Magasabb betéti kamatokat kínálnak a bankok

2008.02.27. 06:58
Egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek forrásaik növelésére a magyarországi bankok: a lekötött betétek kamatai november óta folyamatosan emelkednek, a sztenderd, éven belüli konstrukcióknál is könnyedén elérhető 6-7 százalékos hozam. Az igyekezet hatása kezd tükröződni a lakossági megtakarítások mennyiségén is, az MNB adatai szerint a hazai háztartások betéteinek állománya 2007 utolsó negyedévében 280 milliárd forinttal nőtt.

A lakossági piacon érdekelt szereplők mindegyike tart a tarsolyában akciós konstrukciókat is, amelyekkel akár Bubor feletti éves hozamokhoz is hozzájuthat az ügyfél. Az Allianz Bank két hónapos akciós betétjével akár két számjegyű éves kamatot is elérhetnek az ügyfelek: a konstrukciót viszont kizárólag azok vehetik igénybe, akik betételhelyezéskor vállalják, hogy az Allianz lakossági bankszámlájukhoz tartozó betéti kártyájukat a betétlekötéstől számított ötven napon belül legalább négyszer belföldi vásárlásra használják.

A Budapest Banknál a féléves lekötést választó ügyfelek évi hétszázalékos kamathoz juthatnak, amennyiben az elhelyezett összeg eléri a százezer forintot. A hitelintézet a források mellett az új ügyfelekre is hajt: a Dupla Haszon Folyószámlacsomagot igénylők a banknál újonnan elhelyezett, három hónapos futamidejű betétjükre tízszázalékos kamatot kapnak.

A CIB szintén többféle megoldást kínál a jelenlegi és leendő klienseinek: Hűség betétjével évi kilencszázalékos kamat is elérhető, emellett a Classic betét 12 hónapos változatánál 7,25 százalékos hozamot kínál a hitelintézet. A bank indexált betétet és kötvényt is tart a palettán, és akciós, 11 százalékos kamattal igényelhető a 18 hónapos betétje is.

A K&H szintén kedvez a hűséges ügyfeleinek: azok, akiknek öt hónapon keresztül nem vagy minimális mértékben csökkent a bankcsoportnál elhelyezett megtakarításaik mennyisége, a megadott feltételek teljesítésétől függően akár Bubor+1,5 százalékos kamathoz is juthatnak. (A három hónapos bankközi kamatláb tegnap 7,84 százalékon állt.)