Keresés

Részletes keresés

Tracy Mills Creative Commons License 2000.03.16 0 0 10
Tudjátok, hogy mit mondott az Apple főnöke, amikor elment ellopni az egeret a Xerox-tól és mit mondott a Microsoft főnöke, amikor ugyanezt megtette az Apple-vel? "Az igazi művész másol, a zseni lop." Picasso után szabadon...
Előzmény: tpapa (9)
tpapa Creative Commons License 2000.03.16 0 0 9
Az Apple ezt nem tehette, mert magát az egeret nem "Ő" találta fel és erre műszaki dokumentációs bizonyítékok is vannak. Én is szívesen levédetném az 'ABC'-t és kaszálnék minden leütés után, de ki hinné el, hogy én vagyok a feltaláló? (Esetleg az ami szabadalmi hivatalban egy megvesztegethető hivatalnok?) :o)
Előzmény: saldi (6)
Underworld Creative Commons License 2000.03.15 0 0 8
Ugy tudom, hogy igen. Az 1-clickes rendszer tenyleg az ovek (tehat csak raklikkel a cikkre, es cookie alapjan azonositodik a vasarlo. Nem kell meg egy urlapot kitoltenie, mint pl. a Kiskapun).
A veszelyes dolog az, hogy cookien alapul az egesz, es ezert bele lehet kotni minden mas vasarloi rendszerbe, amelyik cookiet hasznal (melyik nem hasznal?)

Ha jol tudom a jutalekrendszer is az ovek, bar ebben nem vagyok 100%. Az biztos, hogy ok mar regota hasznaljak, nagy meretekben.

Az Amazon fonoke (Bezos) es O'Reilly velemenye azota kozeledtek egymashoz, Bezos hajlando kompromisszumokra, bar ebben az esetben az igen es a nem kozott nincs sok atvitel. A problemat, Bezos szerint, csak egy teljesen uj szabadalmi torvennyel lehetne rendezni. De mig ez megszuletik, addig marad a patent :(

Előzmény: gergej (7)
gergej Creative Commons License 2000.03.15 0 0 7
vicces: en most varom 26. napja, hogy elkuldjek amit rendeltem, de a penzt mar levettek
szoval addig amig nem kapom meg nem is irok ala
bocs :)

amugy ezeket a technologiakat tenyleg az Amazon talalta ki???

greg

saldi Creative Commons License 2000.03.15 0 0 6
Tudjatok miert volt ket gomb anno az elso pc-s egeren ?

Mert az apple levedette az egygombos egeret. Ha magat az egeret vedeti le, lehet hogy most is joysticket tekernenk :)

pigor Creative Commons License 2000.03.14 0 0 5
Védjük az egeret is (az is állat, mint az USA Szab. Hivatala :)))!
Előzmény: eXXon (4)
eXXon Creative Commons License 2000.03.14 0 0 4
Védjük le a bal gommbal történő kattintást az egérrel. Aki benne van, két sort dobjon...
Mogorva Creative Commons License 2000.03.02 0 0 3
sor!

:)

Előzmény: Underworld (2)
Underworld Creative Commons License 2000.03.02 0 0 2
Aki alairta, az legyen szives dobjon a topicba egy sort, csak hogy lassuk :))
Előzmény: Underworld (1)
Underworld Creative Commons License 2000.03.02 0 0 1
Es itt a link a honlaphoz:
http://www.oreilly.com
Kulon ablakban nyilik meg. A link a levelhez a fooldalon (jobb kozep) talalhato.
Underworld Creative Commons License 2000.03.02 0 0 topiknyitó
Az AMAZON-nak sikerult levedetnie az ELEKTROMOS KERESKEDELEM ALAPKOVEIT!!! Ez a Microsofthoz meretben, profitban es most mar uzleti taktikaban is nagyon hasonlo ceg (konyvek,cd-k,dvd,etc) , amelyik anno a _nyilt_ html, a _nyilt_ Perl es a _nyilt_ Apache segitsegevel latott napvilagot, es amely ezek segitsegevel tobb millio konyvet, etc. arusito monstrumma valt !!!

Es most az AMAZON (Microbook ;)) levedette az egy-klikk rendszert, a filiale(jutalek) rendszert. Ezzel veszelyezteti az online shopok letet!

Szerencsere van meg egy par rendes ember a vilagon, ezek koze tartozik Tim O'Reilly, aki nyilt levelet intezett az Amazon fonokehez. Eddig tobb mint 7000 ember irta ezt ala. Kerek minden jo erzesu szorfozot, hogy irja ala ezt a levelet, es ne rendeljen az Amazontol !

Underworld

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!