Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.27 0 0 8
MIT NEM TUDHATOTT POKORNI ?
utálom A 3ÉV feletti bajnokokat.
üdv:
soltika(havi 20-30ezret schwarzban keres) + Finci Kutya(Echte Eb)
leha Creative Commons License 2000.09.07 0 0 7
namost! segíccsetek ki! miről van szó?

nekem a pár hozzászólásból az cseppent le, hogy:
bevezetnek valami keresztény alapokon nyugvó "erkölcsórát", amiről Pokorni nem tudja, hogy jó lesz-e. jól értem?

Szykla Creative Commons License 2000.09.07 0 0 6
Az, hogy karakteresebb és mélyebb, nem feltétlenül pozitív fogalmak.
Nekem jobban tetszik egy toleráns és sokszínű társadalomkép, melyben egyetlen eszmerendszer sem akar dominanciára törekedve karaktert adni a társadalomnak.
Szykla
europeer Creative Commons License 2000.09.07 0 0 5
De ezt most a Pokorni ugy ertette, hogy a kereszteny neveles miatt lesz karakteresebb a magyar tarsadalom???

Mert ha igen, akkor tunjon el a fenebe!

akkorcsakmi Creative Commons License 2000.09.07 0 0 4
Hát, szvsz Pokorni is ezt mondta. Az azért érdekelne, mit értett karakteresebb és mélyebb alatt.
1ébként 1etértünk.:-)
akkorcsakmi
Előzmény: kilgoretrout (3)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.09.06 0 0 3
Hogy mindenféle címkézett erkölcsoktatás bevezetésével nem lesz erkölcsösebb a társadalom. Mindig utáltam, ha az „erkölcs” fogalom elé jelzoket aggattak.
Előzmény: europeer (1)
dakota Creative Commons License 2000.09.06 0 0 2
Pokorni olvasná Orbán Viktort 1992-ből. akkor tudná, hogy hibát követnek el, akik ideológiai átnevelő tábort akarnak csinálni Magyarországból.

"Ma már világosan látszik, hogy az MDF-kormány a társadalommal szemben keres politikai
szövetségest az egyházakban. Szomorúan tapasztaljuk nap mint nap, hogy nem minden
egyházi vezető ismeri fel azt a veszélyt, hogy az MDF ölelése halálos lkehet az egyházakra.
Az egyházak ugyanis csak akkor fogják betölteni azt a poziciót, amely egy modern
társadalomban megilleti őket, ha megőrzik és visszanyerik autonómiájukat,. Amennyiben a
politikai élet szereplői közül egyesket ellenségeknek, másokat meg szövetségesnek
minősitenek, maguk is politikai szereplővé válnak. Márpedig ha valaki erre a porondra lép,
akkor rá is érvényesek lesznek a politika gyakorta kegyetlen törvényei. Ezért mondjuk azt,
hogy hibát követnek el, ha azok szolgálatába szegődnek, akik ideológiai átnevelőtábort
akarnak csinálni Magyarországból."

europeer Creative Commons License 2000.09.06 0 0 1
mit mond jol?
kilgoretrout Creative Commons License 2000.09.06 0 0 0
Jól beszél.
Előzmény: baalapostol (-)
baalapostol Creative Commons License 2000.09.06 0 0 topiknyitó

Vajon hoz-e változást a magyar társadalomban az erkölcstan keresztény " ha úgy tetszik "
( Pokorni szavai szerint ) katolikus alapokon történő oktatása? -tette fel előadása után a kérdést Pokorni Zoltán oktatásügyi miniszter lopva Dr. Pápai Lajos megyéspüspökre sandítva, Győrött a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Barankovics emlékülésén.

Becsületére legyen mondva válaszolt is rá:
" őszintén szólva nem tudom. "
Véleménye szerint azonban 15 év múlva ha nem is erkölcsösebb de karakteresebb és mélyebb magyar társadalommal találkozhat majd az idelátogató.

Köszönjük miniszter úr.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!