Az utóbbi napokban derült ki ugye, hogy olyan tekintélyes vállalatok, mint a WorldCom vagy a Xerox, milliárd dollárokat könyveltek félre, hogy megtévesszék a befektetőket pénzügyi helyzetükről.
Kedvenc szava a "kemény"
Bush elnök, aki tavaly nevezte ki Pittet a felügyelet (SEC) elnökévé, azt lebegteti, hogy bűnügyi nyomozás indulhat a csaló cégek vezetői ellen. A Fehér Ház a hétvégén azt szivárogtatta, hogy az elnök adott esetben hajlana nagyobb hatalmat adni a SEC kezébe. "A legkeményebb, legpragmatikusabb megoldást kell választanunk" - nyilatkozta Pitt az ABC tévének, majd élő adásban szétmorzsolt egy bennfentes kereskedőt.
Reszkess, Xerox!
"Nem végeztünk a Xerox-üggyel" - figyelmeztetett a nagyfejű és megvesztegethetetlen főellenőr. "Mindenkit vizsgálunk, aki érintett lehet és nemsokára felelősségre vonjuk őket azért, amit tettek".
Cheney cége is
Pikáns fordulatot vehet a dolog a közeljövőben, hiszen a SEC vizsgálatot folytat a Halliburton nevű olajcég ellen. Az olajtársaságot, amelynek 2000-ig Dick Cheney alelnök volt a vezetője, azzal gyanúsítják, hogy mintegy 100 millió dollárnyi vitatott kiadását a bevételi oldalra könyvelte el 1998-ban. A dolog célja az lett volna, hogy egy tervezett összeolvadás előtt jobban mutasson a mérleg. A vállalat könyvvizsgálója ki más lett volna, mint az Enron-ügy miatt gyakorlatilag megsemmisült Arthur Andersen.
Házinyúlra is
Az ABC riportere rákérdezett, hogy a Bush adminisztráció kemény álláspontját, miszerint a vezérigazgatók felelősek az ilyen esetekért, ebben az esetben is alkalmazni fogják-e. Pitt nem habozott: "Senkit sem hagyunk futni. Ha bárki megsérti a törvényt, azt elkapjuk."