Keresés

Részletes keresés

borovecman Creative Commons License 2007.10.22 0 0 12
POWER SHOW - ERŐS KUTYÁK VERSENYE


Évente 3 verseny kerül megrendezésre
május 1-én ; augusztus 20-án és október 23-án.
Jelenleg a rendezvény a 27. power show - nál tart

A kutyák és gazdáik erőhúzó, súly emelő, magasugró , gyorshúzó és kötélhúzó versenyszámokban mérettethetik meg magukat a Champion címért. Az a kutya amelyik
az 5-ödszörre champion címet szerez elnyeri a Grand Champion címet is !

A Bácsalmási Power-Show honlapja : http://powershow.gportal.hu

A kutyák saját arányaikhoz mérten kapnak feladatokat.
A versenyen fajtától függetlenül minden kutya indulhat, keverékek is értek már el szép eredményeket.
borovecman Creative Commons License 2007.10.22 0 0 11
Én azt mondom hogy harci kutya nincs abban az értelemben, hogy fajtához kötve.
Úgy értelmezem a "HARCI KUTYA" fogalmát, hogy az a kutya amit harcra képeznek ki.
Attól hogy 1 kutya milyen fajtához tartozik vagy erős és elhúzza a súlyt nem szabadna harci kutyának minősíteni ! Az alapján kéne mérlegelni, hogy hogyan képzik a kutyát erre. Ha játékból húz el egy szánkót vagy emel fel egy súlyt akkor inkább munka kutyának kéne nevezni.
Sokkal jobban tennék ha nem fajtákat tiltanának be, hanem inkább valamilyen engedélyhez kötnék a kutyatartást! Az autó vezetéshez is szükség van jogosítványra , ezt a kutyáknál is be kellene vezetni hogy a hozzá nem értők ne tarhassanak kutyát vagy legalább is bizonyos fajtákat, mert álltalában ebből vannak a bajok.
Normális idegrendszerű kutya amíg nem érzi magát fenyegetve nem támad ha csak nincs elrontva !
tepsi_real Creative Commons License 2004.01.05 0 0 10
élesszük fel ezt a fórumot!
ha bárkinek bármi infója van a témában az irjon :)
Angol leírásokat lehet tallni a neten weightpulling cimszó alatt. ime egy érdekesebb oldal kezdésnek: http://www.pulldoggies.com/
És ha már ott tartunk, hogy miért csináljuk ezt a kutyánkkal azért ert egyes fajták imádnak húzni. Nekem egy amsaffom van, fél éves és imád húzni. A 10kilójával már egy olyan izomtömeget képvisel amit kevés állat tud birtoloni. Amit csinl azt pedig pusztán szeretetből teszi...
mr.hyde Creative Commons License 2000.02.25 0 0 9
Foxos, én nem bántani akarlak, csak megkérdezném, hogy mi ebben a sport - neked?
Úgy értem a kutya gondolom edz, meg húz, meg erőlködik, de a gazdája? Az max. üvölt, hogy "Húzd, húzd!!" vagy mittudomén, valamit.
Persze, lehet, hogy nincs igazam, soha nem láttam még ilyet, csak kérdezem.
Azon is mindig mosolygok,ha a horgászatot nevezik "sportnak" olyan emberkék, akik a söröskorsót is csak szuszogva bírják emelgetni, pedig azt gyakorolják eleget.
Szóval hol nincs igazam, mi ebben a sport az embereknek?
És ne sértődj meg kérlek, komolyan kérdezem...
Előzmény: Foxos (8)
Foxos Creative Commons License 2000.02.24 0 0 8
Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek nem tudtam ,hogy ennyi embert érdekel ez a komoly sport!!!
Foxos Creative Commons License 2000.02.22 0 0 7
Ez nagyon rendes rőled de nem hiányzik egy kutya?Jártál vele suliba?
Előzmény: Brin (6)
Brin Creative Commons License 2000.02.21 0 0 6
dobbermanom volt mig kertes hazban laktam, es mig el nem utotte egy teherauto amikor kiszokott csajozni
most, lakotelep 9. emelet
nem vagyok allatkinzo, ugyhogy nincs kutyam.
Foxos Creative Commons License 2000.02.21 0 0 5
Hello Brin neked milyen kutyád van?
Előzmény: Brin (2)
Foxos Creative Commons License 2000.02.21 0 0 4
Ezeket a nagyszerű kutyákat vagy verekedtetik ,vagy a média ratyizza a laikus embereknek mert akinek van az tudja milyen jó kutyák .ha még nem láttál ilyen versenyen kutyát dolgozni ajánlom mindenkinek ,mert nem mindennapi élmény.És ők ezt élvezik szeretik csinálni .Neked milyen kutyád van?
Előzmény: Törölt nick (0)
Brin Creative Commons License 2000.02.21 0 0 2
affene :))))))))
Előzmény: Törölt nick (0)
Brin Creative Commons License 2000.02.21 0 0 1
eddig 0 info ilyesmirol, de szolok ha lesz :)
Foxos Creative Commons License 2000.02.21 0 0 topiknyitó
Sziasztok! Keresek ebben a sportban tevékenykedő embereket ,hogy tapasztalokat cseréljünk.A KENISZOK versenyről ha tud valaki valamit irjon mert nagyon érdekelne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!