Keresés

Részletes keresés

Paxillus atrotomentosus Creative Commons License 2012.02.20 0 0 382

Tisztelt Urak!

 

Megköszönnék egy kis segítséget, ha van rá mód.

 

Egy olyan tesztprogramra melyik programot javasolnátok, amely:

 

Tesztprogram.

Képeket dob fel a program, amit fel kell felismerni

amit pontozni lehet.

eredményt összesít, tárol, egyéb funkciók.

 

Milyen könyv volna még  esetleg ami rendelkezésre állna a progi mellé.

 

Excellben már eltöltöttem pár évet, de ez fapad tudom.

Ennek a fényében mennyi idő míg meg lehet tanulni, ill. van-e tanfolyam?

 

Bocs a lámerségért, de jó lenne biztosra menni és gondolom Ti ebben sokat tudtok, így segíthettek.

 

Előre is kösz !

 

P.

x20fan Creative Commons License 2011.07.22 0 0 380

Vannak flash decompilerek, fla-ban a képek, gombok, layerek, mozgások stb., arra nem emlékszem, hogy az as3 scriptet is vissza tudják-e forgatni.

Előzmény: micimackó69 (379)
micimackó69 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 379

hali

 

szerintetek egy olyan oldalról, ami flash playerrel müxik, ki lehet-e adatokat nyerni?

 

 

a jó kis ctrl-c  clipboard megoldás tök jó volt addig, amíg át nem írták flash-esre az oldalt

 

van ötletetek?

bigzed Creative Commons License 2011.02.24 0 0 378

Hali!

Az  fl.transitions.Tween osztaly es az  fl.transitions.easing.* csomag osztalyai felhasznalasaval szertenek valami olyan megoldast talalni az animalasra, amivel nemcsak a MovieClip x,y,alpha, ... stb valtozoit tudom animalni, hanem pl a moziklip.transform.colorTransform.color propertijet is/

 

valahogy igy:

var myTween:Tween = new MyTween(obj, "color", easingFunction, start, finish, duration, useSec);

 

Tehat valamifele oroklessel, vagy kompozicioval hasznalnam a  fl.transitions.Tween classt, es nem szeretnem ujrairni az easing package osztalyait sem.

 

A nehezseg ugyebar abban all, hogy egyreszt a Tween csak String tipusu erteket fogad masodik parameterenek, es az easing osztalyok nem tudnak egy 0xaabbcc szint leiro szamot megfeleloen novelni, vagy csokkenteni (RGB ertekek szerint).

 

Probalkozott mar valaki valami hasonloval, mert en ezidaig nem talaltam elegans megoldast.

 

bigzed Creative Commons License 2011.02.24 0 0 377

Ha jol ertem AS3 fordito kellene.

Adobe Flex 2 SDK

www.adobe.com/go/flex2_sdk

Előzmény: szjozsi79 (376)
szjozsi79 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 376

Sziasztok!

 

ActionScipt 3-ra lenne szükségem, mert az AS2 még nem ismeri a KeyboardEvent-et. Honnan tudnék beszerezni ilyet? (Adobe Flash Professional 8)

Akár valami kiterjesztés ActionScript 2-höz, vagy bármilyen más megoldás is érdekelne.

Jules1028 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 375
Sziasztok!

Egy preloader-t készítettem AS2-ben, de valamiért nem úgy működik, ahogy azt én szeretném. Egyébként még elég kezdő vagyok AS2-ben.

var total:Number; var loaded:Number;

this.onEnterFrame = function() { total = _root.getBytesTotal(); loaded = _root.getBytesLoaded(); if(loaded >= total){ gotoAndStop(nextFrame());
} }; stop();

A gotoAndStop utasításra nem hajlandó megállni, és bármelyik frame-be teszek stop() utasítást arra sem hajlandó megállni, és a máshova helyezett gotoAndstop utasításra, igaz, hogy oda ugrik a megfelelő frame-re de a lejátszás automatikusan folytatódik.
Mit rontottam el?
Előre is köszönöm a segítséget!
123321 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 374
Hi

kéne egy kis segítség, nem tudom felrakni a flash 8-at...
ezt írja ki:

Windows installer installation wrapper
An error occured installing the package. Windows installer returned'1601'.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.15 0 0 373
megmondom őszintén neked: nem értek a Flash-hez, de mivel úgy hallottam hogy a Flasht weboldalakhoz használják előszeretettel és az ActionScript és a JavaScript egy tőről fakad (ECMAScript) ezért gyanitom, hogy az ActionScript-ből is el lehet érni a DOM-ot. ha pedig el lehet, és megtanulod azt használni, akkor gyakorlatilag teljes weboldalat vezérelheted Flasből is.
ha nem érkezik jobb ötlet ettől, akkor javaslom rákeresni valami "accessing DOM from actionscript" vagy hasonló dolgokra. mert ha ez sikerül utána már könnyebben kapsz tanácsot a JavaScript topikban ha elakadnál a DOM-mal (keretekkel, akármivel).
Előzmény: Jules1028 (372)
Jules1028 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 372
Sikerült megoldanom, hogy a flash külön keretben nyisson meg mindent, de most egy másik problémám van. Egy másik flashemen a linkek, egy olyan html-re hivatkoznak, amely három keretből áll. a három keretből kettőnek a tartalma állandó, és van egy változó tartalmú keret is.
Azt kéne megoldanom, hogy ha a flashen egy linkre kattintok, akkor a kereteket tartalmazó lapomon a változó tartalmú keretben, a megfelelő linkhez a megfelelő html nyíljon meg.

Előre is köszönöm a segítséget!
Jules1028 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 371
Ez sajnos nem működik, mert a linkek a flashben vannak.
Akkor leírom a konkrét helyzetet.
Készítettem egy honlap menüt flashben. csináltam egy kereteket tartalmazó lapot alkalmazasok1.html néven, ami _fejlec, _szovegresz, _lablec keretekből áll. A fejlécbe raktam a flash menüt (fejlec.html), és a flasben lévő hivatkozásban a linkeknek a hivatkozott html-eket a _szovegresz keretben kéne megnyitnia. Mivel a linkek a flash részei, ezért actionscriptben kellene megadnom, hogy mit és melyik keretben nyisson meg, és sajnos ezt nem tudom, hogyan kellene megadni.
Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.15 0 0 370
a szokott módon nem működik? ahol az uerl mellett megaadod a kerert nevét is amilyikben nyitni akarod.
pl.: <href="http://valami..." target="másik_keret">
(remélem a fórum nem izéli szét a jeleket)
Előzmény: Jules1028 (369)
Jules1028 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 369
Sziasztok!

Készítettem egy flash-t, amit egy kereteket tartalmazó html-re raktam fel.
A flashnek az összes html-en meg kell jelenni, és mindig ugyanazon a helyen, ezért a flash nagy helyfoglalása miatt, arra gondoltam, hogy nagyon jó lenne ha csak egyszer kellene betöltődnie, és nem kellene minden oldalon külön. Kereteket tartalmazó lappal el is értem hogy a flash egy külön részre kerüljön. Szóval van két keret, az egyikben a flash, ami linkeket is tartalmaz, és ha a linkre kattintok, akkor a linkhez tartozó html most abban a keretben nyílik meg, amiben a flash van, nekem pedig az kellene, hogy a másik (alatta lévő) keretben nyíljon meg.
Van esetleg valami lehetőség actionscriptben a problémám megoldására?

remélem, hogy érthetően írtam le a problémát!

Előre is köszönöm a segítséget.
Zooidy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 368
Sziasztok!

Két problémám is lenne, mely orvoslásra szorul:
1. after effect-ben készítettünk egy hírdetést(kb 300 képkocka lett, 12fps mellett, flw-ben lementve), azt beimportáltuk flashbe, és nyomógombokkal kiegészítettük, és végül export. Minden jól működik a gépen, a honlapon viszont baromira szaggat a flash. Beállítás probléma lenne, rosszul mentünk, importálunk? Hogy tudnám megoldnai?
2. készítettem egy képnézegetőt, a gépen szintén király, a honlapon, pedig a gombokhoz rendelt movie clippek nem akarnak megjelenni. Itt van amire gondolok: http://zooidy.extra.hu/dbafhu/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=18

Előre is köszönöm a választ
DJG Creative Commons License 2009.09.02 0 0 367
Ha az Adobe Flash (régebben Macromedia Flash, amíg meg nem vették kilóra) nevűre gondolsz, éppen azt írtam itt alant, hogy az illetőnek nem kellene ilyen drága (700 dollár) és nagy tudású program.
Előzmény: sexy fiú (366)
sexy fiú Creative Commons License 2009.09.02 0 0 366
Hát flash szerkesztésre úgytudom a Flash nevü programot lehet használni...
Vagy az a kérdés hogy melyik verziót?
Nekem a kedvenceim: a 4-es (10 éve volt), és az MX (a 6-os)
Ha nem kell programozni, akkor 4-es a tökély (vagy alatta)
Ha meg akarsz programozni akkor MX-nél magasabb nem kell, az egy csodás progi.
Előzmény: DJG (365)
DJG Creative Commons License 2009.09.01 0 0 365
Tud valaki ajánlani egy egyszerű Flash-mozi szerkesztéséra alkalmas programot (képek áttûnésekkel, legfeljebb egyszerű effektek) Win környezetbe? Nem profinak kell, Dreamweaver meg hasonló drága böszmék nem szükségesek. Legjobb lenne ingyenes, persze. A Gugli sokezer találatod ad, de a fene se tudja, azok közül melyik teljesen pocsék, melyik használható, ezért jó lenne valami gyakorlati tapasztalat.
sipifoto Creative Commons License 2009.07.23 0 0 364
Hali!

Flashban szeretném megvalósítani ezt az oldalt:
http://www.sipifoto.com/teszt/beach.html
Hogy tudom megcsinálni hogy a menüpontokra kattintva középre betöltődjön a tartalom?

Valaki tud segíteni? mert nem nagyon értem.
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.12 0 0 361
Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.12 0 0 360
esetleg próbáld ezt:
http://linux.softpedia.com/get/Multimedia/Graphics/Flash-for-Linux-407.shtml
nem tudom milyen.

próbáld meg a guglit, illetve innen is elindulhatsz:
http://flash.lap.hu/
http://actionscript.lap.hu/
(ha jól tudom a flash a javascriptszerű ActionScript -et használja.)
Előzmény: Törölt nick (359)
glad Creative Commons License 2009.03.10 0 0 358

Nem tudom, jó helyen keresek-e, de próba szerencse:

 

Olyan action scriptet (3) keresek flash grafikához, ami:

-Bal egér egy click-re megjelenik egy adot "mc" elem.

-Követi az egér mozgást.

-Mégegy bal clickre eltünik (de ezután persze kezdődhet előről.)

 

Tud valaki ilyet?

repair-guides Creative Commons License 2009.02.28 0 0 357
Sziasztok Flash Guruk,

Lenne egy kis problémám, elakadtam. Van egy kicsi intro amin nem tudom beállitani a tetején és az alján egy idöben belépö csikokat. Jelenleg az intro elejétöl az intro végéig szépen lassan jön be a képbe. Nekem viszont úgy kellene, hogy kb. 20-93ig elöjön, majd az intro maradék idejében látszik. Itt megnézhetö (http://www.repair-guides.info/1/1.htm) és innen letölthetö (http://www.repair-guides.info/1/flash/1284second.fla) az fla állomány. Még egy kérdés, szeretném ha véget ér az intro akkor automatikusan egy weboldalt nyitna be a browser. A fáradozásotokért örök hála.
tpiri Creative Commons License 2009.01.26 0 0 356

Kösz, ilyent én is próbáltam. De a megoldás más:

 

A HTML browser betöltéskor nem adta át a flash-nek az input focus-t.

Helyes kódrészlet:

 

<body onLoad="window.document.panel.focus();">

<object classid=... width="550" height="400" align="middle" name="panel">

...
</object>

</body>

 

 

Előzmény: sexy fiú (355)
sexy fiú Creative Commons License 2009.01.26 0 0 355
ezzel kell valamit:
Selection.setFocus("input text");

Előzmény: tpiri (354)
tpiri Creative Commons License 2009.01.26 0 0 354

Igen, működik. Köszi. Azt hiszem félreértelmeztem a session_start -ot, azt hittem az egy új session-t generál...

 

Lenne viszont még egy kérdésem:

A login ablakban van két input mezőm meg egy gombom. A fókuszt rá tudom vinni az pl. első input mezőre, de a kurzor még attól nem lesz ott, tehát, ha gépelek, nem történik semmi. Csak ha rákattintok az input mezőre, akkor kezd el ott a kurzor villogni.

Talán valahogy aktiválnom kellene azt a réteget a fókuszon kívül?

 

Azt szeretném, hogy ha az oldal betöltődik, már lehessen is gépelni, ne kelljen még egerezni is...

Előzmény: sexy fiú (352)
tpiri Creative Commons License 2009.01.24 0 0 353
Köszi a választ.
A checkpwd.php-ban ott van a session_start, be is állítottam a 'bevanlepve' értéket, de a menu.php-ban nem jelzett rá semmit. Viszont ott nem írtam be session_start-ot, mert úgy gondoltam, hogy azzal aztán végképp elvesztem a 'bevanlepve' értékét. De ha Te mondod, ki fogom próbálni. Majd jelzek az eredményről.
Előzmény: sexy fiú (352)
sexy fiú Creative Commons License 2009.01.24 0 0 352
a checkpwd.php elején meg a menu.php elején is ott a session_start nem?
akkor elérhetö a $_SESSION a menu.php-ban is
szoval flesböl elküldöd a jelszot (POST-tal) checkpwd.php-ban $_SESSION['bevanlepve']=1 és ez a érték elérhetö a többi php-d számára is (elejükön session_start)

Előzmény: tpiri (351)
tpiri Creative Commons License 2009.01.23 0 0 351

Egy login ablakot akarok csinálni Flash-sel (AS3).

 

Odáig eljutottam, hogy a Flash bekéri az adatokat és egy php meghívásának segítségével (checkpwd.php) leellenőrzi a jelszót. Ha jó a jelszó, a php visszaad egy 1-est, különben 0-t.

 

A Flash megnézi, mi jött vissza adatként, s ha 0, akkor hibaüzenet, ha 1, akkor meg kellene hívnia egy másik php-t (pl. menu.php, az aktuális ablakban), s ennek a php-nak már tudnia kellene, hogy sikeresen be van lépve az ember. Persze normál paraméterként nem akarom ezt továbbadni (pl. menu.php&auth=1, ez lenne a legegyszerübb megoldás), mert akkor a felhasználó ezt az URL-be is be tudná írni.

 

PHP esetében van a Session. A baj csak az, hogy amikor meghívom a checkpwd.php-t, azzal be tudom állítani a Session értékeit, de a menu.php meghívásakor a Session értéke már nincs meg.

 

A Session értékeinek állításáról Flash-ben meg nem találtam semmit.

 

Tud valaki megoldást?

w6 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 350
Fejtsd vissza valamelyik swf decompiler (<-- google) programmal. jó esetben létrehoz neked egy fla-t, amit utána tudsz szerkeszteni és exportálni swb-be
Előzmény: Horse sense (349)
Horse sense Creative Commons License 2008.10.25 0 0 349
Letöltöttem egy ingyenes flash introt, de nem tudom mivel

tudnám megváltoztatni a szöveget benne, swf a formátuma. A weblapba

beillesztettem az intrót, de a szöveggel lenne gondom. Mivel tudnám megváltoztatni?
Nem reklámozni akarok, de ugyis annak tűnik majd: http://www.webtemplatemall.com/hu/flash_intro_sablonok.html innen szedtem le, jó oldal tényleg, de a flash szövegét változtatnám meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!