Hogyan építsünk atombombát?

Hogyan építsünk atombombát?

2001. június 14., csütörtök 16:06

Megmutatjuk, milyen egyszerűen - tíz lépésben - előállítható egy termonukleáris bomba otthon, egyedül; anélkül, hogy a kormány vagy a bíróság beleütné az orrát.

1. BEVEZETÉS

Ha ezt látjuk, a bomba működésbe lépett
Világméretű vita bontakozott ki az Egyesült Államokban hozott bírósági döntések nyomán. Ezek az ítéletek megtiltották a különböző magazinoknak, hogy atombomba építésére vonatkozó leírásokat közöljenek. Az indoklás általában az, hogy a nemzet biztonságát csorbítaná, ha ezek az információk nyilvánosságra kerülnének. Közismert azonban, hogy ezek az adatok minden nagyobb könyvtárban megismerhetők, tehát a bíróság döntésének más oka van: az, hogy az ilyen nukleáris készülékek elkészítése az átlagember számára túl bonyolult. Az Egyesült Államok igazságszolgáltatása nem sértegetheti nyilvánosan a lakosságot azzal, hogy tökfejeknek nevezi a polgárokat, ezért hivatkozik a nemzetbiztonságra.

A széles körben elterjedt álértesülések szerencsére tisztázhatók és tisztázandók. Ezért tesszük közzé itt a termonukleáris bomba elkészítésének részletes leírását, amivel remélhetően elkerülhetővé válnak a további félreértések. Megmutatjuk, milyen egyszerűen - tíz lépésben - előállítható a készülék otthon, egyedül; anélkül, hogy a kormány vagy a bíróság beleütné az orrát.

A projekt teljes költsége 1 500 000 és 9 000 000 forint között lesz, attól függően, mennyire divatos bombát szeretnénk. Mivel az előző recept (Hogyan készítsünk időgépet) lépésekre bontott formája sokak tetszését elnyerte, ismét ezt a formátumot használjuk.

2. A BOMBA ELKÉSZÍTÉSE

1. Először szerezzünk be körülbelül 110 kilogramm fegyvertisztaságú plutóniumot a helyi kereskedőtől (lásd az 1. megjegyzést). Az atomerőműveket nem ajánljuk, mivel a nagy mennyiségű plutónium hiányától az ottani mérnökök közérzete romolhat. Javasoljuk, érdeklődjön a helyi terrorszervezetnél vagy az ifjúsági egyesületeknél.

2. Ne feledjük: a plutónium, főleg a tiszta, finomított anyag nem teljesen veszélytelen. Ha befejeztük a vele való munkát, szappannal és meleg vízzel mossunk kezet. Vigyázzunk, nehogy a gyerek vagy a háziállatok megegyék. A megmaradt plutóniumpor kitűnő rovarriasztószer. A hasadóanyagot érdemes ólomládikában tartani, ha találunk ilyet a fémgyűjtőnél, de egy üres kávésdoboz is kitűnően megfelel.

A Wartburg-kombi
3. Eszkábáljunk egy fémburkolatot a készüléké számára. Sík fémlapokból remek tokot készíthetünk; így a bombát diplomatatáskának, uzsonnásdoboznak vagy Wartburg kombinak álcázhatjuk. Alufóliát ne használjunk.

4. Formázzunk két félgömböt a plutóniumból, és helyezzük őket el úgy, hogy egymástól 4 centiméterre legyenek. A plutóniumpor összetartásához műanyagragasztót ajánlunk.

5. Kerítsünk körülbelül 220 kilogramm trinitrotoluolt (TNT). A gelignit jobb, de nagyobb kosszal jár. A TNT-t örömmel bocsátják rendelkezésünkre a háztartási boltokban

6. A TNT-t helyezzük a 4. lépésben elkészített gömbalakzat köré. Ha nem sikerült gelignitet szerezni, akkor a TNT-t modellgipsszel vagy gyurmával összekeverve formázhatjuk. A színes gyurma is jó, de ebben a fázisban még fölösleges különcködni.

7. A szerkezetet helyezzük el a 3. lépésben készített burkolatban. Erős ragasztóval rögzítsük a félgömböket a tokhoz, így elkerülhetjük a helytelen kezelésből vagy rázkódásból eredő véletlen detonációt.

8. A működtetéshez egy rádióvezérlésű (RC) szervómechanizmusra lesz szükségünk; ezt a távirányítható autókból vagy repülőkből szerelhetjük ki. Kis ügyességgel elkészíthetjük a távvezérelt ütőszeget, amely működésbe hozza a detonátort. Detonátort a szupermarketek műszaki osztályán vásárolhatunk.

9. Rejtsük el a kész berendezést a szomszédok és gyerekek elől. Ne tároljuk a garázsban, mert az ott uralkodó magas páratartalom és hőmérséklet-ingadozás hatására a nukleáris eszközök spontán működésbe léphetnek. A gardróbban vagy a mosogató alatt viszont biztonságban tudhatjuk kedvencünket.

10. Gratulálunk! Ön egy működőképes termonukleáris bomba büszke tulajdonosa! A szerkezet kiváló hangulatot biztosít házibulikon, és alkalomadtán az ország védelmére is felhasználható.

3. A MŰKÖDÉS ELVE

A szerkezet akkor lép működésbe, amikor a felrobbanó TNT összenyomja a plutóniumot, létrehozva a kritikus tömeget. Ekkor megindul a láncreakció, amely leginkább a dominóelvhez hasonlít. A láncreakció pedig egy szép nagy termonukleáris folyamatot eredményez. És kész is van a 10 megatonnás robbanás!

4. MEGJEGYZÉS

1. A plutónium (PU) (94-es szám a periódusos rendszerben) egy radioaktív fém, amely a neptunium bomlásakor keletkezik. Kémiailag hasonlít az urániumhoz, a szaturniumhoz, a jupiterniumhoz és a marsiumhoz.

hirdetés
hirdetés