Keresés

Részletes keresés

devilbird Creative Commons License 2006.09.03 0 0 416
szerintem ez a film túl van misztifikálva
Gaark Creative Commons License 2004.11.16 0 0 415
Ez szerintem is tök egyértelmű.
Előzmény: Szigi101 (413)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.11.16 0 0 414
Bizony.
Előzmény: Szigi101 (413)
Szigi101 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 413
...meg amikor meglátta a holttestet, milyen eszelős mozdulattal rejtette el a pisztolyt!... áááá, a férjére ment volna ő is.
Előzmény: Szigi101 (412)
Szigi101 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 412
Háááát nem tudom!
Az a kép, amikor megy az esőben, mint egy katona, feltartott pisztollyal a ház felé... Az nem az a tipikus öngyilkos magatartás, nem? :-)
Előzmény: Conscience (411)
Conscience Creative Commons License 2003.07.26 0 0 411
A felesége nem akarta megölni.
Ő leginkább maga felé akarta fordítani a fegyvert...
Előzmény: Szigi101 (408)
Szigi101 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 410
Igazad lehet, Anu... Talán így már nem tudott sikerességet sugározni - a sikeresség érdekében :-)
Előzmény: Anu (409)
Anu Creative Commons License 2003.06.11 0 0 409
Szerintem azért akarta a nő megölni, mert már nem ő volt az "úr" a házban. A pasi kezdett magára találni, leugatta az asszonyt stb. És szerintem ez nem tetszett neki. De ha van más tipp, arra kíváncsi vagyok. :-)
Előzmény: Szigi101 (408)
Szigi101 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 408
1) mert "rendnek és fegyelemnek kell lennie" :-)

2) Mindkett? belejátszhat. S?t, talán még az is, hogy ?t elutasítják, a fiát meg "nem".

Amit én nem értettem igazán, hogy a felesége ugyan miért akarja megölni. Csak azért, mert nem futhatott tovább az ingatlankirállyal?

Előzmény: Fidél (407)
Fidél Creative Commons License 2003.06.11 0 0 407
Szia Szigi101!

1) Igaz. Az viszont nem volt tiszta, hogy miért nem léphetett be a gyerek a szobába, ahol a náci relikviát őrizte.

2) Két okból ölhette meg:
Maga miatt. (mert lelepleződött)
A fia miatt. (mert megrontotta)
Mindkét esetben a videofelvétel, majd a drogátadás kavart be.

3) Erre nem gondoltam. Logikus.

4) Sötétítőfüggöny igenis van. Csak azt nem értem minek, ha nem használják semmire.

Előzmény: Szigi101 (406)
Szigi101 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 406
Szia Fidél!

1) A keménykezű, drogüldöző, fegyvermániás nácigyanús katonatiszt apa egy gyenge, szerencsétlen homokos alak (valszeg a katonaság miatt), aki keménykedéssel próbálja leplezni a szerencsétlenségét

2) "Az hogy összejött a gyilkossághoz való megintcsak az érthetetlen véletlenek sokasága." eztet nem értem :-)))

3) "Miért filmezte le a szomszédot, amikor meztelenül súlyzózott" ehh, ezt én sem nagyon értettem, talán annyi lehet, hogy ismét elkapott egy pillanatot - egy pillanatot, ahol látott egy embert úgymond a "poraiból újjáéledni" a sz?ke lány által.

4) Sötétít?: Amerikában ez nem szokás :-)))

Örülök, hogy tetszett a film! :-)

Előzmény: Fidél (405)
Fidél Creative Commons License 2003.06.11 0 0 405
Hétfőn láttam a filmet.
Összességében tetszett, de volt benne pár dolog, ami furcsa volt.
Például az, hogy a keménykezű, drogüldöző, fegyvermániás nácigyanús katonatiszt apa a végére teljesen átalakult egy gyenge, szerencsétlen homokosgyanús alakká.
Az hogy összejött a gyilkossághoz való megintcsak az érthetetlen véletlenek sokasága.
Miért filmezte le a szomszédot, amikor meztelenül súlyzózott.
És minek van a sötétítő (ekkor sem, meg a drogátadáskor sem volt elhúzva)?
Szabi11 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 404
Tegnap megszerettem volna nézni,de nem elmulasztottam.
Mikor a mozikban adtak akkor is elmulasztottam megnézni.
Majd ki kölcsönzöm ,kazettán.
Szigi101 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 403
...és tegnap este is csodálatos volt és borsózott a hátam a gyönyörűségtől...
mint mindig... :-)
Előzmény: Szigi101 (402)
Szigi101 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 402
Egy jó és egy rossz hír kedvenc filmemmel kapcsolatban:

- a TV2 leadja hétfő este :-)
- levették a műsorukról a mozik :-(

Előzmény: Conscience (401)
Conscience Creative Commons License 2000.12.18 0 0 401
Sajnálom, hogy több mint fél éve haldoklik ez a topic. Ennyire nem aktuális már a film mondanivalója ?
Rastaman Creative Commons License 2000.09.03 0 0 400
Most visszaterve a filmre, jo volt, tetszett, de megse hagyott bennem olyan mely nyomokat! Ugy ertem ezt, hogy ha valaki megkerdezi, hogy melyik film ragadott meg, akkor ez nem volt kozottuk. Kicsit hasonlo erzesem van ezzel kapcsolatban, mint a Fight Clubbal: jo volt, tetszett, de nem ereztem 100%-osan oszintenek, kicsiket mesterkelt...
Mind2-rol ugy jottem ki, hogy hoppa, de megis, igy utolag, vegiggondolva...
Előzmény: H.Potter (396)
Jó estét Creative Commons License 2000.08.25 0 0 399
:-))))))))))
Előzmény: H.Potter (398)
H.Potter Creative Commons License 2000.08.25 0 0 398
Bocs! Bocs! Bocs!
Rögtön beszólnak... Ide se jövök többet! :O)))
Előzmény: Jó estét (397)
Jó estét Creative Commons License 2000.08.25 0 0 397
engem kifelejtettel :-))
en hoztam fel a topikot :-)))
Előzmény: H.Potter (396)
H.Potter Creative Commons License 2000.08.25 0 0 396
Sziasztok!

Élmény volt elolvasni az egészet, bár a szemben álló felek bizonyára másképp élték meg. Ha ez egy film lett volna, a végén valaki biztos lelőtt volna valakit. És akkor lehetett volna vitatkozni elölről, miért is történt, ami történt, egészen a következő pisztolydörrenésig. És így tovább! :O)

Még egy új gondolat, talán sikerült figyelmesen végigböngésznem a topicot(bár a virtuális bicska gyakran nyílt a zsebemben...), és nem egy agyonragozott dolgot ráncigálok elő:

Ókori görög sorsdrámák: a főhős szembekerül a szűkebb-tágabb környezetével (ha úgy jobban tetszik, a világrenddel), bukása elkerülhetetlen, épp ez a katarzis forrása. Hangvétel: felváltva "komoly, filozofikus" és helyenként egész nyersen pajkos. (Legalábbis az eredetikben. Arany János szemérmességének köszönhetően az arányok a fordításokban nem mindig felelnek meg az eredetinek.)
Kicsit Lesteres, nem?

A magam részéről: AB tökéletes, sehol semmi hiba. Kevin Spacey tökéletes. Még Lester lányának mellei is tökéletesek, legyenek akár egyformák, vagy legyen akár az egyik kisebb, mint a másik.

Változtasd meg élted! - ahogy a költő mondja. Én még annyit tennék hozzá: mindannyian kicsi kis Lesterek vagyunk. És ez olyan szomorú. Meg olyan szép. Hu nóz??? (Egy tippem legalábbis lenne valakiről, aki azt hiszi magáról, hogy ő igen..)

Sally, Boribon, Bokor és bocs erről az oldalról mindenki, akit kifelejtettem: őszinte tiszteletem a küzdelemért!

Rastaman Creative Commons License 2000.07.28 0 0 395
Hat igen, nem veletlenul mondtam, hogy tuti mindenki ismeri...
meg vmi remlett is Kevinnel meg a topiccal kapcs.-ban...
Azert nem kell rogton letamadni!

NEm lattam, de ha szol volna valaki, hogy erdemes...
Talan te! :))

Locutus Creative Commons License 2000.07.27 0 0 394
nem letámadni kell a tudatlanokat, hanem felvilágosítani. :-)
egyébként én annak ellenére, hogy már pár éve láttam egyszer a közönséges bűnözőket, csak most májusban tudtam beazonosítani. ami rémlett a filmcím alapján: faliújság, tele mindenféle izével + egy bögre. a szereplők abszolút nem. még kevin SEM. igaz, arra emlékeztem hogy nagyon tetszett.
persze amikor elkezdtem nézni másodszor, kb. 2 perc után összeállt bennem az egész film.
az oscar-díjak tekintetében pedig NEM minden ember tájékozott. :-)
Előzmény: SunshineSally (393)
SunshineSally Creative Commons License 2000.07.27 0 0 393
Bocs, hogy így rádtámadtam, de egy kicsit kiakasztott, hogy Kevin egyik legismertebb és legjobb filmjéről így nyilatkozol (ezért kapta az első oscarját, ember!).... és TÉNYLEG nem hallottál még a filmről????
Előzmény: SunshineSally (392)
SunshineSally Creative Commons License 2000.07.27 0 0 392
UGYE EZ VICC???????
Ha nem, akkor nagyon égő... hol voltál az elmúlt 5 évben????
Előzmény: Rastaman (391)
Rastaman Creative Commons License 2000.07.27 0 0 391
Tegnap volt a Kevin fiju az egyik TV-n: a film cime vmi Kozonseges Bunozok, vagy ilyesmi
Tuti mindenki ismeri, csak en nem hallottam meg rola....
Ezert meg se neztem! :))

Na jo, nem ezert, de tenyleg nem lattam...

Jó estét Creative Commons License 2000.07.25 0 0 390
Itt (USA) mar kijott videon tobb mint 1 honapja,
Előzmény: SunshineSally (388)
bokor Creative Commons License 2000.07.24 0 0 389
És mi a helyzte mondjuk a DVD-vel? Van rá esély, hogy legalább úgy megszerezzük a szinkronizálatlan változatot?
Előzmény: Viveca (387)
SunshineSally Creative Commons License 2000.07.24 0 0 388
Hááááááááát.... mivel nálunk még videotékákban sincs, nem hiszem, hogy egyhamar rátehetnénk a kezünket akár a szinkronizált változatra is... Nem tudom, hogy a németek tényleg ilyen gyorsak-e, én úgy tudtam, hogy az amcsiknál is csak októbertől lehet megvenni.
Előzmény: Viveca (387)
Viveca Creative Commons License 2000.07.23 0 0 387
Szia Sally!
Ma láttam, hogy egy német adón az AB a hónap videoja. Nem tudod véletlenül, hogy NÁLUNK mikor lehet hozzájutni? Na persze gondolom, hogy ha kiadják videon, akkor egyben szinkronizálják is, ami egyenlő az agyoncsapással, dehát ez van...
Előzmény: SunshineSally (376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!