Keresés

Részletes keresés

tommondatyer Creative Commons License 2000.12.25 0 0 125
Bocsi, csak html próbákat csináltam. Köszi!!
tommondatyer Creative Commons License 2000.12.25 0 0 124
tommondatyer Creative Commons License 2000.12.25 0 0 123
Előzmény: tommondatyer (122)
tommondatyer Creative Commons License 2000.12.25 0 0 122
yes.


hkr Creative Commons License 2000.06.08 0 0 121
CsAK:

Egy ideig állt ma, nem volt elérhető. Most megint az.

Érdekes a dolog, beadtunk négy domaint, egy felkerült a várólistára, egyet (prioritásos) bejegyeztek, kettő viszont szőrén-szálán...

Előzmény: CsAK (120)
CsAK Creative Commons License 2000.06.08 0 0 120
Nektek be jön a domain.hu és a nic.hu ???

Én nem látom csak vagy elszállt ???

(úgy mint a kéthetes lista szokott volt)

drdoctor Creative Commons License 2000.06.07 0 0 119
Az eszmefutattas termeszetesen csusztat jo par helyen, az irast is poennak szantam, nem vitaalapnak :)

hali

drdoctor

Előzmény: John Zero (117)
John Zero Creative Commons License 2000.06.06 0 0 118
Ja, bocsanat, az ures kasszat visszavonom, erre nincs informaciom, de szerintem tudnak ertelmes celra hasznositani a "pluszpenzt".
Előzmény: John Zero (117)
John Zero Creative Commons License 2000.06.06 0 0 117
drdoctor:
"1. a kozosseg erdekeit serti, Sap lakoinak erdeket"

Mi a kozosseg erdeke (Sap erdeke) ?
Az, hogy legyen egy homepage-uk, amit senki se nez, vagy az, hogy legyen 20 milliojuk az ures kasszaban, amit a falu fejlesztesere tudnak forditani?

A Sap-iak "nyertek a lotton", mintegy. (Csak ezt a lotto-t az ISzT tette lehetove.)

Előzmény: drdoctor (116)
drdoctor Creative Commons License 2000.06.06 0 0 116
Ti mind rosszul latjatok a dolgokat :)

Ha Sap kozsege eladja a domaint tobb millioert es vegere az ehes informatikusok a SAP-rol talalhatnanak informaciot, akkor becsap a mennyku.

A regisztracios szabalyzat 7.1 f) pont alapjan a a domain delegálását fel kell függeszteni vagy vissza kell vonni, ha a Vt. 12. és 27. §-a értelmében a domainnév használata más
védjegyoltalomból eredő jogát sérti (védjegybitorlást valósít meg). Különösképpen fennáll a felfüggesztés és a visszavonás kötelezettsége ún. cybersquatting esetén,
vagyis akkor, ha a jóhírnevű védjegy megkülönböztető képességét vagy jóhírnevét olyan módon kívánják sérteni vagy tisztességtelenül kihasználni a gazdasági
tevékenység körében, hogy a védjeggyel egyező vagy összetéveszthető domainnév használatának megszüntetését, a domainnévről való lemondást vagy annak
átruházását a védjegyjogosult vagy más által fizetendő ellenértékétől teszik függővé.
.

Ha Sap kozsege eladja a nevet, akkor
1. a kozosseg erdekeit serti, Sap lakoinak erdeket
2. haszonlesesbol adta be kerelmet es rosszindulatuan elnyerte a TT bizalmat.

Kovetkezmenyek:
1. a domain nevet zaroljak, nem adjak ki egyik felnek, az ISZT tartja fenn, addig amig
2. Sap kozsegeben onkormanyzati valasztasokat tartanak, uj, tiszta, becsuletes vezetoket kell valasztani
3. a honlapon szereplo anyagot nepszavazas alapjan valasztjak ki
4. a rendszergizda egy fuggetlen, kulfoldi szagerto lesz.

vege
tetszett ? :)

udv
drdoctor

ui: bocs, ha hosszu voltam

hkr Creative Commons License 2000.06.06 0 0 115
domainabc:

No, látod! Ha minden jól megy, és nem adják el ennek a profitéhes cégnek a domaint, akkor előbb-utóbb mindent megtudhatsz hazád e jeles településéről a www.sap.hu címen :-))))

Egyébként Hajdú-Biharban van.

Előzmény: domainabc (114)
domainabc Creative Commons License 2000.06.05 0 0 114
Lehet, hogy éppen én vagyok kicsit tákéjozatlanabb a többieknél, de nem tudom hol van Sáp, de érdekes módon tudom mi az SAP....
Ki van ezzel még így?
Ez szerintem nevetséges.
hkr Creative Commons License 2000.06.05 0 0 113
John Zero:

Okfejtesed erdekes, persze van benne valami.
Tehat Te a www.sap.hu cimen a multiceg honlapjat keresed, ehelyett egy magyar telepuleset talalod. Vagyis a domain megteveszto.
Ergo vissza kene vonatni. Hmmm. Nem lehet konnyu dolga ennek a TT-nek.

Forditott esetben en Sáp honlapját keresve lennék átverve, hogy ott soktizezer forintos konzultacios oradijakrol olvasnék és nem a község polgármesterének arckepet talalnam meg.

Hogy lehet lemerni, hogy melyikre nagyobb a kereslet? Amugyis, a SAP-nak lehetett volna korabban is szakertelme a domain megszerzesehez, ha szerette volna. De ugy latszik, annyira nem volt szuksege ra. Amugy is van neki egy csomo TLD alatt sap-ja.

Előzmény: John Zero (112)
John Zero Creative Commons License 2000.06.05 0 0 112
hkr:
A közösség érdeke az, hogy ha azt találják a sap.hu-n, amire számítanak.
Ha ezer ember számít arra, hogy Sáp község honlapja lesz ott, és húszezer ember arra, hogy a SAP rendszerek leírását találja ott, akkor ez utóbbinak kell teljesülnie.

Abban meg nem vagyok biztos, hogy a közösség érdekei emelkedtek felül.
Most elsőre, igen. De kapnak pár milliót, és máris eladják a domaint (szerintem).

Egy kis, elképzelhetően forráshiánnyal küzdő településnek ez égből szakadt ajándék.
Inkább attól félek, hogy esetleg azt se tudják, hogy mi az az Internet, és áron alul adják el a domaint.

Előzmény: hkr (111)
hkr Creative Commons License 2000.06.05 0 0 111
Ha Budakeszinek regisztrátori döntés alapján végül odaítélték a budakeszi.hu -t, akkor a gyor.hu -t vajon miért nem ítélték még oda Győr városnak?

A Sáp ügyben örülök a döntésnek, egyszer végre a közösség érdekei emelkedtek felül az üzleti érdekeken.

Előzmény: John Zero (110)
John Zero Creative Commons License 2000.06.05 0 0 110
Na, megvan az újabb poén:

Létezik egy közismer német vállalatirányítási rendszer, aminek SAP a neve (és ez valószínűleg védjegyezve is van).

Viszont az SAP.hu-ra nem jogosultak.

Miért? Mert van egy Sáp nevű község, akinek nagyobb prioritása van a névre.
Röhely ;)

Na de sebaj, a település lemondhat az előjogáról!

Milyen jó megoldás ez, így egy kis pénzhez is jut a település, a név eladásáért cserébe. Ezt hívják domain-üzletelésnek ;)

dotcom Creative Commons License 2000.06.05 0 0 109
Nemetorszagon 1-2 nap allat ONLINE rendeles utan müködik egy domain. A szamla jönn csak azutan.

Egyebkent jelemzö az egesz domain cirkusz a mostanni magyar helyzethez: politikailag es gazdasagilag meg lesz egy kis ut az europai közöspiachoz!
kialakul majd...

Előzmény: hkr (108)
hkr Creative Commons License 2000.06.02 0 0 108
Egyébként az is ciki, ha egy jelentősebb szolgáltatónál nem megy a DNS. Például tegnap tonnaszám pattantak vissza a leveleim az egyik mobiltelefon-szolgáltató cég levelezőszerveréről, mivel az nem éri a saját névszerverüket, így szerinte az én domainem nem is létezik...

M-PRZO -E- [westel900.net] cannot download domain from primary ns.westel900.net

Szóval ott sem stimmel valami, ráadásul a levelezőszerverük konfigjával is lehet(ett) valami gubanc. Ugyanis a secondaryjuk mukodott, es az ismerte is az en domainemet.

Csak a korrektség és pártatlan tájékoztatás kedvéért azért még idemásolom ezt is:

A(z) pgsm.hu domain nem felel meg. Kérjük javítsa a konfigurációt.

A(z) vodafone.hu domain nem felel meg. Kérjük javítsa a konfigurációt.

Újlaki Creative Commons License 2000.06.02 0 0 107
"Nem sok kommentárt írtál!"

Van, amit nem kell kommentálni.

Előzmény: domainabc (100)
hkr Creative Commons License 2000.06.02 0 0 106
/correction

"ezen" szó törölve... bocs

/correction off

Előzmény: hkr (105)
hkr Creative Commons License 2000.06.02 0 0 105
domainabc:
Thürmerék a Munkáspárt, nem az MSZMP.

Congratulations! The munkaspart.hu domain is configured correctly.

Tehát ezen domain téren is ellenzéki pártnak tekinthetők :-)))))

Egyébként tetszik, hogy ha valami helyes, akkor azt angolul írja ki a regcheck, ha nem jó, akkor magyarul.

Előzmény: domainabc (100)
hkr Creative Commons License 2000.06.02 0 0 104
fork():
Igazad van, elég ha a hureg.nic.hu gép eléri a névszerverüket... De nem nagyon értem, hogy mire jó egy olyan primary, ami nem érhető el kívülről. Ehhez nem értek, de van bármilyen haszna, ha csak a secondaryk erhetok el?

Előzmény: fork() (101)
John Zero Creative Commons License 2000.06.02 0 0 103
fork():
Es arra mi a kifogas, hogy a postmaster@ cim nem el?
Előzmény: fork() (101)
eXXon Creative Commons License 2000.06.02 0 0 102
Ha valaki külföldi piacokra akar betörni, elengedhetetlen a jó működés (nem kifogástalant irtam...). Nézd meg az ingyenes xoomcountot. Most már én sem használom, de az az utolsó 100 IP-t mutatja, kifogástalanul. Régen ezt használtam. De mióta több mint 1000 találata a szerveremnek naponta, nincs értelme az utolsó 100-at figyelni.

Hogy mit kapsz: http://www.xoomcounter.com/exampleofstats.html

ez egy számláló ugyan, de jól mutatja azt, amit jól kell... Félig kész programokkal nem szabad a határon kívül menni...

Előzmény: domainabc (98)
fork() Creative Commons License 2000.06.02 0 0 101
De ha a http://www.nic.hu/regcheck.cgi -t használod, aminek a Szabályzat szerint ugye hiba nélkül le kell futnia, amikor domaint akarsz regisztrálni, nos akkor is láthatsz csodákat:

Futhat akkor is hibasan, ha OK a domain. Merthogy:

Ezen túlmenően a zone transfert
a 193.225.12.65 címre is engedélyezni
kell, amennyiben ezt az ellenörző scriptet
használni kívanja.

f()

Előzmény: hkr (90)
domainabc Creative Commons License 2000.06.01 0 0 100
Ujlaki,

Nem sok kommentárt írtál!
Akkor kérdezek én!
Ez azt jelenti, hogy minden kormánypárt nem OK. és minden nem kormánypárt meg OK?
Akkor most lebuktak Thürmerék is?

Újlaki Creative Commons License 2000.06.01 0 0 99
Congratulations! The miep.hu domain is configured correctly.
A(z) fkgp.hu domain nem felel meg. Kérjük javítsa a konfigurációt.
A(z) mdf.hu domain nem felel meg. Kérjük javítsa a konfigurációt.
Congratulations! The kdnp.hu domain is configured correctly.
A(z) fidesz.hu domain nem felel meg. Kérjük javítsa a konfigurációt.
Congratulations! The szdsz.hu domain is configured correctly.
Congratulations! The mszp.hu domain is configured correctly.
A(z) mszmp.hu domain nem felel meg. Kérjük javítsa a konfigurációt.
domainabc Creative Commons License 2000.06.01 0 0 98
Exxon (megfogadtam, hogy nem kisbetűzök, vagy nagybetűzök tovább - elég ha a nap betűz)
Hú ez gyenge volt, de én ki nem szedem.

Igen igazad van ez be sem ugrott, hogy kéz szenzitiv is lehet, pedig ez igen evidens...
1-0 oda.
Fogggggalmam nincs mi a 2 X? Ha jól tudom a női kromoszóma XX jellel van jelölve? Jól tippeltem?
Ha nem dobj egy mailt a domainabc@index.hu-ra
-----------------------------------
Ha valaki nem értené miről van szó az alábbi hozzászólásomban olvassa el előtte a www.domainabc.hu-n a Datexcom-os cikket!

"Miért égeted magad a top1000 cikkel? Menj el egy oldalra ahol van. Utána nézd meg: csodák csodája, nincs ott az IP-d a látogatók között (pl.: próbáld kikapcsolt kukival is, mindkét fajtával....) Nem működik. Xar."

Az én megitélésem szerint nem kis dolog, hogy egy MAGYAR cég 1,5-2 millió Ft értékben regisztrál domaint.
Jelentkezzen, aki leszurkolt ennyit!
Ha jól tudom a legtöbbet eddig egy szegedi fiatalember költött erre a célra, ő is kb. 1,5 millióért fektetett be, de az még márciusban volt és hazai, tehát .hu nevekről volt szó.
Próbáltam vele is egy interjút megbeszélni, de nem állt kötélnek. (Ezt el tudom fogadni, hiszen korrektül a DomainABC-t is visszautasitotta ugyanugy mint ahogy azt a többi médiával tette.)

A top1000 szolgáltatást nem minősítettem a cikkben, mindössze a domainekkel kapcsolatos összefüggésekre próbáltam rávilágítani.

Szerinted ennek nincs hírértéke?

"Menj el egy oldalra ahol van. Utána nézd meg: csodák csodája, nincs ott az IP-d a látogatók között (pl.: próbáld kikapcsolt kukival is, mindkét fajtával....) Nem működik. Xar."

Mivel nem ez a topic fő témája, ezrét csak pár szóban erről:
Próbáld ki ugyanezt - az általam legjobbnak tartott - hitbox statisztikai rendszerrel. Azon sem fogod látni az IP-det, ha a top1000-en nem látod.

Szeretjük, nem szeretjük őket, egyet el kell ismerni. Sokan vannak akik használják, ezért sok reklámot jelentethetnek meg, igy a végcélt elérték.

Félre ne érts, én ma reggel beszéltem életemben először a Nagy valakivel (bocs, de a keresztnevére nem emléxem) és teljesen korrekt volt, tájékoztatott, válaszolt a kérdéseimre.

eXXon Creative Commons License 2000.06.01 0 0 97
Tudod mi a kéz szenzitív?

Pl: az index userneve. Amúgy a fantázia szót már hallottad? Vajon mi lehet az az XX?

Más: egyetértünk, nonszensz. Mondtam is az ötletadónak. Az általad említett példa csak 1... Sok más szempontból is hülyeség és támadható ez domain visszavonás.

Más: Miért égeted magad a top1000 cikkel? Menj el egy oldalra ahol van. Utána nézd meg: csodák csodája, nincs ott az IP-d a látogatók között (pl.: próbáld kikapcsolt kukival is, mindkét fajtával....) Nem működik. Xar.

Előzmény: domainabc (89)
drdoctor Creative Commons License 2000.06.01 0 0 96
Epp ez a baj, hogy legfeljebb mosolyt fakasztasz.
Par embernel ez a mosoly kisse grimaszba facsarodik es fajon rohog maga ele ...
Az ISZT-nel v. az emlitett cegeknel legfeljebb egy kis mosolyt, de meg ezt is nehezen kepzelem el.
Ha egyaltalan kapsz valaszt, akkor erdeklodve olvasnam a forumban.

Hiaba no, a domaint kilora, mit kilora, tonnara merik es az egyes esetek bizton szamithatnak arra, hogy eltero elbiralas ala esnek.

Kulonben az otlet dijazando, 9 pont.

hali

drdoctor

Előzmény: hkr (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!