Keresés

Részletes keresés

Vakondlak Creative Commons License 3 órája 0 0 103560

Csak én a kevés szakértelmemmel vagy anyósom a nulla szakértelmével, hogy dönti el, hogy az a szakember jó megoldást ajánl-e? Ez a kérdés, sajnos. Mert lehet, hogy mondjuk 1-2 évig jó lesz, amit ajánlanak, aztán kuka, de akkor már hiába reklamálnánk...

Előzmény: siletto (103558)
sr1 Creative Commons License 11 órája 0 0 103559

80%-ban hatásos szilikátot injektálni falba meglehetősen bonyolult művelet.

- kell késziteni egy szakival egy állapotfelmérést, meg kell mérni a fal nedvességét sok helyen, nem elektronikus mérővel, hanem egy klasszikus nedvességmérővel. Az eldönti, ha egyáltalán érdemes injektálni.

Ilyen szaki nagyon kevés van és elég drágán találnak ki olyan technológiát, ami szerintük megoldja a problémát- persze a kivitelezése is sokba kerül.   

- Üreges téglában nem lehet semmit se injektáni, csak tömör falzatba   

- 50-55 vastagságú fal felett kivül- belül kell kell injektálni 

- a szilikáton kivül, kell három típusú malter (egy, ami leszigeteli a kifúrt lyukakat az injetálás után, egy másik ami levert vakolat után a lyukak kifúrása előtt fel kell vinni kb. 40cm magassan a lyukak felett - kb. 10cm, és egy harmadik, amivel vissza kell vakolni a levert vakolatot). 

- tiszta szilikátból (nem felvizezett szarból), gravitációsan, minden 10cm vastagságnak 0.8 litert kell beönteni méterenként, de három lépesben, mert szép lassan kell beszívja  fal, 12.5 centiméterenkint be kell fúrni a lyukakat 20-25 fokos szögben lefele, de azt sem egyszerre.  

- a szilikát egy sűrű folyadék, nyomással nem lehet injektálni, minden amit nyomással van beemelve az semmit sem ér, mert nem fog egy összefüggő rétegű vízszigetést késziteni a falazási fugákba.

  

  

Vannak olyan esetek, amikor nem az alapból szívja fel a nedvességet a fal, hanem:

- a szomszéd épület tűzfalá felől, hosszú ideje

- egy rég nem lakott épületbe a tetőn keresztűl ázott be a fal és megjavították a tetőt, de amennyi időt ázott a fal, annyi idő alatt fog kiszáradni (ezt sajnosan el lehet rejteni egy rövid ideig).  

Na ez a két eset akkora szívás, hogy a házat jobb eladni azonnal. 

 

Nekem elázott egy fél szuterén szolgálalati lakásom az ősszel (miután 8 éve laktam bene), két rettenetes zápor után, az alap vastag, de gyenge betonból volt (1936 épült több emeletes polgári ház) és valahol útat kapott a víz- (a környéken az összes útcát felújították- újraalapoztak mindent és minden pince beázott). Ki kellett költözzek. Megoldottam valahogy 2 hónap alatt, de rettentő drágán.  

 

 

Nade lenne egy kérdésem is:

Tiszán innen, szalmával és sárral készitett téglákból épített korabeli vályogház fala átázott - 75cm vastag- (kicserélék a vízórát és kinyitották az elzárt főcsapot- amit elzártak a tél elején, mert leengedték a vízet a rendszerbőé: egy jó hónapig áztak a falak, kb.4-5 cm víz volt két szobában). 

A ház megereszkedett, 2-4 cm. Ilyen házzal nem volt soha dolgom, nincs tapasztalatom. Van szakszerű megoldás rá?

 

 

  

Előzmény: siletto (103558)
siletto Creative Commons License 18 órája 0 0 103558

Persze, egy generálkivitelező!

Nem egy nagy dolog, úgy sem egy vállalkozó fogja csinálni az egészet. Általában a kőműveseknek vannak ilyen kapcsolatai, akit tud ajánlani.Felhívod, megbeszéled vele. A Felbontást szerintem érdemes magának csinálnia az embernek, ilyen orvos-bérezésű segésmunka árak mellett.

 

Szerintem a lényeg, hogy jól rá kell kérdezni, ki mit, mikor fog csinálni, milyen anyagokat fog használni, hogyan kell azt beépíteni, szóval le kell tesztelni az embert, mert például kartusos "injektáló" anyagot bárki be tud nyomni egy sziló kinyomó pisztollyal a lukakba, én ezt nem igazán mondanám szakértő vízszigetelőnek.

 

Előzmény: Vakondlak (103555)
JAMIE222 Creative Commons License 1 napja 0 1 103557
Előzmény: JAMIE222 (103556)
JAMIE222 Creative Commons License 1 napja 0 1 103556

Youtube-on van egy csóka, vagy cég, vannak jó probléma-keresős-megoldós-magyarázós videói. Vállal talán kiszállást-felmérést  is.

Itt is van, baumed a nevük, talán megér egy megkeresést.

 

https://www.youtube.com/watch?v=S2MS_Q8tLIs

Előzmény: Vakondlak (103555)
Vakondlak Creative Commons License 1 napja 0 0 103555

Mit mondjak neki, milyen szakember tudna egy megoldást adni neki? Gondolom a fal injektálók csak ahhoz a szakterülethez értenek, a kőműves meg csak pl betonozni tud. Van olyan ember, aki erre teljes megoldást tud mondani és meg is csinálja?

Előzmény: siletto (103551)
Vakondlak Creative Commons License 1 napja 0 0 103554

Szintén megkérdezem.

Előzmény: kápés (103553)
kápés Creative Commons License 1 napja 0 0 103553

A spájz alatt nem megy át szennyvíz lefolyó cső?

Előzmény: Vakondlak (103545)
Vakondlak Creative Commons License 1 napja 0 0 103552

Beszélek majd vele és utánanézek még, hogy a házában pontosan hol vannak most víz ázásnyomok.

siletto Creative Commons License 1 napja 0 0 103551

Fel kell verni az aljzatot, a fal mindkét oldalán lévő helyiségekben, kitermelni a földet. Utána a falat injektálni, lebetonozni, vízszigetelni a szobákat, majd rábetonozni egy új aljzatbetont, de akkor már érdemes szigetelést is tenni az aljazatba. 

 

 

Vannak ilyen picit olcsóbb megoldások, mint hogy csak fóliát terítesz a földre, nem bitumenes lemezt a betonra, de a valóban jó megoldás kb. az lehet, ha egy új háznál is használt rétegrendet alakítasz ki.

Előzmény: Vakondlak (103549)
sylvanus67 Creative Commons License 1 napja 0 0 103550

a válaszfal alatt tuti nincs szigetelés, 60 évvel ezelőtt még nem nagyon raktak

Előzmény: Vakondlak (103545)
Vakondlak Creative Commons License 2 napja 0 0 103549

Utólagosan lehet valahogy alulról vízszigetelni ilyen esetben vagy lehetetlen? Vagy lehet csak aránytalanul drága? Olyan találtam, hogy külső falat vízszigetelnek, beinjektálnak valamit a falba, de ez más, mert belső fal, főfal és nem lehet hozzáférni csak nagyobb bontással. Nem tudom, mit lehetne tenni. Az ilyennel egy ilyen idős épületnél együtt kell élni?

Előzmény: _lala_ (103548)
_lala_ Creative Commons License 2 napja 0 0 103548

Bárhol feljöhet, ha valahol nem jó a vízszigetelés (a teljes házat kéne alulról szigetelni). És még az sem igaz, hogy pont ott fog megjelenni bent, ahol a folytonossági hiány van lent, ugyanis a víz tud vízszintesen is közlekedni a rétegek közti résekben.

 

És egy 60 éves épületnél az se biztos, hogy volt valaha rendes vízszigetelés, és csak megsérült - lehet, hogy sosem volt jól megcsinálva.

 

Szerintem a fóliázós felajánlás erősen kétesélyes próbálkozás... (a vállalkozónak nyilván jó pénz, neki nem fáj, ha nem javul meg semmi)

Előzmény: Vakondlak (103547)
Vakondlak Creative Commons License 2 napja 0 0 103547

Az aljzatbetonon keresztül is fel tud jönni a víz vagy mindig a falon jön fel és az átnedvesíti a beton tetejét? Mert ha a falon jön fel mindig, akkor a beton feltörése és új beton leöntése fölösleges lenne.

Előzmény: Töck Jenő (103546)
Töck Jenő Creative Commons License 2 napja 0 0 103546

Az ilyen vizeknek megvan az a kellemes tulajdonsága, hogy nem föltétlenül azzal szemben jön ki a falból ahol bement. A fal alá hogy húzza be a fóliát? Nem hiszek benne. Vannak szárító vakolatok, azt kéne a falra kenni. van rá esély, hogy jó lesz.

Előzmény: Vakondlak (103545)
Vakondlak Creative Commons License 2 napja 0 0 103545

Anyósomnál vizesedik az aljzatbeton egy spájz helyiségben és állítólag régebben volt pár falrészlet a házban több helyen is, ahol salétromos is volt a fal. Ezek belső falak, tehát a spájz az kb az épület közepén van. Volt olyan fal, ahol azóta lambéria került elé, volt ahol leverték a vakolatot és újravakolták. Ezek a fal problémák már évekkel ezelőtt voltak, a spájz aljzatbeton vizesedés egy évek óta tehát most is tapasztalható probléma.

 

A ház földszintes és kb 60 éve épült. Járt nála most egy kőműves és azt mondta, hogy a spájzban feltöri az aljzatbetont és fóliát rak le a földre, amire rábetonoz. Állítólag a fólia fogja megakadályozni, hogy a víz feljöjjön. Én szkeptikus vagyok ezzel a módszerrel kapcsolatban. Mit lenne érdemes ilyen helyzetben tenni, hogy lehet az ilyet szakszerűen javítani, milyen szakembert kellene keresni?

sr1 Creative Commons License 4 napja 0 0 103544

https://kanokft.hu/uszokapu/uszokapu-kalkulator/

ezt a méretezést tartsátok be az görgők talpainak beépítésénél.

Egy minimális vasalás sem ártana az ellensúlynak, ha nehéz a kapu. Három 8-as hegesztett haló és 8-as kecskék. 

Látszik az egyik metszetrajon, hogy pipák vannak szerelve a talpakra, azokat be kéne kötni az alsó halóba.   

 

Előzmény: occseb (103542)
Töck Jenő Creative Commons License 4 napja 0 0 103543

10-15 cm, az osztályozatlan homokos-kavics tömörítve(!) teljesen megfelel. Vagy zúzottkő, fagyálló(!).

Előzmény: occseb (103542)
occseb Creative Commons License 4 napja 0 0 103542

Mennyivel kéne kalkulálni? 10cm vastagság? Gondolom csak sóder terítés nem jó inkább valami más kéne alá

Előzmény: Töck Jenő (103541)
Töck Jenő Creative Commons License 4 napja 0 0 103541

Igen. Tömörítve.

Előzmény: occseb (103540)
occseb Creative Commons License 4 napja 0 0 103540

Sziasztok!

 

Úszókapu ellensúlyához 1m mély, 60cm széles, 2m hosszú ellensúlyt tervezünk készíteni.

Érdemes/kell kavics alap a beton alá ilyen mélységben is vagy nem?

 

Köszi!

 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2024.04.24 0 0 103539

Köszi. Akkor ezt nem kell bonyolítani és nem is lesz túl drága.

 

 

Előzmény: JAMIE222 (103538)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.04.24 0 1 103538

A gyapotot simán csak leteríted, nem kell cifrázni. Fólia nem kell sehova. Sárga üveggyapot, 10cm vastag, több rétegben terítve. Minimum 2 réteg legyen, eltolva. Célszerű feldarabolni méteres kockákra, úgy könnyebb vele dolgozni. Nyilván ahová terítenéd, onnan rámold el a kacatokat, már ha vannak. Ne nyáron csináld, mert megpusztulsz a padláson:)) Eccerű porvédő maszkod használj. A fürdő fölé is teríts anyagot. Ne spórolj a gyapottal, told ki teljesen a külső falsíkig, illetve a belső válaszfalakat is takarja felülről teljesen.

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (103537)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2024.04.24 0 0 103537

Rajzolni most per pill nemigen tudok... amúgy szokásos hosszúkás parasztház, van benne központi fűtés gázcirkóval és vegyes kazánnal.

Már tavaly is csak az épület egyik végének 3 helysége volt használva (szoba,konyha,fürdő, a konyhában van egy 2.6 kw on/off klíma ) . A többi részben a fűtőtestek le lettek véve ill. elzárva.

Így a fűtés elment a vegyes kazánról plusz kb. 800 m3 gáz fogyott a ráfűtésre. Sajnos nem tudom mennyi fa fogyott pontosan, kb. olyan 5 m3 amire saccolom.

Csak már nem fog menni ezután a fával fűtés. 

Szóval arra gondoltam ezt a szoba konyha részt kéne csak szigetelni. A födémre csak úgy leteríthetem a kőzet vagy üveg gyapotot és annyi, vagy kéne valami kiszellőzés közé,  fólia alá, vagy fölé? 

Előzmény: JAMIE222 (103536)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.04.24 0 0 103536

Jó lenne egy skicc, alaprajz, megjelölve hogy hol lenne lakva-fűtve-használva...Gáz benn van? Mihez van odavezetve? Villanyból mennyi az amper? Nekem ami logikusnak tűnik, az 30cm gyapot leteríteni a padláson, nyílászárókat letömíteni ha kell, klímás fűtést intézni. Fürdőben valami hősugárzó, ami csak akkor megy, amikor fürdés van, egyébként nyitva tartani az ajtót, alapon egy rendes klíma kifűti. Párát-penészt ez megoldaná.

Előzmény: Mindenváró Ádám (103535)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2024.04.24 0 0 103535

Sziasztok,

 

Adott egy régi vályog parasztház fagerendás, padlás felől sárral tapasztott födémmel.

Úgy kéne belőle két három helyiséget (kb. 40 m2) leszigetelni, hogy ez a rész aztán a lehető legkevesebb energiával fűthető legyen. Eddig kályházott aki ott lakik, de már nem fog tudni dolgozni vele. Szóval gáz, villany kéne kiadja egy kis nyugdíjból.

 

Hogyan csinálnátok legolcsóbban, hogy pára szempontból is jó legyen?

siletto Creative Commons License 2024.04.21 0 0 103534

Nézd, én nem kételkedni szeretnék, készült statikai terv, ki van írva benne a vasalás, ennyi. 

 

Csak a "kőműves" praktikákra lettem volna kíváncsi, mennyire szoktak figyelni, óvni a vasalt aljzat a.k.a. családi ház szerelőbetonjára. 

Előzmény: _lala_ (103532)
sr1 Creative Commons License 2024.04.21 0 0 103533

Kibírja. 

Monolit födémeknél, másnap készítjük az oszlopokat.  

Egy csomó palettás fémzsalu és tartozék kerül fel a födémre. A födém 20-as. A fém zsalunak be vannak szerelve ankerszárak az öntés előtt. 

Ezek óriási terhelést kapnak az öntésnél, ami egy nappal később történik (de van amikor ugyanaznap késő délután) és soha nem láttam kiszakadni. 

 

Falazott szerkezetnél a födémre az öntéstől a harmadik reggel a daru felteszi az egész falazást. Igaz, hogy a falakat terheljük, de utána a békával 

ide-oda tologatják.  

Szerelőbeton: Alapozásnál a sóderágyat nem lehet tömöríteni vízszintesre. Ki kell önteni egy 5-10 cm vastag gyengébb minőségű vasalatlan szárazbetont és lapvibrátorral szép vízszintesre lehúzzák. Arra vasalnak. 

 

Ha vizezték, a vibrálásnál feljön a tetejére a víz. Jól látszik másnap reggel foltokban.  

 

Előzmény: siletto (103529)
_lala_ Creative Commons License 2024.04.21 0 0 103532

A statikusod részt vett a vasalt aljzat tervezésében, vagy "csak úgy", hasracsapásszerűen készült?

 

A mixerbetonból a cementet valószínűleg nem spórolták ki, ellenben a mixeresek néha képesek felvizezni a helyszínen a produktumot...

Előzmény: siletto (103529)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.04.20 0 0 103531

Melyik égtájon van a ház? legalább úgy nagyjából, nem kell utca-házszám nyilván.

Előzmény: Pajamanufa (103527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!