Hazaküldték a Dacia dolgozóit
Annak ellenére, hogy Francois Fourmont, a Dacia vezérigazgatója a napokban a román sajtónak nyilatkozva kifejtette, hogy a pénzügyi válság egyenesen jót tesz az olcsó autók piacának, úgy tűnik, végül a Renault fapados gépkocsiját is a leállósávba kényszerítették a világpiaci események.
A zsugorodó kereslet miatt a gyár - történetében először - csütörtökön két napra leállította a termelést mioveni üzemében; ez idő alatt csupán az alkatrészeket gyártó egység munkásai dolgoznak, a hazaküldött többiek fizetésük 85 százalékát kapják.
A Renault globális termelés-visszafogási programjának részeként a Dacia-gyár a tervek szerint november 13-14-én ismét szünetelteti tevékenységét, és az erre az évre tervezett 350 ezer gépkocsi helyett 50 ezerrel kevesebb gurul le futószalagjairól. A termelés szüneteltetésére a vezetőség szerint a raktárkészletek leszorítása érdekében van szükség.
A gyártáscsökkentés ellenére Fourmont szerint nincs ok aggodalomra, hiszen a Dacia Logan, illetve a nemrég bevezetett Sandero márka semmit sem vesztett népszerűségéből. Az év első kilenc hónapjában a Renault-nak közel 195 ezer Dacia gépkocsit sikerült értékesítenie, ami 17 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
A vezérigazgató arról is beszélt, hogy a cég nem mondott le munkaerő-felvételi terveiről és az új modellek bevezetését sem halasztja el. Ennek ellenére a termelés ideiglenes leállása kihat a beszállítókra és azok alvállalkozóira is: az autóiparban érdekelt cégek sorra jelezték, hogy kénytelenek szabadságra küldeni alkalmazottaik egy részét, mások pedig a létszámcsökkentést fontolgatják.



