Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2007.08.07 0 0 156
Véletlenül keveredtem ide. Rengeteg bodzánk van és a korábbi években sok bort készítettem. Most ismét csinálnám, de nem találom a receptjét. A gugli mindenfélét ír, de egyik sem az, amit tudtam.

Ha már írod ezt a sokfélét, érdekelnének a receptek, mert szívesen kipróbálnék néhányat. A mailem publikus. Megtennéd, hogy elküldöd őket? Köszi.
Előzmény: lord (44)
vértes Creative Commons License 2006.08.23 0 0 155
elég lapos.
Oyabun Creative Commons License 2004.06.30 0 0 154

Joreggelt.. >;-)

Felteszem ha egy eve csak az en kedvenceim kozott szerepel a topik, nem tul nagy a nezetsegunk.

Lassan vege a bodzaszezonnak.

 

 

Oyabun Creative Commons License 2003.05.27 0 0 153
Namostakkor. Topic fol.
Hogy legyen temaba vagas is, viragzik a bodza. Mint alom olyan illatok terjengenek uton-utfelen.
Oya
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2002.08.16 0 0 152
érik a bodza...
Thulya Creative Commons License 2002.02.01 0 0 151
Kedves Csilla!

Bármilyen info: Menj a www.google.com-ra, ott irjad be a halado keresésnél a "lima bean"-t a kifejezésekhez, és a tumor szót még, kapswz 150 találatot. Lehet válogatni.

Üdv,
Thulya

Előzmény: Csilla (150)
Csilla Creative Commons License 2002.02.01 0 0 150
Sziasztok!
Nagyon ritkán vagyok netközelben és ezért kérem hogy a kérdésemre a választ ha lehet magánba küldjétek. Igaz hogy nem teljesen ide vágó kérdés de valaki talán tud rá válaszolni. Nem tudom hallott-e valaki a lima babról. Egy ismerősömet érdekelné, daganatos betegségek kezelésével kapcsolatban hallott róla. Bármilyen infó jól jönne róla. Köszi.
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.30 0 0 149
Igen, közben leellenőriztem, ennyire terjed a névmemórijám :c)))
Előzmény: sambu (148)
sambu Creative Commons License 2001.10.30 0 0 148
Kösz Zordonka, Sotex cég (Nyír1háza), mézzel ízesíti a termékeit ezért Zümi.
Üdv: sambu
Előzmény: K. N. Zordonbordon (147)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.29 0 0 147
Na most nem felelytettem +nézni
Szóval Zümi a szörp :cD, vmi Sanotex (na ebben kicsit bizonytalan vagyok) a készítő.
Előzmény: sambu (144)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.27 0 0 146
Utánaolvastam, a dijó (levél, kéreg, egyéb hasonlatos részei)
Lehetséges mellékhatása a hajfestés :cDDDDD
Előzmény: K. N. Zordonbordon (145)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.25 0 0 145
hmm...
én még régről származó iratokban 70-80C közé olvastam a sürgető C bomlást, az a 60 még közeli dolog, viszont lehet, hogy a bogyónak a megmaradt anyagai a bomlástermékekből később visszaküldik?
Esetleg a szárítás kíméletesebb max.40 fok, fújva, persze házilag kicsit nehéz. És persze, hogy minél hidegebbről kéne melengetni arra a 40 fokra is, a nedvességtartalom okán ;c)

SEGÍCCSÉG!
Volt már korábban szó tetvekről? (elsősorban hajbavaló megoldással)
Riasztólag kéne rájuk lenni. Mivelhogy a nagyobbik lányom az iskolába' tetvesedik naphosszat. ;c\
És persze, hogy szedegessük, és a bolti szerek irtóra szerényen állnak hozzá. A porontyom harapásait észrevehetőbben (hangja, az aztán volt) csípte, mint a célcsoportot.
Szóval valami növény, ha volna, ebbe a riasztó világba!

Előzmény: sambu (144)
sambu Creative Commons License 2001.10.25 0 0 144
Mbrek! Nagyon érdekes adatokat leltem csipketermés (hecsedli, vadrózsa, hecse-pecse, stb.) ügyben. Azról van szó, hogy van benne irtó sok C-vitamin, de mikor? Amikor még keményre érett /nem leqvarpuha!!/ és aszalva max 60 fokon, de hogyan? Ketté vágva! Az egészben aszaltban sokkal kevesebb marad! Aztán: mondjuk aszalás után van benne úgy 200 mg és 2-3 hónap múlva ugyanabban a mintában 400-500 mg !!!! Ki tuggya a magyarázatot???? A kész leqvarban alig volt C-vit, de a teában igen, mert a szárított hecse-pecse husira teának nem szabad forró vízt önteni csak jó melegt, és áztatni kell. No =lôre ennyi, üdv mindenkinek: sambu
Előzmény: K. N. Zordonbordon (143)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.19 0 0 143
Azt nemtudom, hogy ki követte L (de majd +nézem, a címke állítása szerint mézet is gyűrtek bele), de nem is érdekes, mert nem is annyira cs@szett :c)))
Csak véletlenül kevés vizet raktam hozzá (az előírnak legalább a duplályát kell), akkormár aztán rendes, higított bodza íze lesz, nem félszázados lekvár.
Előzmény: sambu (142)
sambu Creative Commons License 2001.10.18 0 0 142
Tényleg elcseszték a szörpit Zordonbordon? Ki követte el, mert a BOTÉSZ-é egészen jó. Üdv:sambu
Előzmény: K. N. Zordonbordon (141)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.17 0 0 141
A minap láttam (vettem is) bodzaszörpöt (nem virágból, bogyószínű)
Hát hogy micsináltak abból a finom bogyóból! :c((((
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.12 0 0 140
a bolti sosem a zigazi, persze ha van salyát ;c)
Előzmény: sambu (139)
sambu Creative Commons License 2001.10.12 0 0 139
Ugyan má, mondom Zordon! 1 évet várni? Lehet kapni mint tea, de ha nagyon hiányzik adok. Üdv:sambu
Előzmény: K. N. Zordonbordon (138)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.11 0 0 138
No, megírtam levélbe, amit írtál :c))), csak a virágzásra kell várni fél évet
Előzmény: sambu (137)
sambu Creative Commons License 2001.10.09 0 0 137
Hajjaj! 1 év múlva tanácsot adni, hasonpaci, mint az én újrajelentkezésem. No de: Az vadárvácskáról nem tudok, de régi angol népgyógyászok (irodalomból véve) az árpát bodzavirág-teával javalják borogatni. Ebben lehet valami, mert hazánk 1-ik hölgye állítja, hogy a bodzavirág-tea fertôtlenítô, gyulladáscsökkentô 6ása majdnem 10 szerese a kamillának. Ennyit errôl Zordonkának, a többieknek: Ha galagonyát, vagy kökényt szed valaki, ajánlatos óvatosnak lenni és kesztyűt húzni a kezecskére. Miért? Mert van egy madárka, Ô a töviszszúró gébics. A töviseket spájznak használja (ezekre szúrja fel a konzervnek szánt bogarakat /én má egeret is találtam így!/ tehát a tövisek fertôzöttek lehetnek! Üdv mindenkinek: Sambu
Előzmény: K. N. Zordonbordon (136)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.05 0 0 136
Csak rettentően örülök, hogy még előfordulnak bodzákok a taszatlban :c)
Hogy vagy mostanság?
És nem tudsz segíteni? 1 drb hölgy (már lassan 1 éve) megkérdezte, hogy a szemárpáját mivel kezelje, amire én tanácsoltam, hogy kamillával semmiképp, de esetleg vadárvácskafőzettel.
Erre csak annyi alapom volt, hogy 1 bizonyos gyűjteményben szembajokra lyavasolták a kamilla mellett, és ez semmiképpen sem kamilla ;c)
És +kérdezte, hogy miért, és erre mitsem válaszoltam. És ezt szégyellem. De megírni is, hogy akkor ő most kísérleti alany lehetne :c\
Előzmény: sambu (135)
sambu Creative Commons License 2001.10.04 0 0 135
1:0 oda, +vagyok bocsájtva? sambu
Előzmény: K. N. Zordonbordon (134)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.10.02 0 0 134
No nézzenek már oda!
Maga itten 1 év mélységeiből felbukkan, és húzza mag után a topikot issss? :c))))))
Csak azért nem hasonlítom a bojtosúszósokhoz, mert azok nem maguktól bukkantak föl annakidején :c)
Előzmény: sambu (133)
sambu Creative Commons License 2001.10.02 0 0 133
Kedves Lord és Többiek! Elnézést, hogy elhanyagoltam a topickát. Szóval. Az áfonya csak úgy pálinkának irtó kevés, jobb ha likôrnek használjátok fel. Ott Erdélyben azt csinálják, hogy az áfonyára valamilyen pálinkát öntenek, kiáztatják és kész, ami ugyebár nem áfonyapálinka.
Jobb lett volna azonnal lekvárnak, vagy ivólének +csinálni. Áfonyalevelet nem hoztál? Nagyon finom gyógyika tea készül belôle. 1ébként itt az ideje lassan a galagonya, csipkebogyó és a kökény gyűjtésének. Kiváló gyógyikalekvár-alapanyagok!! Ínyenceknek: Megérett a homoktövis termése. Nyersen iszonyú savanyú, de csodagyógyika készíthetô belôle! Üdv mindenkinek: Sambu
Előzmény: lord (128)
bübüke Creative Commons License 2001.09.04 0 0 132
A palástfű tea nagyon egyszerűen készül. Receptje a következő:
Végy egy zacskó palástfüvet, tölts meg egy teatojást, majd öntsd le forrásban lévő vízzel. Hagyd állni 15-20 percet, hogy a hatóanyagok kiválljanak. Majd 1 kiskanál mézzel ízesítsd, és fogyaszthatod is... (persze nem árt egy picit hűlni hagyni...:-))
Van egy Gyógynövények Magyarországon c. CD-m, amiről be akartam Neked másolni a palástfűre vonatkozó részeket, de sajnos alig írnak róla valamit.
(latin: Alchemilla. A palástfüveket már az ókorban ismerték, mégis inkább a középkorban kerültek előtérbe, nem utolsó sorban varázsnövényként, latin nevük is az alkímia szóból ered. Otto Brunsfeld a levelek összehúzó, vérzéscsillapító hatását emelte ki.)
Ha nem felejtem el, akkor holnapra felkészülök rendesen, és bővebben írok róla.
Előzmény: lord (131)
lord Creative Commons License 2001.09.04 0 0 131
addig is: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9002225

de azért elmondhatnád azt a teát, azt se tudom mi az a palástfű

Előzmény: bübüke (130)
bübüke Creative Commons License 2001.09.04 0 0 130
...és nem csak az áfonyapálinka miatt vagyok irígy, hanem Erdély miatt is. Nagyon régi álmom, hogy felfedezhessem magamnak. Talán jövőre...
Előzmény: lord (128)
bübüke Creative Commons License 2001.09.03 0 0 129
Irígy vagyok! :-))
Ugye nem csak én nem tudom, hogy mi az a kokojza?
(Ugye nincs összefüggésben Kököjszivel és Bobojszával? :-))
Előzmény: lord (128)
lord Creative Commons License 2001.09.03 0 0 128
Én nem tudtam Bübüke, de érdekel.

Most értünk vissza Erdélyből némi kokojza-lekvárral és szedres eperlekvárral a szatyorban és külön öröm a ribizlibor mellett, hogy kaptunk egy kiló fekete áfonyát is direkt likőr/ pálinka készítési célokra. Ez utóbbit helyben is iszogattuk, meg köménypálinkát is, de az azért annyira nem ízlett.
Eggggggész télen lesz tehát áfonyapálinkánk. Lehet irígykedni.

bübüke Creative Commons License 2001.08.21 0 0 127
Nem tudom, hogy tudják-e a lányok, hogy a palástfű tea milyen jótékony hatást gyakorol mindenféle női problémára... (menstruációs zavarok, fehér folyás, ilyesmi)
És ráadásul nagyon finom tud lenni egy kis mézzel...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!