Keresés

Részletes keresés

markoff Creative Commons License 2011.01.18 0 0 87


http://baja.hu/index.php?option=com_events&task=view_detail&agid=1813&year=2011&month=01&day=12&Itemid=604

 

http://www.vkmkbaja.hu/node/766

 

Az Ady Endre Városi Könyvtár és Művelődési Központ tisztelettel meghívja Önt és barátait
A megker(G)ült tragédia – P. Howard/Rejtő Jenő legendás élete
című kiállítás megnyitójára

2011. január 26. (szerdán) 17 órára  – Szabadidő ház (Baja, Petőfi-sziget 11)

Megnyitja: Kiss Ferenc képregénykedvelő (alias Brigeron, a félszemű rabló)
Troppauer Hümér verseiből felolvas: Bruzlai Czifra Erika (alias Zwilling Lola)

ZENE AZ NEM LESZ! 

Tárlatvezetést tart: Thuróczy Gergely irodalmi muzeológus (alias Tüskés Vanek)
A KÜLSŐ MEGJELENÉS KÖTELEZŐ!
A Képes Kiadó Korcsmáros Pál Rejtő-képregényeinek vásárlással egybekötött bemutatóját levezényli:
Korcsmáros Gábor szerkesztő (alias Senki Alfonz)

BELÉPÉS DÍJTALAN! KILÉPÉS BIZONYTALAN!

Az Ady Endre Városi Könyvtár és Művelődési Központ, no meg a Petőfi Irodalmi Múzeum közös tárlata

markoff Creative Commons License 2009.05.08 0 0 86
P. Howard – Rejtő Jenő legendás élete
Kerekasztal-beszélgetés a Rejtő-jelenségről
Petőfi Irodalmi Múzeum, 2009. május. 8 (péntek) 17 óra

Résztvevők:
Garisa Zsolt képregénygrafikus
Horváth Csaba irodalomtörténész
Rusznák Rita muzeológus (Magyar Zsidó Múzeum)
Thuróczy Gergely irodalmi muzeológus
Varsányi Ferenc animációs filmrendező

Moderátor: Gáspár György irodalmi muzeológus (Petőfi Irodalmi Múzeum)

Az est folyamán levetítésre kerül a Volt egyszer egy regényhős, akit P. Howardnak hívtak… című animációs dokumentumfilm

A beszélgetés a Magyar Zsidó Múzeumban május 17-ig látható, PIM-mel közös Rejtő Jenő-emlékkiállítás kísérőrendezvénye

Belépés díjtalan (kilépés bizonytalan…)
Cím: 1053 Bp., Károlyi u. 16.
www.pim.hu

A PIM honlapjáról élő internetes közvetítés is lesz 17 órától.
markoff Creative Commons License 2009.03.10 0 0 85
A MAZSIHISZ-Magyar Zsidó Múzeum és a
Petőfi Irodalmi Múzeum
tisztelettel meghívja Önt és barátait

2009. március 17-én (kedden) 17 órára a
P.HOWARD - Rejtő Jenő legendás élete

című kiállítás megnyitójára és

Varsányi Ferenc
Volt egyszer egy regényhős, akit P. Howardnak hívtak...
animációs dokumentumfilmjének első bemutatójára

A Magyar Zsidó Múzeum részéről köszöntőt mond dr. Békési Éva

A kiállítást megnyitja Réz András esztéta

A vetítést bevezeti Barnóczky Ákos filmrendező

Kiállításrendezők:
Rusznák Rita (Magyar Zsidó Múzeum)
Thuróczy Gergely (Petőfi Irodalmi Múzeum)

Helyszín: Magyar Zsidó Múzeum - 1077 Budapest, Dohány u. 2.
Pásztörperc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 84

A meghívót ez a kép illusztrálja:

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Rejto.jpg

Pásztörperc Creative Commons License 2009.03.03 0 0 83

Az Erzsébetvárosi Közösségi Ház nevében Csülök és Tuskó Hopkins,

Rejtő két halhatatlan hőse meghív Titeket egy rendkívüli,

a Ház nagytermébe tervezett eseményre:

 

Bemutatják Varsányi Ferenc rendező:

 

"Volt egyszer egy regényhős..."

 

című, Rejtő Jenő életéről forgatott "animációs dokumentarista legendáriumát".

 

Cím: Erzsébetvárosi Közösségi Ház

Budapest, Wesselényi utca 17.

Telefon: 413-35-50

 

Időpont: 2009. március 16., 18 óra

 

A 25 perces, rendhagyó műfajú alkotás két narrátora Az elátkozott part és A három testőr Afrikában két népszerű hőse: Csülök és Tuskó Hopkins. Ők a keretjátékban egy kikötői csapszékben beszélgetnek "egy régi jó ismerősükről", akit Péhavardnak hívtak, és akivel ebben a Marseille-i kocsmában találkoztak annak idején.

 

Rejtő Jenő életének kalandos utazásait, színházi- és kabarészerző, film- és regényíró életútjának állomásait archív felvételek, fotók, plakátok és képregények idézik fel. Életének egyes fordulatai vetekedtek regényeinek cselekményeivel, ezért nem véletlenül hangzik el a filmben:

 

Rejtő Jenő úgy élt, hogy akár valamelyik regényének hőse is lehetett volna...

 

A vetítés helyszínét minden kedves vendég csak saját felelősségére látogathatja!

A helyiségbe ólmosbotot, revolvert és rugós kést behozni ajánlatos!

Az ennek hiányából származó balesetekért az Igazgatóság semmilyen felelősséget nem vállal!

 

Gyertek minél többen!

 

A Ház felkérésére:

 

Pasteur/c

Wágner úr Creative Commons License 2003.04.10 0 0 82
Majd nézzetek be ide ni, mer'hogy újságok vannak és segítség is köll..., na nem a Söriváshoz, mer' aztat egyedül is tudom, de természetesen az egészségtekre... Egészség!
vomit Creative Commons License 2001.10.20 0 0 81
gratulalok, mesterek
joohee Creative Commons License 2001.10.20 0 0 80
Gratulálok!

joohee

Wágner úr Creative Commons License 2001.10.20 0 0 79
Te csak ne aggóggyá' ottan, mer' az a link, vagy valami nagyon hasonló, má' rég fenn van, de eztet is odapasziroztam... Egyébként az Iszoldába', mégpedig itten, ni... minden megtalálható, csak keresni köll... mer'hogy nagy a rendtelenség, akárcsak a Kocsmába', de ottan meg szag után köll bemenni... kijönni meg má' nem 1xű, de nem is muszáj... hukk, bocsánat... mer' úgyis az a lényeg, hogy igyunk Söröt... vagy kimitiszt... Vivááááát!
Előzmény: oops (72)
én55 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 78
azér drugics úr meg melanie is ott volt a toppon

de be kellett volna fogni lepedő felrakáshoz...

hanem ez a hevesi sándor téri lepedőmaffia, ez nem semmi

szerintem a polgármester úrnak át lehetett volna adni egy szépen hímzett kispárnát, hogy mindenkit érhet baleset, vagy valami :)))

Stanlex Creative Commons License 2001.10.19 0 0 77
Gratulálok!
Nagyok vagytok!
Előzmény: Wágner úr (69)
Balázs Creative Commons License 2001.10.19 0 0 76
Kedves Wágner úr,
szívből gratulálok az utcanévavatáshoz, örülök, hogy néhány régi ismerőst legalább a képernyőn viszontláthattam.

Üdv:
Balázs

Előzmény: Wágner úr (69)
Vegetable Creative Commons License 2001.10.19 0 0 75
Te Wágner, gyanuss vagy nekem!!! Ugyan a kocsmában csak a sipkát láccott, de nem voltál +felelően részek a zuccanévtáblácska leleplezésénél! Fel vagyok háborogva!
:-DDD
(tessék vallani! mellik sztrovacsek lopta el a lepedőtet???)

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Wágner úr (69)
Zulejka Creative Commons License 2001.10.19 0 0 74
Hát az emberlánya csak nézi a villogást, erre a TV2-ből vigyorgó Wágnerre lesz figyelmes... Nagyon szép volt! Grat mindeninek! Egészségetekre!

Zul

Marx haza Creative Commons License 2001.10.19 0 0 73
Most néztem az átadásról szóló riportot a TV2-n.
Könnyesre röhögtem magam, gratula az utca "keresztapáinak". A lepedőt bitos a Török Zultán vitte el, akinek, ha ez kiderül, meg...folytatása következik. :-)
oops Creative Commons License 2001.10.19 0 0 72
Gratulálok a t. népi kezdeményezőknek, igen nagy örömet okozott ez egy elgyötört informatikusnak ma. Egyúttal kérném, hogy valami illetékes a rejto.index.hu-n tegye elérhetővé a

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/magyar/rejto/-t is :) hátha valaki nem ismeri...

Oops

snowman Creative Commons License 2001.10.19 0 0 71
Gratulálog fijjug! Esszép munka volt! :o))
1 kérdésem lennecsak: nem lehet ezt a szobrocskát olcsóbban kihozni valami más anyagból?
Wágner úr Creative Commons License 2001.10.19 0 0 69
Én mindenesetre mostan elindulok, mer'hogy az uccaavatás az 1 Lyó ürügy és akkor nem csak úgy isz Söröt a zember, hanem ünneplésileg, ami köll a lélek emeléséhez, de majd engemet is valaki... Vivááááát!
Előzmény: snowman (68)
snowman Creative Commons License 2001.10.18 0 0 68
Nagy ünnep ez kérem! Gratula az ügy-harcosoknak.
De: nem tarthatnánk egy pótavatást azok részére, akik nem bírnak elszakadni a munkahelyekről a munkaidő, mint sajnálatos tényálladék miatt?
Mondjuk úgy este 7-től? Ésakkormegutána folyathatjuk a sörivást, ami kézenfekvő a Szövetség u. környéki köpködőkben.
A többszöri avatás biztosan nem állna távol Fülig Jimmytől sem, főleg ha az többszöri söriszással párosul. Vagy tévednék?
Előzmény: Wágner úr (67)
Wágner úr Creative Commons License 2001.10.17 0 0 67
Ja, uccaavatás és a vizeslepedő vagy micsoda lerántása a tábláról... utána meg valami kocsmát köll keresni és Söröt inni a zegész hajcihőre, mer'hogy ürügy és akkor amnézia szok lenni ünneplésileg a fegyenctelepen is... Egészség!
Előzmény: én55 (66)
én55 Creative Commons License 2001.10.17 0 0 66
ámbörök

ez az okt 19, 11 h egy avatási ünnepség?

mer én ellátogatnák

Wágner úr Creative Commons License 2001.10.17 0 0 65
Szóval, kérem szépen, október 19-én pénteken délelőtt 11-től iszunk majd sokk Söröt vagy kimitiszt.... mer'hogy Rejtő Jenő utca lesz, mégpedig Budapesten a VII. ker. Hevesi Sándor térnél... és mindenki majd nagyon örül, tapsol és énekel, de főleg isz.... Söööööört!
ajaj Creative Commons License 2001.08.03 0 0 64
Úgy értem, mostantól már tényleg az, nem csak ígéret
Előzmény: ajaj (63)
ajaj Creative Commons License 2001.08.03 0 0 63
Na de kérem, utcát kapott végre Rejtő Jenő, és senki nem foglalkozik vele? A Wesselényi utcától a Hevesi Sándor térig húzódó szakasz lesz mostantól Rejtő Jenő utca
Vegetable Creative Commons License 2001.07.25 0 0 62
Szegény... Most ott hever összekötve a TAsztal alatt :((( Még jó, ha nem akarja mindenki lelőni, hogy jobb legyen neki...
Előzmény: tucatnev (61)
tucatnev Creative Commons License 2001.07.24 0 0 61
Tisztelt Asztaltársak (és Rejtő kedvelők)!

A Magyar Elektronikus Könyvtárben olvashatóak Rejtő regényei, vagy txt, vagy doc (letölthető, nyomtatható) vagy html formátumban. De biztos tudjátok...

Az első onlájn regényem a Három testőr Afrikában volt. Fertályórája csuktam be a könyvet (ablakot).

Zizegek, a szám fülemig ér. Munkál az anyag. jenő bá megérintett. Zsigereimben az írás.

Keresem a kifejezéseket, nem megy. Kicsit olyan, mintha ott lenne a "félsz", hogy ha valami félreérthetőt írok, akkor pillanatok múlva kopognak a kollégiumi szobám ajtaján, és megkötözve elhelyeznek az asztal alá...

Élethű volt, na. Élveztem a humort, a hangulatot, a cselekményt. Ragyogó, mint a Vesztegzár. Talán mintha az egy kicsivel jobban tetszett volna, de nem is tudom.

Mindjárt folytatom, csak ay ajtómon kopogt

Wágner úr Creative Commons License 2001.07.07 0 0 60
Na, kérem szépen, itten van P/c összeállítása a Szegfűből... és talán kivételesen ihatnánk is Egy Pofa Söröt... Egészség!
LUCzI FERencz Creative Commons License 2001.06.22 0 0 59
Lehet, hogy le vagyok maradva, de végülis elfogadta a közgyűlés az utcanevet? Lesz/van Rejtő Jenő utca? Melyik VII. kerületi utcát nevezik át? Hadd javítsam ki a Budapest atlaszomat.
Wurmi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 58
Nem akartam elhinni (utána is olvastam), mint az általad is jelzett alkalmi olvasók egyike, hogy az itt nyilatkozó Szabó ugyanaz, akit én láttam még a mult szombaton a barátnőm nagyijánál.
Véletlenül odakapcsoltunk a TV-ben ahol a VII. ker. képviselői anyáztak egy templom támogatása kapcsán (3 Misi volt a tét).

Vagy Te nem a vagy az a Szabó Z, vagy nagyon más arcodat mutatod itt.
Akkor egy, talán MIÉp-es szemüveges pasinak kellett korrektül megkérni, hogy tisztességesen vezesd az ülést. Állitólag Te is támogattad a templomos ötletet, de egy másik pali javasolta, ezért meg sem szavaztátok a végén.

A barátnőm nagyanyja nem politizál csak a gangon, de annyit mondott - és itt írnám le hogy a miéppel végképp nem szimpatizálunk (a nagyi biztos nem vádolható aniszemitizmussal) -, hogy Te egy kis diktátor vagy ott a kerületben, mert egy percet hagyod csak beszélni a többieket, de magadnak mindig szót adsz.

Ezt csak hiteles tájékozattásul írom le, én nem fogok gyakran odarohanni hogy egy kis kerület életét nézegessem, de másoknak ajánlom legalább egyszer, ha van VII. kerületi ismerősük.

Előzmény: Szabó G. Zoltán (57)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2001.06.08 0 0 57
Így igaz. Himfy múlt heti híre, sajnos kicsit elsietett volt. Csakugyan úgy volt, hogy a Fővárosi Közgyűlés a 31-i ülésen dönt az utcanév-adási kérelmekről, de elhúzódott az ülés, egy csomó napirendi pontot elnapoltak tegnapra. A tegnapi döntés nyomán nemsokára kitűzzük az avatóünnepséget is. A topic címének egyik fele tehát megvalósult.

Ami a szobrot illeti: a VII. kerületi önkormányzat elvben hozzájárult ahhoz, hogy a - most már nevezzük nevén - Rejtő Jenő utcában az alapítvány szobrot állítson az írónak, és vállalta, hogy ha a szobor elkészül, a költségekhez egymillió forinttal hozzájárul. A többi már a Rejtő-rajongók adakozókedvén múlik. Fundraisingre föl, tehát!

Előzmény: Youwine (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!