Annak is jut munka, aki már sehol nem kell

2011.03.24. 16:33

Az elmúlt három évben mintegy 5500 álláskeresőnek sikerült elhelyezkednie annak az uniós programnak a segítségével, amelyet a Dél-alföldi régióban valósítottak meg a hátrányos helyzetűek támogatásáról szóló projekt keretében - közölte a Békés megyei kormányhivatal vezetője sajtótájékoztatón csütörtökön, Békéscsabán.

Erdős Norbert elmondta: országosan 53 milliárd forint állt rendelkezésre az alacsony iskolai végzettségűek, a tartósan álláskeresők, az ötven év felettiek, a gyermeknevelés után visszatérő anyukák, valamint a 2008 szeptember utáni válság hatására állásukat vesztettek számára a munkaerő-piacra való visszatérés érdekében.

A Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyét érintő projekt keretében közel nyolc milliárd forintból 5342 személyt sikerült az elmúlt három év alatt bevonni a képzési programokba. Így  például az érintettek szakképesítést szerezhettek kőműves, nehézgépkezelő, élelmiszer- és vegyiáru-eladó, hegesztő szakmában, és az általános iskolát el nem végzettek számára is szerveztek képzéseket.

A projekt során a régiós munkaügyi központok, illetve a kirendeltségek 50-100 százalékban támogatták a foglalkoztatottak munkaadói számára a bérjellegű költségeket, és finanszírozták a munkába járás költségeit is. Emellett az álláskeresőket mentorok segítették, akik nemcsak a megfelelő képzések, hanem a munkahelyek megtalálásában is közreműködték.

Nagy Ágnes, a régiós munkaügyi központ vezetője azt hangsúlyozta, hogy a támogatásban részesültek több mint 65 százaléka a finanszírozás befejezését követő 180 nap után is állásban volt,  például  a vállalkozói képzésben tanultak mindegyike azóta is önállóként végzi tevékenységét.

Nagy Ágnes hangsúlyozta, hogy régiós szinten eddig ez volt a legnagyobb volumenű program, és - köszönhetően a képzéseknek - olyan személyek is munkához jutottak, akik korábban nem találtak lehetőséget a munkaerő-piacon.