Keresés

Részletes keresés

_banner_ Creative Commons License 2003.07.24 0 0 104
Dejo is lenne! :)
Előzmény: dejo (103)
dejo Creative Commons License 2003.07.16 0 0 103
... vagy legalább egy kis jeget, de most nyáron ebben a melegben!
Tibó Creative Commons License 2003.04.25 0 0 102
" Korábban írtunk arról, hogy fedett jégpálya is épülhetne a Bujtosi mellé, szomorú hír, hogy ennek a tervnek ez végül is nem lett része. Az intézményt fenntartó megyei önkormányzat nem tett le véglegesen erről a beruházásról sem, de megfelelő befektetőt keresnek hozzá. Ide tartozó hír, hogy ismereteink szerint a főiskola mellé tervezett jégpálya megvalósítása is meghiúsult, így a nyíregyháziak, szabolcsiak továbbra is műjég nélkül maradhatnak."
Indexkelet

Hát sajna, úgy látszik minden marad a régiben.

legyke Creative Commons License 2003.04.06 0 0 101
Sz.N. még tanácselnök korában megigérte.Sőt beszedte az általa tahóknaknak nézett lakosoktót a TEHO-t.Ebből kellett volna megcsinálni.Kérjétek tőle számon.
Tibó Creative Commons License 2003.01.15 0 0 100
Hmm, ez igaz, de biztosan megéri nekik akkor.
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 99
Naja, csak ezek állami, önkormányzati beruházások... Itt viszont befektetői csoport-ról van szó.
Előzmény: Tibó (98)
Tibó Creative Commons License 2003.01.15 0 0 98
Vannak ilyen beruházások...
Lásd Stadion, Parlament, betonút, ... .
Előzmény: H. Kovács (97)
H. Kovács Creative Commons License 2003.01.15 0 0 97
Ezt ki hiszi el? 3-400 milkós beruház, a megtérülés meg nem érdekes...
Előzmény: _LaJoS_ (91)
dejo Creative Commons License 2003.01.15 0 0 96
Nem rajtam múlik.
Ha jól emlékszem ott amúgy is "csak" papír-nyár van, ami azt jelenti, hogy néhány évre telepítették, amíg a területet nem hasznosítják.
Azért nem minden fa kivágása jelent katasztrófát.
Csak megmosolygom a karácsonyi cserepes fenyő mániát is. Megmentenek egy fát! Persze, de a karácsonyfának való fákat nem a vad erdőből vágják ki, hanem ültetvényeken direkt karácsonyfának termesztik. Vannak olyan elvetemült emberek, akik (részben) ebből élnek.
Ilyen alapon bútort se vegyen senki, mert ahoz is ki kell vágni a fát.
Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 95
Remélem nem akarod kivágni a fákat?
Előzmény: dejo (94)
dejo Creative Commons License 2003.01.15 0 0 94
Egészen nagy terület van a BUSZACSÁ-val és a DOMUS-szal szemben, az EUROPA Hotellel átelenben.
Előzmény: _LaJoS_ (93)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.01.14 0 0 93
Hehe :)
Én midenesetre kiváncsian várom, mi lesz belőle. Más kérdés, hogy nem nagyon tudom, hol van ott annyi beépíthető hely, hogy jégpálya, uszoda, tekepálya és szabadtéri műfüves pálya is elférjen, de ez szerencsére nem az én gondom.
Előzmény: Tibó (92)
Tibó Creative Commons License 2003.01.14 0 0 92
Vazze, most alartam belinkelni!
Mindenesetre hajrá ÖKk!
Előzmény: _LaJoS_ (91)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.01.14 0 0 91

Fedett jégpálya a Bujtosi mellett?


2003.01.13.


Az idei programokról érdeklődtünk a Bujtosi Szabadidő Csarnokban, közben kiderült, akár még az idei évben fedett jégpálya épülhet a csarnok mellé.


Tompa Andort, a Bujtosi Szabadidő Csarnok igazgatóját azért kerestük, hogy az intézmény idei programjairól, és esetleges fejlesztésekről kérdezzük. Utóbbival kapcsolatban érdekes hírrel szolgált az intézmény vezetője.

- Ha a csarnok fenntartónak, a megyei és a nyíregyházi városi önkormányzatnak sikerül megegyezni a befektető csoporttal, akkor akár még az idén elkezdődhet a csarnok mellett egy fedett jégpálya megépítése. A befektetőnek kész tervei vannak, ehhez hasonló csarnokot Európában már sokfelé építettek. Egy finn tervek alapján készülő fedett, faszerkezetű csarnokról lenne szó, amiben télen-nyáron lehetne korcsolyázni. A pálya mellett ötszáz fős nézőtér is helyet kapna. Az épülethez önálló kiszolgáló rész is tartozna, így öltözők is készülnének. A beruházás 300-400 milliós összegbe kerülne, de ezt egy befektető csoport vállalná magára. Ők vállalnák az üzemeltetést. A csarnokot délelőtt 8-tól 12-ig ingyen használhatnánk. Terveink szerint délelőttönként a Nyíregyházán és ötven kilométeres vonzáskörzetében élő összes iskoláskorú gyermek megtanulhatna itt korcsolyázni. Remélem az érdekelt két önkormányzatnak és a befektetőnek sikerül minél hamarabb megállapodniuk. A csarnokot az eddigi tapasztalatok alapján fél év alatt fel lehet építeni. A hűtéskor keletkező hulladék hőt is felhasználhatnánk, ami az energiára költött költségeinket csökkentené - mondta Tompa Andor.

Tompa Andor további tervekről is beszélt. Mint közismert, a csarnok már több éve pályázik címzett állami támogatásra, azzal a céllal, hogy a csarnok rekonstrukciójára sor kerüljön. A pályázatot az idén is benyújtják. Ebben a csarnok műszaki rendszereinek teljes rekonstrukciója szerepelne. Kicserélnék a burkolatokat és álmennyezeteket. A felújítás mellet a pályázatban szerepel egy fedett uszoda, tekepálya megépítése, és egy szabadtéri műfüves focipálya kialakítása. A pálya mérete a tervek szerint hasonló lenne, mint a csarnok küzdőtere. Ami már biztos, az idénre is terveznek 30 milliós keret összeggel felújítást. Ezt a megye és a város finanszírozná. Ebből a pénzből elsősorban a csarnok tetőszerkezeteinek szigetelését újítanák fel.

Az igazgatótól azt is megtudtuk, az intézmény évi költségvetése már meghaladja a 120 millió forintot. Ennek majd harmadát a fűtési, energia költségek teszik ki. Ezért hosszútávon a csarnok takarékosabb energia ellátásáról is érdemes lenne gondolkozni. A 120 millióból a megyei és a nyíregyházi városi önkormányzat 80 milliót vállal, a többit az intézmény saját bevételből fedezi.

Az igazgató elmondta, évente 110-120 bajnoki meccset játszanak a csapatok a Bujtosiban. Gyakorlatilag minden harmadik nap szolgálnak látnivalóval. Az idén is számítanak a már szokásos rendezvényekre. Februárban ismét lesz foci a csarnokban. Megrendezik a már hagyományos megyei kispályás bajnokság döntőit, és a Kölyök Kupát is. Márciusban egy női kézilabda torna megrendezését is megpályázták, a magyar női válogatott egy négyes tornának lenne itt a házigazdája, de erről még nincs döntés a szövetségben. Lesz bál is a csarnokban: a görög katolikusok minden évben itt rendezik farsangi báljukat. Tavasszal lesz Vakáció kiállítás, Szexpo és a nyár elején Kelet-Nyugat Expo, ősszel díszmadár kiállítás.

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.27 0 0 90
A nagyasszony már nem ígérget...
Már arra is lusta.
Mellesleg mit tudna ígértni?
Egy csomó olyasmit, amit 8 év
alatt neki kellett volna meg-
valósítani?
Előzmény: Tibó (88)
Don Valentino Creative Commons License 2002.09.27 0 0 89
Nem kell mulyegpalya. Balesetveszelyes. :o)
Tibó Creative Commons License 2002.09.20 0 0 88
Énis olvastam azigéretet.
Dehát hiába igérget, ugyse választják meg.
De legalább Csabainé is igérhetne hasonló jókat!
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.09.20 0 0 87
Na de hogy jön ez ide?
Előzmény: dejo (86)
dejo Creative Commons License 2002.09.20 0 0 86
Juteszembe Orbán Viktor mikor számol el a koronára összeszedett pénzekkel? Amikor még királynak hitte magát?
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.20 0 0 85
Jut eszembe Csabainé mikor számol el a műjégpályára összeszedett pénzekkel? Amikor még tanácselnök volt...
Előzmény: dejo (82)
dejo Creative Commons License 2002.09.20 0 0 84
Jajj,úgy élvezem én a strandot.. ;-{)E
Előzmény: Don Valentino (83)
Don Valentino Creative Commons License 2002.09.20 0 0 83
En is inkabb uszodat szeretnek.
Előzmény: dejo (82)
dejo Creative Commons License 2002.09.20 0 0 82
Már ő is ígérget, mint a Schmitt Pál?
Nyíregyháza lakó kártya nem lesz?
Műjégpálya helyett (mellet) én inkább uszodá(ka)t szeretnék, meg azt, hogy ne legyen az örökösföldi ABC előtti járdán spontán-piac.
Ilyeneket nem ígér a nagypapáról elnevezett tér lakóinak?
Előzmény: Törölt nick (80)
_banner_ Creative Commons License 2002.09.19 0 0 81
Annyira azért nem fontos. :D
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.19 0 0 80
Ha Fazekas János nyer, akkor teljesül Akademy álma is :DDD
én55 Creative Commons License 2001.12.07 0 0 79
Ez a hír olyan rosszul van megírva a címzéstől kezdve a belső szerkezetéig, hogy híven mutatja hol tart ma az újságírás. De nehogy azt hidd ez csak a Zindex Keleten van így. Hasonló dolgokkal találkozhatsz még pl. a Sunshine vagy a Gold FM rádiónál is. Ma a szerkesztőségek adnak valami pénzt a kezdőknek, oszt indulhat a munka. A szerkesztők lusták javítani, tanítani, foglalkozni velük.
Előzmény: _LaJoS_ (77)
Papci Creative Commons License 2001.12.07 0 0 78
Teljesen igazad van! Nem volt tul nyero ez a hir. Javitottam
Előzmény: _LaJoS_ (77)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.12.07 0 0 77
Huhh, egy rendkívül összetett hírre bukkantam az indexkeleten: öt topikba is beférne, de valamért mégis egyedül ide teszem be (nehogy kimoderáljanak floodolásért :))

Vasárnap Demjén Rózsi a Nyírplázában
[ 2001. december 6.]
V-Motorock egykori frontembere, a mai napig népszerű énekes december 9-én a Nyírplázában várja az érdeklődőket. A Kölcsei Televízió kötetlen beszélgetős műsorának a Traccs party-nak lesz az élő felvétele december 9-én vasárnap 17 órától a Nyírplázában. A műsor sztárvendége Demjén Ferenc ’’Rózsi’’ a napjainkban is igen népszerű énekes-zenész. A kötetlen beszélgetős műsor elsősorban pályájáról és magánéletéről szól majd, számos zenei betéttel. Mindeközben a kötetlen beszélgetés alatt és után számítanak a jelenlévő közönség aktivitására a faggatózás terén. Aki csak ezért látogat el a plázába, az jó lesz ha korcsolyát is visz magával, mert a Görlandban ingyenes jégpálya áll a jégkori kedvelőinek rendelkezésére egész decemberben.



A további négy topik: SZSZB könnyűzenei, plázás, Kölcsey TV-s, plusz Papci fogadószobája, mert Kölcsey nevét még mindig y-nal írjuk. Más. Néha meg is értem a reklámtörvény (remélem jól írom, és így hívják) motivációját: milyen hülye egy név az, hogy Görland (még akkor is, ha értem a mögötte némileg erőltetett módon megbújó „szóviccet”)!

Don Valentino Creative Commons License 2001.11.15 0 0 76
Mi lett vele?
Egyebkent tenyleg nem art mar egy palya. Egy normalis megyeszekhelynek kell, hogy legyen. (ha mar debiben van...)
Előzmény: Tanársegéd (75)
Tanársegéd Creative Commons License 2001.11.14 0 0 75
Kár, hogy Akademy nem érhette meg ezt a jóhírt :((( Legalábbis nickileg.
Előzmény: _LaJoS_ (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!