Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 221
Sikerült megszerezni az FBI ügynökök matematika tesztjét az Egyesült Államokból. Tegye próbára Ön is a képességeit!
1. Mike-nak van egy 30 töltényes géppisztolya. Ahogy a highway-en kocsikra lövöldöz, 10 közül csak 6-ot talál el, és minden alkalommal 13-szor lő. Hány lövöldözésben vehet reszt anélkül, hogy újra kellene töltenie?
2. Johnnak van 2 dkg kokainja. Elad Jimmynek 8 grammot 320 dollárért és 2 grammot Billynek 80
dollárért. Hány dollár értékű kokainja marad meg a végén?
3. Richard 3 lányt futtat. Ha minden férfi 65 dollárt fizet, hány férfit kell egy-egy lánynak kiszolgálnia, hogy Richard 800 dolláros napi kábítószer-szükséglete fedezve legyen?
4. Jacob fel akarja a 25 dkg heroinját hígítani úgy, hogy 20 %-kal több profitja legyen. Mennyi hígítószerre van szüksége ehhez?
5. Willie 200 dollárt kap egy BMW ellopásáért, 50-et egy Chevrolete-t és 100-at egy mikrobuszért. Ha a lopott BMW-k és a mikrobuszok száma összesen 5, hány Chevyt kell lopnia, hogy 800 dollárja legyen?
6. Robert 6 evet ült börtönben gyilkosságért. A zsákmányból 10 ezer dollár volt a része. Ha a nő, akivel összeállt, havi 100 dollárt költ, mennyi pénze marad, ha kijön a börtönből, és hány évet fog kapni, ha megöli a nőt, amiért elköltötte a pénzét
bloki Creative Commons License 2000.04.28 0 0 220
Kedves PuPu,

említs egy szuverén országot! Na ugye! Miért pont hazánktól várod el a "teljes szűzességet"?

Ne légy már olyan érzékeny! Anno, Bulgária 16. volt. Mi valahol utána. Túlértük. Már aki :-( .
Az FBI azért nem tankokkal, totális apparátussal van itt.

A Nyírfa-ügyet Mercurius-al beszéld meg, én nem látom a fátol az erdőt.

Előzmény: PuPu (219)
PuPu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 219
Tudod, kedves bloki, a szuverenitás is olyan, mint a szüzesség.
Nincs olyan, hogy majdnem szűz...
Előzmény: bloki (196)
PuPu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 218
Magyarázgatnék kicsinyt, lopós istenség!
1.FBI= Szövetségi Nyomozó Iroda
Magyarország hányadik tagállama az Amerikai Egyesült Államoknak?
Lemaradtam valamiről?
2.Olyan, hogy Nyírfa csoport nem volt, - ez a magyar _hírszerzés_ egyik akciójának neve volt, és azért "nyírta ki " a tevékenységet Nikolits, mert törvényes eljárás megkerülésével országgyűlési képviselőkre dogoztak, - tehát azt tették, amit Vityka szeretett volna bizonyítani, hogy a Fidesz prominensei ellen tettek, - irgum-burgum.
Ja , és mert a hírszerzést nem külföldön folytatták, hanem itthon.
Most meg a pénzt gyüjtik a Fidesznek, - úgy hogy nem tudom, hol itten a hasonlóság...
Mátészalka azért nem New York, - vagy közben fejlődött?
:O)
Előzmény: Mercurius (216)
bloki Creative Commons License 2000.04.28 0 0 217
Kedves Pupu,

nemzeti intézmény. És? (majdnem azt írtam: na és?) Nemzeti intézményeknek tilos kooperálni? A FIFA csukja be a boltot?
Ha valamilyen szándék kellően megalapozott, nem nevetséges. A nevetőket kell megnézni ilyenkor.
Hogy az oroszok/szovjetek mit nem tettek, arról itt ne polemizáljunk. Komolytalan a megjegyzésed.

Szuverenitási problémáidra egy korábbi beírásom talán gyógyír lesz. (197)

Előzmény: PuPu (215)
Mercurius Creative Commons License 2000.04.28 0 0 216
"Mindenki halálra röhögné magát, ha a Nemzetbiztonsági Hivatal kirendeltséget akarna nyitni
Washingtonban, "

Pupu kezd el halálra röhögni magad. Ez bármikor bekövetkezhet. A Nyirfa csoport nagyjából már így funkcionált, amig Nikolits ki nem nyírta.

Előzmény: PuPu (215)
PuPu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 215
Az blokikám, hogy az FBI egy nemzeti intézmény.
Mindenki halálra röhögné magát, ha a Nemzetbiztonsági Hivatal kirendeltséget akarna nyitni Washingtonban, - arra való hivatkozással, hogy a Magyarországon települt ukrán bűnözők oda küldik a lóvét.
Tetszik, nem tetszik, - ez egy nagyon is csúnya eljárás, - stílustalan, ha érted mire gondolok.
Ilyet az oroszok se csináltak, - és az amiknak se lenne erre szükségük.
Más lenne a dolog optikája, ha nemzetközi szervezet cégére alatt dolgoznának.
Neked is biztos kell otthon mosogatnod, -de arra azért van engedélyed, hogy kifelé azt hirdesd: te vagy a ház ura...
:O)
Előzmény: bloki (214)
bloki Creative Commons License 2000.04.28 0 0 214
Kedves Pupu,

tudnál okot említeni az általad említett intézmények esetleges szükségességére? Szóval, akár hipotetikusan is? Meg, biztos, hogy nincsenek itt? (A KGB utóda valóban sokat tudhat a témában, az önismeret, ugyebár! :-))
Az FBI konkrét feladattal jött, nyiltan, egy valós/létező probléma megoldására. Mi vicces van ebben?

Előzmény: PuPu (212)
Mercurius Creative Commons License 2000.04.28 0 0 213
Pupu látom megint nem értesz semmit. Tudod te mi volt Szemjon Mogiljevics azelott ?
Ő volt az itteni KGB részleg főnöke. Ilyen minőségében szervezte meg Mo.-án az orosz zsidók exodusát. Közben jól kifosztotta őket, Izraelt meg telepetézte orosz ügynökökkel. Lett is elég bajuk belőle. Ha legalább az orosz bankbotrányt figyelemmel kísérted volna, akkor láthattad volna, hogy az új orosz hírszerzés és a maffia eléggé összefonódott. Gyakorlatilag a maffia az orosz hírszerzés egy részlege.

A moszadnak meg nem kell itt irodát nyitnia, mert itt az FBI. Gyakorlarilag a magyar és az izraeli hirszerzés szolgáltatja a legtöbb adatot Szeva bácsiról. A három szolgálat a jelenlegi keretek közt is elég szorosan mükődik együtt a Vörös Maffia elleni harcban.

Előzmény: PuPu (212)
PuPu Creative Commons License 2000.04.28 0 0 212
Azért elnézetgetném, mit írnak a helyi rajongók, ha pl. aMoszad nyitna irodát fegyveres ügynökeivel itten, - esetleg a KGB utódja, - mivel azért az orosz bűnözésről ők tudhatnak a legtöbbet.
Egyébként ez is vicc. Miért pont az orosz bűnözők a célpnt, - Amerika elvesztette vezető szerepét a világban?
:O)
bloki Creative Commons License 2000.04.28 0 0 211
Kedves Albino,

egyetértek. Talán csak az utolsó mondatodhoz annyit: itt csukott szemmel is lehet (rész)eredményt elérni, annyi eredményre "éhes" dolog van/volt itt folyóban.
(Már az ügynökök puszta jelenléte is eredmény az én szememben.)

Előzmény: Albino (208)
bloki Creative Commons License 2000.04.28 0 0 210
Kedves Albino,

egyetértek. Talán csak az utolsó mondatodhoz annyit: itt csukott szemmel is lehet (rész)eredményt elérni, annyi eredményre "éhes" dolog van/volt itt folyóban.
(Már az ügynökök puszta jelenléte is eredmény az én szememben.)

Előzmény: Albino (208)
Albino Creative Commons License 2000.04.28 0 0 209
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Hi! Szerintem, ha figyelembe vesszük a magyar rendőrség statisztikáit, akkor rájövünk, hogy nem azért még árt egy kis segítség az itteni rendőröknek, mind technikailag1(műszaki), mint
pedig technikailag2(stílusban). Lehet hogy a két "csapat" tud egymástól mit tanulni.

Valamint, szerintem érthető, hogy az FBI hozzánk akar telepíteni néhány ügynököt, azért mert a maffia(pl.: orosz) keletről tör nyugatra. Egyébként érdekes lenne, ha egyből Oroszországba mennének az ottani/onnan kiáramló búnözők megfékezésére, az még odébb van.

Az FBI-t személy szerint beengedném fegyverrel együtt az országba, de csak próbaidősen, ha nem tudnak eredményt felmutatni(olyat, ami számunkra is hasznos), akkor bye bye FBI!

Előzmény: bloki (207)
Albino Creative Commons License 2000.04.28 0 0 208
Hi! Szerintem, ha figyelembe vesszük a magyar rendőrség statisztikáit, akkor rájövünk, hogy nem azért még árt egy kis segítség az itteni rendőröknek, mind technikailag1(műszaki), mint
pedig technikailag2(stílusban). Lehet hogy a két "csapat" tud egymástól mit tanulni.

Valamint, szerintem érthető, hogy az FBI hozzánk akar telepíteni néhány ügynököt, azért mert a maffia(pl.: orosz) keletről tör nyugatra. Egyébként érdekes lenne, ha egyből Oroszországba mennének az ottani/onnan kiáramló búnözők megfékezésére, az még odébb van.

Az FBI-t személy szerint beengedném fegyverrel együtt az országba, de csak próbaidősen, ha nem tudnak eredményt felmutatni(olyat, ami számunkra is hasznos), akkor bye bye FBI!

Előzmény: bloki (207)
bloki Creative Commons License 2000.03.01 0 0 207
Kedves cserny,

azt hogyan érted, hogy: "...lenyegeben ugyanolyan a a bunozes szinvonalamint itt ha nem rosszabb." Abszolútértelemben? Nagyobb ország, több pénz, nagyobb bűnözés, több summma, ez nem vitás... Magam, egy bizonyos aránypárról írtam.

Vizsgáljuk meg az időtényezőt is; USA-ban a "rendszer" a távoli múltba nyúlik vissza, s a rendellenességek "mögött" egy komoly gazdaság húzodik meg. Nálunk ez nem így van, nem volt jól működő gazdaságunk, és a "hídverésre" csak néhány év állt rendelkezésre. Tehát, sokkal arrogánsabban - s nem csak emiatt -, sokkal veszélyesebben (a gazdaságra nézve elsősorban) ütötte fel a fejét nálunk a jelenség.

Kissé gyerekesnek tartom ezt az öszehasonlítósdit, javaslom hanyagoljuk ezt a módszert.
(Meg ezt az érdekkülönbözőséget is.)

Írod: "KBI nagyon jo eszkoz volt". Mire építed ezt a kijelentésed?
Felsorolnád tételesen a KBI érdemeit? Adalékként (kóros alulinformáltságom kompenzálására :-) : kik hozták létre, mikor, miért, kikből állt, hogyan dolgozott; kik verték szét, mikor, miért, hogyan? Mi van helyette? :-)

A bűnözés relatív nagyságát továbbra is fontos paraméternek tartom, tehát a szürkegazdaságnál (miért csak ezt említed?) nem csak a pénz helye a fontos.

Előzmény: cserny (206)
cserny Creative Commons License 2000.02.29 0 0 206
Csak roviden:

Az USA-ban lenyegeben ugyanolyan a a bunozes szinvonalamint itt ha nem rosszabb.
Az ottani erdekvedelmi szervezetek(maffiak) nagyobb toke felett diszponalnak es ezert
a korrupcio szintje is magasabb. Ennek fenyeben furcsa hogy az FBI idejon maffiat
uldozni es ezt oly modon teszi ami szamara peldatlan mozgasszabadsagot biztosit.
A szervezett bunozes uldozesere a KBI nagyon jo eszkoz volt, sajnos szetvertek.
Az FBI az USA erdekei szerint fog cselekedni.
Ami a szurke gazdasagot illeti: szerintem elsosorban nem az a fontos hogy mekkora
a szintje, hanem hogy hol tartjak a tokejuket es hol fektetik be.

Előzmény: bloki (205)
bloki Creative Commons License 2000.02.29 0 0 205
Kedves cserny,

könnyű úgy eladni a dolgot (részedről), hogy a határrendszer túlzott nyitottsága, nem kívánatos személyek előnyt élveztetése miatt _külföldi_ rablóbandák és hazai "szimpatizánsainak" szimbiózisa folytán kialakult képmutató bűnőzői kör természetes jelenség kis hazánkban, toleranciával, együttérzéssel békésen együtt lehet élni ezzel a gyilkos bandával, okoznak egy kis kellemetlenséget, de lényegében patyolattiszta rendvédelmi szerveink ültükben megbirkóznak a feladattal, amit ez a képződmény ad, semmi szükség idegen állam konspíratív munkát is végző szolgálatának (mert a maffia nyílt kártyákkal játszik :-)) megjelenésére, ...
Szóval, könnyű, de nevetséges.

Mire már korábban utaltam, a szuverenitást inkább keletről fenyegetik (délről, északról), immár nem tankokkal, hanem az ottani kezelhetetlen, zűllött gazdasági szituáció exportjával (a forradalmat nem lehet exportálni :-), felrémlett a tananyag :-))

Igen - ismétlem -, az USA sem tündérkert, de az általad írtak ellenére jól prosperál. Ha a gazdasági teljesítőképesség és a rendellenességek aránya nálunk is olyan mérőszámmal lenne kifejezhető mint ott, akkor én is beállnék melléd aggodalmaskodni. Jelenleg viszont "aránytalanul" sokat szív ki ebből az országból a fekete- és szürkegazdaság, a szervezett bűnözés, politikai/gazdasági korruptció. És ha az erőfeszítésekkel nem sikerül kordában tartani, visszaszorítani (vannak biztató jelek), akkor sopánkodhaszt majd igazán...

Tonhal ügyben nem/sem vagyok járatos; azt akarod mondani, hogy Szeva bácsi tanította erre a trükkre a környezetvédőket, az ő eszköze a jog? :-))

Bocsáss meg, magyar létedre (mint írod) nem ártana néhány elemi összefüggést felismeri az ország állapotára vonatkozóan... (A maffia elleni harc üres jelszó? Akkor neked mi nem üres jelszó? Útolsó bekezdésed egyébként is illogikus...)

Előzmény: cserny (204)
cserny Creative Commons License 2000.02.28 0 0 204
Teny hogy eleg konnyu eladni a dolgot a "kozbiztonsag javaitasa" cimen de itt egy kulfoldi allam szervezete keszul beintegralodni a magyar belugyi szervekbe -nezetem szerint.
Mi van akkor ha az USA ugy latja jonak hogy felpiszkalja a roma kerdest? (hasonloan mint az koszovoi alban konfliktus felszitasa) A valasz az hogy az FBI altal tovabbitott informaciok segitegevel az USA ertesuleseket szerezhet a magyar ellenlepesekrol es kikerulheti azokat.
Persze idaig nem fognak elfajulni a dolgok hiszen a mindenkori magyar politika az "USA leghusegesebb tanitvanya" lesz de a szuverenitas serulesenek ez az elso lepcsofoka.

Egyebkent a szervezett bunozest nem a egyszeru allampolgarokat serto dolgok szintjen kell keresni. Nem betores,autofeltores, rablas az ami a szervezett bunozesre jellemzo. Hanem a politikai korrupcio, kabitoszerkereskedelem,prostitucio,vedelmi dijak szedese. (es a kelet-europai specialitas: az ertekes autok ellopasa) Tehat amiben sok penz van. Ezekbol (a szervezett autolopast kiveve) pedig az USA-ban is van boven. Altalaban en termeszeti torvenynek tekintem hogy ahol jovedelmek keletkeznek, ott megjelennek az adoszedok is es ilyen-olyan jogcimen, ilyen-olyan eszkozokkel megcsapoljak a jovedelmeket. A legnagyobb adoszedo az allam de vannak kispalyas konkurensei is. Pl az USA-ban a kornyezetvedok is ilyenek akik a tonhalhalaszoktol szedik a sapot. A tonhalhalaszat igen jovedelmezo. A tevekenyseg a nyilt tengeren tortenik, ahova a hagyomanyos maffia nem er el, de ott vannak a kornyezetvedo szervezetek! Ok 'globalisan' gondolkodnak tehat a mukodesi teruletukbe beletartozik a nyilt tenger is. Az eszkozuk nem az eroszak hanem a jog. Sikerult keresztulvinniuk olyan torvenyt ami kotelezi a tonhalhalszokat komoly penzek fizetesere ezen szervezeteknek. Tehat lenyegeben ezek is ugyanazt csinaljak mint mindenki: Keresnek egy jogcimet (zsarolasi alapot) es eszkozoket az erdekuk ervenyesitesere. Akinek meg penze van az fizessen.
Ezt csak azert irtam le hogy ha maffiarol irnak akkor lassuk hogy mirol is van szo. Nekem a maffia elleni harc nem egyeb mint egy ures jelszo. Csak akkor van erteleme ha az allam ugy erzi hogy terhere van ez a konkurencia. De hogy egy kulfoldi szervezet vegezze ezt az gyanus.

Előzmény: bloki (203)
bloki Creative Commons License 2000.02.28 0 0 203
Kedves cserny,

_tündérkert_ ott sincs, viszont itt _pokoli_ a helyzet a témát illetően.

Meg is enné a fene, ha magánemberként jönnének, természetesen egy jól működő apparátus tagjaiként fognak ténykedni, ez benne a lényeg. _Közös_ érdekről hallottál már?

(Magam is magyar vagyok, olyan, ki nem vak(hitű), ki tudja, ha baj van, akkor elkél a segítség. Aki tud adni, és "tud" kapni.)

Előzmény: cserny (201)
Mercurius Creative Commons License 2000.02.25 0 0 202
Védjen meg téged a maffiától a Szemjon Mogiljevics :)). Na OK. Nem leszek ilyen dúrva, elég ha a békési rendőrök oltalmába ajálod magadat :)
Előzmény: cserny (201)
cserny Creative Commons License 2000.02.25 0 0 201
>De én jobb szeretem a "gyakorlati" szuverenitást: hogy országunkban nyershúson nevelkedett
>martalócok és fehérgallérosok alkotta bűnszövetkezetek garázdálkodnak, jobban sérti az én
>"szuverenitásérzékemet"

Szerinted az USA-ban mi van? Tunderkert?

Ami meg a jogot illeti azt mindig az erosebb hatarozza meg mi a jo. En magyar leven jobban bizom a magyar rendorsegben mint az FBI-ban es marhara nem tetszik a kiterjesztett jogkoruk.

>mint néhány jobbítószándékú fószer immár legális felbukkanása a tengerentúlról.

Az a baj hogy ezek a foszerek nem sajat elhatarozasukbol (altruista modon) jonnek ide "jobbitani" hanem egy szervezet reszekent fognak cselekedni es az USA erdekeben fogjak ezt tenni. Lehet hogy egyezni fog ez az erdek M.o-val de lehet hogy nem.

Előzmény: bloki (196)
speaker Creative Commons License 2000.02.25 0 0 200
Csatlakozom az öt elöttem szólóhoz.
Mercurius Creative Commons License 2000.02.25 0 0 199
Csatlakozom a három elöttem szólóhoz :).
Tappancs Creative Commons License 2000.02.25 0 0 198
Csatlakozom a két előttem szólóhoz.
lujza Creative Commons License 2000.02.25 0 0 197
Csatlakozom az elottem szolohoz.
Előzmény: bloki (196)
bloki Creative Commons License 2000.02.25 0 0 196
Kedves speaker,

persze, a szuverenitás. Papírforma (a jog) szerint valóban csonkul.
De én jobb szeretem a "gyakorlati" szuverenitást: hogy országunkban nyershúson nevelkedett
martalócok és fehérgallérosok alkotta bűnszövetkezetek garázdálkodnak, jobban sérti az én "szuverenitásérzékemet" mint néhány jobbítószándékú fószer immár legális felbukkanása a tengerentúlról.
(Létszámban sem egyeznek! :-))

Előzmény: speaker (193)
speaker Creative Commons License 2000.02.24 0 0 195
Úristen! Itt MINDENKI ügynök? :-))))
Előzmény: Wágner úr (194)
Wágner úr Creative Commons License 2000.02.24 0 0 194
Na, te is tudsz ám szóvíni... :)))) Ügynöktörvény meg az FBI besegítése! Mostan akkor majd itten nekedesik mindenki, a ruszki maffia meg elszelel közbe'... én meg máris megyek Söröt inni, mer' akkor itten nagy verekedés lesz és még a korsóm is veszélybe kerül.... Egészség!
Előzmény: speaker (193)
speaker Creative Commons License 2000.02.24 0 0 193
Azért akárhogy is nézzük egy idegen ország nyomozó hivatalának működése egy független másikban - a szuverenitás korlátozása.
Nem félek az FBI-tól, ha besegítenének az ügynök törvény végrehajtásában, még örülnék is neki. :-)))
Az azonban, hogy Magyarország önként és dalolva korlátozza szuverenitását egy általa fontosnak tartott integráció érdekében (EU) egy dolog, és egy másik, hogy itt Budapesten FBI ügynökök sertepertélnek. Nem is tudom, mit is szól ehhez valójában az EU?

Amerika az EU integráció beteljesedése után nem lesz nyilvánvaló, legfeljebb választott szövetségesünk, de a távolság tartás akkor természtes lesz, mindkét oldalon.
Mit tudjuk mi, hogy valójában ezek az FBI fiuk, meg MOSZAD ügynökök mit is nyomoznak errefelé? Úgy tudjuk, Amerikában még a Pentagon is tele van kiníai kémekkel, pedig őket küllemük, ferde szemük alapján is künnyű azonosítani. Az FBI, meg a CIA mégis tehetetlenül tűrte az összes amerikai államtitok kiszivárgását.

Most akkor mit akarnak itt?

bloki Creative Commons License 2000.02.24 0 0 192
Kedves Zaturek Manfred, pindiy,

nem becsülöm le magam sem ezt a "hipotetikus veszélyt", hiszen ami támadhatatlan azt is támadják. (Hát még egy ilyen szarvashibát, mint ez a rezidencia.... :-))

A működés részletezése, a jogi lehetőségek, az együttmüködés rendje, stb. az én szemem elől el van takarva, minősíteni nem tudom, azt sem tudom, hogy léteznek-e. Ha erre nem gondoltak a fiúk -itthon és odaát - akkor kifakadok: a szakramentumát! :-)

Előzmény: Zaturek Manfred (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!