Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2023.01.15 -3 0 4085

Ha ez gyári adat, nem kísérleteznék.

Előzmény: srofauto (4084)
srofauto Creative Commons License 2023.01.15 -2 0 4084

Sziasztok! Van itt valaki akinek van kompozási tapasztalata Hirtshals-ból Izlandra a Smyrilline társasággal? Egy VW T5 kis lakóautóval szeretnék átkompozni és nem tudom, hogy mennyire veszik szigorúan az autó magasságát. Az enyém a 1.9 limit felett van 4 centivel és emiatt az oda, vissza útra 1.360 Euró felárat kellene fizetni. Ha valakinek volna valami használható infója, tanácsa nagyon megköszönném.

bm613 Creative Commons License 2022.07.09 -3 0 4083

Facebookon van főként élet.

https://www.facebook.com/groups/izlandutazas

Előzmény: fish70 (4082)
fish70 Creative Commons License 2022.07.09 -3 0 4082

Sziasztok!

 

A Fórum máshova költözött, vagy ennyi volt, kifújt?

 

Köszi

f

öregutazó Creative Commons License 2021.01.07 -2 0 4081

Sziasztok!

Kákonyi Dávid figyelmébe. Szoros program, sötétben indul és sötétben ér szálláshelyre, de 2019.-ben megvalósult.

1. Midlina, Gunnuhver, Brimkettil, Krisúvik, Secret Lagoon, szállás (Skálholt)

2. Aranykör -Thingvellír-Lögberg-Thingvellír Churc-Silfra-Drekkingarhylur-Kontinental spalte-Öxarafoss, Stokkur        geysir, Gullfoss, szállás (Reykholt)

3. Fridheimar, Kerid, (Hveragerdi), Selljalandfoss, Skógafoss, (Skógar múzeum), Dyrhólaey, Vik, szállás (Vik)

4. Fjadragljufur, Svartifoss, Svínafellsjökul, (Fjallsarlon), Jökulsarlon, Diamond beach, szállás (Höfn)

5. (Stokksnes), Skútafoss, Hvallnes, JSF Icelendic Handcraft-Djupivogur, Sveinnstekfoss, Folaldafoss, szállás            (Egilstadír környéke)

6. Jökulsa a Fjöllum, Dettifoss, Hljódaklettar, Asbyrgi, Húsavik szállás (Húsavik környéke)

7. Crater Viti, Namafjal, Grjotagja, Hverfjal, Dimmuborgír, szállás (Myvatn környéke)

8. Godafoss,(Saudarkrokur-Tannery Visitor Center), Kolugljufur, Hvitserkur, (Shark Museum), Kirkjufell, szállás        (Grundarfjödur)

9. Snaefellnes félsziget ( Saxholl-Dritvik Djupalonssandur-Vatnshellír cave- Londrangar-(Hellnar)- Sönghellír            cave- Raudfeldsja Gorge- Ytrí Tunga- (Sheeps waterfall) szállás (Borgarnes környéke)

10. Reykjavik

A zárójeles látnivalók alternatívák, sok minden betehető még valaminek a rovására (Pl: Grindavik ATV túra, Silfra snokering, Jökulsarlon Ambiphion vagy Zodiac túra, Húsavik bálnales, Myvtn Nature Bats, Akureyri Husky farm látogatás, Blue Lagoon, Lovaglás Reykjavik környékén stb.)

helloizland Creative Commons License 2020.08.20 -3 0 4080

Akit esetleg még érint, itt vannak az aktuálisan érvényben lévő beutazási szabályok magyar nyelven:
https://helloizland.hu/koronavirus-izlandon

 

Bár a szigorítások hivatalosan csak augusztus végéig érvényesek, a tisztifőorvos a legutóbbi sajtónyilatkozatában elmondta, hogy nagyon is elképzelhetőnek tartja azt a verziót, hogy töb hónapig érvényben marad a dupla tesztelés és karantén kötelezettség. Ami nagyjából azt is jelenti, hogy nem igazán érdemes a közeljövőben izlandi utazást tervezni. 

ercsibe Creative Commons License 2020.08.17 -1 0 4079

Örülök, hogy még 19 előtt odaértetek :) Ez a "mégis kell két teszt és karantén önkéntes izoláció helyett" döntés eléggé szívás azoknak, aki 19 után érkez(né)nek. Majd mesélj, ha visszajöttetek, hogy merre / mit láttatok, milyen volt a relatíve "kiürült" Izland. 

Előzmény: MTMTM (4078)
MTMTM Creative Commons License 2020.08.17 -2 0 4078

Nos, a következőképp alakult az utazásunk: 14-én érkeztünk Izlandra, 12-én jelentették be, hogy maradnak az addigi beutazási szabályok, azaz az 1 db teszt. Így mi akkor, teljes nyugalomban vágtunk neki az útnak. Természetesen, ha már akkor bejelentik, hogy 2 teszt lesz, akkor nem jöttünk volna. A tesztelés a leszállás után nagyon gyorsan ment, kicsit kellemetlen volt, az eredmény SMS-ben érkezett 12 óra elteltével. Aztán 14-én délután jött a következő bejelentés, miszerint 19-től 2 db teszt kötelező. Nincs sok turista jelenleg sem, most a hétvégén a frekventált helyeken többen voltak, de sok helyi is, komolyan veszik a távolságtartást, ahol nem megoldható, kötelező a maszk, kézfertőtlenítő mindenhol van. Sok étterem, szálloda, bolt stb. be van zárva.

Előzmény: ercsibe (4077)
ercsibe Creative Commons License 2020.08.15 0 0 4077

Bátrak vagytok, mi épp Svalbardon szívtuk meg (de nagyon!) március 12-én a visszamenőleges (!!!???) hatállyal életbe léptetett rendelkezéseket, zárlatokat. Remélem ti nem jártok pórul

Előzmény: MTMTM (4075)
ercsibe Creative Commons License 2020.08.15 -1 0 4076

Friss hír - bár gondolom figyeled a híreket - de akárhonnan is mész Izlandra, szerdától kötelező lesz a 2 teszt (biztonsgos ország kifejezés eltörölve), és nem az emberekre bízzák már, hogy izolálják magukat, ahogy eddig engedték, hanem szigorú karantént írnak elő az első teszt után a második tesztig, ahonnan még élelmiszervásárlás céljából sem teheted ki a lábad. Ha a második teszt is negatív, akkor mehetsz. A 10 napos limit is eltörölve, akárhány napra mész, kell a 2 teszt. (Nyilván, ha a második teszt előtt hazamennél, akkor hazamehetsz. 

MTMTM Creative Commons License 2020.08.04 0 0 4075

Norvégiában is nyaralás lesz, 9 nap. Közben megtaláltam ezt az oldalt: https://www.covid.is/categories/tourists-travelling-to-iceland, de a személyes tapasztalatok is érdekelnek, és úgy látom, arrafelé is gyakran változnak as szabályok.

Előzmény: bm613 (4074)
bm613 Creative Commons License 2020.08.04 0 0 4074

Norvégiában élsz, vagy ott is csak rövid nyaralás lesz? Azért kérdezem, mert Norvégia egyelőre biztonságos országnak számít Izlandon, így aki onnan megy, annak nem is kell teszt. De ha jól tévedek (nem találom a pontos infót), ehhez az kell, hogy minimum 2 hetet Norvégiában tölts az Izlandra utazás előtt. Ha csak rövid ideig vagy ott turistaként, akkor nem úszod meg.

Előzmény: MTMTM (4073)
MTMTM Creative Commons License 2020.08.04 0 0 4073

Szia, köszi az infókat! Mi 14-én megyünk át Norvégiából, 5 napra. Addig is, ha lesz új hír, azt megköszönném :)

Előzmény: bm613 (4072)
bm613 Creative Commons License 2020.08.04 0 0 4072

Nem tudom, Orsi nézi-e még a topicot, de ha tőlem is megfelel válasz, íme :-)

Mi 07.07-én mentünk, a teszt úgy zajlott, hogy belenyúltak az orrunkba és a torkunkba a mintavevő eszközzel. Torokban némi hányingert kelt a dolog, kérdeztem is az embert, hogy nem hányta-e le még senki :D azt mondta, hogy nem. Az orrba dugott izé szerintem kellemetlenebb volt, de ezzel nem mindenki értett egyet. A teszt a sorbaállással együtt megvolt pár perc alatt. Eredményt kb. 4-5 óra múlva kaptunk.

 

Elvileg júl. 31-től változások vannak: egyrészt aki minimum 10 napra megy, annak 4-6 nap körül kell még egy teszt, másrészt nem küldenek már üzenetet a negatívról, 24 órát ki kell várni a szálláson, és ha addig nincs üzenet pozitívról, akkor mehetsz, amerre akarsz. De ismerős ment 08.01-én 10 napra, és azt mondja, hogy nem kellett második tesztre jelentkezniük, valamint megkapták délután az sms-t a negatív eredményről. Szóval a fene tudja, mi van most :-) 11-én megy újabb ismerős, majd őt is kivallatom.

Előzmény: MTMTM (4071)
MTMTM Creative Commons License 2020.08.04 0 0 4071

Szia, a tesztelés hogy ment a határon, és mikorra lett meg az eredmény?

 Köszi!

Előzmény: OrSoLy (4069)
tucsok13 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4070

Köszi a beszámolót :) Igazából az érdekelne még, mi az, ami nagyon tetszett, és mi az, amit most már így utólag kihagynál. Nekünk még az van hátra, hogy kicsit "meghúzzuk" a programot. köszi!

Előzmény: OrSoLy (4069)
OrSoLy Creative Commons License 2020.07.04 -1 0 4069

Hazaértünk :)

 

Kinn minden tök szuper, de tényleg. Kevés turista, Északon főleg, a déli oldalon már néha hisztiztünk, mert találkoztunk 5 percenként egy autóval, mi ez a nagy forgalom. Sok étterem zárva van, de mi nem akartunk étterembe menni, ez nem zavart minket. A szállások teljesen jók voltak, a reggelik szerintem kevésbé széleskörűek mint szoktak lenni, illetve volt ahol csomagolt reggelit kaptunk, vagy máshol nem svédasztalos volt, hanem összeállítottak egy kis tálat. A látnivalóknál sokszor egyedül voltunk, vagy alig volt ott pár ember, simán lehet ember nélküli instafotót csinálni szinte mindenhol :) Ahol a legtöbben voltak: Blue Lagoon (végül bementünk utolsó nap, igazából eléggé elfáradtunk, így ott már jólesett csak pancsolni), Landmannalaugar (megmásztuk a Bláhnjukúrt, de nem tudom, tudnának-e annyit fizetni, hogy még egyszer felmenjek), illetve a bálnales (mivel féláras és egy db út volt naponta júniusban, tele volt a hajó, és bálnát is egyet láttunk tök messze, nincs ezzel szerencsénk, az Azorin sem láttunk).

 

Az időjárás szuper volt, egy nap kivételével végig napsütéses időnk volt jobbára, nem kellett pl esőnaci egyszer sem. Azon az egy napon 5 fok volt és zuhogó eső, na ott meg szétfagytunk :)

 

Ja a teszt egy pár mp volt, kedvesek voltak, és nem is volt annyira rossz, mint vártam. Amúgy mindenhol kedvesek voltak az emberek, a szállásadók.

 

A Duster teljesen jó volt arra, amire nekünk kellett, Landmannalaugar miatt béreltük, plusz még néha lementünk itt-ott rosszabb utakra, azokar teljesen elég. Kicsit fapados, de jól vette az akadályokat.

 

Nem tudom, kihagytam-e valamit, ami érdekes lehet, kérdezz nyugodtan.

Előzmény: tucsok13 (4068)
tucsok13 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4068

Ma 20%-os akció van az autoeurope-nál, 544 EUR lenne 1 hétre egy Budget-es Dacia 4x4, Super cover-rel, vagyis az önrészt utólag a bróker adja vissza, nem a szolgáltató.

Normál esetben van éves önrészt visszatérítő biztosításunk, de mivel idénre minden más repülős utat töröltünk, felesleges megvenni, így maradna a super cover - viszont ebben nincs benne a hamu és homok biztosítás.

 

Jah és az apró betű: ugyan ingyen törölhető lenne, de a lemondások nagy száma miatt 20 EUR lemondási díjat fizetnek. Hát elmennek a francba, de tényleg..

 

Közben jött a wizz emailje, 10 perccel előbbre hozták a járatot, így most simán lemondható 20%-os kredittel. Bevallom eljátszottam a gondoltattal.

 

Nagyon érdekelne, mit tapasztal, aki most van kinn, remélem, Orsoly beszámol majd, mikor hazatér. 

 

 

 

 

oleandro Creative Commons License 2020.06.26 0 0 4067

(OFF. Csak részben:))

Előzmény: tucsok13 (4065)
bm613 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4066

2009-ben láttam Yarist Landmannalaugarnál a híd előtti parkolóban. Néztem nagyot, mert mi az F225-ön mentünk, ahol van 2-3 folyó, később tudtam csak meg, hogy az F208 északról ugyan q.va szar, de vízmentes, bizonyára ott ment be.

(És most kell megtudnom, hogy bár a Google és a nyomtatott térkép is F208-nak nevezi, valójában ez az északi szakasz nem is F...)

Előzmény: oleandro (4064)
tucsok13 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4065

OFF: Hm, akkor földik vagyunk ezek szerint:-)

 

Nem a problémázás miatt van, egyszerűen az uram ezt szokta meg, sok éve magas építésű autóval jár, és komfortosabb neki azzal menni.

Előzmény: oleandro (4064)
oleandro Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4064

Ha nem mentek F-road-ra, nem kell túlproblémázni. Mi kis Yaris-szal is végigmentünk a legdurvább nem tiltott hepehupás murvás v. földutakon, mint a 864-es Dettifossnál vagy  a híres-hirhedt Öxi road. Ittthon faluhelyen (mint pld Érden:) még mindig van egy csomó náluk sokkal nehezebben járható mellékutca!

Előzmény: tucsok13 (4060)
tucsok13 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4063

Fizetni én is Revolut/Curve/Erste visa comboval szoktam külföldön. A depositnak meg pont jó a Master, a hitelkeret magas, bőven ráérnek visszaadni.

De az ár (meg hogy mit kapok érte) számít, szóval nézegetni fogom az árakat. 

Előzmény: bm613 (4062)
bm613 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4062

Nekem is Erste Master (Wizz) hitelkártyám van, így alapesetben én sem használom külföldön. De egyrészt ki tudja, meddig tartják még lefoglalva a depositot hazaérkezés után is, másrészt amióta van Curve, már lehet normálisan használni külföldön is a kártyát. Gyűljenek csak a pontok :-)

Előzmény: tucsok13 (4060)
tucsok13 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4061

A Dacia sem olcsóbb:

 

 

Ez most valóban full protectionnal van, de a Thrifty is, szóval almát-almával. Megnézem majd mennyi külön az önrésznullázós független biztosítás (65 GBP volt tavaly, úgy emlékszem) és az alapján összehasonlítom azt a verziót is. A rentalcarsnál szoktak lenni akciók, a Bluecarnál nem találtam hírlevél feliratkozási lehetőséget első nekifutásra.

Előzmény: tucsok13 (4060)
tucsok13 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 4060

Elvben pedig a Kuga = Rav4, legalábbis az USA-ban így volt. De mindegy is, a Duster is jó, ha 4x4-es, csak Jimny ne legyen. Bár az új abból is cool.

Valójában mindegy :-D Nézem majd komolyabban, tegnap csak rápillantottam.

 

Nekünk a deposit nem számít, van egy külföldön nem használható hitelkártyánk (mert az Erste horror áron válja az EUR-t a Masterrel) azon annyit zárolnak, amennyit akarnak.

Előzmény: bm613 (4059)
bm613 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4059

A RAV4 szerintem kicsit más kategória, mint a Kuga. Jó, lehet, hogy én meg alálőttem a Dusterrel :-) valahol közte lehet.

Előzmény: tucsok13 (4057)
bm613 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4058

Az általam írt két kölcsönző depositot sem kér, csak hozzáférést a kártyához, hogy ha kell, le tudják szedni a pénzt.

 

1.

Nem tudom, nem szívesen írnék olyat, hogy ne engedelmeskedjetek a hatósági utasításnak egy idegen országban, tehát szerintem a negatív eredményig még Snaefellsnesre sem kéne menni. Ha ésszel nézzük, akkor viszont az, hogy szabadtéren mászkáltok, ahol elég távol vagytok a többi embertől, pontosan semennyivel sem növeli a veszélyt. Franc tudja. Ha tényleg 4-5 órán belül megvan az eredmény, ahogy fb-on írták egyesek, akkor viszont estefelé még ki tudtok menni a félsziget közeli részeire esetleg. 

Hraunfossar valóban sokkal zsúfoltabb, az igaz.

 

2.

Igen. De nem is nagyon szoktak lenni. Illetve 2 főre talán, olyat sosem néztem, de csoportosan lehetetlen bármit is találni.

Belenéztem a Lonely Planetbe. Ott azt írják, 21 000 ISK ezen a helyen a közös fürdőszobás elhelyezés (2017-es könyv), és ezzel olcsóbb az ott megszokottnál. Jövő nyárra 20 000-ért adják most a bookingon. Csak idénre vitték le. Mindenhol azt szokták írni, hogy ott a tónál még az izlandi szintnek is 1,5-2-szeresére kell számítani, mert annyira nagy az igény és kevés a szálláshely.

 

3.

Jó kérdés. Néha vannak meglepetések :-) a 864 déli része iszonyatos volt nagyon sokáig, aztán egyszer felújították. Az északi részén csak egyszer jártam, de nem emlékszem, milyen volt, és úgysem jelentene mostanra semmit.

Előzmény: OrSoLy (4056)
tucsok13 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4057

Én a Rav 4-et néztem Full protection-el. 08.11-18 közt. Most Kuga van a Thriftynél.

Előzmény: bm613 (4054)
OrSoLy Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4056

Én is ezt az árat néztem, bár lehet Tücsök rászámolja a zero excesst. 

 

Tücsök és azt még azért nézd meg, hogy ugye most a brókercégnél kötöttél full biztit, ilyenkor a cég a legmagasabb depositot kéri, ami iszonyat magas is lehet (persze ha van ekkora keret a hitelkártyán, akkor nem szóltam :)

Előzmény: bm613 (4054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!