A második negyedévben az első negyedévi 37,188 milliárd forinttal szinte pontosan megegyező, 37,288 milliárd forintos konszolidált adózás utáni eredményt ért el az OTP. Ez némileg meghaladta az elemzői várakozásokat, a Portfolio.hu cikke szerint a bank saját elemzői konszenzusa 34,689 milliárdos, tehát az előző negyedévinél alacsonyabb eredményt várt.
A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett jelentésből kiderül, hogy az OTP-csoport második negyedéves profitja 36 százalékkal haladta meg a tavalyi második negyedévest (27,402 milliárd forint), míg az első féléves 74,476 milliárd forintos eredmény 7 százalékkal jobb a tavalyinál (69,759 milliárd). Ezekben az eredményszámokban már figyelembe vették a negyedévente valamivel több mint 7 milliárd forintos bankadót.
Az elemzők által vártnál jobb második negyedéves eredményt a takarékos gazdálkodásnak köszönheti az OTP. Az úgynevezett egyedi tételek nélkül összes bevétel 194,666 milliárd forint volt. Ez lényegében stagnálást mutat az előző negyedévivel és a tavalyi második negyedévivel összevetve is – mindkét 194,1 milliárd forint körül volt –, és nagyjából megegyzik az elemzők által várt 194,5 milliárddal (a kamatbevétel néhány százmillióval még alacsonyabb is volt a vártnál).
A kiadási oldalon a kockázati költségek alakultak kifejezetten jól, alig haladták meg a második negyedévben az 50 milliárd forintot. Az előző negyedévinél ez 7 milliárddal, a tavalyi második negyedévesnél 33 milliárddal volt alacsonyabb, és nagyjából 2 milliárddal kedvezőbb lett az elemzők által vártnál is (féléves szintén ugyancsak 30 milliárdot meghaladó volt a csökkenés 2010-hez képest).
A működési költségek féléves szinten 2 milliárddal nőttek (171-ről 173 milliárdra), míg a második negyedév 87 milliárdja negyedéves összevetésben 2 milliárdos növekedést, éves összevetésben néhány százmilliós csökkenést mutat. A negyedéves adat nagyjából kétmilliárddal jobb a várakozásoknál.
A mérlegfőösszeg az első félévben 1 százalékkal 9,712 milliárd forintra mérséklődött. A hitelállomány 7502 milliárdról 7133 milliárd forintra csökkent (ez 5 százalékos visszaesés), a betétállomány 5821 milliárdról 5898 milliárdra nőtt (+1 százalék).
A bank jelentése szerint tovább nőtt a külföldi leányvállalatok profit-hozzájárulása, részben a javuló orosz leánybanki teljesítménynek, részben a jó ukrán, bolgár, román és horvát eredménynek köszönhetően. Az idei második negyedévben a konszolidált profitból 15,7 milliárd forint származott külföldről, ez 4,5 milliárddal több az előző negyedévinél. Az első félévben a külföldi leánybankok 26,8 milliárdot hoztak az OTP-nak, miközben a tavalyi első félévben 3 milliárdos veszteség szerepelt ezen a soron. A hazai OTP eredménye viszont jelentősen, 83 milliárd forintról 63 milliárd forintra csökkent.