Keresés

Részletes keresés

Yorg365 Creative Commons License 10 órája 0 0 106359

Súlyos turbulencia: egy halott és harminc sebesült egy London-Szingapúr járaton

 

Egy ember meghalt, 30-an pedig megsebesültek a Singapore Airlines Londonból Szingapúrba tartó járatán egy súlyos turbulencia miatt. A repülőgépnek délután kényszerleszállást kellett végrehajtania Thaiföldön.

Syracusa Creative Commons License 14 órája 0 0 106358

Valami hegyi faluban készült korábbi, újra előszedett sajtóképen azzal közlekedett, talán azért .
De az első hírekben ahol típust is olvastam/hallottam egy régi Bell volt.

Előzmény: martinaxe7 (106357)
martinaxe7 Creative Commons License 1 napja 0 0 106357

Tegnap még mintha MI-171-ről írtak volna.

 

Ma Bell 212

Előzmény: Syracusa (106356)
Syracusa Creative Commons License 1 napja 0 1 106356

Várható volt a helyszíni képek alapján. Onnantól hogy besüllyedtek az inverz alá a tejfölbe azon a terepen, szinte semmi esélyük nem volt vezetten kényszerleszállni vagy akár nagyjából egy darabban tartani a koptert.

Előzmény: martinaxe7 (106352)
R6gufi Creative Commons License 1 napja 0 0 106355

Cikkünk egy korábbi verziójában rossz kép szerepelt a roncsról. A Reuters egy régebbi képet adott ki újként, miután jelezték a hibát, mi is cseréltük a fotót.”

Előzmény: R6gufi (106354)
R6gufi Creative Commons License 1 napja 0 0 106354

Kicserélték a képet. Valakinek végül feltűnt.

Előzmény: R6gufi (106353)
R6gufi Creative Commons License 1 napja -1 1 106353

Ma reggel megjelent az alábbi cikk:

https://telex.hu/kulfold/2024/05/20/iran-elnok-halalos-helikopterbaleset-roncs-foto

 

De a kép egy repülőgép roncsa, ráadásul 2020. április 22-i eseményről:

https://aviation-safety.net/wikibase/235414

 

Hogy lehet, hogy kiadnak egy régi képet frissként, ráadásul odaírják, hogy helikopter roncs, egy Cessna maradványaihoz?!?

 

Ráadásul az újságírónak sem tűnik fel, hogy nagyon nem helikopter, ami a képen látható…. (még laikus számára sem nehéz megállapítani, hogy a képen repülőgép maradványalátható)

martinaxe7 Creative Commons License 1 napja 0 0 106352

https://index.hu/kulfold/2024/05/20/ebrahim-raiszi-irani-elnok/

 

A legutóbbi beszámolók szerint egyetlen túlélőt sem találtak a helikopter roncsai között.

martinaxe7 Creative Commons License 1 napja 0 0 106351
Előzmény: warr (106350)
warr Creative Commons License 2 napja 0 0 106350

Indications are growing that Iranian president & foreign minister were gravely hurt in helicopter crash; President Raisi did not survive according to Western assessments, @N12News reports. No official confirmation yet of Raidi's condition.

Előzmény: martinaxe7 (106348)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2 napja 0 2 106349

Ez azért egy kicsit túl van tolva.

 

Az "áram alatt" valóban elég pontatlan, de a hálózatokat és a berendezéseket egyenáramúnak vagy váltakozó áramúnak (is) hívják a szabványokban és a jogszabályokban. Azért az kicsit hülyén hangzana, ha egy hálózatot csak akkor nevezhetnél ...áramúnak, ha éppen fogyasztó van rajta. 

 

Az áram a magyar nyelvben nem csak az áramló töltés megnevezése, hanem a villamosság egyik szinonímája. 

Előzmény: TtK (106339)
martinaxe7 Creative Commons License 2 napja 0 0 106348
feketefelhoo Creative Commons License 3 napja 0 0 106347

 

Előzmény: bárány (106345)
Kront Creative Commons License 4 napja 0 0 106346

nem kötelező olyat kötnöd, ahol a felelősségvállalás kiterjed erre. ha kötsz, jellemzően van önrész, még egyesületi biztosításoknál is. a biztosító, ha nem a konkrét burjánzó veteményt látja, könnyen arra juthat, hogy "nem esett kár". jellemzően a gazdák túlértékelik a kárukat, biztosító alul, az üzemeltetőnek az önrész miatt legjobb, ha ott sem volt. emlékszem, mikor az MRSZ először vette "emberszámba" a siklóernyősöket és sikerült az akkori szakág vezetőnek kiharcolni egy központi biztosítást (határozottan kedvező áron). akkoriban minden "falunapon" elmondták nekünk, hogy ez a biztosítás addig ennyi, ameddig nem történik fizetős esemény. hát, mondjuk, hogy nem is történt, hacsak nem volt vezetékszakadás vagy háztetőre szállás, mert ilyen helyekről nehéz észrevétlenül eltűnni. néhanapján előfordult, hogy úgy döntött egy terület gazdája, hogy a leszállóba "szőlőt telepít". kezdve a karókkal, majd esetleg később került oda növény is.

ennél sokkal elegánsabb, praktikusabb (és korrektebb) megoldás lenne, amit feketefelhoo írt.

Előzmény: bárány (106345)
bárány Creative Commons License 4 napja 0 0 106345

idehaza a veszekedés, hogy ki téríti meg a vetéskárt egy vitorlázó, ballon vagy kényszerszállt motoros után

 

Érdekes, én azt gondolnám, hogy ahhol ennyi esély van terepre (vetésre) szállni, ott sztenderd és kötelező biztosítás vonatkozik erre. Ezek szerint nincs ilyen? 

Előzmény: Kront (106344)
Kront Creative Commons License 4 napja 0 0 106344

simán el tudom képzelni. sokkal jobban hangzik, mint idehaza a veszekedés, hogy ki téríti meg a vetéskárt egy vitorlázó, ballon vagy kényszerszállt motoros után. siklóernyős tapasztalatom van, Svájcban rendszeresen nyírják, gyomtalanítják a leszállókat. olyan, mintha egy golf gyepre érkeznél. az igazsághoz hozzátartozik, hogy repülésbiztonság címén akadnak arrafelé túlkapások is. egy fülcsukást vagy egy merülőspirált is már levideóznak a helyiek (durvább elemekről nem is beszélve), mondván veszélyesen repülsz, és megy a feljelentés.

Előzmény: feketefelhoo (106342)
heted7 Creative Commons License 4 napja 0 0 106343

"itt ugye a dc-re gondolsz mint egyenaramra. az ac a valto."

 

Igen, persze, elírtam csak.

Előzmény: homerx (106329)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 106342

Ha jól tudom az is "vészleszállás" jogi értelemben, bár lehet nem így nevezi a törvény.

 

(Úgy hallottam, hogy az alpesi országokban a vitorlázó szövetségek fizetnek bizonyos földtulajdonosoknak, hogy leszállásra alkalmas állapotban tartsák a földjeik egy részét)

Előzmény: Kront (106337)
XANTIi Creative Commons License 4 napja 0 0 106341

Ebben a formában is igaz.

Előzmény: TtK (106340)
TtK Creative Commons License 4 napja 0 0 106340

Helyesen: a feszültség alatt levő és a feszültségmentes vezető ugyanúgy néz ki - csak más a tapintása :)

Előzmény: XANTIi (106330)
TtK Creative Commons License 4 napja 0 0 106339

Arra próbáltam utalni, hogy nem szerencsés "áram"-ot írni/mondani "feszültség" helyett:

egyenáram 24 volt (a volt ugye feszültség mértékegység)

áram alatt felcsatlakoztani (míg nincs felcsatlakoztatva nem is folyik az áram)

megmijazmás :)

Előzmény: heted7 (106328)
XANTIi Creative Commons License 4 napja 0 0 106338
Kront Creative Commons License 4 napja 0 0 106337

egyértelműen az. arra kíváncsi lennék, hogy a szabályozás hogy nevezi, ha valaki vitorlázóval terepre száll "szélelfogyás" miatt. mivel az tulajdonképen egy normál repüzem.

Előzmény: feketefelhoo (106336)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 106336

Lehetséges, de ettől ez még KÉNYSZERleszállás :)

Előzmény: Kront (106335)
Kront Creative Commons License 4 napja 0 0 106335

szerintem is csak ennyi. egy üzemanyagszűrő tényleg bár mikor eldugulhat (ezt írják oknak), még kellő karbantartás mellett is. a másnapi versenyét ki is hagyta, biztos nem önszántából. (még csak azt sem lehet mondani, hogy az 5 euros illetéket akarta megspórolni, mer tudtommal Pápa nem fogad "az utcáról beesőket")

Előzmény: XANTIi (106334)
XANTIi Creative Commons License 4 napja 0 0 106334

Ismert név, jó fotó. Ideális bulvár téma.

Előzmény: Jahno (106332)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 4 napja 0 0 106333

Kivéve James Bond, vagy Rambo, mert ők minden frekvencián, minden áramerősséget kibírnak. Én legalábbis így láttam ...

;)

Előzmény: Kront (106325)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 106332

Én ezt valami oltári nagy hakninak nézem, vagy nem is tudom, mert semmit nem tudunk meg róla, de fél percenként felbukkan valahol, mindenféle irányból.

Előzmény: feketefelhoo (106331)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 106331
XANTIi Creative Commons License 4 napja 0 0 106330

A DC és az AC vezeték ránézésre egyforma. Csak a fogásuk kicsit más......

Bocsánat..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!