Keresés

Részletes keresés

Sickboy Creative Commons License 2002.05.08 0 0 270
Ellinkeltem, bocs, tehát:
www.terminal.hu
Előzmény: Sickboy (269)
Sickboy Creative Commons License 2002.05.08 0 0 269
Felhozom ezt a topicot, mert olvastam a Terminal oldalain egy felkavaró hírt: 3D-s Desktopot akar a Windows-nak a Microsoft! Ezeknek elment az eszük! Az egész oprencer egy instaBILL kakatúrás, de nem ám ezen javítanának, memória/procizabáló felületet fejlesztenek.
A cikk szerzője szerint azért is szuper a 3D-s dolog, mert ha sok alkalmazást futatsz, az már nem fér el normálisan a taskbar-on...
No comment!

Remélem a KDE és a Gnome se követi az új trendet!

micu Creative Commons License 2002.03.08 0 0 268
Meg az xmms, mplayer és a többi médialejátszó nem küldi el apukának milyen filmeket, zenéket néztem, nem kell aktiválni ha kicserélsz pár alkatrészt, és egyáltalán, miután megvettem (ha nem ingyen töltöttem le) a kapcsolat annyi marad a gyártóval hogy időnként letöltöm a frissített csomagokat ha kell.

Azaz az oprendszer az én érdekeimet képviseli és nem a gyártóét és szövetségeseiét. Nem én vagyok őérte hanem fordítva.

Előzmény: mger (267)
mger Creative Commons License 2002.03.08 0 0 267
Miert Hasznalok Linuxot:

1. Mert rendesen megoldottak az eroforrasok megosztasat. Nyugodtan netezhetek CD-iras kozben, es vigan nezhetek filmeket szaggatas nelkul, mikozben a hatterben tobb oras szamitasok futnak.

2. Mert ha az adataim a munkahelyi gepemen vannak, a program amit hasznalnek az a szerveren, es en az otthoni gepem elott ulok, akkor sincs gondom a feladat megoldasaval. Mert a Linux tenyleg tamogatja a halozatot.

3. Mert egy 386-os laptopra 4Mb ram es 210MB winyo melle is fel tudom tenni. Grafikus felulettel, es nehany hasznos alkalmazassal.

4. Mert lattam (es konfiguraltam) Linuxos gepet, ami tobb mint 100 napig futott kb 600 felhasznaloval, webszerverkent, mail-szerverkent, stb. Az altalam latott Windows-ok rekordja 3 nap. Egy felhasznaloval, szolgaltatasok nelkul.

5. Mert egy rosszul megirt kis program tesztelese nem donti ossze az egesz operacios rendszert.

6. Mert irtam egy C programot, ami semmi mast nem csinal, mint osszead es kivon egesz szamokat, igaz, baromi sokszor. Windows es Linux ala is leforditottam, az utobbin 2.5x gyorsabban futott le.

6. Barataim, ismeroseim naponta kuzdenek a virusokkal, tobb napi, tobb heti munkajuk veszik el miattuk. Linux alatt soha nem lattam ilyen problemat.

7. Ha valami Linuxos program nem tetszik, irok egy levelet a megirojanak, es max egy heten belul kijavitja, vagy meguzeni, hogy az szerinte miert pont ugy jo, ahogy megcsinalta. Ha nekem ez megsem tetszik, akkor letoltom a program forrasat, es atirom.

8. Ha az xxx program beallitasait meg akarom valtoztatni, akkor megnyitom az xxx.conf fajlt -- sima txt fajl!!! -- es a benne levo boseges kommentet elolvasva azok alapjan atirom. Nem kell a regisztriben kavarnom mindenfele dokumentalatlan kulcsok kicserelgetesevel.

9. A Linux (legalabbis a Debian) ingyen van,
nem kell lopni, es az Allam Bacsi sem fizet milliardokat azert, hogy "ingyen" hasznalhassuk.
Es nem csak az operacios rendszer ingyenes, hanem tobbezer kulonfele program is hozza. Es a frissitesek is.

10. A Linux soha nem akarta "megjegyezni" a jelszavaimat.

11. A Linuxba meg senki nem akart hatso kiskaput tenni azzal az atlatszo szoveggel, hogy "azon keresztul majd be tudunk menni a gepre, es segitunk, ha baj van."

12. A Linuxban a hibakat nem letagadjak, hanem publikaljak, es kijavitjak. Gyorsan.

13. Mert Linux alatt soha nem kenyszeritettek ram egy window-managert a maga fix beallitasaival, hanem en allitom be magamnak, olyanra, amilyen nekem tetszik, es amirol Windows alatt almodni se mernek.

14. Mert ha eppen csak egy levelet akarok irni, vagy elolvasni, akkor odaulhetek egy 10eves gephez, es nem akar rajta mindenfele grafikus vackot futtatni, hanem kapok egy egyszeru karakteres feluletet, ami erre a celra pontosan eleg, es nem zavar a lassusagaval.

Ezeket figyelembeveve kerdem en, mi szuksegunk van nekunk a Microsoftra?

P.S.: Mielott meg valaki erre ugrana, nem azert irok ekezet nelkul, mert Linux alat nem lehet, hanem mert tobb eve normalisan tudok gepelni angol betukeszlettel, es nincs kedvem izuleti gyulladast apolgatni a jobb kisujjamban a hulyen elhelyezett ekezetes karakterek gyakori leutese miatt.

Miklos

Toobiaas Creative Commons License 2000.07.23 0 0 266
stamina Creative Commons License 2000.07.23 0 0 265
Valoszinuleg igen.

Lehet, hogy definialni kellett volna a "verziovaltas" fogalmat.
En azt hittem, hogy te slink->potato, potato->woody valtasra gondolsz.

Mindegy. A lenyeg az, hogy a dist-upgrade nem csinal automatikusan potatot a slink-bol, vagy woodyt a potatobol, ha nem akarod, vagyis azt is nyugodtan lehet frissitesre hasznalni.

En viszont azt nem tudom, hogy a Windows update mit csinal, mivel sohasem probaltam.
A Service Pack-eket tolti le? Valaki elmondhatna.

Előzmény: tudorapo (264)
tudorapo Creative Commons License 2000.07.22 0 0 264
Ha verziót akarnék frissíteni (én egyébként még slink->potato vagyok) akkor használnám a dist-upgradet, ezért írtam így. Mert tudtommal erre is jó. Ezért vannak ilyen "ál csomagok". Pl. volt régen az AA program, ami csinált valamit. Mostantól ezt más program csinálja, tehát az új disztribúcióban is van AA csomag, csak az nem csinál semmit, hanem "függ" az új BB csomagtól. Amit a dist-upgrade letölt, az upgrade nem. Jól mondom?
Előzmény: stamina (263)
stamina Creative Commons License 2000.07.22 0 0 263
Még olyan is van, hogy apt-get dist-upgrade, ez verzióváltásra jó

No, azert ez nem egeszen igy van, ha jol tudom.

Az upgrade es a dist-upgrade ugyanaz, csak a dist-upgrade egy kicsivel tobbet csinal.

Az upgrade nem installal fel uj csomagot, illetve nem torol le fent levo csomagot. Vagyis ha vmit frissiteni akarsz es ehhez szukseges lenne felinstallalni egy masik csomagot is, akkor az apt-get nem csinal semmit csak szol, hogy bizonyos csomagokat nem tudott upgrade-elni.

Ezzel szemben a dist-upgrade torol is es installal is uj csomagokat, tovabba el tudja donteni, hogy ket csomag kozul melyik a fontosabb es ha valasztani kell, akkor inkabb a fontosabbat fogja feltenni.

A dist-upgrade nem csinal verziovaltast. A /etc/apt.sources adja meg, hogy mire frissit, es ha ott potato van megadva, akkor arra fog frissiteni, nem woody-ra.

Szoval a dist-upgrade ugyanazt csinalja, mint az upgrade, csak egy kicsit "mereszebben".

En mindig dist-upgrade-et hasznalok.

Előzmény: tudorapo (261)
Yfel Creative Commons License 2000.07.22 0 0 262
Tetszik a rendszer. Emlékeztet a Norton Antivirus LiveUpdate cuccára (csak egy fokkal fejlettebb)

Ez az egész dll rendszer nem lenne egy rossz dolog, ha kissé átgondoltabb lenne a file-verziók kiadása... hallottam már olyan dolgokról, hogy egy új verziót régebbi verziószámmal adtak ki, meg ilyenek... (a Microsofttól jött, úgyhogy nem is mondhatnánk, hogy valami dzsunka szemétcégtől volt)...
Ma felraktam viszont a Visual C++ 6-os verzióját, ez viszont kifejezetten tetszik (8CD, 800 MB doksi, lehet belőle tanulni is :) ), kíváncsi leszek, hogy mennyit fog segíteni a tanulásban (meg arra is, hogy a DLL-ek amiket felrakott meg a rendszerfrissítések mennyivel fogják javítani/rontani a rendszerstabilitást.

Üdv
Yfel

Előzmény: tudorapo (261)
tudorapo Creative Commons License 2000.07.20 0 0 261
Amikor a hivatalos debian részét telepíted, akkor nincs semmi gond. Például kell neked a TeX rendszer. A www.debian.org-on végzett keresés megmondja neked, hogy ez a tetex csomag. Rootként beírod hogy apt-get install tetex. Ettől a telepítőprogram beindul, végignyálazza a dossziéit, és kiszámolja, hogy ehhez neked még telepíteni kell a tetex-base, gv, ghostsciprt, libgv, libiff, freetype, stb. csomagokat, letölti őket valamelyik hivatalos mirrorszerverről, kicsomagolja, beállítja (ilyenkor kérdez is ezt-azt).
Az alapelv, hogy ha egy file több programnak is kell, akkor nem valamelyik vagy mindegyik programmal együtt jön, mint Windóz pajtásunknál, hanem berakják egy külön csomagba, és az ezt használó programokhoz feljegyzik, hogy függ ettől az új csomagtól. Egyszerűen nem létezik az egymással csatázó DLL-ek problémája.
Akkor van gond, ha valami nem-debiant raksz föl. Pl. a Netscape 47 az első hárpm próbálkozásnál indulás helyett ilyesmit köpött ki:
bibi van: nem találom a libdfgh.23.45.so.2 filet!
A www.debian.org-on van olyan kereső is, hogy melyik file melyik csomagban van. Ez megondja, hogy a fenti file a libzzz.ejha.nahat.deb-ben van. Ezt megadod az apt-getnek, és máris egy lépéssel közelebb vagy a nirvánához.
Van aztán egy olyan varázslat is, hogy upgrade. Ez így indul:
apt-get update
(felfrissíti a dossziéit)
apt-get upgrade
megnézi mely programok frissültek, letölti őket, cserél, simít, rendez. Én egy márciusban írott cdről telepítettem, amikor múlt héten lett internet, és kiadtam neki ezt a parancsot, zokszó nélkül letöltött 50 Mbyte anyagot. Szép volt.
Még olyan is van, hogy apt-get dist-upgrade, ez verzióváltásra jó, még sosem próbáltam. De képzeld el, hogy ennyi lenne a frissítése WinXX-nek.
Amint látod, a rendszerből hiányoznak az össze-vissza kóborló fileok, egyszerűen nincsen nekik hely. Ha olyan okos vagy, hogy valami fontosat letörölsz, arról is olyan hibaüzenetet kapsz, ami segít megoldani a gondot.
Előzmény: Yfel (260)
Yfel Creative Commons License 2000.07.20 0 0 260
Életemben nem hallottam még ilyen hibáról... igaz, hogy sokmindenről nem hallottam még életemben...
Nem elképzelhető, hogy ez valahol a magyarítás mellékterméke? (ott nem rakja fel azokat a file-okat amik Észak Amerikára vonatkoznak?)
Semmi ötletem nincs sajnos. Tegnap valami oknál fogva nekem is minden öt percben elkezdett fagyni a Win98 (felraktam azóta a 2000-et :) ), de az annak az eredménye volt, hogy letöröltem 135 elvileg rossz registry bejegyzést... gondolom volt közte amit nem kellett volna... na ezt látjátok nagyon utálom a winben... a registry rendszert tényleg a halálba ki kéne dobni.

Egyébként elmesélheted, hogy hogy történik Debian alatt, mindig érdekelt az a rendszer (is)

Yfel

Előzmény: tudorapo (259)
tudorapo Creative Commons License 2000.07.19 0 0 259
Itt történetesen én voltam a kacsás. Tyúkos. Ludas!, de hogy hogy, azt pontosan nem tudom.
Telepítettem hálókártyát, és utána kezdte ezeket hiányolni. A nevekből én arra következtetek, hogy az MSN alkatrészei.
Tehát a lényeg az, hogy:
- olyasmit hiányol, amit mi sosem akartunk felrakni,
- ha kívánságának megfelelően felrakjuk, akkor nem lett volna nekünk jobb,
- ő megpróbálta felrakni, de túl hülye ahhoz, hogy sikerüljön neki.
Ezek nagyon homályos elképzelések (főleg egy Debianhoz képest, ha gondolod, elmesélem, hogy ez ott hogyan zajlik). Ha az M$-nak több információt kell megosztani a külvilággal, akkor már lesz írás, amit elolvashatok, esetleg kis rendszer, ami figyeli ezeket a kóborló fileokat. Nem ördöngösség ilyet megcsinálni.
Előzmény: Yfel (255)
Univerzum Istene Creative Commons License 2000.07.19 0 0 258
Igen, azt hiszem ezt a file-rendszerben oldottak meg valahogy. (hozzafuzott valamit a file-bejegyzeshez talan?). De nem vagyok biztos benne, hogy az ms-dos nem tudta torolni azokat a file-okat.

En hasznaltam a Caldera-dos-t (a DR-t vettek meg vagy mi). Nagyon prima volt, multitasking, stb... Igaz a memoriat fix szeletekre kellett felosztani, de mukodott! Jobban mint a win. (nem volt homokrora, csak atkapcsoltal a masik shell-re, es kesz az futott.)
De idegeseto volt, hogy nem volt meg minden parancs amit a help-ben leirtak (pl a pause-t vagy mit be lehett volna allitan, hogy x ido mulva automatikusan adjon vissza egy karaktert, de sajnos nem tette.)

Előzmény: TaXiN (257)
TaXiN Creative Commons License 2000.07.19 0 0 257
A DR DOS-ban jelszoval levedethetted a rendszerfile-okat, es azokat csak jelszo megadasaval modosithattad. Illetve barmilyen file-t levedethettel.
Javitson ki valaki, ha tevedek, ez _valodi_ vedelem volt, nem csak olyan, hogy az explorer nem mutatja jellegu valami.
Előzmény: Yfel (255)
lms Creative Commons License 2000.07.19 0 0 256
Ez is elképzelhető, de szeirntem egyszerűen sikeres céget akar a háta mögött és nem akarja magát kiüttetni a piacról, hogy a harmincakárhányezer alkalmazottja utcára kerüljön.

Ugyan... ha egy ceg gondban van, minden valamirevalo kapitalista elso lepese a letszamleepites. Gates nagyon etikatlanul szerzett poziciokat a szoftverpiacon, miert viselkedne etikusan az embereivel?

Yfel Creative Commons License 2000.07.19 0 0 255
Nyilván nem ért hozzá. De erre sajnos nem mondhatod hogy NA UGYE, mert az alapelv éppen az, hogy aki nem ért hozzá, az ne csinálja.

Szerencsére win alatt nem kell akkora szakértelem mint Linux alatt ezért a legtöbb alapdolgot csinálhatja, egyszerűen ne nyúlkáljon a windows könyvtárban amíg nem tudja mit csinál és nem lesz semmi gond (az sem árt, ha a program files könyvtárból nem töröl ki semmit :) ). Én valamennyire értek a rendszerhez, de a windows könyvtárba soha nem szoktam piszkálni még így sem (igaz, szükségem sincs rá, megy az anélkül is).

AMi pedig változik, az remélhetőleg az lesz, hogy nem csak annyit mondd, hogy vxdnet.vxs hiányzik, hanem vigyáz, hogy ne hiányozzon.

Igaz, a Win9x-es szériának ez valami nagyon idióta hiányossága, nem tudom, hogy miért nem tudták legalább NTFS filerendszerrel meg olyan alapdolgokkal megcsinálni, hogy ne engedje felülírni a normál működéshez szükséges file-okat... amíg ezt meg nem oldják, addig sajnos az egyetlen megoldás, hogy vigyázni kell rá és nem beletúrni a win könyvtárába ha nem tudod mit csinálsz.

Nem tudom, hogy ebből a szempontból milyen lesz a Windows ME, de remélem a felülírkálási dolgokat megoldották benne (asszem ezt hallottam valahonnan, de amíg nem látom, nem fogok hitelt adni neki)

Üdv
Yfel

Emeric Creative Commons License 2000.07.18 0 0 254
"En lattam olyat (ill. hasznalni is kellett), hogy a del-end-pgdn sor alatt meg egy sor: sleep-reset-shotdown (nem biztos, hogy ezek voltak, de nagyon fenyegetoen hagzott!!). Hala istennek, nem volt hozza semmifele szoftveres tamogatas, de igy is eleg idegesito volt, hogy nem talalod a del-t, stb"

Nekem is ilyen billentyűzetem van, a power, sleep, wake gombok a turbo gombal (jobb shift mellett) együtt megnyomva működnek (nálam a power is csak standby-ba teszi a gépet, a wake meg nem csinál semmit, nem tudom mire jó:), ezenkívül a funkció gombokon is van pár funkció, amit a turbóval együtt lenyomva lehet aktiválni (bill. lezárás, ismétlési sebesség (?)). Én sem magamtól jöttem rá, én is szörnyűlködtem rajta, amíg valaki fel nem világosított. :)

Előzmény: Univerzum Istene (252)
tudorapo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 253
Nyilván nem ért hozzá. De erre sajnos nem mondhatod hogy NA UGYE, mert az alapelv éppen az, hogy aki nem ért hozzá, az ne csinálja. Czipőt a Czipőboltból!
AMi pedig változik, az remélhetőleg az lesz, hogy nem csak annyit mondd, hogy vxdnet.vxs hiányzik, hanem vigyáz, hogy ne hiányozzon.
Előzmény: Yfel (251)
Univerzum Istene Creative Commons License 2000.07.18 0 0 252
Az amigat veletlenul sem szerettem volna lebecsulni, csak nekem sosem volt, ezert nem tudok rola semmit.

A Linux/unix virtualis desktopja (ugye ez az, hogy tobb kepernod van, es valtogathatod, stb...), szerintem nagyon kiraly, de foleg akkor, ha sok progit futtasz. En pl most sokat dolgoztam ugy, hogy 6 masik gepen futtattam programot (6 kulonbozo kepernyo), egyen szerkesztettem a doksit, egyen a leveleket neztem, es volt meg egy ures mindefele hugyesegnek (egy par shell). Es az egeszben az a legkiralyabb, hogy egyszer belallitottam es egy honapig lehetett hasznalni, mert egyszeruen csak lock-oltam. Nem kellett szarni, hogy mi van, ha nem mentem el az egyenlet-szerkeszto meghivasa elott a doksit, vajon beszarik-e megint?
Ja, es bar ez a masik topicba tartozik, 100Mbps-es halon kiralyul mukodott a tavoli futtatas (meg ha az a tavolsag 5m-is (+2x20 a szerverig, ami ezen a halon nyomta az osszes file-t!))

Az MS-hardverrol nem tudok mondani semmit, mivel azt nem lehet, lemasolni, igy nekem olyan nincs. Viszont undorito, hogy milyen billentyuzeteket tudnak gyartani. En lattam olyat (ill. hasznalni is kellett), hogy a del-end-pgdn sor alatt meg egy sor: sleep-reset-shotdown (nem biztos, hogy ezek voltak, de nagyon fenyegetoen hagzott!!). Hala istennek, nem volt hozza semmifele szoftveres tamogatas, de igy is eleg idegesito volt, hogy nem talalod a del-t, stb-t.
Eppen ezert nem szeretem azokat a bill-eket sem amiken az also sor (ctrl-alt-space-stb..) ki van toltve, valami nyomorult win-gombokkal, aminek nem tudom ki mekkora hasznat vette mar, de en meg sosem.
Vagy az, hogy a \ el van dugva valahova meg a shift egy fel gonbnyira osszenyomva, a szelen valami macro... Szoval hasznalhatatlan, ha az ember ugy akar gepelni, hogy nem akarja allandoan a bill-t figyelni.
En meg mindig a regi 101-gombos amerikai elrendezesu bill-emet hasznalom, meg van egy Genius-mouse(6000?3000?)-om, ami igaz tok szogletes, de a gombok (mind a 3!!) mukodnek 7 ev mulva is, es a golyo is jo. Eddig meg nem toretek fel a tenyerem az eles, nem legombolyitett sarkai.

Az ujfele ergonomikus (megtort) billekrol nem tudok semmit, es nem is volt szandekomban ellenuk beszelni!

Yfel Creative Commons License 2000.07.18 0 0 251
A linux azoknak valo, akik nem sajnaljak az energiat arra, hogy megtanuljak es beallitsak maguknak a rendszert. A windows pedig azoknak, akik minimalis energiabefektetessel gyorsan akarnak valami mukodo dolgot

Ámen. Ki mit szeret azt használja, nekem ez a működő dolog tökéletesen megfelel a mindennapi céljaimra.

Én mindenesetre amikor a KDE mögül visszaültem az NT4 mögé egy időre igen kényelmetlenül éreztem magam, hiányoztak a virtuális desktop, a virtuális konzolok, idegesített hogy minden ablak ikonja ott csücsül a taskbar-on.

Szerintem meg lehet szokni. Én Linux alatt sem sokat használtam a Virtuális desktopokat, asszem csak arra, hogy a StarOffice-t elválasszam a többi alkalmazástól ami éppen futott. Szóval nekem nem hiányzik annyira. Ráadásul egyszerre nem is futtatok olyan sok programot, úgyhogy nekem megfelel így is.

M$ vasak: Érdekes kérdés. Az M$ Intellimouse egeremmel meg vagyok elégedve és a billentyűzetemmel (natural keyboard) is. De ez utóbbi még az első generációs változat. Az újabbak már nem tetszenek mivel bizonyos billentyűk picit "összementek" rajta. Őszintén szólva nem igazán értem miért kellett megváltoztatni. Lehet hogy túl jó volt ?

Én most vettem magamnak egy MS billentyűzetet tegnap, addig ok, hogy az F gombok összementek, nekem egyedül az nem tetszik, hogy a home, end, delete, page up, page down és insert gombok vannak elhelyezve másképpen, meg a nyíl gombok... úgy nézem, hogy amikor megdöntötték a billentyűzetet akkor kissé több helyet foglalt, így le kellett csökkenteni a numeric keypad és a normál billentyűzet közötti helyet, ennek estek ezek áldozatul. Bár nem tudom, hogy akkor az egésznek az alapját miért nem lehetett kicsit megnövelni? Egyébként elégedett vagyok vele... kicsi, kényelmes, könnyű...

Most fogok venni egy Intellieye mouse-t, mert a golyós nem valami jó mikor Diablozom...kíváncsi leszek milyen.

Elnéztem jóbarátomat, amint a win98 bootolásakor rutinból nyomja az entert a négy "ezmegaz hiányzik micsinyájjak" kérdésre. Remélem, neki jobb lesz ezután.
Tudod, Yfel, ez az, ami nincs Debianon.

Sajnos Debian-t soha nem használtam, így nem tudom, hogy mi van rajta és mi nincs. Nekem Caldera volt és RedHat (volt Mandrake is de az nem jött be annyira), azokon sem volt ilyesmi. Sőt, ha jobban belegondolok, akkor egyik Windows verziómon sem találkoztam hasonlóval. Szerintem attól is függ, hogy mennyire ért hozzá a delikvens. Egy rendszert összegányolni egy kezdőnek ugyanolyan könnyű Linux, NT és Win9x alatt is (mert ugye aki nem tudja, hogy rootként és administrator-ként nem illik futtatni a rendszert...)

Ha azt mondja a barátodnak, hogy ez meg az hiányzik, akkor valószínű balesetből kitörölt néhány rendszerfile-t, vagy pedig úgy installált le egy programot, hogy nem a csomagkezelőt használta hozzá... ilyenkor súlyos amikor a registrybe kézzel bele kell nyúlni meg hasonlók. Ilyesmivel nem próbálkoznék. Nekem a McAfee Office 2000 tökéletesen rendbentartja a gépet, lazán megy fagyás nélkül reggeltől estig.

Üdv
Yfel

tudorapo Creative Commons License 2000.07.18 0 0 250
Az eredeti témához:
Elnéztem jóbarátomat, amint a win98 bootolásakor rutinból nyomja az entert a négy "ezmegaz hiányzik micsinyájjak" kérdésre. Remélem, neki jobb lesz ezután.
Tudod, Yfel, ez az, ami nincs Debianon.
micu Creative Commons License 2000.07.18 0 0 249
Én mindenesetre amikor a KDE mögül visszaültem az NT4 mögé egy időre igen kényelmetlenül éreztem magam, hiányoztak a virtuális desktop, a virtuális konzolok, idegesített hogy minden ablak ikonja ott csücsül a taskbar-on. Az egész veszettül fapadosnak tűnt. Viszont az tény hogy a clipboard-ja egységes és nem csak felbontást tud szoftveresen váltani egy progi de színmélységet is. Viszont linux alatt sokkal kényelmesebben váltok felbontást és van virtuális képernyőméret is.
Az M$ annyiért adja a cuccait amennyiért még megveszik. Éppen azért mert "nagyfiú aki keményen játszik".
M$ vasak: Érdekes kérdés. Az M$ Intellimouse egeremmel meg vagyok elégedve és a billentyűzetemmel (natural keyboard) is. De ez utóbbi még az első generációs változat. Az újabbak már nem tetszenek mivel bizonyos billentyűk picit "összementek" rajta. Őszintén szólva nem igazán értem miért kellett megváltoztatni. Lehet hogy túl jó volt ?

Üdv:Micu

Előzmény: Yfel (247)
stamina Creative Commons License 2000.07.18 0 0 248
En spec a Linux egyik kezelofelületét nem tartom sem jól kinézonek, sem kézreállónak, pedig próbálgattam egy párat.

Nekem azert kezreallobb a linux, mert nem vagyok eleve korlatok koze szoritva.

Nem arrol szol a dolog, hogy megtanuljam a rendszerbe drotozott hotkey-ket, hogy kenytelen legyek taskbar-t, etc. hasznalni, hanem hogy ugy alakithatom a rendszert, ahogy az nekem a legjobban megfelel.

A linux azoknak valo, akik nem sajnaljak az energiat arra, hogy megtanuljak es beallitsak maguknak a rendszert. A windows pedig azoknak, akik minimalis energiabefektetessel gyorsan akarnak valami mukodo dolgot.

Előzmény: Yfel (247)
Yfel Creative Commons License 2000.07.18 0 0 247
A linux felülete (legalábbis a KDE) fényévekkel jobban kézreáll mint a W$. És jobban is van tervezve. Ez utóbbi egyébként SZVSZ az ötletei jó részét a Motif-ból szerezte, a másik felét meg a MacOS egyik DA-jából

Ez elég szubjektív. Attól fögg, hogy melyik felületet használod többet. Én spec a Linux egyik kezelőfelületét nem tartom sem jól kinézőnek, sem kézreállónak, pedig próbálgattam egy párat. Szóval itt megint elkezdenénk ízlésekről vitatkozni aminek aztán tényleg semmi értelme.

"Amíg diák vagyok, addig lopni fogom az autókat, elég drága nekem a benzin is. Az nem érdekel, hogy ki mennyit dolgozott azon, hogy a fémből autó legyen. Adják olcsóbban, és akkor majd nem lopom. Szabadíthatjátok rám a rendőrséget!"

De még mennyire, hogy rossz! Ugyanis nem lopni, hanem másolni, ami nem ugyanaz. És nem azt mondom, hogy adják olcsóbban, de legyen olyan lehetőség, hogy tanulóknak, vagy otthoni felhasználóknak legyen a program ingyenes, ők ugyanis nem csinálnak vele semmilyen profitot (legyen mondjuk letölthető ez a két verzió, vagy lehessen megvenni kb egy Caldera Linux árán a csomagoltat a legközelebbi üzletben). Az üzleti az persze más tészta. (Pedig már csinálják, hiszen a Visual C++ 6 tanulóknak $600 helyett $145 és nem standard, hanem professional. Tessék, meg is veszem, akkor miért nem lehet ezt a rendszerrel és az Office-al is? Szerintem mindkettő jó program és ha olcsóbban, elérhető áron adnák, akkor meg is venném őket) Erről a témáról asszem ennyit, ez tudoraponak és kavorenak egyaránt szólt.

Annál is inkább hogy ha egyszer van ingyen Suziki akkor mi a f*sznak lop valaki Skodát ? /elnézést kérek minden Skoda rajongótól, de azért mégsem akartam Trabantot írni ;-)

Talán azért, mert ki nem állhatom a Suzukit :))) (ha már autóknál maradunk) a Linux jó és szeretem használni, de a Windowst még jobban szeretem használni, úgyhogy erről kb megint ennyi, itt megintcsak ízlésekről van szó :)

A masik amit akartam, hogy az autos-megeroszakolos, kenyer-lopos analogia nem jo. (Szerintem, ha nem lehett volna lopni a dos-t, meg klonozni az IBM-et, akkor meg most is ott tartananak, hogy csak a nagy cegeknel lenne PC, otthon meg amiga, meg C64 lenne. (na jo, valami ujabb, de ilyesmi.)

Képzeld, ha az Amiga 4000-et kb olyan áron adták volna mint a PC-t akkor... a büdös életben IBM irányba nem néztem volna az tuti... Ha az Amiga most viszaáll hardware gyártásra is, akkor kíváncsian várom mivel fognak kijönni :) Dehát ezt teszi a rossz management. Kár volt egy olyan jó használható kis gép marketingét annyira elszúrni... egy MS marketinggel szerintem most mindenki Amigázna :)

Abba is beleszolnek, hogy az ms szulte a pc-t, meg tette nepszeruve a szg hasznalatot. Azt hiszem, meg annak idejen, a 70-es evek vegen, 80-as elejen az Apple (talan az Apple II-val?) bizonyitotta be, hogy a szamitogep nem csak a pinceben helyetfoglalo mondtrum lehet. Aztan jot az ms, es szepen ellopott mindent. Mint teszi azt most is.

Nem akarom vitatni a Mac képességeit, de szerintem olyan rohadt drágán a büdös életben nem terjedtek volna el a számítógépek. Lehet, hogy az MS ellopta a dolgait, de ez legyen az ő jogi ügyük, a lényeg, hogy most neked is, nekem is elérhető áron számítógép csücsül az asztal tetején. Az Apple-el kb ugyanott van a gond mint az Amigával: Baromi jó cuccokat csinál de iszonyúan drágán (igaz, hogy a marketingje jobb mint az Amigáé volt).

Szerintetek mit akar bilge'c? Tenyleg azt hiszi, hogy o fogja megvaltani a vilagot?

Gates szerintem egy ízig vérig üzletember annak minden előnyével és hátrányával együtt. Nem hinném, hogy világuralomra törekszik, csak mint minden normális CEO azt akarja, hogy jobb bevételei legyenek a cégének. Ennyi.

Vagy igazabol o a gonosz, az antikrisztus, es csak a pusztitas erdekli?

Ezt a baromságot is sok helyen hallottam már. Tessék elfogadni, hogy az üzlet egy nagy játszótér ahol a nagy fiúk bizony keményen játszanak. Hidd el, hogy egy ekkora vállalat ha nem nyomulna mint az atom, akkor hamar kiesne a piacról, és átvenné a helyét valami ugyanilyen stílusú cég, pl az Apple vagy az Oracle, mert szerintem ezek sem külömbek, de nem érzed annyira a hatásukat mert nem az ő termékük fut a gépeden nap mint nap (ha olvasol Apple propagandát, ugyanolyan gusztustalan mint az MS, csak drágán nem lehet eladni)

Szerintem Gates hatalmat akar. Szvsz pénze már van elég.

Ez is elképzelhető, de szeirntem egyszerűen sikeres céget akar a háta mögött és nem akarja magát kiüttetni a piacról, hogy a harmincakárhányezer alkalmazottja utcára kerüljön.

Micu: Az Amigával kapcsolatos hozzászólásoddal csak mégegyszer egyetérteni tudok (akkoriban nekem is az volt, csak a pentium idejében éreztem elég jónak a PC-t, hogy váltsak) négylemezes Cannon Fodder Rulez :)))

Egyébként szoftveren kívül mi a véleményetek az MS hardware-ekről (billetyűzetek, intellieye mouse, stb)?

Üdv
Yfel

micu Creative Commons License 2000.07.17 0 0 246
A KDE alatt meg fogsz egy ilyen legördülő menüpontot és felrakod a panelra (windows alatt:taskbar). És innentől kezdve nem összevissza egerészel a start menüben. És ha elindítasz egy alkalmazást, egy mozdulattal átteheted egy másik virtuális desktopra ablakonként. Azaz a Cápával az egyik desktopon böngészek a másikon + folyik a letöltés. És nincs száz ablakom egymás alatt. Az ablakok + nem költöznek fel a panelra (miért is tennék, tíz ablak fölött már úgy is csak az ikon és az első három karakter látszana), hanem a taskbar-hoz hasonló menüben vannak.
Azt a bizonyos otthoni Amigát nem kellene lebecsülni. Azon a gépen multitasking, PnP grafikus OS volt, 8 bites sztereo hang, a mai 2D-s gyorsítókártyáknál némileg fejlettebb grafikus rendszer, stb. Szóval a wintel sőt akkortájt dostel valahogy nem kimondottan az informatika élvonalát képviselte. A PC-s vonalnak csak három nagy előnye volt, és szvsz ezért terjedt el: 1. Az IBM neve. 2. A zárt dobozban lévő alaplapra felhelyezett kártyák koncepciója. 3. Az olcsó ár ami jórészt a (bár néha kissé kétes minőségű) klónoknak, utángyártásnak köszönhető. És nagyjából ennyi is ami mára megmaradt az eredeti IBM PC architektúrából.
Szerintem Gates hatalmat akar. Szvsz pénze már van elég.

Üdv:Micu

Előzmény: Univerzum Istene (245)
Univerzum Istene Creative Commons License 2000.07.17 0 0 245
Emeric: aha, ilyen office dolgokra gondoltam, grafikus feluletre, hogy el tudjam magyarazni anyamnak is. Ha csak szoveges modban akarok nyomulni, akkor tenyleg eleg egy 386-os, de dosban is.
Egyebketn nekem meg most is van egy kulon dos particiom, ami mindig mukodik, es meg tudom csinalni a win-t (legalabb, hogy elinduljon a dog.)

A linux (meg ugy altalaban a unixos) grafikus feluleteket jobban lehet konfiguralni (mar aki ert hozza, itt most digital unix gde(?cde? nem tudom) van, es nem talaltam meg elsore a konfiguralasi lehetoseget, de egy het mulva ugyis itthagyom, ugyhogy maradok lusta.)

Tenyleg, kerdes, igaz off: miert van az, hogy a win-ben ha feljon egy ablak, akkor az automatikusan megkapja a fokuszt? (tudom, ilyen a ablak-menedzsre), de at lehet-e allitani? Nagyon idegesito, hogy amikor, pl nevezel at egy file-t (tudom ego, de en neha csinalok ilyet) vindozekszplorerben akkor az megkapja az eppen aktualis karakter-lencot, es kesz. Vagy masik: kikeresel nagy nehezen egy 100. almenuben/lenyilo ablakban egy funkciot (nincs ra hotkey), es hoppa, feljon egy ablak, es indulhatsz elorol.

A masik amit akartam, hogy az autos-megeroszakolos, kenyer-lopos analogia nem jo. (Szerintem, ha nem lehett volna lopni a dos-t, meg klonozni az IBM-et, akkor meg most is ott tartananak, hogy csak a nagy cegeknel lenne PC, otthon meg amiga, meg C64 lenne. (na jo, valami ujabb, de ilyesmi.)

Abba is beleszolnek, hogy az ms szulte a pc-t, meg tette nepszeruve a szg hasznalatot. Azt hiszem, meg annak idejen, a 70-es evek vegen, 80-as elejen az Apple (talan az Apple II-val?) bizonyitotta be, hogy a szamitogep nem csak a pinceben helyetfoglalo mondtrum lehet. Aztan jot az ms, es szepen ellopott mindent. Mint teszi azt most is.

bocs, hogy hosszu vagyok, de meg egy kerdes:
Szerintetek mit akar bilge'c? Tenyleg azt hiszi, hogy o fogja megvaltani a vilagot? Vagy meg tobb penzt akar? Vagy igazabol o a gonosz, az antikrisztus, es csak a pusztitas erdekli? Vagy netan tenyleg o-e az akit mindenkinek kovetni kell, kulonben orokre elveszunk, es lesz fogcsikorgatas, stb...?

micu Creative Commons License 2000.07.17 0 0 244
Annál is inkább hogy ha egyszer van ingyen Suziki akkor mi a f*sznak lop valaki Skodát ? /elnézést kérek minden Skoda rajongótól, de azért mégsem akartam Trabantot írni ;-) /

Üdv:Micu

Előzmény: kavore (242)
tudorapo Creative Commons License 2000.07.17 0 0 243
Amíg egyetemista vagyok, azt erőszakolok meg akit akarok. Szabadítsátok rám a rendőrséget!

Szeretnék Rollsal járni (ez nem igaz, Citroennel szeretnék). Tessék olcsóbban adni!

Azt hiszem, érted, hogy mi a gondom a hozzáállásoddal. Volt az én életemben is olyan időszak, hogy kajára sem volt pénzem, mégsem loptam. Amíg nem tehettem emg, hogy legális szoftvert hazsnáljak, azt loptam. De most már lehetőleg nem.

Viszont azt hiszem nem érted, mit akartam az általad is kemelt mondattal. Példabeszéd: volt nekem egy bájos hölgyismerősöm, aki nagyon nem szerette, ha előttte olvasta el valaki az aznapi Délmadárt. Mivel nekem nem fájt, ha ráhagyom, ezért ráhagytam. No, így vagyok én az M$ elképzeléseivel a szoftverpiacról. Egy éve még nem így voltam, és most nagyon jól esik ez az állapot.

Előzmény: Yfel (240)
kavore Creative Commons License 2000.07.17 0 0 242
Yfel:
Ilyenkor jön a (rossz) autós analógia:

"Amíg diák vagyok, addig lopni fogom az autókat, elég drága nekem a benzin is. Az nem érdekel, hogy ki mennyit dolgozott azon, hogy a fémből autó legyen. Adják olcsóbban, és akkor majd nem lopom. Szabadíthatjátok rám a rendőrséget!"

Előzmény: Yfel (240)
micu Creative Commons License 2000.07.17 0 0 241
A linux felülete (legalábbis a KDE) fényévekkel jobban kézreáll mint a W$. És jobban is van tervezve. Ez utóbbi egyébként SZVSZ az ötletei jó részét a Motif-ból szerezte, a másik felét meg a MacOS egyik DA-jából.
Üdv:Micu
Előzmény: Emeric (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!