Az MVM megvásárolta a Déli Áramlat Zrt. felét
Megvásárolta a Magyar Villamos Művek Zrt. a Déli Áramlat földgázvezeték hazai szakaszának előkészítését végző társaság 50 százalékos részvénycsomagját. A nemzeti energetikai társaság átvette a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. részvénycsomagját és folyamatban vannak a szakmai egyeztetések tulajdonostársával, a Gazprommal.
„Az MVM sikeres, regionálisan is meghatározó, nemzeti energiaipari vállalatcsoporttá kíván válni. Növekedési stratégiánk végrehajtásának újabb jelentős lépése a Déli Áramlat vezeték magyar szakaszát előkészítő társaság 50 százalékának megvásárlása. Ezzel komoly mértékben növelhetjük a társaságcsoport szerepét a gázinfrastruktúra területén.” – mondta Baji Csaba az MVM elnök-vezérigazgatója.
Baji Csaba a cég közgyűlésén beszélt, ahol tárgyaltak a Vértesi Erőmű Zrt. tőkehelyzetének rendezéséről is. Az MVM másfél év munkájával, egy csődeljárás és egy csődegyezség keretében konszolidálta az erőműtársaság működését, de a kedvezőtlen piaci folyamatok miatt még az idén tovább kell foglalkozni a témával. A közgyűlésen két új vezető tisztségviselőt is választottak, az igazgatóság tagja lett Dr. Nyikos Péter, a felügyelő bizottságé pedig Dr. Bartal Tamás.