Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2007.03.20 0 0 243
Lehet visszatérni, várunk.
Előzmény: Fravasi (242)
Fravasi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 242
so sorry;-)
Előzmény: rali (241)
rali Creative Commons License 2006.11.11 0 0 241
Ja, a kocsmába se jársz...Elfogyott az elefántos.
Előzmény: Fravasi (240)
Fravasi Creative Commons License 2006.11.11 0 0 240
ugy tunik -bar leszoktam az aktiv forumozasrol- gyogyult valamelyest a rendszer.
Evek tavlatabol, azert nagyobb jovot josoltam. Kar, hogy aprosagok es a vezetok impotenciaja miatt tobb ezer embert elveszitett a site. Pedig tenyleg nem volt nehez felismerni a tendenciakat....Az Index gardajaval tenyleg csak ennyire vinni (papiron franko) komolyan botorsag volt. En igazabol csak annak a nagycsomo embernek a rengeteg folos energiaja miatt sajnalkozok, akik a mai korban tenyleg velemenyformalok lehetnenek.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.09 0 0 239
addig nincs is baj, amig egy egész topic költözik el, de amikor 2-3 régi ismerős hagy fel a fórumozással, mert beleun, vagy egyszerűen nála nem is működik... na az mindig szomorú :(((

TIB

Előzmény: Solt (238)
Solt Creative Commons License 2004.01.09 0 0 238
Vagy egy hete bizony vért köhög a fórum.

Az biztos, hogy már nem kell sokat kibírni, mert ha ez még egy rövid ideig így megy, akkor úgyis beindul egy újabb elvándorlási hullám, és megint használható lesz egy ideig.

Előzmény: Geitenbeffer (237)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.01.09 0 0 237
Sajnos a valóság az, hogy ez rosszabb mint bármi eddig látott "szokásos", egyszerűen használhatatlan :(
Előzmény: kaviat (236)
kaviat Creative Commons License 2004.01.09 0 0 236
az egy 486oson fut :)) fogalmam sincs, annyit mondtak, hogy a test pillanatnyilag egy külön gépen fut, a fórum szerintem csak a szokásos haldoklását futja

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Geitenbeffer (235)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.01.09 0 0 235
Ja, lehet, hogy pont azt a p3-ast vettek ki a rendszerbol, amin a load balancing futott ;-)
Előzmény: eMM (234)
eMM Creative Commons License 2004.01.09 0 0 234
Nekem volna.
Nme lehet hogy erőforrásokat vontatok el a tesztre a müködő progiból?
Azért lassult be?
Ha ez még hónapokig tart legalább elszokom innen.
Előzmény: kaviat (232)
kaviat Creative Commons License 2004.01.09 0 0 233
nekem is ez volt az egyik első javaslatom, hogy a lehető legtöbbet tartság meg a régi cucc kinézetéből.. majd meglátjuk, szerintem még pár hónap mire oda eljutunk, hogy szavazni lehet a dizájnról [ha lehet]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Törölt nick (231)
kaviat Creative Commons License 2004.01.09 0 0 232
tippem sincs

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: eMM (230)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.09 0 0 231
hali,
ha számit, akkor szvsz a jelenleginél sokkal bonyolultabb design nem feltétlen kell, mert akkor meg vagy azért lesz lassú, vagy cserélhetjük a klienseket :)

a mostani szerintem tetszetős, nincs túlcsicsázva (sok portál úgy néz ki, mint egy karácsonyfa, 5 percig jó móka, de utána csak idegesit), és gondolom nem is a design eszi az erőforrásokat :)

TIB

Előzmény: kaviat (229)
eMM Creative Commons License 2004.01.09 0 0 230
Nage a jelenlegi egyszeriben mért lett iszonyú tetü?
Ez mostani állapot kb 10 napja tart.
Előzmény: kaviat (229)
kaviat Creative Commons License 2004.01.09 0 0 229
zajlik az új cucc tesztelése.. tudom, hogy korai még bármit is elkabajálni, szóval semmi tüzijáték, meg pezsgő nyitogatása.. pillanatnyilag ott tartunk, hogy van egy felület amit a fejlesztők, a modik próbálgatnak és röpködnek a hibalisták :)) belépni, írni már lehet, de még sokmindent kell reszelni, dizájn még nincs de még az is lehet, hogy tényleg lesz valami ebből az egészből.. [hogy hány hét, hány hónap mire valóban oda lehet rakni a cuccot sok fórumközönség kezeügyébe, azt még nem látom]

.kav]4t neofittnesspop

Timna Creative Commons License 2004.01.09 0 0 228
ez a hozzáállás Copyright Hungary. Mindemellet meg pofátlanul azt állítják jelenleg is hogy nincs komolyabb gond, az már felháborító.
Előzmény: eMM (227)
eMM Creative Commons License 2004.01.09 0 0 227
Erre a hozzászólásra is várnom kelett egy darabig.
Szóval indexéknél az a szomorú tény, hogy a pénzt kivenni nagyon szeretjük a boltból, de betenni,beruházni hogy netán normálisan müködjön,no azt nagyon nem szeretjük.
Előzmény: Timna (226)
Timna Creative Commons License 2004.01.09 0 0 226
Na gyermekek, ezt 4 év alatt azért nem lehetett volna oldani ha akarjátok (szvsz 4 hét alatt is)... Szóval nem akarjátok?
Előzmény: up (-)
Kilroy Creative Commons License 2003.07.02 0 0 225
Az Index nagyon lassú, nehéz így kommunikálni. Tényleg ennyire nem számítunk? :-P
mgy Creative Commons License 2003.06.30 0 0 224
Nagyon gáz lenne egy kis pénzt költeni (vagy barterolni) egy rendes adatbázismotorra? A MySQL nem egy komoly dolog...
Solt Creative Commons License 2003.06.30 0 0 223
UP,

Nem gondolod, hogy mint főszerkesztő és topicgazda csak mondanod kellene valamit?
Vagy te sem tudsz?

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.11 0 0 222
Mostanában én lettem csiga, vagy a Törzsasztalt nőtte be megint az akácerdő?
Kilroy Creative Commons License 2001.01.24 0 0 221
Nekem beállítás szerint a topikok, ill. a topikokon belül a hozászólások is 100-asával jönnek. Utóbbi viszont úgy tűnik, a Közlemények-re nem vonatkozik, ott 50-esével látom a hozzászólásokat. Ez adddig nem probléma, amíg csak nézegetem a hozzászólásokat (ált. csak nézegetem), de spec. most előbb megnéztem a 'moderator' adatait (hogy hány hozzászólása van :-D), majd nyomtam egy backet (vsszaállt a Közlemények), majd még egyet. Ezzel kikerültem a Törzsasztalba, de a topikokat már 50-esével láttam... Na most ugye nekem, mint fent leírtam volt, beállítás szerint 100-asával kéne, szal itten asszem vmi hiba van.
Sysygy Creative Commons License 2001.01.15 0 0 220
mégegyszer próba (és mégegyszer bocs ;-) )
Előzmény: Sysygy (219)
Sysygy Creative Commons License 2001.01.15 0 0 219
Próba (bocs)
Solt Creative Commons License 2001.01.15 0 0 218
Tisztelt Uj Péter,

Ezeket a szavakat te írtad ide pontosan 9 hónapja:

"Meglehetős gáz van, ezt nem kell mondani, látja (vagy inkább nem látja) mindenki a saját szemével. Fórumunk lassú, mint csiga az akácerdőben.

Lehetne ezt pozitíve tálalni: irtózatosan megnőtt a forgalom, december óta megduplázódott a naponta érkező hozzászólások száma, satöbbi, satöbbi, ez igaz is, és ebből kerekedik a baj kifele.
Tudniillik Keki 1997-ben írta a fórumok szoftverét, a Törzsasztal 1.0-át, akkor tán tizedekkora sem volt a terhelés. Úgy tűnik, mostanra a 2.0 is elkészült az erejével. Próbáltunk már mindent, pakoltuk egyik szerverről a másikra, birizgáltunk hálókártyát, sávszélességet, adatbázist, oprendszert, tűzcsapot, hatos anyát, semmi sem segített, a Törzsasztalt mindenestül újra kell írni, más programnyelven, erőforrástakarékosabb formában.
Keki már nekiállt, ezt csinálja éjjel-nappal, tilos hozzá szólni, etetni, piszkálni, izgatni. Azt mondja, két hét alatt megírja.

Addig is megpróbálunk mindent, hogy működjenek a fórumok, de számottevő sebességnövekedést aligha tudunk elérni.

Türelmeteket kérjük tehát, két hét múlva - ha Isten is megsegít - újra hasít majd a Tasztal, lehet megint növelni a forgalmat.
Reméljük jövőre már az új program is berogyaszt. :-)

Köszönettel:
Uj Péter"

Ezt írhatnád akár ma is.
Írhatnád, de remélem nem írnád, nem lenne merszed ezt újra ide írni, mert
- minden topicodat látványosan magára hagyod,
- a lassulásokra, hibákra panaszkodó hűséges idejárókat nem vagytok hajlandóak informálni (persze vannak ellenpéldák, de ezek sokkal inkább a nagy számok törvényét igazolják, mintsem a szükséges hozzáállásbeli változás jelei lennének).
- te is tisztában vagy vele, ezek a szavak többet nem hangzának hitelesnek tőled ...

Kilroy Creative Commons License 2000.10.18 0 0 217
Na még egy kis Piazza:
Beírom a hozzászólást, leokézom, frame reload (mert a linkek még nem jók, sajnos), de nem jelenik meg. Vmiért mintha nem menne át a hozzászólás, ill. nem is megy át, pedig a Piazza nem akad le, a többiek közben beszélgetnek :-) Ez vajon miért van?

Kil

Előzmény: Kilroy (211)
Sysygy Creative Commons License 2000.10.18 0 0 216
Nem. (netscape/debian)

Gondolom te IE.

Előzmény: cyber.greg (214)
TRoger Creative Commons License 2000.10.17 0 0 215
Be.
Előzmény: cyber.greg (214)
cyber.greg Creative Commons License 2000.10.17 0 0 214
És nektek is bejön egy pillanatra ez?
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!