Keresés

Részletes keresés

aranyviktor Creative Commons License 2000.06.23 0 0 60
Igorkám!

Ez nem felszabadultság, ez már indulat! Méghozzá nem is akármilyen! Nem kerül be az aranyköpések közé!

Avi

Előzmény: vigor (59)
vigor Creative Commons License 2000.06.23 0 0 59
Szarok az istenedre.
(Brumimackó után szabadon)
Előzmény: Tikva B-Sh. (58)
Tikva B-Sh. Creative Commons License 2000.06.23 0 0 58
Köszönöm Kanka hogy kitetted! En csak ekezet nelkül tudok irni, es a html-hez sincs semmi nagy tudasom... ide azonban az nelkül lehetetlen lett volna betenni, mert össze vissza zavarodna...

Megegyszer köszi!

Tehat itt is lathatjuk hogy ISTEN Szava az Egyhazaknak nem igazan szent, es maguk joganak tartjak az izlesük szerintforgatni es tekergetni addig, mig aztan senki arra nem jöhet ra abbol hogy mit is akart ISTEN mondani!

Ha lessz ehgy kis idöm akkor leforditom heberröl, de az egy kisse problemassabb, hiszen a heber az nem hasonlithato eggyik nyelvhez sem, es az ertelem az kepes (Kepletes) beszed...

Előzmény: kanka (56)
Skorzeny Creative Commons License 2000.06.23 0 0 57
Isten játszik?
Szerintem neki kéne először megmutatnia milye van.

Vagy?

Skorzy

Előzmény: aranyviktor (55)
kanka Creative Commons License 2000.06.23 0 0 56
Sziasztok!

Megerkezett Tikva B-Sh forditasa arrol a homepagerol, amit ajanlott. Kiraktam a honlapomra (www.tar.hu/kanka), mindenki megnezheti eredeti kornyezetben, de magyarul!:
Tikva Bat Shalom tizparancsolat forditasa nemetul nem tudoknak

Udv
kanka

aranyviktor Creative Commons License 2000.06.23 0 0 55
Hello Skorzy úr!

Ha azt akarod, hogy a kertedben szép virág nőjön, mégsem látsz neki 10 atmoszférával, meg hegesztőpisztollyal a frissen elültetett hagymának, hanem kivárod, míg a nap süti, eső locsolja, míg szépen virágba nem borul.

Nem rügyet akarsz, nem csirát, virágot, de tudod, látod a végét, és van türelmed kivárni.

Én még fogok teríteni barátom, ahogy az Apeh mondja, nyugtával dicsérd a napot! Majd akkor meglátod, blöfföltem-e!

Oh, oh! Oh!Meg oh!:))))))))

Avi

Előzmény: Skorzeny (54)
Skorzeny Creative Commons License 2000.06.22 0 0 54
Helló Avi úr!

Oh-oh. Ezek hatalmas ellentmondások nem?
Ha akarata szerint történne gondolod, hagyná, hogy ne a Jézusi tanok szerint éljünk???
Valóban pókerezel, kedves Avi. Csak én tudom milyen lapok vannak a kezembe és bízom is bennük, te pedig azt várod, hogy minden egyes lapod jó lehet valamire.
Ez valóban póker... Nagyok a tétek.
Én az emberiséget tenném alapnak.
Ehhez mit szólsz?

Teríteni nemigen fogunk, és az olyan játékosok, mint te pont erre várnak. ezt nevezik bblöffölésnek.

Skorzy

Előzmény: aranyviktor (45)
noway Creative Commons License 2000.06.22 0 0 53
egy kicsit

Majd lemagyaritom este, ha lesz időm. (Bár szvsz ez nem nagyon kapcsolódik a topikhoz...)

Előzmény: 8ik utas (49)
Tikva B-Sh. Creative Commons License 2000.06.22 0 0 52
Sajnalatos modom a html berakasi probalkozasom nem sikerült! Igy nyiltan adom a cimet meg, hogy mindenki oda tudjon nezni.

http://home.t-online.de/home/chodura/gebote.htm

Tikva

Előzmény: Tikva B-Sh. (46)
kanka Creative Commons License 2000.06.22 0 0 51
:-)
Előzmény: 8ik utas (50)
8ik utas Creative Commons License 2000.06.22 0 0 50
:))))) eccere :)
Előzmény: kanka (48)
8ik utas Creative Commons License 2000.06.22 0 0 49
Hi Tikva B-Sh. !

Itt van

Tudd valaki németül ?

Csá !

Előzmény: Tikva B-Sh. (47)
kanka Creative Commons License 2000.06.22 0 0 48
kedves Tikva!

Megneztem, minden jo volt, csak "img src" helett "A HREF" -et tegy!
Nem tudok nemetul

Udv
kanka

Előzmény: Tikva B-Sh. (47)
Tikva B-Sh. Creative Commons License 2000.06.22 0 0 47
Sajnalatosmodon nem tudtam a HTML-el ide tenni a "Parancsolatokat" igy megadom a cimet es igy meg lehet megis nezi!

http://home.t-online.de/home/chodura/gebote.htm

Tikva

Előzmény: Tikva B-Sh. (46)
Tikva B-Sh. Creative Commons License 2000.06.22 0 0 46
Sajnalatos modon nem tudom ezt magyarul betenni, mert nem ismerem a magyar forditast.. de aki nemetül ert, az bitzonyara meg lepödik attol is, hogy mit csinaltak a 10 ut igazitas-bol ami magyarul Parancsolatnak lett elnevezve...


aranyviktor Creative Commons License 2000.06.22 0 0 45
Hello Skorzy!

Na végre, hogy az "AVI"-ra rátaláltál!:)))

"Közbeavatkozna?"

Egyrészt lehetséges, hogy nem látható módon avatkozik közbe, vagy nem ismerjük fel beavatkozásait.

Másrészt, ha nem avatkozik be, akkor az azt is jelentheti, hogy minden az akarata szerint történik. Bármennyire is nehéz ezt elképzelnünk. Ha Lucifer "mostohatestvér" játszadozik velünk, akkor biztos az is valahogy a javunkra válik, különben Isten nem engedné, hogy játszadozzon.

Nem igaz, hogy Pál tanai valósulnak meg, hanem Jézus tanítása keveredik az ószövetséggel és a sokban ószövetségien gondolkozó Pál tanításával.

Ha ezt Isten elnézi, akkor ennek is meg van az oka, és ez így "jó". Amit Isten nem tart helyénvalónak, az ugyanúgy el fog tűnni a történelem színpadáról, mint egykor a görög birodalom, vagy a római birodalom, vagy épp "Isten ostorai" a hunok, akik ma alázatos arckifejezéssel lépik át Nickelsdorfnál az osztrák határt.

A különbség ott van köztük jóbarátom, hogy Te a világból magyarázod Istent, és meg pókerezek, egy nagyon jó fej, nagyon bölcs, nagyon szerető Istenben hiszek, és abból kiindulva magyarázom a világ jelenségeit.

Majd ha terítjük a lapokat, meglátjuk, ki nyert.

Avi

Előzmény: Skorzeny (44)
Skorzeny Creative Commons License 2000.06.22 0 0 44
Avi!

Közbeavatkozna? Ohhh. Erre már lehetet volna nagyon sok lehetősége... Hacsak Isten, mint teremtő és felügyelő és Javító nem létezik. Csak ül a trónján és gyönyörködik, miközben Lucifer a fény gyermeke , isten mostoha fia kisded játékait űzi mivelünk.

Jézus csak az igét hintette, akinek viszont igehintésén kívül a tanai is megvalósulnak az PÁL.
Tehát nem Jézus.

Nietzsche intézményesült már? Mikor? Hol?...
Ugyan. a fasizmus nem N. "intézménye".

A görögök vallása szerintem nem intézményesült.
A görögök vallása sokkal emberközelibb mint a kereszténység..

Sajnos az intézményesülés(egyházak) már megtörtént, visszafordítani nem lehet, csak lerombolni. Újraépíteni sem lehet majd, mert az ember gyarló és ahogy eszköz kerül a kezébe...
St Ágoston? mondta "a cél szentesíti az eszközt"

Skorzeny

Előzmény: aranyviktor (43)
aranyviktor Creative Commons License 2000.06.21 0 0 43
Írd ahogy tetszik! Ha úrral esik jól, írd úgy!

Én is "látom" az egyházak ténykedéseit, azt hogy ezek emberi művek, hogy fényévnyire vannak Jézus tanításától a keresztény egyházak, de azt is látom, hogy a fejlődés nem áll meg, hogy mindig születnek le szellemek, akik épp ezekben az egyházakban, azok diszfunkciója, vagy töredékes működése által fejlődnek, hogy az egészvilág egy átgondolt fejlődésen megy keresztül, és ebbena folyamatban minden ember, minden szervezet, minden eszme a helyén van.

A Teremtő és a teremtés tökéletességében kételkednék, ha ezt nem így látnám. Ha bárminek is másképp kéne lenni, Isten közbeavatkozna, hisz veréb nem eshet le a fáról a tudta nélkül.

Ősemberként mindenki pusztított mindenkit, akit ért, ehhez képest nagy fejlődés volt a zsióság tanítása, hogy szeresd felebarátod, gyűlöld ellenséged.
Már csak az ellenségre szűkült a gyűlölet, a pusztítás köre, és az Isten egy haragvó, kiismerhetetlen, de ajándékokkal lekenyerezhető istenkép volt.

Jött a kereszténység, Jézus tanítása hatalmasat továbblépett, a gyakorlatban ennek töredéke valósult meg, de még több szó esett a szeretetről, beleszűrődött az ószövetség bibliába kerülése folytán egy csomó idejétmúlt tanítás, már elég a bűnbánat a bűnöktől való szabaduláshoz, ne felebarátainkat, csak bűneiket gyűlöljük.

Ez is fejlődés a zsidósághoz képest, de még az állam és az egyház összefonódása is, mert a zsidóságban még nagyobb hatalma volt a papságnak.

Amint egy eszme intézményesül, az eszme meghal. Ez ideológiától fügetlenül így volt a marxizmustól kezdve, nietzsshén át a vallásokig.

Amint nem lesz intézményes az egyház, illetve a keresztény egyházak, hanem boldog emberek szeretetközösségei, nem lesz hatalom, mert nem lesz intézmény, amelyik fenn akarja tartani magát, és mások felett uralkodni akar.

A hatalomvágy nem az egyház sajátja, hanem minden intézmény, szervezet sajátja, és természetéből fakad. Amikor bármit, pl. egy egyház tvékenységét jónak, vagy rossznak ítéljük, voltaképp rövidlátásunkról teszünk tanuságot, mert nincs jó és rossz, csak fejlődés van, az pedig akkor látszik, ha nem rövid intervallumban tekintünk rá.

Avi

Előzmény: Skorzeny (42)
Skorzeny Creative Commons License 2000.06.21 0 0 42
Aranyviktor (úr nélkül)!

Most akkor térjünk vissza az egyházra!
off:(Most ne kispolgározz, mert jön a fidesz aztán lesz kapsz)

Te pl. mit szólsz az egyház ténykedéseihez?
Így 2000 év távlatából, -ahogy Kierkegaard mondta-, összefonódva az államal a hatalom gyakorlásán kívül nincs más céljuk...

Skorzeny

Előzmény: aranyviktor (40)
Mont-Blanc Creative Commons License 2000.06.21 0 0 41
Erasmus!

"Ha a topic címének megfelelően olyasvalamiről van tudomásod, amiben a katolikus egyház joggal bírálható, akkor az tiszta, világos és egyértelmű dolog legyen, még véletlenül se tűnhessen kacsának, rágalomnak vagy homályos manipulációnak."

Igazad van Erasmus.

"Mert így továbbra is úgy hangzik, mint valami sötét, zavaros rém-pletyka, aminek talán a fele sem igaz. Lehet, hogy nem Moszkvában, hanem Kijevben, nem Volgákat, hanem Moszkvicsokat és nem osztogattak, hanem fosztogattak... "

Óh, bárcsak most feltámadnának a sötétközépkori egyház nagyjai, a Szent Officium alias Inquizicio jelesei, hátha legalábbis megbánnák azokat a súlyos hibáikat, hogy kisstílű, remegő, félő besúgók szavaira - ó, hogy az ég nem szakadt le rájuk - olyan kegyetlen kínzásoknak tettek ki emberek millióit több mint ezer éven át, hogy az még azt is bevallotta, hogy úgy volt, amiről halvány fogalma sem volt. Tisztes utód-intézménye ma is él és virul.
Csókoltatlak.

S nem mulaszthatom el ideírni neked, meg minden katolikus v. a katolicizmussal szimpatizáló részére, hogy amikor világos, tiszta információt, világos, tiszta tükörbe nézhettek (Szentírás és maga a K.E. hatástörténete stb.), ti azt is visszautasítjátok, és akkor ez egy nagyon udvarias fogalmazás volt.

Tisztában vagyok azzal, hogy jó érzésű, jóhiszemű, gyanútlan, a tanítások, megnyilatkozások 3-4, v. többértelmű (mikor melyikre van szükség) arculatában járatlan, előljárók kezét őszinte tisztelettel csókoló, azok neveit őszinte tisztelettel atyának mondó stb. embereknek szembesülni terhelő, hitelcsorbító tényekkel, adatokkal, az valami nagyon keserves és kellemetlen dolog. Kimondhatatlan trauma. Annyira, hogy nem is hiszik el. De én ezt, kivédeni nem tudom.

Amúgy meg, a beidézettek utolsó 2 mondatáról mi a véleményed? Az nem kimondottan a katolikusokról szól. A probléma sokkal szélesebb körű, amint tudod is.
Mont-Blanc

Előzmény: Erasmus (36)
aranyviktor Creative Commons License 2000.06.20 0 0 40

Ugyanilyen voltam Skorzy, 1968-ban hátizsákkal, bakancsban, bajor bőrnadrágban jártam gimibe, és volt egy botom, amire rávéstem, hogy le a kispolgárokkal.

Megértelek, mintha magamat látnám benned.

Avi

Ez az urazás!? :)))

Előzmény: Skorzeny (39)
Skorzeny Creative Commons License 2000.06.20 0 0 39
aranyviktor Úr!

Képzeld milyen unalmas vagyok magamnak. De azért szeretem magam és boldog vagyok, hogy ilyen lettem és nem másmilyen.

Mivel még fiatal vagyok előttem az élet, először szeretném felpofozni a katolikus egyházat, hogy minnél jobb legyen a hátralévő idő...

Hogy bennem lenne -e az egész világ azt kétlem, inkább én vagyok benne a világban és ezáltal én is része vagyok. Én csupán egy vagyok a 6 milliárdból,(mármint ember, azon belül viszont nemcsak ez az egy szeretnék lenni), meg a Kozmosz valami nagyon piciny lényegtelen része.
( a katolikus egyház viszont még nálam is lényegtelenebb lesz)

Kafka? Hmmmmm. Szeretem....

Skorzeny

Előzmény: aranyviktor (38)
aranyviktor Creative Commons License 2000.06.20 0 0 38
Skorzy felem!

Ugye milyen archaikus nyelvezetben írtam neked? Egészen odáig voltam magamtól, hogy sikerült.:)))

Hogy te mit tqartasz ioda, azt te biztos tudod, ezt nem tudom megitélni. Te vagy együtt magaddal napi 24 órát.

Mint írtam, jó nincs, de minden "jó",amit annak tartasz. Ha annak látod, a katolikus egyház pofozgatása is "jó". Ha ez téged boldoggá tesz? Azt gyanítom meg fogod únni, sokkal nagyobb élmény önmagadban, a benned rejtőző viágmindenség felfedezése.

Benned ez egész világ, és te meg fricskázgatsz? Több vagy te annál, hogy más fricskázgatásával foglalkozz!

Avi

Nem kell beutaznod a világot, ki sem kell lépned a házból, csak úlj az asztalodnál és várj, és a világ feltárulkozik és önkívületben fetreng előtted.

Franz Kafka

Előzmény: Skorzeny (37)
Skorzeny Creative Commons License 2000.06.20 0 0 37
Avikám!

Nem értelek.

Én nem tartom oda egyik orcámat sem, de lehet, hogy egyszerre mindkettőt is odatartom...?

Igy igaz magunkban keresgéljünk. DE mit tegyek ha magamban már unatkozom?, vagy még nem tálom magamat, nemde jó dolog "arcon csapni" mást?
pl a katolikus egyházat...

Szeretettel: skorzeny

köszönöm -e szívhez szóló költöi szavakat...

Előzmény: aranyviktor (30)
Erasmus Creative Commons License 2000.06.20 0 0 36
Mont-Blanc, Brumi:

Nem volt szándékom senkit megbántani.

Mont-Blanc:

Nem gondollak gyűlölködőnek, de fenntartom, hogy egy olyan homályos fél-információt bedobni, amilyent te tettél, az meredek és érthetően vihart kavaró tett és könnyen félreérthető. Annál is inkább, mert nem úgy tetted ide, mint olyasvalamit, ami kétes, valószínűtlen vagy legalábbis magad sem tudod, hanem mint ami "szomorú". Szomorú, hogy mik vannak ebben a katolikus egyházban.

Szóval szerintem, ha nem voltál biztos a hitelességében és az egészet magad is hiányosnak és homályosnak találtad, akkor azt jelezned kellett volna, ha meg nem találtad ilyennek, akkor bővebb információ közlésére lett volna szükség. Mert így továbbra is úgy hangzik, mint valami sötét, zavaros rém-pletyka, aminek talán a fele sem igaz. Lehet, hogy nem Moszkvában, hanem Kijevben, nem Volgákat, hanem Moszkvicsokat és nem osztogattak, hanem fosztogattak...

Ha a topic címének megfelelően olyasvalamiről van tudomásod, amiben a katolikus egyház joggal bírálható, akkor az tiszta, világos és egyértelmű dolog legyen, még véletlenül se tűnhessen kacsának, rágalomnak vagy homályos manipulációnak.

Brumi:

"ehhez tkp semmi közöd nincsen"

Ebben végül is igazad van, ehhez képest szép tőled, hogy mégis válaszoltál rá valamit. Persze eleve nem kívántam volna, hogy bármi olyant írjál, amit súlyos magánügynek tartasz. De ha már ilyen éles véleményeid vannak, talán megérted, hogy az ember csak kíváncsi lesz.

Véleményem szerint van alapja annak, amit mondasz. Én úgy gondolom, amit egy másik topikban is írtam neked, hogy helytelen, ha az égi dolgokban bármelyik egyház a hivatalos álláspontjával "nyomul", de a földi dolgokról folyó vitákban miért ne jelenhetne meg? Persze butaság lenne, és nem hinném, hogy konstruktív, ha ezt nem úgy tenné, hogy igyekszik az összekötő pontokat, közös értékeket keresni, hanem ehelyett a saját abszolúte belső álláspontjára hivatkozna.

Ami a haladást illeti: jó dolog, hogy van mosógép meg telefon, meg antibiotikumok. De ezektől még úgyanúgy nem tudjuk, hogy hogyan jött létre a világ, hogy mi lesz az emberrel a halál után, hogy van-e valami ezen az életen túli értelme az életünknek, mint korábban. Jó, nem a kereszténység az egyetlen vallás vagy filozófia, ami ezzel foglalkozik.

A kereszténység, azt hiszem, annyiban különleges, hogy egészen rendkívüli módon középpontba állítja az embertársak iránti szeretetet. Ez a gondolat több más ősi és nagy világvallásban is megvan, de nem ennyire központi gondolat. És szerintem nem baj, hogy az a vallás, ami ezt képviseli, 2000 év alatt egy parányi csoportból olyan hatalmassá fejlődött, hogy ma már az emberiség egyharmadát jelenti. Sőt.

A keresztényésg elittudata szerintem is probléma, vagyis az a szemlélet, hogy mi vagyunk a világosság gyermekei, mindenki más meg a kárhozatba megy. (Ahogy te írod: "emberek milliárdjait a Sátán, a gonosz által félrevezetettnek vagy azt tudatosan követőnek bélyegzi".) Ez csak a huszadik században vált reflexió tárgyává a katolikus egyházban. Mára kialakult egy olyan felfogás - bár ez nem kikristálysodott és megszilárdult tanítás -, hogy minden tisztességes ember, aki ismereteihez képest erkölcsileg a jóra törekszik, az éppúgy üdvözül, mint a keresztények, még ha formálisan nem is volt az. (Ez nem dogma, de azért van róla hivatalos központi dokumentum.) (Bár ez az "ismereteihez képest a jóra törekszik" az igazság keresését és a keresztény tanítás felé való nyitottságot is jelenti, viszont nem jelenti annak gondolkodás nélküli elfogadását. Elsősorban a másik ember iránti szeretetről szól, azt hiszem.)

Hatalomvágy? Igen, ez bármelyik emberi csoportban megvan. Azokban is, amelyek a haladás nevében léptek föl. Úgy látom különben, hogy a haladás gondolata szinte vallássá vált sokak számára, bár hogy mi felé haladunk, azt senki sem tudja. És a "haladás-vallás" hívei is csináltak ám sok disznóságot. Olyan sokat, hogy az messze túlhaladja mindazt a rosszat, amit az egyház történetéből össze lehet szedni. Persze kérdés, hogy a kommunisták a haladást képviselték-e - ezt minenesetre ők így gondolták/gondolják, és sokan mások is róluk - mindenesetre egy évszázad alatt 100 millió halálos áldozatot számoltak össze a történészek. Ajánlom neked a politikai topicok közül A Kommunizmus Fekete Könyve címűt.

De nem csak a kommunizmus vet árnyékot.

Nem tudom ismered-e azt a történetet, hogy Condorcet, a francia történész-filozófus - aki a haladás filozófiai gondolatának egyik első és kiemelkedő képviselője volt - megírta az emberiség fejlődéstörténetét, megállapította benne, hogy jelen korszakunk (az ő jelene) minden lehető világok legjobbika. Nemsokára meggyilkolták a jakobinusok, akik egyébként ugyanígy gondolták. És ugyanígy gyilkolták egymást is. És hát sokan mások a haladás nevében követek el sok erőszakot, mint ahogy korábban az evangélium volt az ürügy.

Mindez nem viszontvádaskodás akart lenni, csak rá akartam mutatni, hogy szerintem túl leegyszerűsített a képlet, ha úgy gondolod, hogy általában a haladás fényes seregei állnak szemben a sötét klerikális reakcióval.

Egyébként szerintem ennek az "egyház kontra haladás" ellentétnek az egyik fő oka az lehetett, hogy a kereszténységnek "túl jól" sikerült beépülnie a feudális Európa rendszerébe, és egyes országokban évszázadokra szembe került a polgári fejlődéssel.

aranyviktor Creative Commons License 2000.06.20 0 0 35
Szia Tivi barátom!

Ismered az egyszeri APEH-os mondást? "Nyugtával dicsérd a napot!" :)))))))))

Sokan vélnek linearitást a testi és a lelki állapot között. Való igaz, hogy betgségeink lelki tökéletlenségünk jelzői, de nem hiszem, hogy a fizikailag legbetegebb, a lelki topronggyal egyenlő.

Sokan érveltek már nekem, hogy tévúton járok, lám tüneteim, életem "csődje", és én az APEH-os , vagy helyesebben APEH-es mondással válaszoltam.

A buddhisták honlapján pl. az áll, hogy Jézus nem volt megvilágosodott személy, mert a megvilágosodottak nem halnak meg erőszakos halállal.

Szerintem ezt nem lehet így lineárisan összefűzni.

Úgy látom, hogy kivétel nélkül "beteg", gyógyulófélben levő szellemek vagyunk itt a Földön, a betegség, a szenvedés eszköz a fejlődéshez, nem megtorlás, és nem büntetés, ennélfogva, ha valaki beteg, szenved, az annak a jele, hog az illető abban az időpontbn fogékony arra, hogy a betegségen, a szenvedésen keresztül fejlődjön.

Én pedig úgy látszik fogékony vagyok, noha nyolcadik éve "nyomom az ipart", nyolc éve terelget szépen a betegség ide-oda. Ha mást nem azt kihozta belőlem, hogy erről könyvet írjak, aminek már a hatodik köteténél tartok.

Innen letöltheted, ha sok időd,és kedved van olvasni. Mivel elég hasonló a gondolkodásunk, biztos érdekes olvasmány lesz neked, legalábbis úgy tippelem.

Nekem is jó vakarcsosnak, háppersze!:)))

Avi

Előzmény: tivadar (31)
Mont-Blanc Creative Commons License 2000.06.20 0 0 34
Kedves Erasmus,

Most mit mondjak erre neked?

Ha valaki valami kényes ügyben bekapcs. a beszélg-be, netán némi (akár ha csak fél-) inform-al rendelk. és azzal beszáll, hát az csak, és csakis gyűlölködő lehet.
No comment.

Annak az információnak a forrása, amit ide betettem, az Index-hirek tegnap reggeli egyike volt, amely felől Brumimaci volt olyan izgatott és külön topicban is tárgyal, miután engem szintén megkapkodott.
Hát kérem...
olvasd Brumimaci Vatikáni melegedés c. topicját. Annak elindítója ez az infó. Nem az én infóm, a Panorámáé.

Üdv.: Mont-Blanc

Előzmény: Erasmus (32)
Brumimackó Creative Commons License 2000.06.20 0 0 33
Még nem válaszoltál kérdésemre, hogy mi alakította
ki benned ezt a heves ellenérzést a vallásosság (vagy csak a kereszténység? csak a katolikus egyház?) felé? Milyen élmények, gondolatok, ismeretek?

Nos, ehhez tkp semmi közöd nincsen, ahogy én se kérdeztem, ugyan mitől vagy te vallásos, miért van rá szükséged, miért, mi helyett van erre szükséged... none of my business.

De ha ennyire érdekel: a társadalmi, politikai, tudományos fejlődés legjelentősebb kerékkötőjének tartom, amely szerencsére visszaszorulóban van (hiszen párszáz éve még a föld gömbölyűsége is tőlük függött), de még mindig sok olyan témába szól bele, amelyhez semmi köze (klónozás, civilek magánélete, politikai állásfoglalások). Teszi mindezt visszataszító, hipokrita módon, meg-megőrülve a világi hatalomért, de nyüszítve, amint bárki számonkérne rajtuk valamit (apróbb adócsalások, ez-az). Mert az egyházi belügy.

Végül: immanensen romlottnak tartok egy olyan világképet, amely emberek milliárdjait a Sátán, a gonosz által félrevezetettnek vagy azt tudatosan követőnek bélyegzi, amely kisajátítja az igazságot. Kirekesztő, fasisztoid magatartás.

----------

A témához röviden annyi: fenntartom, hogy szerintem ilyenkor normális intézmény elhatárolódik, és megszakítja a kapcsolatot.

Előzmény: Erasmus (32)
Erasmus Creative Commons License 2000.06.20 0 0 32
Mont-Blanc:

jobb lett volna, ha bővebb, pontosabb adatokkal szolgálsz, mert ezek hiányában akármit is gondolhat az ember. Mit csinálnak ott ezekkel a papokkal (már ha egyáltalán valóban léteznek az említet klinikák)? Másoktól elkülönítve kezelik őket, ha betegek? Kasztrálják? Gyógyszerekkel próbálják őket jó útra téríteni? Vagy napona szöges korbáccsal verik őket? A bedobott félinformáció a legvadabb találgatásoknak adhat tápot. Lehet, hogy ez téged nem zavar, talán még élvezed is. Apropó, mi is volt a topik címe? Nem lehet, hogy olyan mocskolódó manipuláció is van, ami "a zegyház" ellen irányul?

Egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy a homoszexualitás normális, magától értetődő dolog, és szerintem egy homoszexuális tömegtüntetés odaszervezése a Szentév kellős közepébe durva provokáció. Ugyanolyan, mintha valaki szőrmevásárt szervezne rá egy állatvédő konferenciára, sörfesztivált a mekkai zarándoklatra vagy rasszista tömegtüntetést egy harmadik világ számára gyűjtő segélykoncertre. Persze a sörfesztivál meg a homokos tüntetés nem is rossz ötlet, röhögjünk együtt a katolikusokon meg az iszlám hívőkön, hiszen a vallás marhaság, aki vallásos, abba minél nagyobbat rúgsz bele, annál jobb. Az állatvédelem meg a szegények felé való jótékonykodás, azok viszont divatos gondolatok manapság, ezért nem lehet őket egy lapon említeni a vallási bigottériával. Hm?

Brumimackó:

szóval ha egy, a katolikus egyház tulajdonában levő intézményben rendezvényt tart egy olyan szervezet, amelynek az egyház megengedte ezt, te érdeklődőként bemész, és hallod, amint valaki előadást tart, és ezen előadás közben éppen megereszt egy paranoid hangzású gondolatot... ebben az esetben te rögtön rohansz, és fűnek-fának kétségbeesve híreszteled, hogy az egyház hivatalos álláspontja - ami most hangzott el az illető úr szájából - micsoda hajmeresztő baromság?
Hát persze, hogy a hivatalos álláspont, hiszen az egyház épületében, az egyház engedélyével tartott rendezvényen az egyházhoz közel álló szervezethez közel álló személy szájából hangzott el.

Ezt tényleg komolyan gondolod?

Egyébként, ha nem lett volna elég világos, megismétlem: túlzó és elhamarkodott következtetésnek találom az általad kifogásolt gondolatot, de nem találom teljesen megalapozatlannak (ld. előző hozzászólásomat).

Hogy mi az egyház valós hozzáállása az ENSZ-hez, annak népesedéspolitikájához meg az egész kérdéskörhöz, azt az általam ajánlott könyvből tudhatod meg (nem csak a kiemelt részt ajánlom).

Még nem válaszoltál kérdésemre, hogy mi alakította
ki benned ezt a heves ellenérzést a vallásosság (vagy csak a kereszténység? csak a katolikus egyház?) felé? Milyen élmények, gondolatok, ismeretek?

tivadar Creative Commons License 2000.06.20 0 0 31
AVI neked sose hazudnék, olvastam K.K-t csak 45 évvel ezelőtt. Nekem vakarcsosnak is jó.
De ez nem fontos. Te hogy vagy ? Olvastam valamelyik topicban rólad valami súlyosat. A te hiteddel ez elég hihetetlen...
"Sohase mondd !..." Szeretettel Tivadar
Előzmény: aranyviktor (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!