Keresés

Részletes keresés

könyvmoly Creative Commons License 2000.09.05 0 0 60
Egy időben gyakran történt, hogy a busz megállt egy megállóban, sofőr leszállt és szép nyugisan bement vásárolni a trafikba/boltba. Igaz nem egy 7-es buszon, csak amolyan helyi érdekűn, amikor viszonylag kevesen voltak, de akkor is! (150-es, 58-as)

Másik: Ugyanezek a buszok csatlakoznak a 47-es villamoshoz, annak a végállomásán. Már kifigyelték az utasok (keserű szájízzel), hogy a busz ajtajának nyitása a villamos ajtajának azonnali csukódását váltja ki. Lehetetlen átszállni.

Tényleg rá kéne veni a BKV-t a szolgáltatás színvonalának az emelésére. Vagy ezek csak az emberi bunkóság eredményei?

FotexZoli Creative Commons License 2000.09.05 0 0 59
ha nem is BKV, de nem semmi.....

pár hete jöttem vissza busszal Zsámbékról:

- két egészet kérek a Széna térig
- 540.-..........adjak jegyet is??
- szoktak adni
- jó, csak gondoltam hátha nem kell a jegy

szóval nagyjából így zajlott a beszélgetés, zsebre dolgozott, volt aki felszállt, kezébe nyomott valamennyit és besétált, semmi blokkolás

továbbá még: dohányzott, és bekapcsolt mobil volt a kormány mellett.

MÉG SZÉP, HOGY FELHIVTAM A FONOKÉT

kavore Creative Commons License 2000.09.05 0 0 58
FotexZoli:
Pedig benne van.
Igaz, úgy fél éve néztem, de szerintem azóta se változtatták meg ezt a részt.
Előzmény: FotexZoli (57)
FotexZoli Creative Commons License 2000.09.05 0 0 57
nem emlékszem, hogy valaha is olyat olvastam volna - az utazási feltételekben - , hogy bármit is véglegesen elvehet tolem, pláne nem a bérletszelvényt
Előzmény: kavore (55)
Teve99 Creative Commons License 2000.08.28 0 0 56
b*sszak meg az osszes szerzodesuket, ezentul ugysem fogok tobb berletet venni:)
Előzmény: kavore (55)
kavore Creative Commons License 2000.08.28 0 0 55
Teve99:
Az ellenőr ugyan mélységesen etikátlanul, pofátlanul cselekedett, de a szerződés szerint!

Legközelebb olvasd el az "utazási feltételeket", ott le van írva, hogy ilyen esetben elkobozhatja a bérletedet.

Előzmény: Teve99 (54)
Teve99 Creative Commons License 2000.08.28 0 0 54
Augusztus 19-en(asszem, akkor volt a bal az andrasi uton) a deak teren egy kocsog ellenor
annak ellenere, h volt berletem(igaz, nem volt benne a szam), elszedte a szelvenyt plusz felirt.

Na, ezentul en 1 darab berletet nem fogok venni, persze fizetni sem, inkabb jarok bringaval (ami amugy sokkal gyorsabb, mint a BKV), telen meg majd futok legfeljebb a barmok elol:))

Sumo Creative Commons License 2000.08.28 0 0 52
tegnap a kedvesem az arpad hidi metronal elkapott egy ellenort (aki forgalomtajekoztatasra volt most odaallitva, merthogy nem jart a HEV), es jol kifaggatta haverileg.

hat ez a patkanysag csucsa.
az ellenorok fizetese a kovetkezokepp tevodik ossze:
-fix alap, nevezhetjuk nullanak is akar, mert osszesen 15000 Ft
-ezutan minden egyes birsagolasert 80 Ft!!!
es allitolag jol meg lehet belole elni.

szamolgattam egy cseppet. ha egy ora alatt csak 5 embert birsagol meg sikeresen, akkor majdnem annyi az orabere (40Ft a kulonbseg), mint nekem, aki szoftverfejleszto vagyok. ezek utan nagyon fogom sajnalni szegeny ellenoroket!!

raadasul az megint egy masik kerdes, hogy a BKV ezzel sajat maga hat abba az iranyba, hogy a budos taplo troger bunkok menjenek csak ellenornek...

xj770 Creative Commons License 2000.08.28 0 0 51
Szoval BKV...rendorok:
a 61-esre felszall egy no es keri a jegyeket, berleteket. mellettem egy srac:
- nincs
- penze?
- nincs
- szemelyi?
- nincs
- akkor rendort hivok!
- tegye
az ellenor int egy no segget fogdoso palinak, az odajon hevenyeszve benyul a zsbebe bevillantja a kek cetlit es mellette a femplecsnit.
a srac kiperkal 1300-at es kap egy kek kis fecnit

kerdesem:
- ha nem volt nala szemelyi azert miert nem vettek elo? felintezkedes az OK, blicceles az nem OK?
- ha en az utcan szeretnek vkit (pl. egy jo no) igazoltatni ezek szerint eleg, ha odaintek egy rendort es mondom neki: cimbora az a no nem hajlando megmutatni nekem a szemelyijet igazoltasd mar nekem es add meg az adatait?!

hogy is van ez?

warQ Creative Commons License 2000.08.13 0 0 50
Helló!
1,A menetrendnél szerintem előszür azt kéne a bírósággal kimondatni, hogy a menetrend a BKV és az utas között létrejött szerződés szerves része (vagy melléklete). Ez után egy kártérítési per már egyszerűbb ügy.
2,Egy eset: Egyszer egy ellenőr a Deák téren a metróban kérte a bérletem. Mivel volt -szinte mindig van nálam- felmutattam, de felhívtam a figyelmét, hogy az egyik átjáró mozgólépcső nem működik, szóljon az érintetteknek. Errő ő leb@zó stílusban közölte, hogy nem érdekli, és tüzetesen megvuzsgálta a bérletem. Semmit nem talált, viszont a igazolványának megtekintése után a a minősíthetetlen magatartása miatt teleírtam a panaszkönyvet, amit nme nagyon akartak átadni. Ami meglepő: 2 hét mulva aBKV elnézését kérő levele. Az ellenőrt azóta sem láttam, pedig naponta járok arra (és más vonalakon is).
zotyi Creative Commons License 2000.08.13 0 0 49
Minek bonyolítami a dolgot....
1. Csináltok egy "fal" igazolványt (pl.belépő kártya egy fiktív céghez) hamis névvel, és ha megállítanak azt mondod "a munkahelyemről léptem el, és csak ez van nálam...."
2. Ez elég "geci" dolog(villamos busz): Ha látod hogy jönnek , a legközelebbi jegykezelőbe beledobsz egy egy forintost...pláne ha sokan vannak a járművön akkor jó igazán...furakodni nem akartál, ez a lukasztó meg "pont" rossz , te akartál lyukasztani de hát nem "sikerült"...:)))
Tamás Creative Commons License 2000.08.13 0 0 48
Ki lehet próbálni, de minek? :-) Nem ér annyi időt az egész. :-)

Anonanon, itt a kép egyébként:


Jópofa. Ja, nem én vagyok rajta! :-)

Előzmény: Elm (47)
Elm Creative Commons License 2000.08.12 0 0 47
Anonanon!

Hat tk. igazad van.
En is kiprobaltam, KoKi-n az elllenor
ele alltam, montam hogy van szemelyim,
de nem adom, van penzem de nem fizetek,
es kerem, zarjon ki az utazasbol, ahogy
az a metron is ki van irva.
Erre szokasos rendort hiv stb.stb...
Mondom , jo hivjon, annak odaadom a
szemelyim. Erre ramnez, aszongya:
Tudjamit fiatalember, most maga nyert.
A rendorok a hatar uti csoporttal
vannak, ugyhogy viszontlatasra.

Latom eleg konnyen megusztam, hogy
nem hepciaskodott, mert ha tenyleg
bepoccennek azert az ellenorok is
be tudnak tenni az embernek.
De ebben az esetben ha hihetunk
az elobbiekben szolott jogasztarsainkanak
azt kell mondani, rendben uram,
varjuk meg a rendort, akinel
kolcsonosen feljelethetjuk egymast.

hm. Nincs kedve kiprobalni valakinek...? :)

anonanon Creative Commons License 2000.08.11 0 0 46
Greyhound!

Nem igazán hatódtak meg a módszeredre! Helyszín nyugati, jövök fel a mozgólépcson. MOndom bocs, nincs nálam.
Akkor valami igazolót kérek.
Az sincs nálam.
Akkor uram kénytelen leszek rendort hívni.
"De én azt nem vagyok köteles megvárni, mert feltartóztatásommal ön buncselekményt követ el"
"Nagyon téved urram, jogomban áll a rendor érkezéséig feltartóztatni Önt"
Erre ellépnék mellette, és elém áll, majd még 1 szer. Erre kicsit meglepodtem, mondom hogy haggyonmár, tényleg nincs nálam semmi, mire mondja hogy jól van, diktáljam be adataimat, de ha valamiben hazudok, az ugyis kiderül majd a rendornél. KOvács Béla Ülloi ut 11, stb kezembe nyomta azt a szart (tök égo volt, mert hirtelen elfelejtettem, milyen nevet mondtam, és nem tudtam kapásból aláírni ;) )
Na mit tettél volna Greyhound? Voltak vagy 12-en...

Tamás Creative Commons License 2000.08.09 0 0 45
Kedves greyhound!

Jómagam jogász volnék, úgyhogy amit leírtál, előttem teljesen ismert. Bár nem tudom hirtelen, hogy a szabálysértési törvény a jegy nélküli utazást említi-e, de asszem nem, így a bliccelés maximum szerződésszegésznek minősíthető.

Ami engem felidegesít, hogy ez az egész cirkusz úgy zajlik, hogy közben van bérletem... és abszolút szabályosan jártam el az ellenőrrel szemben. A dolog jogi vonatkozásai most nem is érdekelnek. Megpróbálhatnak majd jogi úton megkóstolni a bünetés miatt, de az biztosan nem fog nekik sikerülni. Sőt. :-)

A lényeg az, hogy baromi módon felhúzták az agyamat, és a fenének sem hiányzott ez, amikor kisebb gondom is nagyobb lenne ennél.

Csak okulásból írtam le. Ha valaki legközelebb az enyémhez hasonló helyzetbe kerül (külterület-belterület - a barna csíkkal áthúzott járatszámú buszokon), ragaszkodjon hozzá, hogy az ellenőr a csekkre betűvel (nem valami, laikus számára érthetetlen hülye számkóddal) írja rá, hogy külterületen vagy belterületen történt. És ha nem ismeri a járatot, mindenképpen nézze meg a busz tábláján, hogy melyik megállótól számít már Bp. belterületnek, mert többször láttam, hogy ezzel is megpróbálják az ellenőrök átbaszni az embert.

És amit talán elrontottam, az az volt, hogy az Akácfa utcában nem vetettem fel jegyzőkönyvet arról, hogy nem voltak hajlandók elfogadni a bérletemet, és hogy miért nem. Ez egyébként két okból maradt el: 1) sokan vártak mögöttem 2) ha nem megyek ki villámgyorsan, ráborítom a pultot arra a köcsögre. Legközelebb talán visszafogom magam, és szarok a többi emberre? :-(((

Előzmény: Törölt nick (43)
kavore Creative Commons License 2000.08.09 0 0 44
greyhound:
Tudtommal már egy ideje Budapesten is fel vannak erre készítve az ellenőrök.

Amúgy ahhoz mit szólsz, hogy ha az ellenőrök azt mondják, hogy: "Mi öten fogjuk tanúsítani a bíróság előtt, hogy önként adtad át a személyidet nekünk a rendőr megjelenésekor (és nem a rendőr igazoltatott), hogy kiírhassuk az adatokat."

Előzmény: Törölt nick (43)
Tamás Creative Commons License 2000.08.09 0 0 42
Na, leírom, mi történt most.

Egy hete kb. vidékre akartam utazni, és otthon felejtettem a bérletemet, ami épp meg volt véve, lévén sokat rohangáltam a városban. A 40-es busz (bőven) budapesti szakaszán jött egy ellenőr, akinek mondtam, hogy otthon feledtem a cuccot, tessék, itt a személyim, majd az Akácfa utcában bemutatom. Mire ő:
- Biztos megvan a bérlete?
- Meg, persze.
- Akkor el tudnánk intézni, mert tudja, ha bemegy, kell fizetni 400 Ft-ot, stb. - itt következett, aminek a lényege az volt, hogy adjak neki négy kilót, cserébe nem ad csekket, és nem kell bemennem.
Erre én persze éreztettem vele, hogy szart neki, én majd jól besétálok, és szabályosan elintézem. Mire ő:
- És külterületi bérlete is van?
Én nem igazán értettem hirtelen:
- Minek? Itt vagyunk a Villányi úton, itt nem kell.
Mire ő, na jó, belefirkált a papírra, aztán aláíratta, majd elhúzott.
Nekem majdnem kiment a fejemből ez a dolog, a határidő utolsó napján jutott eszembe, robogtam az Akácfába, bemutatni a bérletet...
...ahol közölte velem egy szopottfejű idióta a pult másik oldalán, hogy ez külterületen történt és a diákomban nincs környéki bérlet.
- Persze, hogy nincs - mondom - ez bőven Budapesten volt!
- Nem, ide van írva, hogy kint volt.

Na, itt véget ért a dolog. Az a mocsok kis patkány ellenőr, miután nem voltam hajlandó fizetni neki, azt írta rá a csekkre, hogy külterületen vagyunk, mert tudta, hogy nincs kültelki bérletem. (Tenném hozzá, nem értem a rendszerüket, ez a dolog abból derülhetett ki, hogy a csekkre írt számot áthúzta, aztán valami mást írt fölé - de nem biztos.) Szóval most ott tartunk, hogy volt bérletem, de mi a fasznak???

Úgyhogy a dolog két irányban megy tovább. Ha a BKV elkezd basztatni, ráfáznak csúnyán. Ha pedig meglátom még egyszer azt az ellenőrt, először pofán verem, aztán megetetem vele azt a csekket (állandóan nálam lesz a pénztárcában). Egyébként ha olvassa, azt javaslom neki, ne tegye fel a lábát a 40-es buszra.

Továbbá erősen gondolkodom azon, hogy még ha lesz is egyántalán bérletem, nem fogom felmutatni. Ha hozzám szól valamelyik, elküldöm a francba. Aztán próbáljanak csinálni valamit.

xj770 Creative Commons License 2000.06.25 0 0 41
Hmmm...szoval tovabbra is csak az ellenorzes es a kaszalas jar a fejukben :( Kisertetiesen emlekeztet ez az egyik "kedvenc" fegyveres testuletunk tevekenysegere.

Miert nem hozzak le az ujsagokban az ellenorzott jarmuvek listajat, ahogy azt a trafipaxal teszik????????

Előzmény: bakibebi (40)
bakibebi Creative Commons License 2000.06.13 0 0 40
Erdemes :

http://index.hu/politika/belfold/bkvellenor/

Nehany resz :

"a jelenlegi 480-as létszámot rövid időn belül 500-ra növelik, így átlag két-három naponta mindegyik járatot ellenőrzik majd."

"A megnövelt ellenőri létszámmal háromnaponta minden járatra eljuthatnak, de a forgalmasabb helyeket továbbra is napi rendszerességgel ellenőrzik."

bakibebi

xj770 Creative Commons License 2000.06.02 0 0 39
Azert az is egy erdekes sztori volt, amikor a kedves es becsuletes ellenorok arrol okitotak egymast a megalloban (kiemelve egy ujoncot), hogy hogyan lehet "zsebre dolgozni"...hmmm. Ilyenkor a rend orei, persze szinten sehol...zsarolas vagy megvesztegethetoseg, amikor azt mondja adj inkabb egy kis penzt?

Apropo, az ellenoroket ki ellenorzi? A BKV jarmuvek tisztasagat ki ellenorzi?

Tudtok-e arrol vmit, hogy melyek azok a szervezetek, ahol el lehetne kezdeni ezt a BKV-sdit?! Itt elsosorban a civil szervezetek johetnenek szoba, gondolom.

Nem az ellenorokkel van elsodlegesen a baj, hanem azokkal a velt vagy valos jogokkal, amikkel felruhaztak oket. Illetve a mogottuk allo megingathatatlannak tuno nagytestver onkenyuralmaval.

bakibebi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 38
Igen, igen a fizetesekkel van problema. Ez ellen megteszi a szukseges lepeseket a BKV.
Azonban a szolgaltatassal is van nemi gond... Evegett pedig lehetne perelni a BKV-t.
Ha jol emlexem volt hasonlora pelda, mikoris valamelyik autopalyadijat tamadtak igy meg. Es nyertek is...
Hasonlora lehetne szoritani a BKV-t is, hogy akik berletet vagy jegyet valtottak, nos azok arabol a BKV teritsen vissza. A problema, hogy itt is szukseg lenne egy szovetsegre (mint az autopalyadijaknal is volt) aki felvallalja ezt. Szerintem lennem mit kereskedni.

bakibebi

-Zoli- Creative Commons License 2000.06.01 0 0 37
Közhely, de sajnos nem az árakkal van itt a probléma, hanem a fizetésekkel.

Zoli

lolka_bolka Creative Commons License 2000.06.01 0 0 36
Bagojj: MAV utan BKV ? :)

Nem kell fizetni es kesz.
Rengeteg kellemetlen elmenyem volt mar buszsoforokkel, ures kihalt megallokkal, utolso jaratokkal, villamossal, ellenorrel, stb..., nem fogom oket felsorolni, jah! csak egyet, mert ezt a mai napig nem tudom felerni epp esszel.
Egy masik topicban mar irtam, de ez jobb hely lesz neki:
Szoval megyek, 1 villamos, ellenor felszall, es elsetal mellettem.
NA mondom, ez cool, nem is kerte a jegyem. Aztan odajott hozzam egy civil, es kerte a "jegyeket berleteket"...
- Nincs, - mondtam nyugodtan.
- Akkor a szemelyi igazolvanyat legyen szives.
- Hat sajnos az sincs nallam - mondtm, es mar mosolyogtam magamban, hogy ismet mondhatom a jool bevalt kamu nevet, cimet, es anyam nevet.
Ehelyett...: biztos, hogy nincs ? - es mikozben ezeket a szavakat mondta, egy laza mozdulattal benyult a zsebebe, elovett egy brifkohoz hasonlito bortokot, amely egyik resze lefittyent, es az volt odairva: Rendorseg...
Vazz... mondom: itt van a szemelyim...

Na es ezek utan olyat eltem at, amilyet meg SOHA azelott, es nagyon tetszett...
Odasetalt az ellenorhoz, es atadta neki a szemelyimet (amihe _szerintem_ nincs joga, ugyanis ahogy en tudom nem szolgaltathatja ki az adataimat, egy harmadik szemelynek.)
Aztan az ellenorrel odebbvonultunk, es elkezdte felirni a vezeteknevem, majd megkerdezte:
- Hogyan tudnek segiteni ? - kerdezte halkan, szinte suttogva, kozben pedig fel szemmel figyelte, hogy hol van a rendor.
- Szerintem sehogy. Nezze uram, jegyet szoktam venni, mindig, rossz volt az automata a hevmegalloban, osszesen van 120 Ft -om, szivesen veszek most jegyet, irja fel az adataimat, ha maskepp nem megy...
Az ellenor megegyszer: Hogyan tudnank ezt megoldani ? - majd amikor latta, hogy a ket civil rendor a kocsi masik vegeben van akkor fogta, visszaadta a szemelyimet.
Ilyen is van. Tegnap ue. csak rendorok nelkul, no jegy, de 100 Ft -ert vehettem egy jegyet a sractol.

Szoval az utolso ket ellenorrel valo talalkozasom meglepett, kellemesen csalodtam.
Ha a jaratok, nem is lennenek tisztabbak, viszont szamithatnek ra, hogy akkor jon amikor ki van irva, akkor eskuszom megvennem a berletet. Addig viszont inkabb nem...

Lolka

xj770 Creative Commons License 2000.06.01 0 0 35
valamit felreerhettel!
nem arrol van szo, hogy most jol ronditsuk el a buszt...hanem, pont arrol, hogy minel kenyelmesebb, pontosabb es esztetikusabb (surubb?) jarmuveken utazhassunk. REALIS ARON!
Előzmény: Borsalino (34)
Borsalino Creative Commons License 2000.05.24 0 0 34
Udv,
Szerintem alairast kene gyujteni a BKV eszkozokon, MIndenki hordjon magaval egy alkoholos filcet es ha nincs megelegedve a szolgaltatassal a busz oldalat alairna. Milyen szep szines buszok lennenek es meg csak penzt sem kellene kolteni az akcio szervezoinek az alairasi ivek sokszorositasara.
Udv Borsalino
xj770 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 33
Pedig csakis egyuttes fellepes vezethet megoldashoz. Miert kellene turnunk a BKV egyeduralmabol fakado visszaeleseket?! ha jol tudom meg mindig letezik olyan, hogy "polgari engedetlenseg" es "civil kurazsi".

Az elobbi egy teljes honapi nemfizetest (persze ez akkor mukodik, ha az utazokozonseg nagyobb resze benne van), az utobbi pedig pl. a kezelt bkv-jegyek lyukasztoban valo hagyasaval is kezdodhetne... vagy hallotatok arrol a pasirol, aki (jol emlexem Nemetorszagban?) nehany szaz meterre a lesipuskas trafipaxozo rendorok elott mehgallt, es kirakott egy tablat a "titkos rendori akciorol"? Ha a trafipax lejon az ujsagban, az ellenorzott BKV jaratokat is le kellene kozolni VAGY felallitani egy SMS szolgaltatast, ahol az utasok tudjak ertesiteni egymast az ellenorokrol...

Csak azert merik megtenni velunk, mert soha semmilyen formaban nem emelte meg fel senki a hangjat. Csak az ellenorokkel vitazni felesleges, a vezetosegre kell hatni...es azokra akik ezt hagyjak!

Otleteket, civil szervezetek neveit (akik tudnanak segiteni) es velemenyeket varok! :)

xj

Fáradt Vándor Creative Commons License 2000.05.17 0 0 32
A BKV internetes zsargonnal élve suxx... Egyszerűen nem értem hogy miért nem tudnak normális szolgáltatást biztosítani a majd 100 forintos jegyért... és akkor becsukják az ajótót az orrom előtt, elmegy előb az utolsó busz meg ilyenek... no comment...
kaszko Creative Commons License 2000.05.12 0 0 31
Hát ez az.... Joguk van hozzá, mert úgy van leirva az utazási feltételekben. A BKV olyan utazási feltételeket teremtett, ahol csak ő követel az utasoktól, de cserébe semmilyen megbizható szolgáltatást nem ad.
A busz és villamosvezetők egyaránt módfelett tahó módon viselkednek. A metróval meg utálok utazni, mert nagy a tömeg, állandó lökdösődés, a mocskosul lassú mozgólépcsők, és persze a sokat beszélő ellenőrök, akik miatt lekésem a metrót.
Előzmény: John Zero (3)
cucu Creative Commons License 2000.05.12 0 0 30
Helo.
Bagojj elvtárs írja, hogy azért nehéz takarítani a buszokat, mert a belső elrendezésük "olyan".
No, amikor én azt mertem mondani, hogy a belső elrendezés miatt balesetveszélyes az az intézkedés, miszerint este 8 után csak az első ajtót nyitja ki a sofőr a szoló buszokon, akkor sehogy sem akaródzott neki megértenie, hogy mi is az a belső elrendezés.
Szerintem kár a BKV-ra pazarolni a karaktereket, mert olyan a vezetése, hogy minden jobbító szándék lepereg róluk. Elég, ha csak az újságban megjelenő nyilatkozataikat elolvassátok; a kérdezőt rövid úton lefricskázzák a válaszukkal.
Ezek még a 70-as éveknél tartanak...
cucu
Laci Creative Commons License 2000.05.12 0 0 29
bocs, teszt:

megy, villog

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!