is beleültetnek nem is picit)dehát igy megyünk elöre.LASSAN DE BIZTOSAN
ne legyetek tul feszesek mert akkor lemaratok valamiröl és észre se veszitek!
Thas Creative Commons License 2000.03.13 0 0 48
Hi!

Hát igen. Nem csak a grafika számít, hanem a játék minősége is. Például PC-n sokan istenként tisztelik az NFS4-et, de nekem pl abszolút nem tetszik. Túl azon, hogy a kocsikat jól megnyújtja felfelé, még az autó szimulációja se valami jó, meg aztán hiába néz ki úgy mintha az országúton mennénk, valójában zárt pályán versenyzünk. A Test Drive 3 óta nem is nagyon adtak ki olyan autóversenyt ahol teljesen szabadon lehetett autózni :(. Ott az ember kiélhette a szadista hajlamait amikor a mezőn kergette a csirkéket.
A PS2 USB portról annyit, ha tényleg lesz rajta akkor az jelentősen megnöveli az egész gép használhatóságát, már ha a programozók is úgy gondolják.
...és végül: A PC-S PROGRAMOZÓK NEM LUSTÁK, CSAK EGYSZERŰEN A PROGRAMOZÓK ILYENEK!!!! /platformtól függetlenül/

Üdv.:THAS

Jay Creative Commons License 2000.03.11 0 0 47
Lehet PS-hez is csatlakoztatni egeret, a PS2-nek pedig már USB portja is lesz.
Előzmény: Fr3nZy (45)
bundee Creative Commons License 2000.03.11 0 0 46
Udv...

Igen, ez igyvan.

A konzol jatekok a (3d-s) platform, akcio, es autoverseny jellegu jatekokra vannak kihegyezve.

A redalert az tenyleg tragedia psx1-en.
De lattam mar olyan kalandjatekot, ahol egy kurzort kellett mozgatni a kepernyon - hat, az valami tragedia volt (clock tower 2).

Bar, elmeletileg minden olyan jatek, amihez nem kell eger, megvalosithato konzolon.

bundee

Előzmény: Fr3nZy (45)
Fr3nZy Creative Commons License 2000.03.10 0 0 45
Lehet hogy autoversenyben, verekedos jatekban felveszi a versenyt...na de csak ilyet jatszunk? Ne csak a grafikat nezzuk, de pl. egy bonyolultabb repuloszimulatort vagy egy strategia jatekot hogy iranyitasz PSX(PSX2-on)...mert szerintem psx1en tragedia pl a warcraft tipusu jatek -> eger nelkul??
Jon Creative Commons License 2000.03.10 0 0 44
Hi!

Igaz lehet ez is, de en kicsit a PC-felhasznalok atveresenek es kizsakmanyolasanak erzem a HW fejlesztgeteseket, stb.

Plane hogy az Intel megcsinalta hogy gyartott 120 MHz-s procit es felszitazta 90-nek, hogy kesobb jelentos befektetes nelkul eladja ugyanazt dragabban a valodi erteket rairva. Az osszes "felhuzhato" proci ilyen! Szoval ha valaki orul hogy megy nagyobb orajelen a procija es milyen ugyes, akkor tudatositom benne, hogy az 90% valoszinuseggel egy valoban nagyobb orajelu proci. :)

Szoval en valahol onerzeti okbol sem veszek otthonra PC-t, mert sajnos az embert rakenyszeritik az uj HW-k megvasarlasara a dilettans, optimalizalni keptelen (vagy lusta) coderek.

Amennyit fejlodik a PC 2 ev alatt, azt PS2-n behozzak a coderek tudassal szvsz.

Jon

Előzmény: Thas (43)
Thas Creative Commons License 2000.03.10 0 0 43
Hali!

A fix HW egy ideig tenyleg elony, de megvannak a maga korlatai. PC-n ezt megprobaltak a kulonbozo szabvanyokkal megoldani, csak eppen kicsit tullottek a celon /pl Intel MMX vs AMD 3dnow/. A szabvanyositas miatt ma mar egyre kevesebben kodolnak hardverkozeli modon, inkabb azt mondjak, hogy tegyel be egy kartyat ami tud pl Direct3D-t es kesz. Kesobb aztan lehet, hogy kiadnak egy-ket patch file-t, de nem jellemzo.
A doom klonok azok egy kulon allatfajt alkotnak. Egyreszt ma mar csak egy-ket jo 3d motor van a piacon, es a tobbiek azt veszik meg licenszbe, masreszt igy is allandoan csuszkalnak a programok megjelenesi datumai /ld Duke Forever :)/

Azon azert kicsit meglepodtem, hogy van profi jatekos is, mert szerintem a profi azt jelenti, hogy ebbol el meg. Azt hiszem ott lehet a nezetelteres kozottunk, hogy aki PS2-t vesz az "csak" jatszani /webezni, filmet nezni/ , szorakozni akar. Persze ezeket en is csinalom, de dolgozok is a gepen.
A PC fejlesztgetese pedig nem olyan megerolteto, ha az ember tudja, hogy mikor kell eladni es venni /tiszta tozsde/, es a gep is mindig jobb lesz. Mind1. Majd, ha lesz a kornyeken valakinek PS2-je akkor kozelebbrol is megnezem, bar azt hiszem en akkor is a PC mellett maradok.

Udv.: Thas

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.09 0 0 42
Pont ezt mondtam en is...
Olyan gyorsan (es dragan) kovetik egymast az "uj" konfig hardvercuccok, hogy a koderek nem tanuljak meg (es nincs is ertelme megtanulni) a maximalis kihasznalasukat...
MusaiC
Jon Creative Commons License 2000.03.08 0 0 41
szia Thas

Igen, igazad van, otthonra pc-t vesz az ember, de aki profi az celszamitogepet. Namarmost a PS1-2 is vegulis celgep, es hulyeseg az olyan dolog hogy "szar a psx mert nemlehet rajta szoveget szerkeszteni".

Jatek szempontbol PS2 a nyero. Tablazatkezeles szempontbol meg a pc/windozxx.

Az aranyokba azert vedd bele hogy alapbol DVD player es nincs gorcsoles az installalgatassal, uj kartya/proci cserevel, nem banod meg hogy riva-t vettel akarmi4 helyett stb. Es minosegi jatekok keszultek/nek ps-re, final fantasy sorozat, gran turismo, tekkenek... PC-re nem fejleszt olyan ceg ami arcadera is, PS-re a Namco atiratokat megtalalod jatektermekben, ami azert egy minosegi vedjegy.

A masik meg az optimalizalas. Fix HW-re sokkal konyebb barmit optimalizalni mint egy PC-re ahol nem nyulhatsz melyebben a gep lelkivilagaba, mindent drivereken keresztul vegez a coder, es ez bizony megkoti a kezeit.

Hogy mit is tud a PS2 igazan az talan egy ev mulva valik vilagossa, mert pld a TombRaider4 vagy Ridge Racer4 a gep tudasahoz kepest szenzacios latvany (2mega ram es 33mhz proci mellett!!!), pedig ugyanazon a HW-n futnak mint az elso PSX 1997 korul. PC-re az allando uj kartyak miatt szerintem nincs idejuk megtanulni a codereknek a jobb kihasznalast, ennek jele a merhetetlen doom clone ami kijott mostanaban...

Jon

Előzmény: Thas (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!