Keresés

Részletes keresés

Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 175
Ok. kedves Sámánka, nincsen semmi baj... :o)))
A leveled még nem jött meg. Ugyanakkor erőt vettem lustaságomon és megcsinálta a munkahelyi címre átirányitott freemail-es postaládát, és bentről irtam rá: igy biztosan kiment a belső rendszerből, és meg is érkezett...
Szóval nem tudom hol a bibi... :o(
Holnap ha vagy megpróbálhatod megint ugyanoda, ahova küldted, meg a
zszs@mail.datanet.hu-ra (az otthoni és elég massziv cím, ott nem szok' elkallódni a mail) és a
zs4zet@freemail.hu-ra (amit most csináltam - a zs4zet első 'z'-je kisbetű! - sajnos...)
ha ezek után sem érkezne meg valahova, akkor nálatok a hiba...
Köszi.
Zs4zet
Előzmény: SegédSámán (172)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 174
Macsek!!

Csak rosszul értetted..... Remélem..:)))))

na én akkor most vad vágtában L....ne legyetek jók!!!!

Előzmény: Macskafajzat (173)
Macskafajzat Creative Commons License 2000.04.25 0 0 173
Sámánka!

Itt valami tévedés lesz!!!!!!!!!
Nekem a fekete kandúr úgy mutatkozott be, hogy Ő a Sanyi. Daniról szó sem esett. Most akkor lehet, hogy rossz kandÚrral szűrtem össze a levet? Esetleg kilétét próbálta elfedni, mert egy házasságszédelgő?

HELP!!!!!!!!

Mf

Előzmény: SegédSámán (170)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 172
jaj, ne máááán.... dehogy szívatunk!!!

Csak játszunk. De nem ellened.... hanem csak úgy. Esetleg veled....?? De amit a macska-riasztó macskáról írtunk, azt veheted szó szerint....!!!!

Emilem, Odaért már?

Kedveseim! Ma 4-kor el kell mennem.... De holnap reggel 7-től ismét vagyok....

Előzmény: Zs4zet (171)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 171
Kedves Macskafajzat! :o)
Zs4zet nem kötekedik... :-(
A hosszúszőrű macskák tartásáról szóló rész volt az egyetlen ma amit sikerült felfognom ebből a topicból...
Az valahogy emberi nyelven volt megfogalmazva... :o))) lehet elszúrtál valamit? :o)))
Ezt az "oltárhozvezetést" már meg se merem kérdezni. Énbennem is felmerül már hogy ti itt direkt "szivattok" engem - ebben az egészben abszolút semmi logika nincs... elvonatkoztatva se, és már azt se tudom a macskád létezik-e, vagy te váltál azzá, arra már nem is gondolok, hogy miféle testvére van egy absztrakciónak...
Na, hagyjuk az egészet...
Zs4zet.
Előzmény: Macskafajzat (169)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 170
amennyire én meg tudom ítélni, igen, arra a címre.... (A "reply to sender" segítségével...:))))) )
de a mi postmaster-ünk - eddig még - nem dobta vissza, mint kézbesíthetetlent...

Macsek! Üdvözöllek a családban!!!
Danival nagyon jól jársz..... egeret, patkányt, hörcsögöt fog, rettegésben tartja a környék egyéb kandúrjait.....szóval tuti pasi!!!

Zs4zet! Szerintem is az igazi házi macska a MACSKA! A fajtacicák inkább szobadíszek....

Előzmény: Zs4zet (168)
Macskafajzat Creative Commons License 2000.04.25 0 0 169
Lujza, Kedves!
Egy macskabarátnak csak hízelegni tudok.:)

Zs x Zs!
Az a lomposfarku, az nem házimacska, hanem egy perzsa cica. Ezt nem javallanám kertbe, mivel a bundája hamar összegubancolódik. A hosszab szőrü macskák nem tarthatók ridegen, állandó fésülést és kozmetikázást igényelnek. Amugy lakásba sem ajánlanám, csak kifejezetten macskaőrülteknek való. Ha fajmacskát szeretnél tartani kertben, akkor a sziámi a legjobb, de nem érdemes pénzt adni érte, mert úgyis ellopják.
(a Sámánka kandúrja egy hét múlva vezet az oltárhoz:)))

Sámánka!
Itt mindenki ért mindent. ZsZs épp csak kötekedik.:)))

Mf

Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 168
Sámánka!
Biztos, hogy a munkahelyi címemre válaszoltál? ahonnan írtam.
Mert ln nem kaptam semmit... :o( Lehet ledöglött a mail serverünk? Már túl régóta működik, ilyesmit csak akkor szokott csinálni, ha "karbantartják"...
Zs4zet.
Előzmény: SegédSámán (167)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 167
...amúgy meg már válaszoltam is...:)))))

Ja, és nehogy azt mondd, hogy még mindig nem érted???!!!

Előzmény: Zs4zet (166)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 166
Hát, nem tud megmacskásodni a gondolkozásom...
Amúgy megírtam a munkahelyi címemet...
Zs4zet.
Előzmény: SegédSámán (165)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 165
Szia Macsek!

Örülök, hogy jöttél, de úgy látom te sem mentél többre a magyarázatoddal, mint én....:))))

Én mostmár csak azt nem értem, hogy mit nem lehetett ezen az egészen elsőre érteni???:))))

Előzmény: Macskafajzat (162)
lujza Creative Commons License 2000.04.25 0 0 164
"Lujza, Kedves!
Természetesen igazad van, mint mindig."

:) ÓÓÓÓÓÓ.
Ilyen kedves csak egy macskafajzat lehet. :)

Előzmény: Macskafajzat (160)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 163
Húúúú... e nem semmi... :o)))
Véletlen se vedd kötözködésnek, de a kandúr is tud erről a kapcsolatról, vagy olyan ez mint a plátói szerelem?
A másik éned tesója = a Te tesód, esetleg merő absztarkció, vagy tényleg létező macska?

Az a lomposfarkú macska az házimacska, vagy valami faj-macska?
én ugyanis szeretem az afféle hosszú szőrüeket, de akkor lehet hogy nem jó elűzni a konkurrenciát...
Lehet hogy mégis egyszerűbb egy ultrahangos ketyere???????????????

Zs4zet.

Előzmény: Macskafajzat (162)
Macskafajzat Creative Commons License 2000.04.25 0 0 162
Zs x Zs!

Most mit mongyak.......?
Na jó. Tegyük egyértelművé.
Való igaz, hogy azonosulok a nickemmel és ez a skizofrén, másik énem költözött a Sámánkáék kertjébe a fekete kandúr miatt, akivel azóta boldog párkapcsolatban él. Ennek a másik énemnek van tesója is, akit bemutattam neked a múlthéten.

Remélem, sikerült megmagyarázni, személyiségem összetett mivoltát.

Mf

U.i.: Ha tényleg macskát akarsz, semmiképpen ne válasz fajmacskát. A közönséges házimacska a legrátermettebb a "házifeladatok" lebonyolításában (ezt komolyan mondom).

Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 161
Szia!

"Ezt a költözés-dolgot mégeccer átolvasom, mert asziszem férreértések leledzenek a
fejecskékben.:) "

Az jó lesz, mert már egyáltalán nem értem... :o(((

Zs4zet.

Előzmény: Macskafajzat (160)
Macskafajzat Creative Commons License 2000.04.25 0 0 160
Napokat!

Megpróbálom felgombolyítani a fonalat.

Lujza, Kedves!
Természetesen igazad van, mint mindig. Egy gyér szőrzetű, kopott macskának sosem lesz busafeje.:))

Zs x Zs!
A lány macskának is vannak előnye.
A falusiak szivesebben tartanak nőstény cicát, ugyanis az soha nem kóboról el (ezt hallomásból tudom). A kandúrok a párzás időszakában sokszor napokra eltünnek. Ilyenkor szabad a pálya az idegen macskák számára és az egerek is ünnepelhetnek.

Ezt a költözés-dolgot mégeccer átolvasom, mert asziszem férreértések leledzenek a fejecskékben.:)

Mf

SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 159
"(táncsak nem Zs4zet klasszikusokat olvasgattál valahol?
:o))) ) "

van ilyen??? hol olvasható???

"(pontositva: olyan lompos farka van, vagy sem...) " --- nos, én eddig valamiért úgy gondoltam, hogy te fiú vagy.... de ezzel a kérdéssel most kicsit összezavartál...:)))

"Akkor legyünk abszolút off: miért vagy Segéd (mint Sámán) lehetőleg emberi logikával kifejezve... :o) " ---- most elmegyek ebédelni, de ebéd után, --ha tényleg érdekel --- emilben elárulom....

Valószínűleg az éhség teszi, de a "leredukált" kérdéseidet meg még én nem értem....:)))))))))))
Ebéd után újra megpróbálom!!!!

Előzmény: Zs4zet (158)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 158
Sámánka!

Most lettünk offok???
Én már azt várom mikor rugdal ki minket a topicgazda... :o)))

Hát ki mit mond a női lélek egyszerübb a macska-logikánál... (táncsak nem Zs4zet klasszikusokat olvasgattál valahol? :o))) )

Akkor hogy leredukáljuk a kérdéseket Áruld el, hogy...
1. A Mfajzat által felajánlott macsek virutális avagy élő, illetve fiú, vagy lány...
2. Hasonlít is a képre, vagy az is csak merő absztarkció, és elvonatkoztatás...
(pontositva: olyan lompos farka van, vagy sem...)

Akkor legyünk abszolút off: miért vagy Segéd (mint Sámán) lehetőleg emberi logikával kifejezve... :o)

Zs4zet.

Előzmény: SegédSámán (157)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 157
azért ne keseredj el...!!! nem olyan bonyolult ez, csak ha te megbonyolítod magadnak..:))))) minek ennyi sok plussssssz kérdést gyártani?? )))
meg ha a "női-lélekkel" elboldogulsz, akkor...... akkor menni fog ez a macska-lélek is....

"És én nagyszerüen tudok azonosulni a nickemmel - hiszen az én vagyok (a monogrammom)..."

naja... de azért mégiscsak egyszerűbb úgy csinálni, mint egy macska, vagy mint egy sámán.... mint egy Zs4zet???..:))))

na most akkor eléggé off-ok lettünk...:))))))

Előzmény: Zs4zet (156)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 156
Ha nem majd 3 ezer hozzászólás lett volna mögötte akkor eszembe jutott volna, hogy valaki a macskájának kreál egy nick-et. (mégha elég vad dolog is...)

Meg kell hogy valljam Tilopa tantrájával, és a Védák Upanisadjaival (titkos tanítások) egész jól elboldogulok - de ezzel a macska-logikával... hát ez félelmetes...

Mfajzat teljes, vagy részelges azonosulást végez: csak tejet iszik, van meg is fogja az egeret?
Valahogy kóros fantáziahiányban is senyvedhetek. Mi az ördögnek vágyakozik valaki macskaformába a Te kertedbe??? Netán a kandúroddal akar összejönni???
A gif pedig Mfajzat tesóját azonosulás előtt, vagy után abrázolja? Pontosbban az is egy metamorfózis eredménye, vagy az tényleg macska???
Magas ez nekem - nem lehetne valami normális logikai formára lefordítani?

És én nagyszerüen tudok azonosulni a nickemmel - hiszen az én vagyok (a monogrammom)...

Kezdem feladni, hogy én ezt már sose értem meg... :o(((

Előzmény: SegédSámán (155)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 155
Wow!!! Hát nem vagy kezdő, az már biztos...:))))
Ezennel tiszteletbeli szókiforgatóvá és kötözködővé fogadlak!!! :))))))

Macskafajzat - mintegy nickjével azonosulva - macskaként !!!! szándékozott kiskertem lakójává válni. Az nimált gift, pedig a "tesó"-ját ábrázolja....
Bár megértem, hogy egy "Zs4zet" nickkel elég nehéz azonosulni..... én pl. sámánként szoktam varázsolni...!! ha sokat akadékoskodsz, még belőled is lehet egér egy macska közelében...:)))))

""nem Mfajzat MACSKÁJA költözik..." Hát akkor ki????????
Vagy valami speciális macska-logikával kéne értelmezni az egészet? :o)))))) "
Ki, ki??? hát természetesen Mfajzat!!!!
és macskalogikából még valóban nem állsz valami fényesen!! :)))

"Mindenesetre sose jöttem össze a macskákkal... " --- eddig. De majd most talán.....

Előzmény: Zs4zet (153)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 154
"1. A kiscicák félnek a gyerekektöl, s védekeznek. "

Ajaj, hogy védekeztek... pedig én nem akartam bántani őket, csak megsimogatni...

"2. Szeretetének akar kifejezést adni, de nem tudja, hogy ha karmol, akkor neked fáj. "

Bezzeg én tudtam, hogy fáj a karmolás, de azt nem, hogy merő szeretetből akart megkarmolni...
Ha ezt tudom, lehet, hogy egy ilyen erőteljes szeretet megnyilvánulás után nem a kályhába teszem a macskát...

Előzmény: lujza (152)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 153
Kedves Sámánka!

Én eddig progrozó létemre azt hittem tudok valamennyire gondolkozni, és ismerem a logikát is nagyjából...
Ezek szerint súlyos tévedésben éltem... :o(((

"és innen már pofon egyszerű: Mfajzat költözik a kertembe, és NEKED ajánlja a tesóját.....
Na?? Többet már nem segítek!! :))))))))))))))) "

Mivel macskák nem szoktak az index fórumaiba írkálni, a logika azt mondaná, hogy Mfajzat (mint ember), lesz kerted albérlője... Namost ennek ellentmond az az állítás, hogy mit kezdenék én Mfajzat tesójával? (különösen ha fiú...) Ergo nem magára, hanem a macskájára gondolhatott - erre utal az animált gif is...
Ha úgy értelmeznénk, hogy Mfajzat macskája megy a kertedbe, és nekem lett felajánlva a macska testvére minden ok lenne - logikailag.
Erre Te azt írod:
"nem Mfajzat MACSKÁJA költözik..." Hát akkor ki????????
Vagy valami speciális macska-logikával kéne értelmezni az egészet? :o))))))

Elárulom azt is, hogy elég elvetemült gyerek voltam, és bár nem kínoztam őket - talán azt leszámítva, amikor gyermeki ártatlanságomba bezártam egyet a főzőkonyha kályhájába, és megfelejtkeztem róla... 3 nap múlva jött ki a kéményen... Mit ne mondjak elég ferde szemmel méregetett ezután az a macska... :o)))
Dehát az már rég volt... :o))))))))
Mindenesetre sose jöttem össze a macskákkal...

Zs4zet.

Előzmény: SegédSámán (151)
lujza Creative Commons License 2000.04.25 0 0 152
"Elárulom, hogy vidéken nőttem fel, és van tapasztalatom a macskák irántam tanusitott 'szeretetében' - különösen a kicsikében... :o)"

Ennek semmi köze a szeretethez. Lehetöségek :
1. A kiscicák félnek a gyerekektöl, s védekeznek.
2. Szeretetének akar kifejezést adni, de nem tudja, hogy ha karmol, akkor neked fáj.

Előzmény: Zs4zet (150)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 151
na, akkor figyelj!!!

"Zs4zet, Bogárka!
Idegen macskák elriasztására a legjobb, ha tartasz egy sajátot. Az biztos nem engedi a területére a többit (ez komoly
volt).

Én most költözök a Sámánkáék kertjébe, de tudom ajánlani a tesomat. Itt egy kép róla: "

Kezdjük az elején: a megszólítás : Zs4zet --- tehát az egész NEKED szól.
és innen már pofon egyszerű: Mfajzat költözik a kertembe, és NEKED ajánlja a tesóját.....
Na?? Többet már nem segítek!! :)))))))))))))))

"Elárulom, hogy vidéken nőttem fel, és van tapasztalatom a macskák irántam tanusitott 'szeretetében' - különösen a
kicsikében... :o) " --- ez ugye nem azt akarja jelenteni, hogy elvetemült gyermekként kínoztad, szekáltad őket, és EZÉRT útáltak a macskák...????
Vagy csak úgy l'art pour l'art nem bírtak téged?

Előzmény: Zs4zet (150)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 150
Nem mondom, hogy ma szellemi csúcsokat döntögetnék de a

"Én most költözök a Sámánkáék kertjébe, de tudom ajánlani a tesomat. Itt egy kép róla: "

mondatot mindössze két féleképp lehet értelmezni - szerintem.
1. Macskafajzat személyesen költözik hozzád... ami nem tűnt túl valószinünek...
2. A M. macsekja költözik. ezt se nagyon értettem bár a pároztatásnál nem tudom melyik a költöző fél...

Lehet máskép is? Világitsd meg homályos felfogásomat pls. :o)))

Elárulom, hogy vidéken nőttem fel, és van tapasztalatom a macskák irántam tanusitott 'szeretetében' - különösen a kicsikében... :o)
Amúgy az ember (legalábbis én) megérzi, hogy viszonyul az állat hozzá. Lehet az utálat szó nem a legjobb, de lehet érezni...

Előzmény: SegédSámán (149)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 149
hááát, én nem úgy látom... mármint hogy világos lenne:

nem Mfajzat MACSKÁJA költözik..... vagy lehet, hogy nem ugyanazt olvassuk..?? ))))

"ha eleve utál akkor felesleges erőltetni a dolgot..." --- egy olyan pici jószág ritkán utál valakit eleve...... :))

Ja, és persze nekem elég a saját cicám, meg Dani (merthogy így hívják!) nem is nagyon tűrne meg másik macskát a kertben....

Előzmény: Zs4zet (148)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 148
Ahá! Igy má' világos... :o)
Macskafajzat macskája költözik. Nem elég a saját ??? - bár a kandúrt még osztódással, vagy dugványozással se lehet szaporítani... :o))))
Viszont nem derült ki, a nekem ajánjott cicc az fiú-é, avagy lány...

Megvallom, még nem történt meg az elszánás... sőt lehet csak akkor történik meg, ha megnézem a macsekot - attól függ mit "látok" benne (meg ő énbennem), ha eleve utál akkor felesleges erőltetni a dolgot...

Zs4zet.

Előzmény: SegédSámán (147)
SegédSámán Creative Commons License 2000.04.25 0 0 147
... valóban pech, mert ugye lány-cica esetében az év bizonyos szakaszaiban több mint egy macska tartózkodna e kertecskédben....:))

Bár szerintem elég ritka a teljesen egynemű alom.....

És különben meg elszántad magad??? Szóval ha születik fiú-cica, akkor mostmár bizti, hogy igényt tartasz egyre?

Macskafajzat költözésével kapcsolatban ajánlom figyelmedbe a (117) hozzászólását...))))

Előzmény: Zs4zet (146)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 146
Szia Sámánka!

"Tényleg, akkor mi van?"
Pech... :o( de lány cicából nem kérek... :o)))

A Macskafajzat költözik a keretedbe???

Zs4zet.

Előzmény: SegédSámán (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!