Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.28 0 0 37
Tiszteletem a Meghurcoltnak!
Tudom, szavaim ma sokak szemében már nagyon anakronisztikusnak hatnak, de engem még így neveltek. Nagyapám, testőrtisztként a következőeket mondta, nem sokszor, CSAK EGYSZER!:
"Jegyezd meg fiam, minden ember egyszeri, egyedi és megismételhetetlen. Családunkban a Te apád a hatodik katonai generáció. Egy katonatiszt számára a becsülete azonos a kardbojtjának arany színével."
Mivel ezt annak apropóján mondta, hogy egy ismerősünk viselkedése kapcsán nem mondtam igazat, és a szöveg két egetverő frász kísérete volt, sikeresen megjegyeztem. Azóta is fontos számomra a kardbojt aranya, természetesen az idézett mondat első részével együtt!
Tisztelettel:
Tornyi Győző
Ui: Egyébként most balesetből kifolyólag éppen gyengélkedő ankarai Nagykövetünk meg tudta választani azokat az embereket, akik katonailag a topon voltak. Nagyon régen ismerem, még kilós korából, de ízig-vérig jó katona volt. És ráadásul nem a közmondásosan hülye-alkoholista-megalomán-fűfestő tipus.
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.28 0 0 36
McAtti Creative Commons License 2000.06.29 0 0 35
Honnan van ez az adat, hogy a vád alapja, hogy romokból zászlórudat és utat csinált? Ha valakit ki akarnak csinálni, persze, bármit lehet, de azért ez akkora baromság, hogy el nem tudom képzelni, hogy épeszű ügyvéd/jogász komolyan gondolja. (Bár mióta dohányosok pert nyernek dohánygyárak ellen...)
Régebben az volt a vád (?), hogy kölcsönadott gépeket.

A fene sem érti ezt. Mindenesetre ez a zászlórudas dolog parasztvakítás.Blikk szintű hír. Mondjuk, én személy szerint úgy gondolom, valaki(k) ki akartak tolni vele.

Attila

CsabA Creative Commons License 2000.06.29 0 0 34
Példőul a sírkövek. A törvény szerint ugyanis a külföldről behozott gránit és más SÍRKŐALAPANYAGOK nem csak vám és ÁFA, hanem luxusadókötelesek is, KIVÉVE ha a hadsereg hozatja be, akkor nincs rajta semmilyen adó. Na de miért kell a magyar tábornokoknak tonaszám a sírkő???
Előzmény: Halászkirály (33)
Halászkirály Creative Commons License 2000.06.29 0 0 33
Csak akkor szoktak így kicsinálni valakit, ha az illető darázsfészekbe nyúlt. Papp Gyula nyílván tudhat valami politikai sárról, amit most szépen ki akarnak mesterségesen lúgozni belőle a felettesei. Ha nem beszél, el lesz sikálva az ügy. Ha viszont ki meri nyitni a száját, bevarrják pár évre. Vagy ellehetetlenítik a további életét.
Lássuk csak, mik is voltak az utóbbi években a honvédség nagy bizniszei? Fegyver? Olaj? NATO-pénzek? Hm.
Méghogy háborús fosztogatás. Nevetséges...
drjose Creative Commons License 2000.06.28 0 0 32
Udvozlet a Forumnak,
Ha perbe akarnam fogatni magam, azt mondanam,
ezek ott hulyek, akik ilyen marhasagokkal akarjak
kicsinalni ezt az embert, de nem mondom, csak azt,
hogy en is voltam Koszovoban (nem katonakent, emberjogi konferencia technikai segedlet,
kepeket lasd itt: http://www.braehler-ics-hu.com/news/kosovo/kosovo-h.html),
s sok mindent lattam, ilyen alapon az egesz NATO-t, ENSZ es EBESZ (stb)
eroket is fel lehetne jelenteni, hiszen ok is effeleket "muveltek"!!!
Persze hogy a hulladekot, romokat felhasznaltak, ures epuletekbe koltoztek, laknak stb.,
hulye az aki ezt nem tenne...
Szerintem, ha ezt a hirtodakint a NATO-ban meghalljak,
eloszor is hanyatt vetik magukat a rohogogorcstol, utana meg elgondolkoznak, hogy
hogy is leptethetnenek ki a NATO-bol...szoval csak sajat magukat jarattak le.
Egyebkent azt hallottam ott, hogy mindenki szereti a magyarokat, mert
baratsagosak es jokeduek (nem ugy mint az angolok vagy az amik)...
ja es tudjak, hol van Budapest, sot sokat jartak is itt!
Udv mindenkinek
drjose
Petya Creative Commons License 2000.06.27 0 0 30
OFF

Ja, az előbb elfelejtettem ... Megpróbálom ide tenni a linket a könnyebb átjárhatóság végett (Zsorzsi ezt már megtette "odaát" helyettem is).

Itt van (feltéve, ha nem szúrom el :-))): Papp Gyula alezredes védelmében!

Petya

Előzmény: Petya (28)
Petya Creative Commons License 2000.06.27 0 0 28
OFF

Szia DakotaPress!

Teljesen felesleges összevonni a két topicot, pusztán azért mert én hamarabb indítottam. Ez olyan óvodás dolog lenne ... :-))
Csak annyit kérek, hogy aki ide ellátogat, az nézzen be hozzám is ... egy virtuális kávéra ... :-)

Egyébként igazad van. Én személyes okokból nyitottam a saját topicomat, Te viszont egy eléggé elborzasztó jelenség okán, amiért személy szerint is becsüllek. Ez így van jól.

Üdv,

Petya

Előzmény: 81713 (27)
81713 Creative Commons License 2000.06.27 0 0 27
Kedves Petya, kedves Moderátorok!

A magam részéről benne vagyok, hogy a két topicot vonjátok össze, ha úgy gondoljátok. Időbeliségét tekintve valóban Petyáé az elsőbbség.

Megjegyzem én nem Papp Gyula személyét védem, (nem vagyok sem a barátja, sem az ellensége) hanem a jelenség mellett nem tudtam, és nem is tudok szó nélkül elmenni.

10telettel:
A Dagotta

Előzmény: Petya (25)
Kham Creative Commons License 2000.06.26 0 0 26
Bizony 10 év szigorítottat érdemel, bár a vádpontból kihagyták az egyik legsúlyosabb buntettet, gondoljátok csak meg ugye biztos hogy levegot vettek amig ott voltak, sot csoportosan is! (aki orségben állt az még fegyveresen is) Egyértelmu hogy az ott levo levego a polgári lakosság tulajdona, és gondolod fizettek érte? Nem és ráadásuk az összes oxigént a saját javukra használták fel. És ha egyszer elfogy a levego akkor mi lesz a szegény háborúsújtotta nemzettel? Vissza a halálbüntetést!
Petya Creative Commons License 2000.06.26 0 0 25
Kedves Mindenki!

Inad T.asztaltárs hívta fel figyelmemet erre a topicra. Örülök neki, mert ez azt jelenti, hogy a téma másokat is - egymástól függetlenül - érdekel esetleg bosszant. Korábban, még áprilisban én is nyitottam egy topicot erről az ügyről. Persze a pontos vádat akkor még nem ismerhettük. Most már igen. Hát mit ne mondjak: AGYRÉM!

Lényeg a lényeg. Az általam nyitott topic címe: "Papp Gyula alezredes védelmében!". Papp Gyula személyes jó barátom és nagyon elkeserít az, amit vele művelnek. A jelzett topicban a magam módján szerettem volna kiállni mellette. Előre jelzem, hogy nem vagyok elfogulatlan személyével kapcsolatban, ugyanakkor mindenki véleményére kíváncsi vagyok, így örömmel venném, ha esetleg oda is átnéznétek, mint azt inad és pindiy tette.

Üdvözlettel,

Petya

Előzmény: 81713 (-)
81713 Creative Commons License 2000.06.24 0 0 23
Igen érvényben van. Sőt, ami nem mozog azt még le is festik.! :)
Előzmény: George Sand (22)
George Sand Creative Commons License 2000.06.24 0 0 22

Nekem az építési törmelék felhasználása tetszett a legjobban. Mikor valaki téglát használ fel, akkor az statáriális bíróság elé állítják?
A veszélyes hulladékot meg esetleg a helyi MÉH-telepre kellett volna elszállítania? Vagy otthagyni a helyszínen, hátha egy kis hígító is van benne, aztán szipuzhatnak a fijjúg?

Nem tudja valaki, érvényben van még az a szabály, hogy a szögletes tárgyakat gurítják, a kerek tárgyakat pedig kézben viszik? :>

Előzmény: 81713 (11)
pindiy Creative Commons License 2000.06.24 0 0 21
Ezt katonáéknál úgy mondják, hogy Papp Gyula ráköpött a karbidra, osztán a Sásik ezredes a a listás tanuskodó is ráköpött a karbidra.
És, hogy mi a karbid azt utólag a HM mondja meg az ügyészségnek.
Egy a lényeg, hogy a többi katona értse meg, hogy előre fogalma sem lehet arról, hogy az ő esetében mi lesz a karbid, ha éppen úgy adódik.
Mit kell ezen csodálkozni, most ez a szabál.
Előzmény: 81713 (11)
kevi Creative Commons License 2000.06.24 0 0 20
Azzal max egyetértenék, hogy a hülyeség pártfüggetlen, ha nem lenne kisgazdapárt Magyarországon.
Szerintem a következő háborús bűnös az a miniszter lesz, aki mindennap intézkedések tucatjával bizonyítja előde alkalmatlanságát és hülyeségét.
Előzmény: 81713 (18)
81713 Creative Commons License 2000.06.24 0 0 18
Igazán elégedett vagyok, hogy elégedett vagy kedves Moha bácsi.

Mindazonáltal felhívnám szíves figyelmedet arra, hogy hülyeség pártfüggetlen fogalom. Bár esetünben a minősített hülyeség esete forog fennm de még ez sem zavarna.
Tudod attól kapok igazán tüdőcsúcs-hurutot, amikor azt látom, hogy mekkora barmok irányítják kicsiny hazánkat. Ehhez nem elég a szokványos inkompetencia, ehhez mélyreható elhivatottság kell.
Ami a legjobban tetszik az egészben, hogy ez az ügy felülmúlja Torgyán doktor egész eddigi életművét.

10telettel:
dP.duplatriplanulla

Előzmény: Moha bácsi (17)
Moha bácsi Creative Commons License 2000.06.24 0 0 17
Határozott elégedettséggel tölt el, amikor a leninfiúk egymást barmozzák.
Csak így tovább fijjug, s a haza fényre derül.

Moha bácsi, rendkívül elégedett, székében mosolyogva hintázó palsztik- és tömegtörpe

81713 Creative Commons License 2000.06.24 0 0 16
Én, mint egy alulinformált hülye barom érdeklődnék a Kedves Kartácsaktól:

Ez a nemzetvesztő háborús bűnös vajon már előzetes letartóztatásban van-é?

Mert ha egy ilyen kiemelten súlyos bűncselekménnyel gyanúsított bűnöző még nincs rács mögött, akkor hol itt a jogállamiság? :)

10telettel:
dP.duplatriplanulla

PuPu Creative Commons License 2000.06.24 0 0 15
Ebből is csak az derül ki, hogy nincs az a kretén banda, amelyik elmeháborodott törekvéseihez ne kapna kiszolgálókat.
Kinek volt ez az ember útjában?
Hülye minisztere vszínűleg megitta a bort, oszt elfelejtette a békességet...
:O(
inad Creative Commons License 2000.06.24 0 0 14
Kedves DakotaPress!

Szerintem ilyen tényállás mellett nem lehet a törvény alapján felelősségre vonni. De az igazságérzetem is lázadozna ha elítélnék.
(Persze ha valóban úgy történt minden ahogy hallottam.)

Előzmény: 81713 (13)
81713 Creative Commons License 2000.06.24 0 0 13
Kedves inad!

Esztet mostan lyól mekmatyarászted negem.:) Mostan aggor bűnös vaty sem? :D

Esedezve válaszodér':

10telettel:
A Dagotta

Előzmény: inad (12)
inad Creative Commons License 2000.06.24 0 0 12
Azt hallottam ma reggel a rádióban, hogy a parancsnok egy elhagyott, romos szerb bútorgyár törmelékét használta fel útépítésre. Ha ez valóban a tényállás nagyvonalakban, komoly kétségeim vannak. Az elkövetési magatartások közül a szolgáltatás kikényszerítésével kapcsolatosat elhagyhatjuk, de a "polgári javak fosztogatása" kapcsán is felmerül, hogy a törmelék mennyi anyagi értékkel bír. Ugyanez a probléma a "lakosságot egyéb módon súlyosan megkárosítja" kitétellel is, hisz itt a kár már megesett, ráadásul a gyár elhagyott volt, feltehette a parancsnok, hogy a használhatatlan törmelékre senki sem tart igényt, annak tulajdonlásával felhagytak. A bcs. jogi tárgya valószínűleg a tulajdon védelme, de a fentiek szerint a magántulajdon szerintem nem sérült, a köztulajdon pedi éppenséggel gyarapodott egy úttal. Amúgy bár a bcs. explicite nem célzatos, a hátteréből kiérzek egy eltulajdonítási szándékot, ami a parancsnok részéről teljesen hiányzott, mert nem magának szerezte meg a törmeléket.

Persze majd ha tisztázódik a történeti tényállás, valószínű, hogy ez a fejtegetés hasznavehetetlenné válik.

Előzmény: 81713 (1)
81713 Creative Commons License 2000.06.24 0 0 11
Eztet csak úgy idemásolám:

Háborús fosztogatással vádolja a katonai ügyészség Papp Gyula tavasszal leváltott magyar KFOR parancsnokot. A vád szerint az alezredesnek nem lett volna szabad egy elhagyott szerb bútorgyárban talált törmelékekből zászlórudat és utat építeni. A második világháború óta senkit sem vádoltak háborús fosztogatással Magyarországon.
A pristinai magyar tábort egy olyan területen kellett felépítenie Pap Gyulának és katonáinak, ahol egy elhagyott szerb bútorgyár is volt tele rozsdás vasakkal, építési törmelékkel és veszélyes hulladékkal. Az ügyészség most háborús fosztogatással gyanúsítja a leváltott magyar KFOR-parancsnokot, ugyanis a vád szerint Papp Gyulának a rozsdás vasakból nem szabadott volna zászlórudat, a kőtörmelékből pedig útpadkát csináltatni a táborban.

Nem kellene ezt az aljas nemzetáruló mocsmodékot a Brüsszeli Emberijogi Bíróság elé állítani, mint háborús bűnöst???? Fúj!! :D

dP
Zeke László ügyvéd elmondta:

"Nem arra kapott parancsot az alezredes úr, hogy egy szemétdomb tetején teljesítsen szolgálatot katonáival, tehát nem az volt a parancs lényege, hogy érintetlenül kell hagyni a veszélyes hulladékot, az építési törmeléket, a rozsdás vasdarabokat."

A koszovói KFOR parancsnok annak idején kiválónak minősítette Papp Gyula munkáját. Az ügyészségen, pénteken már egy új jogszabály értelmében ujjlenyomatot vettek tőle, és mint gyanúsítottról fotókat is készítettek róla. Papp Gyula így nyilatkozott:

"Egyre többen nem értik, sőt egyszerűen megdöbbentő számukra, hogy hogyan lehet ez, hogy hogyan nincs egy ember, aki azt mondaná, hogy gyerekek ne csináljátok, mert ez most már sok, amit ezzel az emberrel művelnek."

A törvény szerint akár 10 évi börtönnel is büntethető az a katona, aki háborús területen fosztogat.
Az ügyészség vezetője a nyomozás végéig nem kívánt az ügyről nyilatkozni. Azt azonban megtudtuk, hogy precedens értékű perről van szó, hiszen a II. világháború óta még senkit sem vádoltak meg Magyarországon háborús fosztogatással.

81713 Creative Commons License 2000.06.24 0 0 10
Komolyan!

Hogy én hülye vagyok, az rendben van.

De egy katonai parancsnokot a második legsúlyosabb háborús bűncselekményi váddal illetni, az többek között nem kispályás hülyeséget tételez fel a Katonai Ügyészség részéről sem.

Amivel kezdődött az ügy: zuhanyzós hölgyemények "cekcuális zaklatása", elöljárói intézkedés elmulasztása, ahhoz képest kissé húzósnak tűnik a dolog.

10telettel:
A Dagotta

Dr.Doolittle Creative Commons License 2000.06.23 0 0 9
Amikor hallottam a hírt, meg hogy miért akarnak ellene vizsgálatot indítani, azt mondtam, nem létezik, hogy én egy ilyen idióta országban élek!
Ki a francnak van útjában a koma? Mér nem lehetett simán leváltani?
Őrület.
Vasmacska Creative Commons License 2000.06.23 0 0 8
Valamiért el KELL itélni!
Aki pedig mellette mer tanuskodni azt kirúgják
Az igazságot pedig 99 évre titkosítják!:-((
Előzmény: 81713 (-)
speaker Creative Commons License 2000.06.23 0 0 7
A munkás európa párt éber.
Előzmény: 81713 (-)
Zénó Creative Commons License 2000.06.23 0 0 6
Az RTL Klub szerint rozsdás vasakból zászlórudat csinált, és a kőtörmelékből kijavította az útpadkát. Balszerencséjére ui. egy elhagyott, romos bútorgyár kellős közepén kellett a katonai tábort felállítani, és fent nevezett értékek képezték a fosztogatás tárgyát.
Őrület.
Előzmény: 81713 (1)
81713 Creative Commons License 2000.06.23 0 0 5
Jaaaaaaa, má' megin' én vagyok a hülye!?

dP.duplatriplanulla

Előzmény: wizes (4)
wizes Creative Commons License 2000.06.23 0 0 4
feltegyem a Törvényeket?
minenki kiröhög.
Hát má azt hiszém vége!
WG.
nulla

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!