Keresés

Részletes keresés

Adribaby... Creative Commons License 2005.05.12 0 0 96

Hali! Valaki véletlenül nem tudja a holnapi német érettségit? nagyon kéne

 

sz Creative Commons License 2005.05.09 0 0 95
ezek az om.hu-ról is letölthető mintafeladatsorok, nem? :D
Előzmény: Törölt nick (94)
Tofi Creative Commons License 2001.05.24 0 0 93
Hoppá, köszi ;-)
Előzmény: Klemand (92)
Klemand Creative Commons License 2001.05.24 0 0 92
Az tavaly volt idei.
Előzmény: Tofi (91)
Tofi Creative Commons License 2001.05.24 0 0 91
Köszi!
Ha mást is érdekel, már fent van :-)
http://www.sulinet.hu/cgi-bin/db2www/lm/frame/cikk?id=2550&kat=ga

Még1x tanx
Tofi

Klemand Creative Commons License 2001.05.24 0 0 90
Itt vannak az idei érettségi tételek, de a mai angolt még nem tették fel.
Előzmény: Tofi (89)
Tofi Creative Commons License 2001.05.24 0 0 89
Sziasztok!
A mai angol érettségi feladatsort meg lehet tudni valahonnét, mit tudtok? A Kossuth nem mondja be állítólag... pedig jó lenne ;-)
Köszi
Tofi
korpsz Creative Commons License 2001.05.21 0 0 88
fizika kozponti feladatsor, megoldas itt: http://www.felvi.hu/tetelek.ofi?mit=tetelarchivum/2001/fizika.html
udv,korpsz
korpsz Creative Commons License 2001.05.17 0 0 87
a tompaszogu haromszog esete, akkor merult fel bennem mikor mar kijottem;)
udv,korpsz
Klemand Creative Commons License 2001.05.16 0 0 86
Aha, csak esetleg fel sem merült bennetek, hogy 4 pontot veszíthettetek azon, hogy elfeledkeztetek a tompaszögű háromszögről, 5 pontot amiatt, hogy a paraméteres egyenletnél nem foglalkoztatok azzal, hogy minden valós p-re van az egyenletnek valós megoldása, stb.

Ez utóbbi ügyben kíváncsi lennék az illetékesek (összeállítók, javítókulcs készítők) véleményére is. Szerintem ugyanis a Viéte-formulák tetszőleges másodfokú egyenletre igazak, ha van valós gyökük, ha nincs, s aki általánosan, komplex gyököket is megengedve oldotta meg a feladatot (mert pl. faktos, és hallott a komplex számokról), mivel a (p-3)2+1 minimuma valós p-re mindenképpen p=3-nál van, miért veszít a megoldási útmutató szerint 5 pontot? A feladat szövegében sem szerepel, hogy valós gyökökre szorítkozva kell megoldani.
Ily módon egyébként a számtani sorozatos feladat primitív egyenletrendszerének felírása és megoldása a javítókulcs szerint majdnem értékesebb, mint ennek a sokrétegű feladatnak a tényleges megoldása.
Félreérthető ráadásul a válaszban a minimum értékének megadása is, hiszen ezt sem kérdezte a feladat, hiánya esetén viszont a nem szakos érettségi elnökök a javítókulcsra hivatkozva kérhetik a pontlevonást, vagy jobb esetben csak a szaktanárt marasztalják el.

Klemand

Előzmény: sz (84)
korpsz Creative Commons License 2001.05.15 0 0 85
en se mondanam, hogy nehez volt;)))
Előzmény: sz (84)
sz Creative Commons License 2001.05.15 0 0 84
a matek szerintem nem volt tulzottan nehez...
korpsz Creative Commons License 2001.05.14 0 0 83
hail!
Babitsot megtanultam,de ezt a verset meg soha az eletben nem lattam, a Bank bant meg elozo nap este olvastam el, ugyhogy inkabb azt dolgoztam ki, igy nagyobb eselyekkel indultam;)
udv,korpsz
ványa Creative Commons License 2001.05.14 0 0 82
a mai magyar érettségi tételek elemzése és értékelése: ITT. Holnap meg jön a matek!
sz Creative Commons License 2001.05.14 0 0 81
az elsőt írtam...
a Bánk bánt utálom, semmi pénzért sem írtam volna meg, ezt a verset Babitstól pedig egyszerűen nem vettük :-)

azért nem lett olyan rossz, egy erős hármasra vagy gyenge négyesre szerintem jó lesz. nekem ennyi elég is! :)

Florance Creative Commons License 2001.05.14 0 0 80
szerintem is kellemes témák voltak...vagyis csak az első kettő,az utolsót nem írtam volna semmi pénzért,a 2.-at annál inkább..:)
gyurmosz Creative Commons License 2001.05.14 0 0 79
Egész kellemes témák voltak! Sőt :-))))
Én az Esti kérdésről írtam, az az egyik kedvenc versem! Holnap viszont jön a matek... Boáááá!
Előzmény: Tusky (78)
Tusky Creative Commons License 2001.05.14 0 0 78
Sokan tippelik Radnótit, Madáchot, Katonát, Örkényt.

De rég volt Arany és Janus Pannonius. Majd meglátjuk hamarosan!

Hajrá érőfélben levő emberkék, mindenkinek egy akkora heggyel, hogy a Kínai Népköztársaság összes lakója se tudja egyetlen év alatt sem széthordani !

Kicsi Ágóm, neked külön is szurkolok!!!

sz Creative Commons License 2001.05.13 0 0 77
Nnna, kezdődik a visszaszámlálás ;-)

Nem tud valaki hiteles, belső információval szolgálni? Nagyon jól jönne :o)

Munchausen Creative Commons License 2001.05.11 0 0 76
Örkény a tippem. ;-))
Előzmény: GaBo (75)
GaBo Creative Commons License 2001.05.09 0 0 75
Szerintem Radnóti borítékolható irodalomból. Régen is volt már, aktuális, felkapott téma. Különben meg ezt az egyet tanultam meg :-) Vagy bejön, vagy nem.
Hella Creative Commons License 2001.05.03 0 0 74
Irodalomból érdemes olyat választani, amiről valószínű kevesen írnak. Nincs túl sok összehasonlítási alap. Ha most írnék, nem azt választanám, amiről sokat lehet írni, hanem azt amiről keveset, és kiszínesíteném a saját véleményemmel.
Nem ismerem a képességeid, de félni nem kell. Mindenkiben van egy egészséges izgalom ilyenkor. Akiben ez nincs meg, az szerintem nem is ember!

Jó tanács: ha kihírdették a tételeket, ne ess neki rögtön, hanem nyugodtan gondold át az egészet. Ha kell, kétszer olvasd el a választható címeket. Először azt értsd meg, és csak utána kezd el körmölni. És baromira ne érdekeljen, hogy a többiek hogy kopogtatják a tollat az asztalon. Csak magadra és a munkádra koncentrálj! Nem baj, ha a tanár közelébe ülsz, akkor biztosan nem zaklatnak az osztálytársaid, hogy segíts nekik, és elég időd lesz a saját gondolataidra. Nem kell még az övéikkel is neked foglalkoznod.
És egyáltalán nem jó, ha másokat zaklatnak kérdésekkel, hiszen ilyenkor mindenki ideges. Még hülyeséget is mondhat csak azért, hogy lerázzon. Szóval légy óvatos!

És egy jó nagy kalappal! :-))

Előzmény: korpsz (72)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2001.05.02 0 0 73
Egy barom felügyelőtanár az tutira lesz. :-D
korpsz Creative Commons License 2001.05.02 0 0 72
matektol nemfelek;) az megy jol engem csak az irodalom idegesit;)
udv,korpsz
Előzmény: Hella (71)
Hella Creative Commons License 2001.05.02 0 0 71
Nem tudom mostanában mi a divat, de 10 évvel ezelőtt előszeretettel próbálkoztak évfordulós írókkal, költőkkel, ami a magyart illeti.
Mateknál az van, hogy ha az elméletet megtanulod, az tuti kettes. A feladatokból megcsak csak összeszedsz pár pontot.
Előzmény: korpsz (70)
korpsz Creative Commons License 2001.05.01 0 0 70
tolgy;) es otleted nincs, hogy megis mi varhato, ugyanis a tanarunk nemnagyon jon be mar orara es nemmondott semmit ezzel kapcsoltaban;)
udv,korpsz
Előzmény: tölgy (69)
tölgy Creative Commons License 2001.05.01 0 0 69
na akkor én is beteszem a kedvencek közé, mert nagyon aktuális idén nálunk is!:-)
(persze 2 hét mulva ilyenkor már a matekon is tul lesztek!:-)
üdv:tölgy
Előzmény: korpsz (68)
korpsz Creative Commons License 2001.05.01 0 0 68
Latom, az utolso hozzaszolas tavalyi, de en remelem, hogy iden is fognak ide irni, ugyanis ket het mulva erettsegizem, es szuksegen lenne egy-ket tippre azzal kapcsolatban, hogy mi varhato a magyar irasbelin;) Aki tud hasznos infoval szolgalni az plz irjon
ufv, korpsz
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.05.19 0 0 67
A baj az, hogy már tavaly is tiltakozó levelet küldtek a tanárok, mert a tesztben olasztalan fordulatok tévedések voltak. A 4 éves olasz nyelvtani anyaggal viszont köszönő viszonyban sem volt. Olasz fogalmazás: Írj egy randevúra hívó levelet egy lánynak! Leszbikusok rulez!
Előzmény: Munchausen (66)
Munchausen Creative Commons License 2000.05.19 0 0 66
Kiváncsi lennék rá, hogy volt-e olyan pofa, aki tavaly bukott ebből, és idén megpróbálkozhatott vele újra? ;-)))
Előzmény: magyar tarka nagy barom (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!